Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

Kto stworzył Wszech¶wiat? Powstanie Wszech¶wiata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
176 odpowiedzi w tym temacie

#136

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powstanie wszechświata z niczego jest możliwe i taka teoria jest poważnie rozważana przez niektórych fizyków
Na youtube jest o tym wykład

https://m.youtube.co...h?v=pXByRjJnN2A
Można włączyć polskie napisy a na prawo powinny być pozostałe części.
Jest też ksíążka o tym samym tytule.
Co do elektronów to ich ruch wokół jądra to w gruncie rzeczy wyobrażenie. Bo taki elektron może przeskakiwać z jednej orabity na drugą emitując przy tym foton. Po za tym nie można z dużą pewnością ustalić położenia takiej cząski i jednocześnie jej prędkošci zgodnie z zasadą nieoznaczoności.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 14.06.2016 - 16:52

  • 1



#137

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie chodziło mi o odbijanie się światła tylko o to czym jest czerń

Czerń jest kolorem, nie może więc być brakiem koloru.

Brak kolorów to przezroczystość, nie czerń, jeśli coś nie ma koloru, widzimy przez to na wylot bez żadnych zniekształceń.

Bez koloru nie jest czarna dziura, czarna dziura jest czarna, bo nie widzisz co jest za nią, bez koloru jest próżnia kosmiczna.

Fale światła tworzą kolory, w zależności na jakie jakie długości fali. się rozszczepiają.

Kiedy jest ciemno to nie widzisz nic, bo do twoich oczu nie dociera światło odbite od tych przedmiotów.

gdy jest szaro to widzenie barw sie pogarsza bo światła jest mniej.

Popatrz w niebo podczas zachodu słońca. Co widzisz? No co? Twoim zdaniem chmurki sobie kolorki zmieniają jak kameleon?

Chmury mają ten sam kolor ( nie mają żadnego koloru ) a to że stają się czerwone to wynnik zakresu fali , która na nie pada.

Światło białe to zakres wszystkich barw. jak nie wierzysz to zbuduj sobie laser , który emituje wszystkie barwy na raz. Będzie emitował biel,

tak białe światło , że jak tylko przejedziesz sobie nim po oczach oślepniesz! Twoje oczy nie wytrzymają tak silnego promieniowania. 

A za nim do tego dojdzie będziesz widzieć taką siłę białego światła , że całe otoczenie będzie tak jasne , że aż białe.

Jak nie chcesz doświadczyć tego na własnej skórze , czego ci nie radzę, to poćwicz sobie na pierwszym lepszym programie do obróbki zdjęć co  zawiera w sobie opcje "krzywe", może wtedy pojmiesz kwestie kolorów i światła.

Kolory, bo możesz zapytać , dlaczego biórko jest brązowe, a ściana biała, choć światło pada tak samo.  Odpowiedź jest prosta, to tylko wzrokowa iluzja naszego aparatu widzenia. Ty  widzisz pień drzewa  brązowy a tetrachromatyk widzi w nim więcej odcieni. 

Ogólnie kolor w szerszej, ogólnej rzeczywistości nie istnieje. .


  • 0



#138

ghost25.

    My life in my hands

  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z jądrem atomu i krążącym wokół elektronem nie jest tak prosto i logicznie  jak w przypadku ziemi krążącej woków słońca :)

Dam prosty przykład,na obrazku poniżej  jest pokazane jądro wodoru (gdzieś tam w środku -niewidoczne) a czarne punkty to miejsca gdzie może się pojawić się elektron

http://www.chemia.po...azd/figure1.gif

Elektron nie ma  żadnej logicznej orbity i nie krąży,skacze chaotycznie wokół jądra.Jedyne czego można się po nim spodziewać to fakt że znajduje się w pewnej odległości od jądra :0

co do czarnego koloru -oczywiście że czarny to brak jakichkolwiek kolorów

Białe światło da się rozbić na na każde widmo -od niewidocznego nadfioletu do niewidocznej Podczerwieni (tych kolorów oko ludzie nie potrafi zarejestrować)

Kolor to światło odbite od obiektu-musisz to sobie uzmysłowić,jeśli widzisz zieloną piłkę na dywanie to znaczy że ze światła które na nią padło najwięcej odbiło się zielonego widma-i właśnie dlatego widzisz ten kolor.jesli piłka jest czarna to znaczy że nie ma żadnego koloru-bo zadne widmo się od niej nie odbiło a zostało wchłonięte

Lepszym przykładem takiego toku rozumowania nie są kolory a temperatury

 

czarny--->biały

zimno--->ciepło

Z fizycznego punktu widzenia Zimno nie istnieje :) Dlaczego ?

Bo zimno jest brakiem ciepła,a temperatura zwana "zerem absolutnym" to absolutny brak ciepła a nie jego przeciwieństwo i zacznij tak o tym myśleć Enetra

Tym przykładem z wiedzą z podstawówki i suwakiem jasności to strzeliłaś sobie w piętę ;)

To idź fizycznie do obi i kup farbę koloru czarnego a jak ci ekspedientka poda to jej powiedz że takowy nie istnieje, ja cię rozumiem też słyszałem o tym co napisałeś ale to nie jest tak hop siup, w naszym życiu codziennym mamy podział kolorystyczny i mówić że nie ma czarnego koloru jest nie poważne, jeszcze raz ci powiem rozumiem co masz do przekazania ale niestety fizycznie i w życiu jest taka barwa jak czerń, nawet masz jej odcienie więc, co do piłeczki to mi wytłumacz czemu będzie miała cały czas kolor jak to napisałeś zielony, światło się załamuje w zależności od przemieszczenia obiektu lub kąta padania więc teoretycznie powinna być raz czerwona a raz zielona, jak chcesz dawać takie przykłady to je pożądnie rozwiń a nie szczątkowo.


  • 1

#139

rain.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale kolor to właśnie światło które się od czegoś odbija.Nie ma światła to nie ma koloru i właśnie dlatego czerń jest brakiem koloru,a zielona piłka nie pozostanie zielona gdy zostanie oświetlona niebieskim światłem.Skąd wtedy byś wiedziała jaki jest jej prawdziwy kolor nie znajac koloru który go oswietla ?.idealnie czarny obiekt gdy zostanie podświetlony jakimkolwiek kolorem światła zawsze pozostanie czarny bo wszytko absorbuje :)

Dla daltonisty czarny to zawsze czarny a biały nie do końca musi być biały,resztę może mylić-i własnie tak to działa w fizyce

Właśnie postrzeganie czarnego jest najlepszym przykładem percepcji ludzkiego oka.Czarny zawsze jest czarny,z resztą kolorów idzie się bawić.Kolory które widzimy to w sumie mieszanka trzech.Czerwony,zielony i niebieski reszta kolorów to ich wariacje

Przeźroczystość to nie brak koloru,to brak filtrowania widzialnego widma światła

Czarny to tylko nazwa dla braku  koloru i nic więcej ale jako jedyny kolor jest "niezmienny" resztę można zmienić zakładając różowe okulary ;) ..dosłownie - i do tego zmierzam :)

Nie myl percepcji z fizyką ..to nie idzie w parze :)

 

a co do Shadow of angel ..siedzisz sobie i wyobrażasz sobie nic..na ziemi 200 lat temu byli ludzie..wyobraz sobie gdzie wtedy byłeś :D

teraz jesteś..wtedy też musiałeś być ;)


  • 0

#140

Kolorowa wiedĽma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fale światła tworzą kolory, w zależności na jakie jakie długości fali. się rozszczepiają.

Kiedy jest ciemno to nie widzisz nic, bo do twoich oczu nie dociera światło odbite od tych przedmiotów.

gdy jest szaro to widzenie barw sie pogarsza bo światła jest mniej.

Popatrz w niebo podczas zachodu słońca. Co widzisz? No co? Twoim zdaniem chmurki sobie kolorki zmieniają jak kameleon?

Chmury mają ten sam kolor ( nie mają żadnego koloru ) a to że stają się czerwone to wynnik zakresu fali , która na nie pada.

Światło białe to zakres wszystkich barw. jak nie wierzysz to zbuduj sobie laser , który emituje wszystkie barwy na raz. Będzie emitował biel,

tak białe światło , że jak tylko przejedziesz sobie nim po oczach oślepniesz! Twoje oczy nie wytrzymają tak silnego promieniowania. 

A za nim do tego dojdzie będziesz widzieć taką siłę białego światła , że całe otoczenie będzie tak jasne , że aż białe.

Jak nie chcesz doświadczyć tego na własnej skórze , czego ci nie radzę, to poćwicz sobie na pierwszym lepszym programie do obróbki zdjęć co  zawiera w sobie opcje "krzywe", może wtedy pojmiesz kwestie kolorów i światła.

Kolory, bo możesz zapytać , dlaczego biórko jest brązowe, a ściana biała, choć światło pada tak samo.  Odpowiedź jest prosta, to tylko wzrokowa iluzja naszego aparatu widzenia. Ty  widzisz pień drzewa  brązowy a tetrachromatyk widzi w nim więcej odcieni. 

Ogólnie kolor w szerszej, ogólnej rzeczywistości nie istnieje. .

Po pierwsze popraw sobie "ó" w słowie "biurko"

 

Po drugie, stwierdzenie że światło tworzy kolory jest idiotyczne, światło jest nośnikiem koloru i samo może mieć określony kolor, ale nie ma nic wspólnego z tworzeniem, to tylko promieniowanie, częściowo odbite.

 

Po 3 czytaj ze zrozumieniem, w moim poprzednim poście wytłumaczyłam że kolor przedmiotu nie zmienia się w zależności od promieniowania światła. czy światło jest mocne czy słabe, oświetlony przedmiot nie zmienia koloru, zmienia się tylko ilość światła- nośnika koloru który trafia do naszego oka.

 

Co do chmurek, jeśli coś co odbija każdy rodzaj światła (białe chmury) oświetlisz tylko jednym kolorem światła, to złudzenie optyczne sprawia że masz wrażenie że coś zmieniło kolor, ale te chmury nadal są białe. Natomiast jeśli oświetlisz czerwonym światłem coś czarnego, to obiekt pozostanie czarny.

 

Co do laserów, jeśli chodzi Ci o zwykły laser, taki jakim można bawić się z kotem, to nie wiem ile trzeba by się było w niego gapić bez mrugania żeby stracić wzrok.Jesteś otoczona białym światłem na co dzień.

 

Tona co Ci nie odpowiedziałam jest zbieżne z tym co mówiłam i sprzeczne z powyższymi wymienionymi przez Ciebie aspektami.

Zabawnie się czyta twoje posty, to jak piszesz coś, a w następnym zdaniu chcąc potwierdzić swoją tezę, sama jej zaprzeczasz.


  • 0



#141

rain.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ghost..Ty czytasz i wyciągasz logiczne wnioski z tego co pisałem ?

nie myl fizyki..takiej prawdziwej z intuicją

mam czarna koszulkę i twierdzę że jest czarna

Ale z fizycznego punktu widzenia ona nie ma koloru ona nie ma koloru

dokształć sie ..poczytaj o obiekcie idealnie czarnym,i zrozum dlaczego jest czarny

mieszasz pojęcia jak 10 latek :F


  • 0

#142

Kolorowa wiedĽma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale kolor to właśnie światło które się od czegoś odbija.Nie ma światła to nie ma koloru i właśnie dlatego czerń jest brakiem koloru,a zielona piłka nie pozostanie zielona gdy zostanie oświetlona niebieskim światłem.Skąd wtedy byś wiedziała jaki jest jej prawdziwy kolor nie znajac koloru który go oswietla ?.idealnie czarny obiekt gdy zostanie podświetlony jakimkolwiek kolorem światła zawsze pozostanie czarny bo wszytko absorbuje :)

Dla daltonisty czarny to zawsze czarny a biały nie do końca musi być biały,resztę może mylić-i własnie tak to działa w fizyce

Właśnie postrzeganie czarnego jest najlepszym przykładem percepcji ludzkiego oka.Czarny zawsze jest czarny,z resztą kolorów idzie się bawić.Kolory które widzimy to w sumie mieszanka trzech.Czerwony,zielony i niebieski reszta kolorów to ich wariacje

Przeźroczystość to nie brak koloru,to brak filtrowania widzialnego widma światła

Czarny to tylko nazwa dla braku  koloru i nic więcej ale jako jedyny kolor jest "niezmienny" resztę można zmienić zakładając różowe okulary ;) ..dosłownie - i do tego zmierzam :)

Nie myl percepcji z fizyką ..to nie idzie w parze :)

 

a co do Shadow of angel ..siedzisz sobie i wyobrażasz sobie nic..na ziemi 200 lat temu byli ludzie..wyobraz sobie gdzie wtedy byłeś :D

teraz jesteś..wtedy też musiałeś być ;)

dla daltonisty, biel nie jest bielą....

pojechałeś... :D Daltonistom się myli czerwony z zielonym przede wszystkim. A biel i czerń, czyli jasność i ciemność, zostaje bez zmian.

Jak poświecisz na zieloną piłkę niebieskim światłem i zobaczysz że piłka jest niebieska, to nie znaczy że ona jest rzeczywiście niebieska, to ZŁUDZENIE OPTYCZNE.

:)

Powiem to jeszcze raz

Światło to nie kolor, światło jest nośnikiem koloru

Przez to że odbija się w większej lub mniejszej części od jakichś przedmiotów pozwala nam widzieć jakiś kolor

ale to że poświecisz niebieskim światłem na zieloną piłkę, nie sprawia że piłka jest niebieska.

Nikt jej nie przemalował, jak poświecisz na nią pełną gamą barw, w tym światłem zielonym. znowu będzie zielona.


Użytkownik Enetra edytował ten post 14.06.2016 - 18:27

  • 0



#143

ghost25.

    My life in my hands

  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale kolor to właśnie światło które się od czegoś odbija.Nie ma światła to nie ma koloru i właśnie dlatego czerń jest brakiem koloru,a zielona piłka nie pozostanie zielona gdy zostanie oświetlona niebieskim światłem.Skąd wtedy byś wiedziała jaki jest jej prawdziwy kolor nie znajac koloru który go oswietla ?.idealnie czarny obiekt gdy zostanie podświetlony jakimkolwiek kolorem światła zawsze pozostanie czarny bo wszytko absorbuje :)

Dla daltonisty czarny to zawsze czarny a biały nie do końca musi być biały,resztę może mylić-i własnie tak to działa w fizyce

Właśnie postrzeganie czarnego jest najlepszym przykładem percepcji ludzkiego oka.Czarny zawsze jest czarny,z resztą kolorów idzie się bawić.Kolory które widzimy to w sumie mieszanka trzech.Czerwony,zielony i niebieski reszta kolorów to ich wariacje

Przeźroczystość to nie brak koloru,to brak filtrowania widzialnego widma światła

Czarny to tylko nazwa dla braku  koloru i nic więcej ale jako jedyny kolor jest "niezmienny" resztę można zmienić zakładając różowe okulary ;) ..dosłownie - i do tego zmierzam :)

Nie myl percepcji z fizyką ..to nie idzie w parze :)

 

a co do Shadow of angel ..siedzisz sobie i wyobrażasz sobie nic..na ziemi 200 lat temu byli ludzie..wyobraz sobie gdzie wtedy byłeś :D

teraz jesteś..wtedy też musiałeś być ;)

A czy ja gdzieś napisałem (napisałem bo jestem facetem :> ) o percepcji, percepcja percepcją i ok czyż nie napisałem że cię rozumiem? Jeszcze raz ci napiszę w naszym życiu codziennym jest taka barwa jak czerń i nie zmienisz tego żadną definicją o to mi chodzi i to jest fakt, co do piłeczki to nie do końca tak jest, zrób tak weź do ręki coś w kształcie piłeczki obojętnie o jakim kolorze i pomału przesuń w inne ciemniejsze miejsce nie zmieni barwy tylko odcień w sensie że zrobi się bardziej ciemniejsza czerwień lub się rozjaśni ale barwy nie zmieni, to nie mieszanie farbek, choć taki efekt idzie osiągnąć np.na samochodach to jest to operacja kosztowna i nie powszechna.


Ghost..Ty czytasz i wyciągasz logiczne wnioski z tego co pisałem ?

nie myl fizyki..takiej prawdziwej z intuicją

mam czarna koszulkę i twierdzę że jest czarna

Ale z fizycznego punktu widzenia ona nie ma koloru ona nie ma koloru

dokształć sie ..poczytaj o obiekcie idealnie czarnym,i zrozum dlaczego jest czarny

mieszasz pojęcia jak 10 latek :F

Chłopie nic nie ma koloru, takie coś nie powinno istnieć jak nazwanie kolorami kurde ty to zrozum co ja piszę do ciebie, podobnie masz ze smakiem.


  • 1

#144

rain.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Enetra znam daltonistę na mazurach ..przypadek tak straszny że jak kupili kolorowy tv to nie widział różnicy miedzy starym czarno białym :D


  • 0

#145

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prosty test dla tych co twierdzą, ż każdy przedmiot ma własną barwę.

Weźcie białą kartkę i nakierujcie na nią fioletowe światło, albo o jakiejkolwiek innej barwie, zobaczycie wtedy że kartka będzie miała odcienie padającego  na nią światła.

Tak to działa z fizycznego punktu widzenia, a to co nie fizyczne jest iluzją odbierania obrazu świata za pomocą naszych zmysłów, przetwarzania a potem odczytywania przez mózg tak to działa.


  • 0



#146

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przedmiot ma każdą barwe, poza tą którą odbija. Więc ta barwa, którą widzimy jest barwą nie posiadaną przez ten przedmiot.
Całkowicie czarny obiekt nie odbija żadnego koloru, więc posiada je wszystkie. Proste.
Prawdziwie bezbarwny powinna być kartka całkowicie biała, pn. odbija wszystkie kolory.

 

images.png


  • 0



#147

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Próbujecie rozważać fundamentalne zagadnienia dotyczące kosmologii, fizyki kwantowej, a strasznie motacie się w podstawowych zagadnieniach teorii koloru na poziomie gimnazjum. Zanim zaczniecie kłócić się na temat tego, co jest kolorem, a co nie jest, czy przedmioty mają kolor, czy nie itd. skupcie się najpierw nad tymi dwoma zagadnieniami:

Synteza_addytywna

Synteza_subtraktywna

To naprawdę ułatwi wam porozumienie się.


  • 1



#148

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Mariush, tzn wikipedia ładnie to przedstawiła więc jak nie rozmiecie mojego tłumaczenia,  to może tłumaczenie wikipedi zrozumiecie.


  • 0



#149

Sh@dowly.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Dokladnie, uwazam ze wszystko wokol jest hologramem, w ktorym ma miejsce nieskonczona ilosc niefortunnych, nie dajacych sie pojac przez ludzki umysl zdarzen. Ktos tam napisal, ze NIC to juz jest cos (albo zle zrozumialem), ale w tym momencie wracamy do meritum sprawy. Skad pewnosc ze NICOSC kiedykolwiek miala miejsce, skoro tak samo nie skrywamy bagatelizowania prawdziwosci przestrzeni, ogolu i swiata nas otaczajacego. I naprawde nie ma takiego wymogu, ze nalezy miec Wyzsze Wyksztalcenie i minimum dyplom doktorancki, aby ta mysl filozoficzna przyjac i pojac chocby z przymruzeniem oka. Kto wie, czy nie klocimy sie w tym momencie z samymi soba?
  • 0

#150

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokladnie, uwazam ze wszystko wokol jest hologramem, w ktorym ma miejsce nieskonczona ilosc niefortunnych, nie dajacych sie pojac przez ludzki umysl zdarzen. Ktos tam napisal, ze NIC to juz jest cos (albo zle zrozumialem), ale w tym momencie wracamy do meritum sprawy. Skad pewnosc ze NICOSC kiedykolwiek miala miejsce, skoro tak samo nie skrywamy bagatelizowania prawdziwosci przestrzeni, ogolu i swiata nas otaczajacego. I naprawde nie ma takiego wymogu, ze nalezy miec Wyzsze Wyksztalcenie i minimum dyplom doktorancki, aby ta mysl filozoficzna przyjac i pojac chocby z przymruzeniem oka. Kto wie, czy nie klocimy sie w tym momencie z samymi soba?

Bo tak właśnie wygląda autorytet tych , co są po studiach kierunkowych , albo jeszcze wyżej , po doktoracie, czy maja profesora i wtedy chociaż sie mylą, to nikt ich nie podważa ( no oprócz kolegów po fachu), a jak zwykły, normalny człowiek puści jakąś własną filozofię, to wtedy wylewa sie na niego pomyje, albo bierze sie go za jakiegoś sekciarza. Porażka :facepalm:

Co do wszechświata, to pisałam już na temat tego , co o tym myślę. Ja uważam właśnie tak jak ty , że wszechświat to hologram. Jednak uważam również, że wyrósł na dwuwymiarowym wszechświecie , na takiej matrycy wszechświata. My żyjemy w 3D , ale oprócz tych 11 wymiarów , uważam , że istnieją również wymiary przestrzenne. My widzimy tylko coś co  zawiera wysokość, szerokość i głębokość, ale na naszym hologramie 3D również wyrastają wymiary przestrzenne, które oprócz tych trzech , zawierają jeszcze więcej wymiarów. No i uważam też , że mózgi człowieka i zwierząt również tworzą własne hologramy :) Tak czy inaczej śwszechświat jest tylko jedną wielką iluzją :)


  • 0




 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych