Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto stworzył Wszechświat? Powstanie Wszechświata


  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#46

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego ludzie (szczególnie muzłumanie, chrześnijanie i religie pokrewne), nie są w stanie przyjac do wiadomosci ze nie było początku multiwszechświata ? Nic nie zapoczatkowało, multiwszechświat istnieje jak bańki mydlane unoszczace się w nieskończonej przestrzni, raz po raz dzieląc sie na nowe, i wynurzajac sie z kwantowej piany. Taki proces jest wieczny, nie miał ani początku ani nie będzie miał końca.
  • 0

#47

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może dlatego że są wychowani w takiej kulturze a nie innej…
Ludzie wierzący w bóstwo być może nie potrafią „wmówić” sobie że jest inaczej jak go wychowano…
Jeżeli natomiast człowiek nie wieży a żyje wokół takich ludzi którzy wieżą, to psychika nakazuje myśleć co innego…
Są też ludzie, którzy muszą zobaczyć aby uwierzyć. (ja takim człowiekiem jestem)
  • 0

#48

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok , coś zapoczątkowało istnienie wszechświata ale , co zapoczątkowało , to co zapoczątkowało istnieje wszechświata ...?



to nie był wybuch jak chcesz wiedzieć raczej reakcje wyobraź sobie ocean masy materii nie poukładanej wszystko falowało potem coś przybyło do naszego wszechświata to dało początek materia zaczęła się formować , poza naszym wszechświatem jest nicość nic nie łączy wszechświatów to są " banki życia "
  • 0

#49

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są też ludzie, którzy muszą zobaczyć aby uwierzyć. (ja takim człowiekiem jestem)

A wierzysz w istnienie wiatru?
Ja w niego wierzę, ba, jestem pewny jego istnienia mimo, że nigdy go nie widziałem. :)
  • 0



#50

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja to widziałem ;) naprawdę
  • 0

#51

Kumartyna.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wstępie przepraszam i przyznaję się, że nie czytałam poprzednich postów - wybaczcie - zrobię to, troszkę muszę czasu na to poświęcić :D .
Odnosząc się do tematu:
- Moen - historia cząstek odesłanych z Jedności na "poszukiwania" (art. zapowiadający kolejną książkę wymienionego autora - w jednym z ostatnich numerów Nieznanego Świata),
- Chrześcijaństwo - wizje nt. stworzenia wszechświata Katarzyny Emmerich (pełne teksty dostępne w Internecie)
- teorie fizyków - ogólnie znane - dodam, że ostatnio nurtuje mnie czarna dziura i akcelelatory powstające pod Genewą - jeśli ktoś ma coś więcej w tym temacie, będę wdzięczna.
Znajduję tam wspólne wnioski

Wracając do czarnej dziury - postrzegam ją jako to, co pochłania "TO CO ZBĘDNE". Natomiast przypuszczalne gromadzenie na jej powierzchni "informacji" postrzegam jako ... okres oczekiwania na wrzut do kosza :) .
  • 0

#52

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

link, serio?
Dobry jesteś... Musisz mieć najwyraźniej jakieś ponadnaturalne zdolności. ;)
  • 0



#53

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

link, serio?
Dobry jesteś... Musisz mieć najwyraźniej jakieś ponadnaturalne zdolności. ;)



serio ,po co miałbym kłamać ?
  • 0

#54

Kumartyna.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

link - Hawking (ten od czarnej dziury :)) wysnuwa twierdzenia, że wszechświat jest jak "naleśnik" więc coś jest w tym co mówisz
  • 0

#55

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

serio ,po co miałbym kłamać ?

Interesujące...
Zatem jak wygląda wiatr?
  • 0



#56

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może dlatego że są wychowani w takiej kulturze a nie innej…
Ludzie wierzący w bóstwo być może nie potrafią „wmówić” sobie że jest inaczej jak go wychowano…
Jeżeli natomiast człowiek nie wieży a żyje wokół takich ludzi którzy wieżą, to psychika nakazuje myśleć co innego…
Są też ludzie, którzy muszą zobaczyć aby uwierzyć. (ja takim człowiekiem jestem)

1. Zostałem wychowany w takie no poslkie kulturza - jestem ateista
2. Nie wierze żadne w bóstwo, chociaz próbowano mi wmówić jego istnienie.
3. Nie wierze, nie staje sie taki jak inni wokół mnie.
4. Nie wszystko da sie zobaczyć. Czasami trzeba polegać na pośrednich dowodach.

@mariush
Przykład z wiatrem jest już oklepany :P . Wystarczy odciac dopływ powietrza zeby sobie udowodnić ze jednak istnieje :E

Wracając do czarnej dziury - postrzegam ją jako to, co pochłania "TO CO ZBĘDNE". Natomiast przypuszczalne gromadzenie na jej powierzchni "informacji" postrzegam jako ... okres oczekiwania na wrzut do kosza smile2.gif.

1. Czarna dziura
a) nie jest czarna
b) nie jest dziura.
Nie jest czarna ponieważ wydziela promieniowanie, czyli paruje.
Nie jest dziura, bo to nie oddaje jej geometrii, bardziej trafnym powiedzeniem bedzie ze jest to kula, która wykrzywia loklanie czasoprzestrzeń wokół siebie. Tego sie nie da wybrazić, 4 i więcej wymiarów to za wiele dla naszych zmysłów :E.
To coś sie gromadzi na powierzchni czarnej dziury ? ;o
Dlaczego kosza. Właściwie to nie wiadomo co dzieje we wnętrzy czarnej dziury. To jedno znacznego opisu brakuje teorii kwatnwej grawitacji.
Możemy założyć, ze to co trafi do czarnej dziury jest bezpowrotnie miażdzone, a następnie wyparowuje
Możemy też założyć, że czarna dziura jest połaczona z białą dziurą, która wypluwa pochłoniętą materie, co jednak nie tłumaczy parowania czarnej dziury.

Interesujące...
Zatem jak wygląda wiatr?

No w skali mikroskopowej to on wygląda jak lóźne atomy, latajace we wszystkie strony :E
  • 0

#57

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

link - Hawking (ten od czarnej dziury :)) wysnówa twierdzenia, że wszechświat jest jak "naleśnik" więc coś jest w tym co mówisz



naleśnik "mi to wyglądało jak bańka tylko nie doskonała nie była doskonale kulista tzn jej powierzchnia i wszechświatów jest więcej o tym chyba nikt nie wspominał , po zatem nie idealnego środka

link - Hawking (ten od czarnej dziury :)) wysnówa twierdzenia, że wszechświat jest jak "naleśnik" więc coś jest w tym co mówisz



naleśnik "mi to wyglądało jak bańka tylko nie doskonała nie była doskonale kulista tzn jej powierzchnia i wszechświatów jest więcej o tym chyba nikt nie wspominał , po zatem nie idealnego środka
  • 0

#58

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

serio ,po co miałbym kłamać ?

Interesujące...
Zatem jak wygląda wiatr?

Nie wiem nie da się tego wyjaśnić .Za bardzo nie wierze powstanie wszechświata przez tzw. "Tworcę" Kiedyś na lkecji religi pani zaczeła nam tłumaczyć że pisma św nie można brać dosłownie zaragowałem ne to że to totalna głupota jakby ktoś miał problem dopisać kilka zer . Niedawno byłem w PK "Pałac kultury" i oglądałem właśnie film jak powstał wszechświat

Na początku nie było czasu niczego tylko CZERŃ i nagle nastąpił wybuch ... itp Dalej pewnie czyatliście w kilku książkach jak to było ale NASA może cofnąć czas tak jakby historię wszechświata o 100 milionów lat więc mogą tylko stawiać hipotezy tak jak my każdy ma swoją opinie ale przyjeło się że wszystko zostało stworzone podczas wielkiego wybuchu lecz to jest jak proces ewolucji np zdania o tym Naukowcy twierdzą że K.Darwin miał rację że jesteśmy od małpy Homo erectus itp.itd. ale chcrześcijanie lub inaczej Katolicy wierzą że Bóg stworzył Adama a z jego żebra stworzył Ewe . I w taki sposó jest z wielkim wybuchem Naukowcy twierdzą że Był Wielki wybuch a chcrześcijanie że BÓG stworzył wszystko w 7 dni ale jak pisałem wczesniej nie można brać pisma św dosłownie więc nie wiem jak to rozumieć ... ale wiem że każy jest w tzw. grupie w której wierzy się w różne hipotezy nie wiem jak to nazwać ale wiem że każdy ma inne zdańe świat dzieli się na 2 grupy jedni wierzą że wszystko stworzył ich Bóg stwórca osaba najwazniejsza w ich wierze a naukowcy podważają tą wiarę i przedstawiają ich domysły :)
  • 0

#59

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biblia, to zwykła książa jakich są setki. Nostradamus tez napisał książke która można interpretować na N sposobów. Naprawde, to że jakaś instytucja czyni z jakiejś książki dogmat, nie znaczy, że czymś szczególnym się wyróżnia. To tyle jeśli chodzi o traktowanie tego jak źródło o powstaniu wszechświata.
  • 0

#60

Kumartyna.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

iniside - gdybym nie napisała "czarna dziura", to nie wiedział byś o co mi chodzi, a tak wiesz :)
Napisałam, jak to "postrzegam". To, co jest za nią to zagadka, równie dobrze mogę "przypuszczać" że wszystko to co "czarna dziura" pochłonie trafi do innego "naleśnika"/ "bańki" /"wszechświata" istot, na poziomie rozwoju o stopień niższym niż nasz, aby naszym wzorem, oni też mogli doświadczać i uczyć się
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych