Skocz do zawartości


Zdjęcie

New Age- Jasna czy ciemna strona ludzkiej świadomości?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#16

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Proszę bardzo, mapa nieba nad Warszawą z 20/21 marca tego roku:
http://skymaponline....d&id=e27d4c2222
  • 0



#17

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Enya to New Age music....

Ze śmichu mi gile pociekli.

Wiesz, od siebie dołożę J.M.Jarre, Prince, ABBA. 

Tak się zastanawiam, jakim kryterium posługują się ludzie, umieszczając muzykę, lub muzyków w ruchach religijnych, czy społecznych. Czasem wzbudza to u mnie uśmiech politowania... nie, żebym się czepiał, wszak to indywidualna sprawa co kto słucha i jak to identyfikuje, ale żeby religia od razu....

W takim razie mój ukochany Skrillex to co?... illuminati, czy ruch szatana? :facepalm:





#18

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Enya to New Age music....

Ze śmichu mi gile pociekli.

Pisze się "pociekły" a nie "pociekli" te gile się mówi a nie ci gile. Ale mniejsza o to.

Enya tworzy muzykę New Age. Oglądnij sobie niektóre jej teledyski, aż przenika w nich jedność ze światem , z naturą. Jej muzyka relaksuje bo działa na pewnych falach takich alfa, niskie beta ( od 12 do 15 Hz). Taka muzyka potrafi wprowadzać w trans, tak jak ambient i inne relaksacyjne. Nie wmówisz mi co jest muzyką New Age a co nią nie jest, bo akurat słucham tej muzyki dość często i wiem jak ona wpływa na człowieka.

 

 

Tak się zastanawiam, jakim kryterium posługują się ludzie, umieszczając muzykę, lub muzyków w ruchach religijnych, czy społecznych. Czasem wzbudza to u mnie uśmiech politowania... nie, żebym się czepiał, wszak to indywidualna sprawa co kto słucha i jak to identyfikuje, ale żeby religia od razu....

Jak jakiś utwór określasz pod względem religijnym  to patrzysz przede wszystkim na przesłanie za pomocą słów albo teledysku. A jak nie ma w tym nic ocierającego się o religię to nie oceniasz i pozostajesz przy gatunku normalka.

 

 

W takim razie mój ukochany Skrillex to co?... illuminati, czy ruch szatana?

Twój kochany skrillex to zwykły dup step. A jak chcesz poczuć trochę piekła to masz posłuchaj sobie tego, takie lekkie. Nie chcę straszyć.

 


  • -1



#19

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Tak naprawdę szczerze mówiąc to mało kto wie kiedy nadejdzie czy może już nadeszła Era wodnika.  Ludzie  się zastanawiają i właściwie się niie dziwie, bo media zamiast podawać prawdziwe informacje to podają domysły i wprowadzają ludzi w błąd.

 

Mało kto ma okazję spojrzeć w teleskop. Ja moją informację wzięłam nie z internetu, albo mediów tylko z książki.Gdybym miała teleskop to już dawno bym to zweryfikowała. No cóż widzę, że książki też się mylą. Możliwe , że ta astronomiczna książka zawierała jakieś błędy. Dlatego chcę poznać twoje źródło wiedzy... bo zgodnie z tamtą książką punkt barana już widnieje na tle gwiazdozbioru wodnika.

No to w takim razie złą książkę wybrałaś za źródło. Możesz podać tytuł?

 

 

Mało kto ma okazję spojrzeć w teleskop. (...). Gdybym miała teleskop to już dawno bym to zweryfikowała.

Punktu barana nie widać przez teleskop.

 

 

konstelacja wliczana w 12 konstelacji pojawiających się na niebie podczas precesji osi Ziemi

Chyba nie zbyt ściśle to wyraziłaś. W czasie precesji Ziemi pojawiają się wszystkie konstelacje, w tym przypadku mowa o gwiazdozbiorach przez które wędruje punkt skrzyżowania ekliptyki z równikiem. Położenie ekliptyki się nie zmienia i przechodzi ona przez 13 gwiazdozbiorów. Tym nie ujmowanym przez astrologów jest wężownik. Ekliptyka przecina obszar który był uważany za jego nogę.


  • 0



#20

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"-Super! To jakaś New Ageowska sekta naukowa. Coś jak scjentolodzy, ale … o wiele gorsza. Tygodnie leciały . Oni mnie szkolili. Byłem rekrutem. Pamiętam jak pewnego razu zabrali mnie na salę operacyjną. Przeprowadzali jakiś zabieg na kobiecie. Ona płakała a oni ją unieruchamiali. Szarpała się biedaczka z całych sił wrzeszczała. Wtedy jeden z moich..."
http://www.paranorma...egends/page-106 (na dole).
Nadal uważasz, że sama do tego doszłaś ? Tak, wiem że to tylko creppy pasta, ale jednak się tym interesowałaś.
Podobno na śmierć zapomniałaś o NEM. Mam coraz większe wrażenie, że to wszystko było od samego początku ukartowane.
  • 1



#21

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No to w takim razie złą książkę wybrałaś za źródło. Możesz podać tytuł?

Już nie pamiętam. Kiedyś wypożyczyłam z biblioteki. Dość stara ta książka była. Niektóre informacje z tej knigi zapisałam sobie w zeszycie m.in ten rok wodnika. Ona nie była taka gruba i miała chyba zieloną okładkę o ile pamiętam.

 

 

Punktu barana nie widać przez teleskop.

Ale widać ten gwiazdozbiór chociaż :) To jak oni to sprawdzają?

 

 

Chyba nie zbyt ściśle to wyraziłaś. W czasie precesji Ziemi pojawiają się wszystkie konstelacje, w tym przypadku mowa o gwiazdozbiorach przez które wędruje punkt skrzyżowania ekliptyki z równikiem. Położenie ekliptyki się nie zmienia i przechodzi ona przez 13 gwiazdozbiorów. Tym nie ujmowanym przez astrologów jest wężownik. Ekliptyka przecina obszar który był uważany za jego nogę.

No może i nie dość się wyraziłam, ale wiadomo o co come on. A wężownik to ja wiem co to jest, ale jego tylko lekko zahacza chyba. Zawsze sie zastanawiałam dlaczego tylko te 12 konstelacji podają a tego wężownika już nie. No i chyba się nie dowiem.

 

 

"-Super! To jakaś New Ageowska sekta naukowa. Coś jak scjentolodzy, ale … o wiele gorsza. Tygodnie leciały . Oni mnie szkolili. Byłem rekrutem. Pamiętam jak pewnego razu zabrali mnie na salę operacyjną. Przeprowadzali jakiś zabieg na kobiecie. Ona płakała a oni ją unieruchamiali. Szarpała się biedaczka z całych sił wrzeszczała. Wtedy jeden z moich..."
http://www.paranorma...egends/page-106 (na dole).
Nadal uważasz, że sama do tego doszłaś ? Tak, wiem że to tylko creppy pasta, ale jednak się tym interesowałaś.

Pisałam pracę magisterską o tematyce sekciarskiej i nieco zahaczyło się o New Age, ale nie było to tematem przewodnim, dlatego nie zagłębiałam się , aż tak bo moja kniga miała by wtedy 500 stron normalnie.

Creepypasta to tylko historia prawie w całości inspirowana moją wyobraźnią, no tak na 75% :D

 

 

Nadal uważasz, że sama do tego doszłaś ?

A co to za pytanko? Coś podejrzewasz? :D

 

Podobno na śmierć zapomniałaś o NEM. Mam coraz większe wrażenie, że to wszystko było od samego początku ukartowane.

Ukartowane? Możesz rozwinąć temat ?:D


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 10.06.2016 - 18:30

  • 0



#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Enya to New Age music....

Ze śmichu mi gile pociekli.

Pisze się "pociekły" a nie "pociekli" te gile się mówi a nie ci gile. Ale mniejsza o to.

 

W takim razie mój ukochany Skrillex to co?... illuminati, czy ruch szatana?

Twój kochany skrillex to zwykły dup step. A jak chcesz poczuć trochę piekła to masz posłuchaj sobie tego, takie lekkie. Nie chcę straszyć.

Piszemy również " ze śmiechu" a nie ze "śmichu", ale mnie gile ze śmichu, a nie ze śmiechu pociekli, a nie pociekły. No cóż, skoro tak się lubujesz w poprawianiu kogoś, popraw siebie.

Nie piszemy "dup step", ale "dubstep". Nie czepiam się. No i naucz się rozumieć sarkazmy, a moje błędne pisanie sarkazmem jest.

Koniec offtopu.





#23

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałam , że był to sarkazm, ale wiem co było  odwetem. Niektórzy ludzie są mściwi, ale nie piszmy już o tym.

Mam wrażenie , że pałacie jakąś nieuzasadnioną nienawiścią do New Age. Co podchodzi pod New Age to od razu musi być złe. W sumie wszystko w nadmiarze jest złe, ale to nie oznacza , że takie być musi.


  • 0



#24

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Nie ja jedyny.
2. Powolne zdobywanie szacunku i serdeczności użytkowników, inteligentne dyskusje, wyjawianie "doświadczeń"- od NOF-ów, aż po mikro pęknięcia w przestrzeni wszechświata, przez które widzisz "inne ścieżki wyboru".
Teraz przypadkowe wyjście na światło dzienne twoich poglądów religijno-społecznych. Teraz nagle wszystko wychodzi. Dziwnym trafem to ty jesteś zawsze tą, która ujawnia kolejne rąbka tajemnic swojego życia. Każdy dzień nowe "wspomnienie", bardziej zadziwiające od poprzedniego. A na udowodnienie jeden filmik zacienionego pokoju, w dodatku w słabej jakości.
Tak, uważam że MOGŁAŚ to rozplanować i teraz tylko postępujesz zgodnie z planem.

To było by niepokojące.
  • 0



#25

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shadow Of Angel@

Przeciwnie, przynajmniej w moim przypadku. New Age mi wisi i powiewa, podobnie jak illuminati. Wszelkie, ale to wszelkie wpisywanie wykonawców w jakiś ruch mnie śmieszy. Fakt, że ktoś śpiewa o ptaszkach, nie znaczy, że jest ornitologiem, albo śpiewanie o miłości nie będzie wyznaniem seksoholika...

Z innej beczki. Był taki zespół w latach mojej młodości, a nazywał się New Order. Z Nowym Porządkiem miał tyle wspólnego, ile długopis z trumną. Dwie różne rzeczy, a podobieństwo wspólne - wkład.





#26

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

1. Nie ja jedyny.

Czyli jest więcej osób . Domyślam sie , że masz ich na liście znajomych :D

 

 

2. Powolne zdobywanie szacunku i serdeczności użytkowników, inteligentne dyskusje, wyjawianie "doświadczeń"- od NOF-ów, aż po mikro pęknięcia w przestrzeni wszechświata, przez które widzisz "inne ścieżki wyboru".

Spójrz na moją reputację. Nie sadzisz, że gdybym chciała osiągnąć coś , to bym miała wyższą? A tak zobacz mamy only 14 :D

 

 

Teraz przypadkowe wyjście na światło dzienne twoich poglądów religijno-społecznych

Gdybym coś planowała , to nie było by mowy o przypadkach, a widzisz jak zauważyłeś to tylko przypadek :)

 

 

Teraz nagle wszystko wychodzi. Dziwnym trafem to ty jesteś zawsze tą, która ujawnia kolejne rąbka tajemnic swojego życia.

Gdybym nagle opowiedziała o swoim życiu , pomyślelibyście i nazwalibyście mnie egocentrykiem. Nie uważasz , że mam rację ? :)

 

 

Każdy dzień nowe "wspomnienie", bardziej zadziwiające od poprzedniego.

Jeśli widzę, że jest temat w , którym mogę przytoczyć jakieś zdarzenie z mojego życia to, to robię :) Czasami dobrze jest wesprzeć niesceptyka otoczonego sceptykami :) Lubię pomagać poszkodowanym :)

 

 

A na udowodnienie jeden filmik zacienionego pokoju, w dodatku w słabej jakości.

Ostrzegałam , że wstawię jak nakręcę z lepszej kamery, ale tak bardzo chcieliście go zobaczyć, więc wam go pokazałam. :)

 

 

Tak, uważam że MOGŁAŚ to rozplanować i teraz tylko postępujesz zgodnie z planem.

Zapytaj Urgona i resztę , Oni na pewno uważają, że nie jestem na tyle inteligentna, by ułożyć jakiś podstępny plan. Możesz posłuchać kolegów lub kierować się własnym rozsądkiem Post :) Chociaż z całej załogi twoich znajomych Post , co mnie minusują wydajesz mi się najbardziej O'k :)

 

 

hadow Of Angel@

Przeciwnie, przynajmniej w moim przypadku. New Age mi wisi i powiewa, podobnie jak illuminati. Wszelkie, ale to wszelkie wpisywanie wykonawców w jakiś ruch mnie śmieszy. Fakt, że ktoś śpiewa o ptaszkach, nie znaczy, że jest ornitologiem, albo śpiewanie o miłości nie będzie wyznaniem seksoholika...

Wiesz mogłabym zostać rockową wokalistką i śpiewać:

 

"I hate you! Satan is my God!

 I like your soul. Why not?

 I think about  you, when I'm eating meat.

 I dream about your soul in hell, becouse I like it

 I hate you! I hate you! Well!

  I hate you! I hate you! Go to hell!!."

 

Taki napisany przed chwilą tekścik :)

Oczywiście ten tekst nie jest kierowany ani do ciebie ani do nikogo z forumowiczów, żeby znowu ktoś nie poczuł się urażony.. Więc się nie zrażać do mnie.Ten tekst jest satanistyczny, do tego rok albo blak metal muscik. I co wtedy? Powiecie, że ubieram się w skórę, w teledysku mam tatuaż z pentagramem bez okręgu i pokazuję kły. Stwierdzicie Satanistka. Nie to nie tak. Ja wcalę nie muszę być satanistką, po prostu tworzę taką muzykę pod publikę. A to oznacza, że ja nie jestem satanistką, tak jak Enya członkiem NEM. Po prostu moja twórczość jest satanistyczna , tak jak Enyi New Age'owską i tyle.

Przymnijmy, że chcę zachęcić fanów nazwą zespołu " The Army of Satan" . I jak podoba się ? :D

Amen


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 10.06.2016 - 20:48

  • 0



#27

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napiszę krótko: wróćcie do tematu.


  • 0



#28

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widzisz różnicy?... Ty sama nazwałaś swą twórczość, a Enya nie. Ktoś inny tego dokonał nie pytając ją o zdanie.





#29

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sorka, że przerywam waszą arcyważną dyskusje o muzyce, ale mam pytanko.
Dlaczego shadow nie odpowiedziałaś w zasadzie na pytanie ?
Pogadałaś o sobie, ale nadal nie znamy twojego zdania, czy New age jest przedstawicielem jasnej, czy ciemnej strony ludzkiego umysłu ? Temat ciekawy, ale jak Alis słusznie zauważyła odbiegł od centralnego wątku.
  • 0



#30

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

My jesteśmy w temacie. Właśnie trwa dyskusja czy Enya jest New Age czy nie., a tym samym czy wpływ jej muzyki na podświadomość  jest szkodliwa czy pomocna.  Nie widzę tu łamania zasad. Sama przed chwilą polubiłaś post Posta mówiący bardziej o mnie niż New Age, ale widzę , że to wycofałaś. Zresztą i tak pewnie przypisujecie mi wiarę w New Age Movement, więc czy ktoś tu łamie w jakiś sposób regulamin? Chyba nie. Wszystko kręci się wkoło New Age i niech tak pozostanie.:)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych