Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

¦wiat³o pod±¿aj±ce za samolotem


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam, już kilka razy mi się zdarzyło coś takiego zaobserwować w różnych miejscach polski, lecz dopiero teraz o tym piszę... otóż wczoraj wieczorem idąc ulicą zauważyłem samolot lecący po niebie, lecz co mnie zastanowiło to to, że za nim leciał drugi obiekt z mojej perspektywy kropka światła o połowę mniejsza od tej samolotu... i cóż na chwilę stanąłem przed moją bramką do domu i tak patrzyłem i rozmyślałem co to może być i wtedy ta kropka zaczęła zataczać koła wokół samolotu, oddalała się od niego na większą odległość po czym wróciła i po tym manewrze znów zaczęła lecieć prosto za samolotem. Miał ktoś kiedykolwiek styczność z czymś takim ? i czy da się to jakoś wyjaśnić ? bo wydaje mi się że jeśli byłaby to eskorta czy coś w ten desen  to chyba by nie robili jakiś niebezpiecznych manewrów... sam nie wiem wypowiedzcie się ;)


  • 0

#2

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesteś w stanie powiedzieć coś więcej o tym samolocie? Duży czy mały, cywilny czy wojskowy, jak wysoko i jak szybko leciał? Jesteś pewny, że nie był to śmigłowiec?


  • 0



#3

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:D wiesz no znawcą to ja tych maszyn nie jestem, był to standardowy samolot taki jakich tysiące latają po niebie prawdopodobnie zwykły pasażerski i wydaje mi się że na wysokości takiej jak zazwyczaj poruszają się samoloty ( nie wiem na jakiej wysokości latają :D jestem laikiem w tych tematach) . Co do śmigłowca wydaje mi się, że tak wysoko one raczej nie latają, a nawet jeśli to światło samolotu było tylko połowę większe od tego drugiego światła.


  • 0

#4

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, źle postawiłem pytanie - czy widziałeś sylwetkę samolotu czy było już na tyle ciemno, że tylko światła? Chcę się dowiedzieć czy mógł to być samolot wojskowy, bo wtedy istnieje możliwość, że były to jakieś ćwiczenia. Nic innego jak manewry wojskowe albo UFO mi nie przychodzi do głowy. Jeśli jesteś w stanie stwierdzić, że z dużą dozą prawdopodobieństwa był to rejsowy samolot pasażerski i coś wokół niego manewrowało to jest to raczej dziwne.


U¿ytkownik Legendarny. edytowa³ ten post 28.05.2016 - 22:26

  • 0



#5

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w momencie którym widziałem obiekty był mocny zmrok. nie było widać sylwetki samolotu, (nawet w dzień czasem nie widać jak wysoko leci) widziałem tylko światła i co karze mi sądzić, że był to samolot pasażerski to to, że leciał z prędkością taką jak zazwyczaj lecą takie samoloty, no i wielkość światła też by się zgadzała. oczywiście z mojej perspektywy laika tak to wyglądało. 

 

dodam, że mieszkam w Nowej Rudzie tu raczej lotniska nie ma i wojsko też nie testuje swoich maszyn hah my tu co jedynie to MIGa stojącego na stacji paliw możemy testować :)

 

jeśli ma to znaczenie obiekt leciał na wschód.


U¿ytkownik Narax edytowa³ ten post 28.05.2016 - 22:47

  • 0

#6

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to jak dla mnie, albo jednak były to maszyny wojskowe, albo typowe UFO. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Pisałeś, że obserwowałeś coś takiego już kilka razy w różnych miejscach w kraju - wyglądało to wtedy tak samo i w takich samych okolicznościach (po zmroku) czy czymś się różniły tamte obserwacje?


  • 0



#7

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyglądały tak samo, raz widzałem to na sylwestra, ale wtedy nie zwróciłem na to uwagi bo wiadomo petardy, może coś ktoś puścił, i jeszcze raz nad jeziorem.


  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile świateł miał samolot? Widziałeś charakterystyczne miganie?

maxresdefault.jpg

 

Był widoczny przedni reflektor czy tylko migające zielono-czerwone światełka? W jakiej odległości od siebie mniej więcej były owe "migacze"?

(wg. moich obserwacji samolot na wysokości 4km startujący z lotniska 50km dalej wygląda podobnie jak na zdjęciu a w przypadku samolotów na wysokości przelotowej - 11km - przedniego reflektora zwykle brak a migacze zlewają się w jedno migające światło)

 

W jakiej odległości od samolotu było okrążające go światło? Mniej więcej takiej jak odległość między "migaczami" czy większej? Ile razy większej?

 

Światło okrążało samolot powoli czy przeskakiwało z miejsca na miejsce?

 

Samolot leciał w twoim kierunku czy mijał cię bokiem? Przeleciał nad tobą?

 

BTW. Odległość w linii prostej miedzy Nową Rudą a Wrocławiem to z tego co widzę 70km a we Wrocławiu jest lotnisko. To wystarczająca odległość, by zobaczyć startujący/lądujący samolot więc można pod tym kątem snuć przypuszczenia. Np. Przedni reflektor lądującego samolot uznany za główne światło a słabsze, podążające za nim migacze za to co za nim leciało i okrążało (bo naprzemienne migacze mogą wyglądać jakby coś szybko krążyło wokół samolotu w bardzo małej odległości). Przy odpowiednim kącie i odległości patrzenia mogła teoretycznie powstać taka iluzja. Ale nie mówię, że to to. Tak tylko snuję domysły.


  • 0



#9

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak jak pisałem wcześniej sylwetki samolotu nie widziałem, była to migająca kropka światła, z mojej perspektywy przeleciały pod kątem bo ja wiem ? 70 stopni ? nie były centralnie nademną.  w jakiej odległości od samolotu był obiekt nie jestem w stanie określić, ale to coś nie migało, leciało bardzo płynnie zataczając koła  (zrobiłem na szybko rysunek z tym w jaki sposób światło się poruszało strzałki wskazują ruch http://s1.fotowrzut....KEBT5OKDG/1.jpg )


  • 0

#10

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te światła tak wyglądały jak na rysunku? Dwa białe punkty światła, jeden większy, a okrążający mniejszy? Nie było widać jakichś innych, migających?


  • 0



#11

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ten większy punkt to samolot który wyraźnie migał jak normalny samolot, zaś ten mniejszy punkt był biały nie mrugał zrobił kilka kół wokół samolotu coś na kształt nieudolnej 8 potem tak jak na rysunku odleciał dalej od samolotu, po czym wrócił i siedział mu tak jakby na ogonie.


  • 0

#12

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może była to ISS ? Nie wiesz czy czasem nie przelatywała w tym dniu nad polską. Kierunek lotu i kąt raczej by się zgadzały.
  • 0



#13

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^Tyle, że ISS nie zatacza kół.


  • 0



#14

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie. ISS czy inny satelita raczej wykluczony. Miałem pomysł, że może obydwa światła to były drony i ktoś sobie robił wieczorem świecącymi dronami jakieś latanie synchroniczne, a Ty błędnie zidentyfikowałeś większego/mocniej świecącego jako samolot, ale małe cywilne drony chyba nie mrugają, a przynajmniej nie ma takiego wymogu żeby mrugały.


  • 1



#15

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

właśnie miałem pisać to co Ana Mert ;) ale mnie ubiegł, a co do dronów latających to bym na 90% je wykluczył, ponieważ te drugie światło w czasie gdy samolot cały czas leciał ono trzymało się w jego zasięgu oddalając się od czasu do czasu , co byłoby niemożliwe dla drona ponieważ sterujący musiałby stać obok mnie żeby wiedzieć jak z mojej perspektywy to wygląda i aby tak lecieć za samolotem by mi się zdawało że wokół niego coś lata. No i jeszcze co to to, że samolot razem z tym obiektem polecieli poza horyzont gór.....

 

a tak z innej beczki gdy ktoś widzi UFO to ono zazwyczaj świeci.. taka mnie myśl wzięła jaki miałoby cel UFO (czy obcej cywilizacji czy naszej technologi) w świeceniu na niebie.


  • 0



U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych