Skocz do zawartości


Zdjęcie

The HUM - zagadka szumu

the hum szum niewyjaśnione zjawiska

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16

GiPiss.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale skąd to wiesz? 

Dajesz linki z laryngologii. 


Użytkownik GiPiss edytował ten post 04.06.2016 - 21:05

  • 0

#17

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


 

A tak nawiasem, szumami to można co najwyżej sterować kotem, szeleszcząc celofanikiem. Jutro wymyślicie, że ktoś wami steruje za pomocą częstotliwości prądu i zmiany natężenia światła, a wasz pies lub kot ciągle się patrzy w ścianę....

 
Ja tam słyszałem o takich szumach które nastawiają pracę mózgu słuchacza do stanu aktywności po specyfikach typu LSD, więc nie pisz jak nie wiesz [ ;p]
 
 
to o czym słyszałeś to pewnie I-doser  (I-Doser jest programem służącym do synchronizacji półkul mózgowych.). Na yt można znaleść wiele filmików, w których ludzie przedstawiają efekty tego programu. Sam nigdy tego nie testowałem ale  podobno działa. Nigdy nie probowałem wiec nie mogę nic więcej powiedzieć. Dla chętnych przetestowania umieszczam prawdopodobnie oryginały,  ale dla pewności najlepiej  wejść na  stronę i-dosera  i  po prostu go pobrać ;d
 


a tu np  reakcje, odrazu mówie ze mogą być to fejki ^^ 


Zaciekawiło mnie to i odsłuchałem sobie przed chwilą obydwu utworów w słuchawkach, dosyć głośno i z zamkniętymi oczami. W pierwszym kompletnie nic ciekawego, w drugim tylko w 22:00 się zląkłem tak, że musiałem otworzyć oczy, ale to tylko ze względu na gwałtowną szeroką zmianę częstotliwości na bardzo wysoki i głośny dźwięk. Żadnych jazd nie mialem. Niczego wielkiego się też nie spodziewałem, jedni ludzie w komentarzach piszą, że im coś z tego wychodzi, inni że nie. Chyba nie powinny mieć na to wpływu słuchawki o ile tylko te pożądane szumy w utworze znajdują się w przedziale częstotliwości które słuchawki są w stanie przenieść. Jak dla mnie te dźwięki są w stanie wprawić tylko w stan dyskomfortu, niepokoju a przy gwałtownej zmianie częstotliwości chwilowego strachu przez swoje specyficzne brzmienie, ale nic ponadto, przynajmniej nie u mnie, no chyba że coś źle zrobiłem.
  • 0



#18

Pionier.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak ktos chce sie bawić polecam wejść na stronke i-dosera i poczytać, mysle ze nie u każdego działa, a na pewno nie w takim samym stopniu, ludzie są różni to i oddziaływanie z pewnością też.

 

http://www.idoser.pl...dziaa.html#more


  • 0

#19

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szybkość przesyłania impulsów w mózgu nie jest słyszalna, bo nie jest to kabel, wokół którego tworzy się pole magnetyczne wzbudzające cząsteczki powietrza do swojej częstotliwości.

Szumy w naszych uszach, jeżeli nie mają podłoża chorobowego są niczym innym, jak dźwiękami naszej cywilizacji. Po całym dniu przebywania w hałaśliwych miejscach, kiedy znajdziemy się w ciszy, ta cisza wręcz dźwięczy nam w uszach. Poza tym, cywilizacja wciąż dostarcza nam szumów w różnych postaciach, częstotliwościach i natężeniu.

A tak nawiasem, szumami to można co najwyżej sterować kotem, szeleszcząc celofanikiem. Jutro wymyślicie, że ktoś wami steruje za pomocą częstotliwości prądu i zmiany natężenia światła, a wasz pies lub kot ciągle się patrzy w ścianę....

Neuron jest jak kabel. Przepływają impulsy elektryczne. Właściwie jeszcze nie wiadomo jak wpływa tel. komórkowy,


  • 0

#20

Lady Makbet.

    Lady

  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio, może z tydzień temu, rozmawiałam z mamą przez telefon... Skarżyła mi się właśnie na takie monotonne, rytmiczne dźwięki, jakby powolna stara maszyna do szycia (taka deptana), które mimo, że nie głośne, nie dawały się zagłuszyć np telewizorem... Gdy wpadłam do niej na kawę wydawała się przemęczona - ma obecnie mocno stresująca sytuację. Ja nie słyszałam tego, mimo że starałam się bardzo. ;) Wniosek mój jest taki - zestresowany, przemęczony człowiek, do tego niewyspany, może zła dieta i... Może to nasz organizm daje nam znać, że coś jest z nami nie w porządku?
  • 1

#21

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najczęściej przyczyną szumów usznych jest tętnienie krwi w naczyniach wokół ucha, słyszalne zwłaszcza gdy mamy podwyższone ciśnienie lub pochylamy się do dołu. Ponadto taki efekt daje lekkie uszkodzenie komórek słuchowych, zachowują się wtedy trochę jak uszkodzone elementy matrycy aparatu - nawet przy braku zewnętrznych bodźców produkują sygnał (hot pixel) słyszany jako piszczenie czy szumienie. Możliwe też że za część szumów odpowiadają zmiany w samym mózgu, na co wskazuje pojawianie się ich przy stresie ale też depresji.

 

Prawdopodobnie większość ludzi słyszy szumy uszne ale albo nie zwracają na nie uwagi albo nie mają zbyt dużego natężenia.


  • 0




 


Also tagged with one or more of these keywords: the hum, szum, niewyjaśnione, zjawiska

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych