Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silnik magnetyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1

rapel.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka tygodni temu światem wstrząsneło duże ogłoszenie opublikowane w prestiżowym magazynie "The Economist". Irlandzka firma Steorn zawiadamiała, że skonstruowała silnik, który nie potrzebuje żadnego paliwa i ma nadwyżkę mocy sięgającą trzystu procent!

Sean McCarthy ze Steornu twierdzi, że w niedalekiej przyszłości konstrukcja ta może zasilać w energię wszystko, od telefonu komórkowego po samolot pasażerski. Z zaadoptowaniem magnetycznej jednostki napędowej do samochodu ponoć nie będzie w ogóle żadnego problemu.

Ogłoszenie w "The Economist" zaczyna się od słów George'a Bernarda Shawa: "Wszystkie wielkie prawdy zaczynają jako bluźnierstwa". Steorn z Dublina zapłacił za obwieszczenie 75 tysięcy funtów. Na prace konstrukcyjne nad silnikiem magnetycznym wydano w przeciągu ostatnich trzech lat ju ż 2,7 mln funtów.

Steorn to niewielkie przedsiębiorstwo, które do tej pory specjalizowało się w metodach zabezpieczenia przed kradzieżami danych i nieuprawnionym wykorzystaniem dysków optycznych i kart magnetycznych w tym kart płatniczych. tym samym walczyło z oszustwami. Trudno przyjąć że jego magnetyczny silnik to zwykły kant.

Ogłoszenie w "The Economist" właściwie nie namawiało przemysłu motoryzacyjnego do raozpoczęcia natychmiastowej walki o pozyskanie koncesji na produkcję silnika całkiem nowej generacji. Informowało jedynie, że firma poszukuje dwunastu "najbardziej wykwalifikowanych i najbardziej cynicznych" naukowców świata, którzy samodzielnie przetestują tę konstrukcję.
W ciągu kilkunastu godzin zgłosiło się ponad 400 ekspertów z Europy, Ameryki i Australii. A na stronie FIrmy z Dublina zarejestrowały się dodatkwo ponad osiemdziesiąt dwa tysące osób bardzo zainteresowanych irlandzkim silnikiem magnetycznym i wynikami testów. Dzisiaj inżynierów i uczonych chętnych do przeegzaminowania maszyny Steornu jest już kilka tysięcy.

Większość naukowców jest zdania, że taki silnik magnetyczny, nie zasilany żadnym paliwem czy wykorzystywaną do tej pory powszechnie energią, nie ma prawa działać. Bo byłoby to coś więcej niż mityczne perpetum mobile, czyli maszyna, która raz poruszona nigdy nie przestaje funkcjonować.

Przedewszystkim koncepcja silnika na magnesy gwałci reguły termodynamiki, podstawowe dla naszej nauki.Szczególnie pierwszą "zasade zachowania energii", która mówi że energi nie można stworzyć nai zniszczyć. Udaje się jedynie przekształcić ją w inny rodzaj energii.
Na razie Steorn nie zdradził szczególów konstrukcji swego magnetycznego silnika. Wiadomo jedynie, że protoyp wykorzystuje magnesy stałe i ruchome. Cztery z magnesów zamontowane są na obracającym się kole, a ich siłe zderza się z polem magnesów nieruchomych. Reakcja wywołuje kręcenie się koła. Świadkowie twierdzą, że silnik magnetyczny Steorna wygląda jak zegar ścienny dziadka, tylko nie ma wachadłą. Gdy zmierzono ilość energii produkowanej przez maszynę, okazało się że jest jej przeciętnie o trzysta procent niż dostarczono.

McCarthy twierdzi że tajemnica działaia jego silnika nie kryje się w samej konstrukcji i magnesach, ale bardzo precyzyjnym ulokowaniu ich w maszynie i że silnik jest w całości magnetyczny bez ulokowanych nigdzie elementóe elektromagnetycznych. Inie jest podpięty do żadnego źródłamocy, ani nie przebywa w polu działania jakiegokolwiek znanego nośnika energii, czyli nagrzanego lub wdmuchiwaniego powietrza. W świetle ziemskiej nauki wytwarza moc z niczego.

Uczeni kręcą z niedowierzaniem głowami. Irlandczycy do skonstruawania swej maszyny nie wykorzystali żadnych cudownych nadprzewodników lub laserów, lecz zwykłe znane od wieków magnesy. I uważają że jeśli ona faktycznie działa, musi być zasilana jakąś energią z zewnątrz. Ta magnetyczna jest przecież niewidzialna. Może prototyp maszyny Steornu w Dublinie stoi w miejscu jakiejś geomagnetycznej anomalii?

Do tej pory cywilizacja ludzka bardzo wolno, choć skutecznie uczyła się kontrolować energie. Zaczynając od rozpalenia pierwszego ogniska, przez siłe konia pociągowego, prochu strzelniczego, materiałów wybuchowych, czy energii atomowej. Okiełznanie energii magnetycznej byłoby rewolucyjnym skokiem w naszym rozwoju technmologicznym.

Tekst pochodzi z gazety "Dziennik Zachodni"

Co o tym myśłicie?

Ja uważam że taki silnik ma prawo działać bo jak napisano magnesy są bardzo precyzyjnie ulokowane w tym silniku no i oczywiście firma wydaje się być wiarygodna, ale czas pokaże.

Więcej informacjimożna znaleźć na stronie http://www.steorn.net
Jest tam już zarejestrowanych ponad 73 000 !!!!
  • 0

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

która mówi że energi nie można stworzyć nai zniszczyć. Udaje się jedynie przekształcić ją w inny rodzaj energii.

To też nie do końca tak, masę można zmienić w energię, najlepszym tego przykładem jest defekt masy jąder atomów. Co do silnika mam duże wątpliwości w jego 300% wydajność. Jak dla mnie na dzień dzisiejszy jest to :bs:
  • 0



#3

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O czymś takim myślałem już jak miałem 13 lat i na fizyce usłyszałem od nauczyciela że skonstruowanie perpetum mobile jest nie możliwe :)
No cóż 13-latek nie wiele może mimo że ma "pomysł" :)
A co do wytwarzania mocy z niczego - magnesy "trwałe" podczas odpychają się wtedy kiedy blisko siebie są dwa bieguny o tym samym znaku. Wiemy też że zbliżenie tych dwóch biedunów do siebie w krótkim czasie spowoduje ich "rozładowanie"
Moim zdaniem wytwarzanie mocy dzieje się kosdztem właśnie tych magnesów - one słabną, ale to moje spojrzenie na sprawę :) Fizykiem nie jestem .
  • 0

#4

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejne perpetuum mobile? Niech da prototyp, działający, a uwierzę.
Ale jak na razie to :bump: <kurcze, podoba mi się ten emot :-D >





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#5

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczekamy zobaczymy. Jezeli to prawda to przemysl energetyczny padnie bardzo szybko. Gospodarka swiatowa zapadnie sie... Ja bym chcial, zeby to byla prawda.
  • 0

#6

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie, anarchia górą! :wow:

Chociaż nie wydaje mi się, by miało to mieć miejsce. Elektryczność i magnetyzm ludzkość zna od dawna, a jeszcze nie wpadła na żaden genialny pomysł zbudowania perpetuum mobile dzięki nim.

Pażywiom, uwidzim, jak to Rosjanie mówią :bump:





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No widze, że nie tylko ja miałem taki pomysł... szkoda, że ja o tym pomyślałem mając 11 lat :/
  • 0



#8

robertadam.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam plany takowego lacznie z wykazem czesci potrzebnych do tego, jesli jest ktos zainteresowany prosze dac znac, udostepnie gdzies tutaj na forum lub w download
  • 0

#9

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Silnik magnetyczny nie jest czyms tak zupelnie nowym. Howard Johnson poczynil wielkie postepy w dziedzinie magnesow trwalych i z jego badan wynika, ze w ksiazkach figuruje nieprawidlowy model magnesu. Wynikiem jego badan jesk kilka niezwyklych patentow na bramke magnetyczna, tor magnetyczny i silnik magnetyczny wszystko oparte na odpowiedniej konfiguracji magnesow i ksztaltowaniu nieliniowego pola.

Patenty:

* U.S. patent number 4,151,431 "Permanent magnet motor" (24 kwiecien, 1979)
* U.S. patent number 4,877,983 "Magnetic force generating method and apparatus" (31 pazdziernik, 1989)
* U.S. patent number 5,402,021 "Magnetic propulsion system" (28 Marzec, 1995)

Patenty mozna obejrzec i przeczytac na stronie:
http://patft.uspto.g...earch-bool.html

Wpisujac nr patentu w tej wyszukiwarce mozna przegladnac kazdy patwent.
By zobaczyc skany orginalnych stron przegladarka powinna obslugiwac wyswielanie grafiki w formacie TIFF. Jako plugina polecam alternatiff z www.alternatiff.com)
  • 0

#10

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

robertadam, no to mi możesz to podać... może sie pobawie z tym w szkole ;p na pewno nauczyciel jakiś sie skusi żeby go ze mną zbudować :P
  • 0



#11

rapel.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

też poprosze jak można :smile: może coś z tego będzie :mrgreen:
  • 0

#12

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O czymś takim myślałem już jak miałem 13 lat

Ja też takie samo urządzonko wymyśliłem pół życia temu będac w I klasie liceum. :-D
Taka karuzela z magnesów nieustannie odpychanych i przyciąganych przez znajdujące się wokół nieruchome magnesy.

W sumie ten pomysł jest juz bardzo stary.
Poniżej schemacik " niezatrzymywalnego silnika" tego typu.
Dołączona grafika
Tu nieco o tym urządzeniu, a także o innych równie nietrafionych pomysłach na perpetuum mobile. :]
  • 0



#13

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy to perepetum mobile ?
  • 0

#14

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Siedzę, czytam i oczom nie wierzę.... :surprised:
...kilka miesięcy temu zaczęła mnie prześladowac wizja silnika opartego na magnesach neodymowych...nie jestem ani wynalazcą ani też mechanikiem, powiem nawet że moja działka to praktycznie tylko sfera ducha i ciała-a te myśli były natrętne i nagłe...i teraz kiedy czytam (mam ciary na całym ciele) po prostu widze to w myślach dokładnie tak, jak widziałem to wiele miesięcy temu...
Jest to dla mnie ewidentne działanie pól morfogenetycznych-inaczej tego wyjaśnić nie potrafię...
  • 0

#15

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cote-d'Or --> Nie, to nie PM, dlatego bo magnesy się zużywają a po drugie tarcie prędzej czy później i tak to zatrzyma. Podejrzewam jednak, że naprawdę dokładnie zrobiona taka maszynka na magnesach mogłaby się kręcić bardzo długo.
Tylko co z tego, jak nie uszczkniejsz z niej energii do niczego.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych