Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawiska w domu.

Paranormalne Zjawiska Dom

  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1

Aggie.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, mam 15 lat na początek i trochę dziwne rzeczy dzieją się ostatnio w moim domu. Mam dom trzypiętrowy, na dole mieszkała kiedyś babcia ale zmarła, później schodami idzie się na następne piętro i mam tylko ja tam pokój, potem schodami idzie się do kuchni, sypialni rodziców, łazienki itp. No i ja jestem z osób, które dość długo siedzą na kompie i od 2 dni (wczoraj i przedwczoraj) jak już zgasiłam kompa i wyszłam z pokoju, żeby iść na górę do łazienki to coś na dole się przewaliło. Tak jakby to coś chciało zwrócić na siebie uwagę, bo tylko jak wyszłam, wcześniej jak byłam na kompie to nic nie słyszałam. Dziś w nocy (3 w nocy gdzieś tak) znów wyszłam z pokoju żeby iść do łazienki to poczułam taki zapach dziwny, ciepły, takiej starości, dymu czy coś ale my tak nie palimy na noc, a na dworze żadnego dymu czuć nie było bo sprawdzałam. Gdy wstałam zapachu już nie było. Dodam, że kilka miesięcy temu jak prawie zasypiałam to nagle obudził się mój pies i patrzał się na drzwi, nie spuszczał z nich wzroku i szczekał. Jak chodzę czasem, obojętnie gdzie jestem (nawet i na drodze) to poczuje zapach mojej zmarłej babci. Pytałam się mamy czy ktoś zmarł w tym domu, powiedziała, że tak, ale i tak ja nie znałam nikogo, tylko babcię, ponieważ inni zmarli przed moimi narodzinami. Chciałabym, żeby ktoś wyjaśnił mi o co chodzi, i co mam robić bo to niepokojące, pierwszy raz tak się dzieje. I przepraszam za powtórki :)


Użytkownik Aggie edytował ten post 27.05.2016 - 20:37

  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O nic nie chodzi. Zapachy w domu to normalna rzecz, czasem zaleci skądś, z kibla, z kuchni, od sąsiada co grilluje, od przechodnia z ulicy. Zapachy zostają też na ubraniu włosach, w mózgu, więc można je czuć długo po tym jak ich źródło zniknie.

Nie chodź tak późno spać, bo zmęczenie i senność może powodować halucynacje, zwłaszcza w nocy. Pewnie pies coś wtedy przewrócił.

W prawie każdym domu ktoś umarł, więc ta informacja jest bez znaczenia i nie zaprzątaj sobie tym głowy.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 27.05.2016 - 20:45

  • 1



#3

Aggie.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O nic nie chodzi. Zapachy w domu to normalna rzecz, czasem zaleci skądś, z kibla, z kuchni, od sąsiada co grilluje, od przechodnia z ulicy. Zapachy zostają też na ubraniu włosach, w mózgu, więc można je czuć długo po tym jak ich źródło zniknie.

Nie chodź tak późno spać, bo zmęczenie i senność może powodować halucynacje, zwłaszcza w nocy. Pewnie pies coś wtedy przewrócił.

W prawie każdym domu ktoś umarł, więc ta informacja jest bez znaczenia i nie zaprzątaj sobie tym głowy.

W pokoju tego czuć nie było, dopiero jak wyszłam z pokoju. I to było tylko tam gdzie są schody, wcześniej nigdy nie czułam tego zapachu.


  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale zapach musi się z czegoś brać bo to są cząstki jakiejś substancji latające w powietrzu. Skądś ten zapach powstał, może z papierosa.


  • 0



#5

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to wszystko, i zarówno dźwięk przewalenia się czegoś jak i szczekania psa na drzwi miały miejsce tylko raz to myślę, że to zwyczajne przypadki. Jeśli chodzi o zapachy to ja często miewam takie "przebłyski", że przypomina mi się jakiś zapach tak jakbym go właśnie poczuł, wraz z nimi pojawiają się często wspomnienia odnośnie sytuacji z przeszłości w których je odczuwałem lub rzeczy które je wydają i nie mam nigdy problemu z zorientowaniem się, że to jedynie wspomnienie. Wspomnienia nie przychodzą ni stąd ni zowąd, potrzebny jest jakiś bodziec który je wywoła, wystarczy z reguły że wychwycimy podobieństwo w jakimś elemencie okoliczności w których akurat się znajdujemy z jakimiś okolicznościami z przeszłości i wtedy się pojawiają takie przebłyski. Dodam także, że z tego co pamiętam, udowodnione jest, że właśnie zapachy to bardzo silny "nośnik" wspomnień. Łatwo je zapamiętujemy i silnie wiążemy z sytuacjami, rzeczami i osobami, potem wystarczy że poczujemy choćby lekko podobny zapach i potrafi się właśnie w ten sposób uruchomić jakieś konkretne wspomnienie. Przynajmniej na swoim przykładzie jestem w stanie to potwierdzić wieloma takimi sytuacjami.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 27.05.2016 - 20:56

  • 0



#6

Aggie.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale zapach musi się z czegoś brać bo to są cząstki jakiejś substancji latające w powietrzu. Skądś ten zapach powstał, może z papierosa.

Nikt w moim domu nigdy nie palił. A co powiesz na temat innych zdarzeń? Np. zapachu babci gdziekolwiek jestem.. lub przewalenia się tej rzeczy od razu po wyjściu z mojego pokoju? Czasami słyszę jakieś trzaski no ale nie wiem.. A pies nic nie przewalił, on patrzył się na te drzwi i patrzył i nic, jak go zawołałam nie reagował a jak spróbowałam go przynieść do siebie to wracał i tak na kant łóżka i dalej patrzał...


Zobaczę jeszcze dzisiaj, czy jakieś sytuacje będą miały miejsce.


Przewalenie nie było tylko raz, wiele razy słyszałam ten sam dźwięk i to przy wychodzeniu z pokoju tak samo.


  • 0

#7 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Zobaczę jeszcze dzisiaj, czy jakieś sytuacje będą miały miejsce.

 

Takie obserwacje musisz prowadzić spontanicznie. Szukając zjawisk paranormalnych na siłę zazwyczaj się ich doszukasz i to w rzeczach banalnych. Możesz też zostawić telefon bądź kamerę włączoną jak wychodzisz z pokoju. Psa zresztą też możesz nam nagrać. Tutaj nagrania tego typu są na wagę złota a widzę, że masz do tego warunki.


  • 0

#8

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A czym pachniała babcia? może środkiem na mole? Takim z lawendą? jeśli tak, wystarczy że przechodzisz obok ogródka w którym ktoś ma trochę lawendy.

A pies jak tak siedzi przed drzwiami, to znaczy że chce wyjść. Coś wyczuł, może kota a może ktoś coś jadł akurat i pies wyniuchał coś dobrego za drzwiami?


  • 0



#9

Aggie.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czym pachniała babcia? może środkiem na mole? Takim z lawendą? jeśli tak, wystarczy że przechodzisz obok ogródka w którym ktoś ma trochę lawendy.

A pies jak tak siedzi przed drzwiami, to znaczy że chce wyjść. Coś wyczuł, może kota a może ktoś coś jadł akurat i pies wyniuchał coś dobrego za drzwiami?

Swoimi perfumami.. lub swoim płynem do ubrań. Ja znam ten zapach bardzo dobrze, dużo spędzałam z nią czasu jak żyła. Nikt nie ma takiego zapachu jak ona miała, sprawdziłam wszystkie perfumy i proszki, płyny do prania i żaden nie pachnie jak ona. Pies nie chciał wyjść, wyglądał na takiego jakby coś tam zobaczył, za drzwiami są schody więc nie sądzę, że wyniuchał coś dobrego :/


  • 0

#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli te "dziwne zjawiska" mają miejsce od dwóch dni?

A kilka miesięcy temu, dziwnie zachowywał się pies - bo "patrzał na drzwi i szczekał".

I jeszcze czujesz zapach zmarłej babci.

 

To ja mam dwa pytania:

1. jak dawno zmarła twoja babcia?

2. i dlaczego dopiero od dwóch dni, pomijając wrażenia zapachowe i szczekanie patrzącego się na drzwi psa, dzieją się te "dziwne" rzeczy, o których zechciałaś tu napisać?

 

Pytanie pomocnicze nr 3 - dlaczego sądzisz, że to co słyszałaś wczoraj i przedwczoraj ma jakikolwiek związek z twoją zmarłą babcią?


  • 0



#11

Aggie.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli te "dziwne zjawiska" mają miejsce od dwóch dni?

A kilka miesięcy temu, dziwnie zachowywał się pies - bo "patrzał na drzwi i szczekał".

I jeszcze czujesz zapach zmarłej babci.

 

To ja mam dwa pytania:

1. jak dawno zmarła twoja babcia?

2. i dlaczego dopiero od dwóch dni, pomijając wrażenia zapachowe i szczekanie patrzącego się na drzwi psa, dzieją się te "dziwne" rzeczy, o których zechciałaś tu napisać?

 

Pytanie pomocnicze nr 3 - dlaczego sądzisz, że to co słyszałaś wczoraj i przedwczoraj ma jakikolwiek związek z twoją zmarłą babcią?

1. W 2011 roku.

2. A to pytanie to już nie mnie odpowiadać chyba.
3. Tak pomyślałam bo to było na dole gdzie mieszkała ale cóż...


  • 0

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2. A to pytanie to już nie mnie odpowiadać chyba.
 

A dlaczego nie? Spróbuj chociaż.

Pytanie było nieco zawoalowane, bo w domyśle, jego sens był taki "Czy nie uważasz, że to dziwne, że...?"

Założyłem przy tym, że babcia zmarła jakiś czas temu (bo gdyby zmarła np w ciągu ostatniego miesiąca, to pewnie byś o tym wspomniała).

Czyli - nie sądzisz, że to dziwne, że dopiero po kilku latach od śmierci babci, zechciała ona zamanifestować swoją..."obecność"?

A przez te ostatnich kilka lat to co (wg ciebie) robiła? I co skłoniło ją (znów - wg ciebie) żeby akurat teraz dać znać o sobie?


  • 0



#13

Aggie.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

2. A to pytanie to już nie mnie odpowiadać chyba.
 

A dlaczego nie? Spróbuj chociaż.

Pytanie było nieco zawoalowane, bo w domyśle, jego sens był taki "Czy nie uważasz, że to dziwne, że...?"

Założyłem przy tym, że babcia zmarła jakiś czas temu (bo gdyby zmarła np w ciągu ostatniego miesiąca, to pewnie byś o tym wspomniała).

Czyli - nie sądzisz, że to dziwne, że dopiero po kilku latach od śmierci babci, zechciała ona zamanifestować swoją..."obecność"?

A przez te ostatnich kilka lat to co (wg ciebie) robiła? I co skłoniło ją (znów - wg ciebie) żeby akurat teraz dać znać o sobie?

 

Jeśli chodzi o ostatnie jej lata życia to raczej leżała w szpitalu, bo była bardzo chora. Niekoniecznie musi to być ona.. Zmarło tu wiele osób. Dziś znowu w nocy ok. 2 wyszłam z pokoju i znów ten sam zapach.. to nie jest moja wyobraźnia.. pierwszy raz czuję taki zapach w moim życiu. Jak siedziałam na kompie to pode mną słyszałam jakieś stuki i puki. Trochę smutne było to, że jak zmarła i był pogrzeb to nawet się z nią nie pożegnałam bo się bałam.. ale to miałam z 10 lat i nie bardzo wiedziałam o wszystkim. Ale sądzę, że miałam z nią dobre kontakty, bo codziennie do niej chodziłam. Ale wspomniało mi się, że po kilku dniach od jej śmierci jak nie umiałam zasnąć, to coś czarnego niedaleko mnie przeleciało, tak było dwa razy. I było nawet jasno, więc mogłam to ujrzeć, taka czarna mgła coś takiego.


Użytkownik Aggie edytował ten post 28.05.2016 - 10:46

  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Siedzisz na kompie do nocy to potem słyszysz stuki puki. Dziwne że rodzice cie nie przypilnują żebyś szła spać po bajce na dobranoc.
  • 0



#15

Aggie.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siedzisz na kompie do nocy to potem słyszysz stuki puki. Dziwne że rodzice cie nie przypilnują żebyś szła spać po bajce na dobranoc.

Raczej mało ich obchodzi co robię.. siedzę, bo nie chce mi się spać, i chcę nadal obserwować czy nadal to się dzieje ;)


  • 0


 


Also tagged with one or more of these keywords: Paranormalne, Zjawiska, Dom

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych