Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawostka - Jean-Claude Juncker o przywódcach z innych planet.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

aylard.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wypowiedź:

 

Tłumaczenie PL:

 

Powinniście wiedzieć, że Ci, którzy obserwują nas z daleka, są zaniepokojeni. Spotkałem się z kilkoma przywódcami z innych planet. Martwią się o to, jaką drogą pójdzie teraz Unia Europejska. Powinniśmy uspokoić Europejczyków oraz tych, którzy obserwują nas z dalszych miejsc.

 

Może to być przejęzyczenie - mógł on mieć na myśli „d’autres pays„, czyli „innych krajów”, zamiast użytego przez siebie „d’autres planètes” oznaczającego „inne planety”.

 

Źródło: http://wmeritum.pl/j...o-los-ue/147978

 

Co o tym myślicie? :)


  • 1

#2

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

On sam jest z innej planety.

Nie traktowałbym na poważnie wypowiedzi tego świra i alkoholika.

 

 

Nawet Tusk patrzy na niego z politowaniem, choć reguły każą się uśmiechać.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 08.07.2016 - 14:49

  • 2



#3

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że to fake po prostu. Reszta zgromadzonych nawet na niego nie spojrzała spokojnie słuchając pitolenia.


  • 0



#4

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To raczej nie fake, przecież słychać co powiedział i że to jego głos. Zastanawiam się jak można popełnić tak dziwne przejęzyczenie, kiedy francuski to jeden z jego ojczystych języków, używany w Luksemburgu w sytuacjach oficjalnych. Na pewno go dobrze zna jako luksemburski prawnik i polityk. Nie wiem co o tym myśleć, ale nie przywiązuję do tego dużej wagi, unijni oficjele nie grzeszą inteligencją, a Parlament Europejski to i tak jedna wielka tragikomedia, już ciekawsze rzeczy się tam działy. Przywódcy z innych planet, jeśli są wobec nas nastawieni przyjaźnie i chcą naszego dobra, raczej liczą na rozpad UE. Chyba, że mowa o Reptilianach, być może UE to ich projekt. (jaja sobie robię)

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 09.07.2016 - 17:24

  • 1



#5

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czasami po wodce język się rozwiązuje :) może coś wie i przypadkowo sie wygadał.


  • 0

#6

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A dla mnie to wcale nie jest niepoważna sprawa. Jeśli takie rzeczy mówi przewodniczący KE na zebraniu PE, to powinien:

 

1. Wytłumaczyć się z tych słów, bo nigdzie tego nie zrobił po tym wystąpieniu, a nie wyglądało to na zwykłe przejęzyczenie.

 

2. Jeśli podtrzymuje to co powiedział powinien przedstawić na to jakieś dowody, albo chociaż rozwinąć temat.

 

3. Jeśli nie ma dowodów i ma zwidy, ze obalił flaszkę z królem Marsa, to niech w podskokach i najlepiej w kaftanie wypierdziela z KE I PE.


  • 0

#7 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Wielokrotnie analizowano tę jego wypowiedź, także raczej nie powinno być wątpliwości CZY to powiedział, tylko czy mówił NA SERIO. To wypowiedź metaforyczna w mojej opinii. Choć trudno tutaj na pierwszy rzut oka dostrzec co takiego chciał przekazać wspominając... o obcych :P


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych