Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silnik magnetyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu jest dosyc ciekawe rozwiązanie:

Ale nie działa :roll:
Jak nie rozumiemy dlaczego - do szkoły/książek uczyć się mechaniki.
  • 0

#62

Luzak1.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam,
Długie przerwy na forum w dyskusji na bardzo ciekawy moim zdaniem temat. Ja właśnie zabrałem się za budowę własnego silnika magnetycznego i jaki będzie efekt na pewno napiszę. Faktycznie jest już bardzo wiele rozwiązań technicznych ale chcę zbudować silnik mający jakąś wymierną moc a nie obracające się kółka... Po przemyśleniach, przeliczeniach i analizach nastawiłem się na konstrukcję zbliżoną do Perendiv. Myślę, że można z niej uzyskać najwięcej mocy... Chciałem wkleić rysunek ale widzę, że muszę troszkę tu się zorientować jak to działa bo mi się nie udało :-) Ktoś już zbudował jakiś silnik magnetyczny?
  • 0

#63

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

...

Istnieją najpotężniejsze kartele i mafie, które rządzą światem. Jedną z tych mafii jest bardzo dobrze ukryta sekta Iluminatów - tj. grupki ludzi, którzy chcą doprowadzić do globalizacji - ale tego typu, że wszystko, za pomocą techniki będzie w ich rękach. Mają już 99% mediów (tylko jeszcze internetu nie opanowali do końca, ale już intensywnie pracują). Ta grupa posługuje się doskonale ludzką chciwością. Niejako "pod" tą grupą istnieją mafie:

1) Mafia Farmaceutyczna - najpotęzniejszy kartel, który nie dopuszcza Medycyny Naturalnej do głosu, ośmiesza naturalne, zdrowe metody leczenia. Tworzą takie leki, które NIE leczą, a łagodzą objawy - bo to daje zyski. A nawet przypuszczam celowo wypuszczają swoich znachorów by Ci poprzez celowe nieudacznictwo ośmieszali Bioenergoterapeutów, zielarzy, szamanów, etc.

2) Mafia Naukowo-Energetyczno-Paliwowa -
Nie pozwalają oni na zbudowanie ŻADNEGO sensowanego urządzen ia - a już na pewno pilnują, aby się wiedza o tych urządzeniach nie rozprzestrzeniła, ponieważ kartele paliwowe straciłyby zyski z ropy i węgla. Kartele pseudonauki zostałyby ośmieszone. Branża energetyczna by padła od razu, gdyby się okazało, że można mieć energię za darmo - gdzie w przydomowym ogródku lub piwnicy (a kiedyś nawet w formie kieszonkowej) pracowałyby ultraciche silniki magnetyczne dające więcej energii niż same pobrały.

Niestety. Money. Money. Money...

Nikomu nie zależy na produkcji tych urządzeń. Ale czyżby nikomu?

NAM ZALEŻY!

To konstruktorzy poprzez internet powinni zalać fora i grupy oraz strony poprawnie zbudowanymi urządzeniami wraz z ich opisem konstrukcji i działania. Jeśli ktoś tego dokona - wówczas pozostanie się tajnym sektom dążącym do władzy nad grupką ludzi podrapać po głowie.

Do ciekawszych urządzeń zaliczyć można jeszcze Sejsmograf Zhang Henga (zbudowany 140 lat po Chrystusie). Naprawdę, ludzkość wiedziała dawniej bardzo ciekawe rzeczy.

Przecież w egipcie mieli prąd, który wytwarzano w glinianych baniakach.

Pozdrawiam, Dominik


Zgadzam się z Tobą i mam nadzieję, że większość na tym forum :)

Na pierwszej stronie ktoś napisał, że magnesy się szybko rozmagnesowują. Jest to nie prawdą!

Magnes Neodymowy posiada dożywotnią gwarancję, neodym traci jedynie 5% swej mocy w ciągu 100 lat.

A tu taki fajny obrazek z W MIARE WOLNEJ WIKI ;)

Magnes neodymowy utrzymujący ciężar 1300 razy większy od swojego!

Dołączona grafika

Przepis na perpetum mobile! „Wszystko pochodzi z próżni i wszystko wokół nas jest próżnią”.

Wg. mojej teorii:
1. Obudowa silnika - musi być komorą próżniową, bardzo dobrze wyizolowaną
2. Obudowa musi być wyposażona w radiator odprowadzający ciepło - testy pokażą ile tego ciepła będzie, może da się je dodatkowo wykożystać :D
3. Wirnik musi posiadać odpowiednie rozstawienie magnesów oraz odpowiedni wzór
4. Magnesy muszą być odpowiedniej gęstości
5. Potrzebna będzie wydajna prądnica, których nie brakuje na rynku
6. Potrzebna jest duża ilość akumulatorów do składowania energii, a nawet pochłaniaczy energii w przypadku przeładowania akumulatorów

Aby projekt był efektywny potrzeba:

1. Kilka lat badań
2. Troooche kasy
3. Masowa produkcja silników
4. Sprzedaż silników w takiej cenie aby było to opłacalne i w miare tanie dla przeciętnego Kowalskiego
5. Wiecie Przepis Przepisem, ale żyć też trzeba ;]

Z ludzkim mózgiem to jest tak, że jak coś wymyśli to będzie dążył do tego aby to osiągnąć! ;)

Apropo Egiptu!

Egipcjanie nie wytwarzali prądu z glinianych baniek. Tylko gliniane bańki były nośnikiem energii inaczej lampami oświetlającymi ciemne korytarze Piramidy Cheopsa. To po pierwsze! Po drugie - Egipcjanie nie byli zdolni do tego aby posiadać taką wiedzę !

Piramida Cheopsa była pierwszym i jedynym w Egipcie urządzeniem do wytwarzania energii elektrycznej. Działała na zasadzie podziemnych rzek oraz dwóch pól magnetycznych krzyżujących się w idealnym posadowieniu piramidy z tak dużą dokładnością, że obecnie taką budowlę moglibyśmy wykonać tylko z precyzją LASERA.
  • -1

#64

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przepis na perpetum mobile! „Wszystko pochodzi z próżni i wszystko wokół nas jest próżnią”.


Lepiej nie nazywać tego perpetum mobile. Z czegoś ta dodatkowa energia musi pochodzić i nie da się tego obejść.

Czy nazwiemy to energią próżni, czy pobieraniem ciepła z otoczenia - coś musi być pobierane by generator działał.
  • 0



#65

Luzak1.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mając nawet wielkiej wiedzy każdy jest w stanie zrozumieć, że nie da się stworzyć coś z niczego :-) nie zajnujmy się więc takimi pojęciami teoretycznymi jak perpetum mobile. Wszystkie wymyślone i pewnie jeszcze nie wymyślone urządzenia tylko na pozór nie pobierają żadnej energii. Jak się głębiej wchodzi w zasadę ich działania to zaczyna być widać co je napędza. Silnik magnetyczny moim zdaniem nie jest perpetum mobile i nie zajmuję się wnikaniem w naukowe uzasadnienie jego działania. Pomijam już nawet sam fakt, że nie wyjaśniono jeszcze tak na prawdę czym jest w samej istocie pole magnetyczne... Dla silnika magnetycznego nie jest potrzebna żadna próżnia :-))) Ale faktycznie to mówiąc silnik magnetyczny można mieć na myśli bardzo różne konstrukcje poczynając od wykorzystujących zjawisko opisane przez Searla, ale to wtedy on pochłania energię (ciepło) a nie generuje :-)
Popieram zdanie, że te wszystkie organizacje wzajemnie powiązane miliardami dolarów zysków nigdy nie były, nie są i nie będą zainteresowane rozwiązaniami, z których nie będą miały zysku. A na dodatek czymś co jest w stanie zrobić sobie prawie każdy... Mówię prawie każdy, bo zdajmy sobie sprawę, że nie każdy ma wiedzę, wyobraźnię, umiejętności i chęci aby coś zrobić. Do zrobienia silnika magnetycznego o jaki mnie chodzi nie potrzeba milionów na badania, wielkiego zaplecza technicznego ani wielkiej wiedzy... Fakt, że troszkę czasu mi zajmie wykonanie bo czasu na to nie mogę poświęcić zbyt wiele ale pewnie skończę i coś z tego wyjdzie... Ja potrzebuję generatora do domu i dlatego kombinuję aby moc silnika była jak największa. Generatorów prądu nie ma co wymyślać i budować bo są już naprawdę dobre wolnoobrotowe na magnesach neodymowych.
  • 0

#66

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

... Dla silnika magnetycznego nie jest potrzebna żadna próżnia :-)))...


A widzisz kolego jesteś w dużym błędzie. W próżni nie masz oporów powietrza, co jest bardzo istotne dla efektywności silnika magnetycznego.

Oczywiście pojęcie perpetum mobile nie jest stu procentowe z tego względu, że raczkujemy w temacie silników magnetycznych. Części do budowy są z materiałów, które po pewnym czasie ulegną degradacji. Jeżeli taki silnik będzie działał 10 lat nonstop to będzie to bardzo duzy sukces. Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów.
  • 1

#67

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A widzisz kolego jesteś w dużym błędzie. W próżni nie masz oporów powietrza, co jest bardzo istotne dla efektywności silnika magnetycznego.

Opory powietrza są tu mało ważne... próżnia w silniku (o ile by działał) przyspieszy jedynie zniszczenie magnesów. Powietrze w silnikach i odpowiedni jego przepływ jest bardzo istotne ze względu na chłodzenie.

Żeby silnik magnetyczny miał w ogóle sens, musi istnieć taki układ magnesów, który zapewni ciągły ruch np. obrotowy. Niestety nie ma takiego układu, gdyż zawsze silnik zatrzyma się w pozycji minimum energii.

Oczywiście pojęcie perpetum mobile nie jest stu procentowe z tego względu, że raczkujemy w temacie silników magnetycznych.

Perpetuum mobile nie istnieje i istnieć nie może, bo energia zawsze ma swoje źródło. A o konstrukcjach z magnesami trwałymi i o samych magnesach wiemy całkiem sporo.

Użytkownik Ill edytował ten post 19.06.2012 - 07:42

  • 1

#68

Luzak1.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To fakt :-)
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych