Skocz do zawartości


Zdjęcie

mała-Chinka-do-nieba-wzięta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, cóż - wygląda na to, że duchy jednak istnieją.

I dusze też.

Przyznaję to ze wstydem, bo dotąd wprawdzie miałem podejrzenia, że tak jest ale, jak Niewierny Tomasz oczekiwałem na dowód.

No i się doczekałem.

 

 

Mamy tu wszystko.

Mroczny klimat szpitalnego korytarza, bezduszne oko kamery przemysłowej, beznamiętnie rejestrującej wydarzenia w ponurych odcieniach czerni i bieli, łóżko szpitalne na którym spoczywają zwłoki drobnej Chinki, no i DUCHA (czy też raczej DUSZĘ) nieszczęsnej Azjatki, który w 14 sekundzie nagrania opuszcza jej ciało szybując (jak się mogę tylko domyślać) do ichniejszego nieba.

Wprawdzie przez otwarte drzwi znajdujące się na drugim planie ale jednak.

 

No chyba, że to zła kobieta była, to wtedy nie wiem, gdzie ta dusza poszybowała.

 

Tak, czy siak, wygląda to na niezbity dowód na istnienie strony duchowej człowieka.

Jak i na to, że po naszej śmierci, to, co tam w nas przebywa, ulatuje se gdzieś tam.

I nawet to nagranie całkiem wyraźnie jest, więc trudno narzekać, że ktoś kalkulatorem kręcił.

 

Tylko... Dlaczego ja nadal mam wątpliwości?


  • 2



#2

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

:facepalm:

A już miałam nadzieję, że to coś poważnego i się nawrócę. A tu kolejny fake z kamery. Dlaczego fake? To wygląda źle. Po prostu źle.


  • 0



#3

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

0:12, widać, że ktoś grzebał przy nagraniu ;)


  • 0



#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę nie strzelać do posłańca - ja to tylko znalazłem i wrzuciłem pod dyskusję.

Ostatnio na forum zrobiło się gęsto od wierzących w zjawy, duchy i nawiedzenia, to pomyślałem, że im zrobię wakacyjny prezent.

 

To wygląda źle. Po prostu źle.

A dlaczego tak uważasz?

Że dusza nie pod tym kątem wyleciała co trzeba? A może za szybko?

Problem w tym, że nikt z nas chyba nie widział jak taka dusza ulatuje, wiec każdy sobie to inaczej wyobraża. A może to właśnie tak, jak na nagraniu powinno wyglądać?


0:12, widać, że ktoś grzebał przy nagraniu ;)

I to jest jakiś argument.

A poznać to można po czym?


  • 0



#5

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

0:12, widać, że ktoś grzebał przy nagraniu ;)

I to jest jakiś argument.

A poznać to można po czym?

 

Według mnie wygląda to jak podwójna ekspozycja ;)


  • 0



#6

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wszystko fajnie.. pomijam nawet tą jakość gdyż kamery przemysłowe tak nagrywają ale.. to ma być szpital? To wygląda jak szatnia jakaś albo cokolwiek innego a nie jak szpitalny korytarz..


  • 1

#7

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

To wygląda źle. Po prostu źle.

A dlaczego tak uważasz?

Że dusza nie pod tym kątem wyleciała co trzeba? A może za szybko?

Problem w tym, że nikt z nas chyba nie widział jak taka dusza ulatuje, wiec każdy sobie to inaczej wyobraża. A może to właśnie tak, jak na nagraniu powinno wyglądać?

 

Też się nie znam na obróbce filmów niestety, dlatego nie podałam żadnego konkretnego argumentu. Ale ten "duch" wygląda na rozmytą wklejoną plamę a później jak kilka pikseli na nagraniu rozmytych brushem w jakimś programie graficznym. Dlatego dla laika to wygląda na fake. Ale chętnie się dowiem po czym widać, że ktoś przy tym majstrował.


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I znowu te same śmiechy, że kamera niewyraźnie nagrała, że nie wygląda jak w szpitalu, że to fejk, że użyto linek. Zawsze wymyślacie jakieś wymówki.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 15.07.2016 - 17:09

  • 2



#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wszystko fajnie.. pomijam nawet tą jakość gdyż kamery przemysłowe tak nagrywają ale.. to ma być szpital? To wygląda jak szatnia jakaś albo cokolwiek innego a nie jak szpitalny korytarz..

 

Cóż, zakładając, że zwłok nie przechowuje się w szatniach wnioskuję, że to jednak bardziej szpital niż szatnia.

No - powiedzmy kostnica w podziemiach szpitalnych.

Stąd być może nieco inny wygląd jej korytarza - mniej przypominający, to co kojarzymy z takim standardowym korytarzem szpitalnym.

Pomijam tu oczywisty fakt, że zadziwiający jest już sam pomysł pozostawienia zwłok na korytarzu - nawet kostnicy.

Ale, być może była ku temu jakaś przyczyna - na przykład, zwłoki pozostawiono tylko na moment i ten właśnie moment uchwyciła kamera.


  • 0



#10

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tylko skoro mamy tu kostnicę czy coś takiego to nasuwa się jedno ważne pytanie: dlaczego dusza opuszcza ciało tak późno po śmierci? czyżby lagi, zbyt duży ping pomiędzy niebem, a ziemią? bo przecież nie od dziś wiadomo, że czas od rzeczywistej śmierci do przeniesienia ciała do kostnicy szpitala, to minimum 2 godziny. Dla mnie 100% prawda i czekam na wypowiedzi i dowody sceptyków, którzy zarzucają manipulowanie przy video.


  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko skoro mamy tu kostnicę czy coś takiego to nasuwa się jedno ważne pytanie: dlaczego dusza opuszcza ciało tak późno po śmierci? czyżby lagi, zbyt duży ping pomiędzy niebem, a ziemią?

Moim zdaniem, to wina kamery przemysłowej.

Pewnie wcześniej zwłoki nie były nagrywane i dusza o tym wiedziała.


  • 3



#12

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żaden z was, nigdy nie widział duszy opuszczającej ciało. a gdy do tego FAKTU dodamy okoliczność, iż to był CHIŃSKI szpital. Możemy uznać filmik za autentyczny. Chyba  że ktoś udowodni manipulację.

 

 

 

 (co ja piszę??????)

:szczerb:


  • 0



#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd taki dziwny tytuł?


  • 0



#14

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Według mnie wygląda to jak podwójna ekspozycja ;)

To kamera poniekąd cyfrowa. Podwójna ekspozycja bez kliszy nie działa. Ktoś się bawił suwakiem jasności i kontrastu raczej...
  • 0



#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd taki dziwny tytuł?

 Że Chinka, czy że do nieba?

Że Chinka, to dlatego, że tak opisali to na facebooku. A że do nieba - bo pomyślałem sobie, że to dobra kobieta była.

A poza tym - widziałem "Uwierz w ducha" i tam, jak ktoś szedł do piekła, to przychodziły po niego takie cieniste demony.

 

edit:

No, chyba, że o to chodzi, że mała.

Chodziło mi o wzrost - bo malutka taka na tym wielkim łóżku.


Użytkownik pishor edytował ten post 15.07.2016 - 21:07

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych