Skocz do zawartości


Przerażające zdjęcia, na które można się natknąć w sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

1 zdjęcie to fotomontaż zrobiony dla zabawy. Nie wiem co to foto tutaj robi, przecież nie jest przerażające. Ani wiarygodne. 

A co było na ostatnim zdjęciu mniej więcej Critter? 

Ekhm... specjalista od komisji śledczych :P


  • 0

#17

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tak w ogole to musze poznac dokladna geneze tych zdjec.
  • 0

#18

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Wolę "nie jest wykluczony" niż "to fotomontaż na 100%". Faktycznie mógł być. Ale bez odpowiednich badań nie stwierdzimy czy był lub nie był.

 Cóż.

Jeżeli chodzi akurat o tą fotografię, to niejaki Tim Burton był łaskaw popełnić film z gatunku fantasy / przygodowy, zatytułowany "Osobliwy dom Pani Peregrine" , który powstał na podstawie książki Ransoma Riggsa o tym samym tytule.

 

Wprawdzie w recenzji książki, którą można przeczytać tutaj, jej autorka pisze: 

cyt.

"Autor książki zaczął od gromadzenia starych, bardzo dziwnych, czasami wręcz niesamowitych, ale zupełnie autentycznych fotografii i umiejętnie wplótł je w historię nastoletniego chłopca, który podąża tropem tajemnicy przekazanej mu przez dziadka."

...ale, mówiąc szczerze, jeśli w kontekście jakiejś fotografii pojawia się nazwisko Tima Burtona, a na dodatek jest ona jedna z fotografii, na bazie której ktoś pisze książkę fantasy, to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że z tą jej "zupełną autentycznością" może być różnie.

Oczywiście nie przesądzam ale sami rozumiecie :D

 

Poniżej można obejrzeć "zwiastun książki" (cokolwiek to znaczy) Riggsa , w którym, w 1,05 sec wykorzystano to zdjęcie:

 

 

oraz, zwiastun filmu Burtona:

 

 

 

 

Aha - film wejdzie na ekrany dopiero jesienią tego roku.

 

 

 

A tu okładka książki Riggsa - lewitująca dziewczynka na zdjęciu, to pewnie też autentyk.

 

osobliwy-dom-pani-peregrine.jpg


Użytkownik pishor edytował ten post 27.06.2016 - 18:22

  • 0



#19

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

#13

Chyba najstraszniejsza fotka - ale chyba, odnoszę takie wrażenie po pozie dziewczynki, ustawiona. Ciekawe czy robiona przez człowieka czy przez aparat leśny do fotek zwierzyny - chociaż trochę nisko umiejscowiony jest, jak na takowy. 

Kiedyś, przy ognisku, gadałem z kumplem, czego byśmy się bardziej przestraszyli, idąc w nocy po lesie - potwora jakiegoś czy małego dziecka stojącego nam na drodze - odpowiedzcie sobie sami ;)

 

 

Zdjęcia jak zdjęcia ale ta odpowiedź kronikarza przypomniała mi tę historię

http://piekielni.pl/....jpg?1465925778

 

Ps mnie w tym wieku też się zdarzało łazić z dziadkiem po lesie w środku nocy a czasem czułam się na tyle odważna i "dorosła", że sama wymykałam się z domu ale niestety na nikogo nie trafiłam a też chciałabym zobaczyć ich miny.


  • 0

#20

Sarlinz.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedne z nich to zwyczajny fotomontaż, drugie to sytuacja bez kontekstu, a jeszcze inne to błędy kamery. Nie mniej - zawsze przyjemnie się coś takiego ogląda. :P


  • 0

#21

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dwie minuty szukania i cała tajemnica zdjęcia nr 3 rozwiązana. To jakieś specjalnie wystawione figury, zresztą wytłumaczenie macie tu:

http://www.dailygrai...re-Is-Piece-Art


  • 1

#22

Kurajmo22.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

E tam nic ciekawego. A myślałem że człowiek chociaż lekko się przestraszy

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych