Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwa wpadka czy zaplanowana próba manipulacji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasami zdarzają się wpadki w programach na żywo. Znacie jakieś? Tak się zastanawiam czy większość z nich, nie jest zwykłym zabiegiem manipulacyjnym?  Czyli celowym "wjazdem" w podświadomość społeczeństwa, tak by wywołać większe zainteresowanie programem. Media są znane z tego , że roi się w nich od metod manipulacji widzem.

 

Jak myślicie, czy ta scena nie  była przypadkiem ukartowana? Moją uwagę przykuła reakcja pani Marzeny  w momencie nieszczęścia oraz to zachowanie Tomasza Kammela, tak jakby odgrywał swoją rolę.  Podejrzana zapowiedź  " Nie dość , że showmen to jeszcze jeszcze iluzjonista" , albo " Bardzo byśmy chciell , żebyś spektakularnie nas uwiódł  jakąś sztuczką" itp. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami. :)

 

 

 

Zapraszam do gorącej  Dyskusji :D





#2

papadi166.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to oglądałem to po ich minach widziałem ,że to ustawione, ale ten drugi filmik niby w szpitalu mnie trochę przekonał ,że to może być na poważnie.. Sam nie wiem co o tym myśleć. Ciekawi mnie co inni o tym napiszą.



#3

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serio uważacie, że to jest ustawione? To jest właśnie przekleństwo mediów w dzisiejszych czasach, ludzie już w nic nie wierzą. Trochę to smutne.





#4 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Serio uważacie, że to jest ustawione? To jest właśnie przekleństwo mediów w dzisiejszych czasach, ludzie już w nic nie wierzą. Trochę to smutne.

Patrząc na to, że dzisiejsze media to narzędzia do prania mózgu to chyba dobrze mimo wszystko. Ludzie wolno się uczą ale jednak się uczą :P Skoro tyle razy media robiły ludzi w bambuko to teraz nie wiadomo w co wierzyć. Ale wierz mi, patrząc na polaków wciąż wierzą w przynajmniej 80% tego co słyszą w TV.

 

Trik z iluzjonistą to moim zdaniem ustawka. Nie wiem czy pozwolili by wystąpić mu w programie na żywo gdyby tak na serio, poważnie mógł kogoś zranić.



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest ustawione. Po prostu ten trik mu nie wyszedł. Iluzjoniści czasami popełniają błędy w przy wykonywaniu trików. Jeśli jest pokazywany efekt z kartami i coś nie wyjdzie to najwyżej widz domyśli się sekretu. A w tym przypadku jak magik się pomyli to skutek jest bolesny.
Na youtube można znaleźć inne nieudane wykonania tego triku

https://m.youtube.co...h?v=JV2zBBrE8MU

Był jeszcze jeden ale nie mogę go teraz znaleźć.

Jest wiele metod na jego zrobienie. Jak magik wybierze taką mało pewną to podejmuje większe ryzyko że mu nie wyjdzie.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.07.2016 - 06:48




#6

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jakby było ustawione zaraz przyleciał by lekarz a oni sami nie wiedzieli co sie stało :) a na takie kuku nikt nie był przygotowany - dobrze że na kobiete trafiło one lepiej znoszą ból . Moze ten magik chciał troche zabłysnąć w mediach :))



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie, to jest kiepski sposób na zabłyśnięcie. Ludzie z widowni będą mniej chętnie brać udział w jego pokazach na scenie. Będzie trudniej zaprosić kogoś do asystowania.



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie że to połączenie wpadki i sztuczki - gwóźdź drasnął dłoń, pewnie przy podstawie kciuka, a wrażenie że ją przybił wynikło stąd, że iluzjonista chwycił go w palce przy jej dłoni i trzymał tak praktycznie do końca ujęcia. Generalnie mam wrażenie, że on szybko się zorientował, że to nic poważnego stąd jego całkiem opanowane zachowanie.





#9

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo ten tekst " przebiłem ci rękę , naprawdę, przebiłem  rękę"  Czy to słowo "przebiłem" w momencie , gdy było to podobno tylko draśnięciem, już nie było wzbudzeniem w widzach uczucia grozy? Jeżeli iluzjonista miał taką wpadkę przed kamerą to próbował by się jakoś bronić, zastosował by taką utoobronę - pomniejszył by to i  powiedział by raczej "Na szczęście tylko cie drasnąłem". Słowo "przebiłem ci rękę" dla wielu  widzów wywoła shok, bo słysząc "przebiłem" nasuwa się wiele scen z filmów typu slasher czy choćby dla chrześcijan mogłoby wiązać się z ukrzyżowaniem Pana Jezusa. Jej krzyk też był nie naturalny. Powinna raczej wydrzeć się w momencie wbicia się gwoździa w skórę, bo potem już raczej nie bolało, aż tak, by zwijać się z bólu. Gdyby było wkłute głęboko , magik nie mógłby jej tego wyciągnąć. Uważam , że ona trzymała gwóźdź w drugiej ręce . W momencie odciągnięcia dłoni , szybko go sobie przyłożyła. Torebka była pusta , bez gwoździa. Obejrzyjcie to jeszcze raz  i przyjrzyjcie się dokładnie kiedy iluzjonista łapie za jej dłoń i podnosi do góry. To są ułamki sekundy. W momencie przyłożenia sobie gwoździa z "Aaaaa!!!!' przeszła na "Łaaaa!!!" a raczej podczas zranienia , powinna krzyknąć szybko "Ała!" , tymczasem podzieliła to na dwie dłuższe części, jakby chciała uwagę widza  zatrzymać na swoim krzyku, tym samym rozproszyć jego wzrok skupiony na jej lewej ręce w której trzyma gwóźdź.


Użytkownik Endinajla edytował ten post 13.07.2016 - 15:09




#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twoje rozwiązanie tego triku idzie raczej w złe rejony. Rogalska jest laikiem w dziedzinie iluzji, nie słyszałem żeby miała w tej dziedzinie jakieś przygody. A jedną z podstawowych zasad w sztuce iluzji jest taka: nie powierzaj widzowi zbyt trudnego zadania. To znaczy, że asystujący widz nie powien dostać czegoś co wymaga dużych zdolności manualnych lub umysłowych np. Pomnóż 14 razy 11. Ta zasada bierze się z prostej przyczyny. Wielu ludzi w takich sytuacjach staje się nerwowych, spiętych, więc nawet najprostsze zadanie może stać się zbyt trudne.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.07.2016 - 15:39




#11

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przed wejściem na wizję, mogli to robić setki razy.  Sadzę, że tak było.





#12

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To bardzo prosty trick, wystarczy użyć magnetycznej obrączki (z magnesem neodymowym), gwóźdź był "łebkiem" do góry, co wyraźnie widać na filmie:

z20342135Q.jpg

Dlatego przy uderzeniu nic jej się nie stało, a jedynie silny magnes był w stanie wyrwać gwóźdź z torby. Później wystarczyło go odczepić, przycisnąć palcem że niby tamuje krew i poudawać. Kamel mógł nic o tym nie wiedzieć, żeby było autentyczniej,

 

 

 

Przez pierwsze chwile po zranieniu nie czuje się bólu, bo nasz mózg nie zdąży tego zarejestrować (zwłaszcza, gdy się tego nie spodziewa) 


Użytkownik Maru edytował ten post 13.07.2016 - 16:04




#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W profesjonalnej iluzji nie ma takich praktyk. Magik występuje sam albo ze stałym partnerem/partnerką. Czasami stosuje się tzw stooges czyli podstawione osoby, to się nazywa pre show work. Ale to jest inny rodzaj, ustala się jakiś jakiś ważny szczegół w kilka minut.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.07.2016 - 17:03




#14

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

chwila chwileczka... momencik. Co ja widzę... Sceptycy nie mają dowodów a są entuzjastami.. znowu kabaret robicie

 

Wszystko widzi wszędzie niewidzialne linki itd a tutaj uwierzył na "ała to boli" .. komedia

 

Pokażcie mi jak ma przebitą dłon a uwierzę, inaczej dla mnie ściema


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 13.07.2016 - 17:09


#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.dailymail...adly-wrong.html

W jednej z książek czytałem o innym magiku, jednym z najbardziej znanych w środowisku, który wbił sobie gwóźdź w takim triku.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych