Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ponad 99,9% materii we Wszechświecie to plazma.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak autorko, plazma jest również odpowiedzialna za kwadraturę koła, wypadki przy pracy w zakładach produkcyjnych a Yeti popija ją sobie do porannej gazety. Możesz mi pokazać dowody na pirokinezę i telekinezę? Ale DOWODY, nie jakieś tam przypuszczenia czy opowiadania kogoś. 


  • 0



#32

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AVE...

Pod ciśnieniem atmosferycznym jedynym źródłem plazmy jest otwarty ogień oraz wyładowania elektryczne. Wbrew nazwie "zimna" taka plazma ma zwykle kilkaset stopni Celsjusza. Sama sobie rękę wsadź w taką plazmę...


 

Jak było by tak jak twierdzisz to nie wytrzymał by tak długo. Nie uważasz?



"Plazma niskotemperaturowa- obejmuje zakres plazmy kilkudziesięciu tysięcy K "
To jest w artykule który dałaś.

Dodam że nazwa zima jest spowodowana tym że powstaje w odpowiednio niskiej temp.

Mogę się mylić ...

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#33

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Heh, poprawił mi ten temat humor :D
Do Autorki - zanim zaczniesz rozważania fizyczno-filozoficzne to przejrzyj podręczniki od fizyki. Serio porównanie osocza i cytoplazmy z ze staniem skupienia zrobiło mi dzień.
Też jestem "humanistką" i jak wgłębiam się w tematy ścisłej nauki to proszę o pomoc, albo dokładnie czytam. Dokładnie. Takiego babola strzeliłaś, że szkoda słów. Jak chcesz się zająć tematami związanymi z duszą to pozostań w sferze filozoficznej, refleksyjnej, nie mieszaj tego z fizyką, bo wychodzi takie szaise jak w tym osławionym "badaniu rosyjskich naukowców na temat języka dna".
Po słowach krytyki - dla mnie Twoja teoria jest nieprzyswajalna, za dużo w niej new ageu. Uważam, że być może kiedyś nauka ścisła połączy się z naukami o duszy, bycie. Jednak pójdzie to raczej w stronę transhumanizmu, jakieś skomplikowanej biocybernetyki aniżeli rozdziału między duszą i ciałem. Oczywiście chciałabym wierzyć, że po śmierci jest coś dalej, "I want to belive" parafrazująć Muldera.


Użytkownik livin edytował ten post 20.07.2016 - 10:15

  • 3



#34

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Warto dodać że mieliśmy już w Polsce takiego badacza, który też chyba nie bardzo rozróżniał między plazmą fizyczną a biologiczną - ks. Sedlak, który w wolnych chwilach od zgłębiania teologii zajmował się różnymi dziedzinami, których nie znał.


  • 0



#35

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Plazma może być odpowiedzialna za widzenie duchów, telekinezę , pirokinezę itp. To w plazmie może być zapisana nasza świadomość. Tak uważam :)

Czyli ma związek ze wzrokiem? 

No i odpowiedz, gdzie ta plazma jest przechowywana i w jaki sposób, że świadomość nie ulega zniszczeniu? Aaaa... i jeszcze jedno, gdyby zrobić transfuzję, ktoś może przejąć nasze piny do karty bankomatowej, nie. Albo hasło do konta na paranormalne.pl. 

Kiedy ja ostatnio oddawałem krew?.... Mam nadzieję, że żaden Angol nie zrozumie mojej świadomości po Polsku....

Idę zmienić piny i hasła.





#36

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra.... Zacznijmy od początku. Bo wy naprawdę nie rozumiecie tego, co próbuję wam powiedzieć.

Nie jestem naukowcem- szybciej filozofem. Ciekawią mnie rzeczy , które jeszcze nie zostały potwierdzone naukowo.

Buduję filozofię a nie teorię, choć czasami tak to nazywam.

Próbuję zrozumieć w jakiś sposób paranormalności, które wy krytykujecie , ale tak naprawdę mogą istnieć, w nieodkrytych przez naukowców sferach, wzorach, zjawiskach.

 

Jeśli mówimy już o plazmie, to wykażcie się mądrością i odpowiedzcie na poniższe pytania.

1. Jak powstaje plazma ?  ( chociaż to akurat jest wiadomka)

 

Kolejne pytanie - ważniejsze

2..  Jak wygląda ewolucja plazmy? - Wiem , że zaczniecie opowiadać o ewolucji gwiazd, ale ja chcę poznać ewolucję samej plazmy.

3.   Jak "umiera" plazma?

 

W odpowiedzi na te pytania, przedstawcie dowody naukowe.


  • -1



#37

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lepiej zacznij od poprawienia pytań...

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
  • 2

#38

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 

1. Jak powstaje plazma ?  ( chociaż to akurat jest wiadomka)

Dostarczenie materii dużej ilości energii powoduje oderwanie elektronów od obojętnych atomów. Mieszanina jonów z oderwanymi elektronami to właśnie plazma.

http://dydaktyka.fiz...Pliki/Malik.pdf

 

Kolejne pytanie - ważniejsze

2..  Jak wygląda ewolucja plazmy? - Wiem , że zaczniecie opowiadać o ewolucji gwiazd, ale ja chcę poznać ewolucję samej plazmy.

Plazma nie ewoluuje.

 

 

3.   Jak "umiera" plazma?

Przy obniżeniu energii plazmy następuje rekombinacja elektronów i jonów i wydzielenie w formie ciepła i światła energii pochłoniętej przy jonizacji. Sprzyja temu wzrost ciśnienia. Dlatego właśnie plazma niskotemperaturowa jest wytwarzana w próżni.

https://en.wikipedia...a_recombination


  • 10



#39

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

1. Jak powstaje plazma ?  ( chociaż to akurat jest wiadomka)

Dostarczenie materii dużej ilości energii powoduje oderwanie elektronów od obojętnych atomów. Mieszanina jonów z oderwanymi elektronami to właśnie plazma.

http://dydaktyka.fiz...Pliki/Malik.pdf

 

Kolejne pytanie - ważniejsze

2..  Jak wygląda ewolucja plazmy? - Wiem , że zaczniecie opowiadać o ewolucji gwiazd, ale ja chcę poznać ewolucję samej plazmy.

Plazma nie ewoluuje.

 

 

3.   Jak "umiera" plazma?

Przy obniżeniu energii plazmy następuje rekombinacja elektronów i jonów i wydzielenie w formie ciepła i światła energii pochłoniętej przy jonizacji. Sprzyja temu wzrost ciśnienia. Dlatego właśnie plazma niskotemperaturowa jest wytwarzana w próżni.

https://en.wikipedia...a_recombination

 

 

Cieszę się , że jest tu osoba z którą można kulturalnie porozmawiać.

Wydaje mi się , że Big Bang ( Wielki Wybuch) stworzył świetne warunki do wytworzenia gorącej plazmy. Można rzec , że plazma jest fundamentem i stanowiła pierwszy stan skupienia materii. Bo Energia = Materia.

A co się stanie , jak plazma zostanie schłodzona do warunków jakie panują na Ziemi? Jakieś dowody?.


  • 0



#40

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

" W warunkach ziemskich nie istnieje możliwość utrzymywania plazmy w stanie równowagi termicznej z otoczeniem; obecne są zarówno przepływy energii pomiędzy plazmą a otoczeniem, jak i nierównowagowe rozkłady parametrów fizycznych takich jak temperatura, ciśnienie, gęstość i skład"
Wikipedia

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#41

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

A co się stanie , jak plazma zostanie schłodzona do warunków jakie panują na Ziemi? Jakieś dowody?.

 

Przypuszczam, że przestaje być plazmą. Na Ziemi jest wiele gazów i nie są one plazmą, bo po prostu warunki są nieodpowiednie.


  • 0



#42

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja się na fizyce nie znam za bardzo, ale czy plazma to to nie jest po porstu określenie stanu skupienia materii? Gdzie Ty tą plazme masz w tym wszechświecie wszędzie? W skalistej planecie? Komecie z lodowym warkoczem? W próżni? Ja myślę, że Twoje błędy leżą u samych podstaw zagadnienia. 


  • 0



#43

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie coś znalazłem
http://www.polskiera...-czy-to-mozliwe
  • 1



#44

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cieszę się , że jest tu osoba z którą można kulturalnie porozmawiać.

Człowiek ma nerwy ze stali, albo uczy gimbazę w szkole, dlatego może więcej.

 

 

Bo Energia = Materia.

Nie. Fizyka się kłania i to wręcz podstawy. Energia gr. ενεργεια (energeia) – skalarna wielkość fizyczna charakteryzująca stan układu fizycznego (materii) jako jego zdolność do wykonania pracy. Energia występuje w różnych postaciach np: energia kinetyczna, energia sprężystości, energia cieplna, energia jądrowa.

Nawet, gdybyś chciała w jakiś pokrętny sposób udowodnić to za pomocą teorii względności, rozczaruję Cię:

- Równoważność masy i energii – koncepcja, według której masa obiektu lub układu jest miarą zawartej w nim energii. Koncepcja ta wywodzi się ze szczególnej teorii względności, przy czym idea ta, oznacza faktycznie dwa odmienne pojęcia.

- Równoważność masy spoczynkowej i energii spoczynkowej.
Każdej niezerowej masie spoczynkowej odpowiada "ukryta" energia (spoczynkowa).

- Równoważność masy relatywistycznej i energii całkowitej.
Każdej energii (spoczynkowej, kinetycznej, potencjalnej) odpowiada pewna "masa", w szczególności energii całkowitej obiektu (układu) fizycznego odpowiada masa relatywistyczna.

 

 

 

 

Energia = Materia     200 (6).gif





#45

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Plazma to stan skupienia materii. Uważam , że po wielkim wybuchu wszechświat tworzyła właśnie plazma. Z tej plazmy powstały inne stany skupienia materii m.in życie na Ziemi i Ziemia. Uważam , że ciemna materia również może istnieć w formie plazmy, ale nie działa elektromagnetycznie, tylko grawitacyjnie dlatego jest niewidzialna. I to ona wypełnia nasz wszechświat, jest wszędzie na Ziemi i nie tylko tu ale w całym Universum.  Nie znane są cząstki ciemnej materii. Przeciwieństwa tworzą świat, dlatego uważam , że może istnieć plazma powstająca w sprzecznych warunkach- całkowicie obojętna termicznie. Mamy materię i antymaterię oraz ciemną materię, energię i antyenergię i ciemną energię. Ludzie tak mało wiedzą o Wszechświecie....

 

Oj @Staniq, widzę, że znalazłeś mój słaby punkt - przekazywanie na piśmie, tego co myśli głowa. Pisząc Enrgia = materia , chciałam uogólnić to co podaje wzór E=mc^2 , zasada kreacjonizmu i anihilacji, wiadomo wszystko się nie równoważy bo powstają fotony itp. Ale sądziłam , że jest to takie oczywiste, że nikt  na to uwagi nie zwróci, bo wiadomo o co come on. Ale widzę, że tu trzeba się wypowiadać z taka dokładnością i tak precyzyjnie przekazywać informacje jak dzieciakom z podstawówki. :(


Użytkownik Endinajla edytował ten post 20.07.2016 - 20:00

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych