Skocz do zawartości


Bezczelne przepychanie ustaw za pomocą służb specjalnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Kiepski ten student chemii, dobrze, że absolwentem nie zostanie. W wieku około 15 lat potrafiłem już zrobić bombkę, która by zniszczyła ten autobus. I znałem wielu innych, którzy też by potrafili. Znałem też wtedy anarchistę, który znał się i na chemii i na pirotechnice. Ci "zamachowcy" z ostatnich dni to kompletni idioci. Nasze specsłużby są jednak inteligentniejsze...

Jedyne działanie służb, to rozdmuchanie tych drobnych spraw do poziomu niemal zagrożenia narodowego, co zresztą i mediom jest na rękę. Po ostatnich wpadkach (jak śmieli podnieść rękę na krewną kogoś przy korycie, nawet jak wypełniali obowiązki?!) potrzebowali się wykazać. To jak chwalenie się ujęciem łebka z 10 gramami marihuany i pisanie, że miał 1000-10000 dawek groźnego narkotyku...

Użytkownik Urgon edytował ten post 28.05.2016 - 08:35

  • 1



#32 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Ja czytałem, że podłożenie tej bomby było odwetem za to co policjanci zrobili kilka dni wcześniej z tym chłopakiem(pobili go na śmierć). W internecie wybuchła okrutna nagonka na policjantów z Wrocławia. Miejsce podłożenia bomby też nie przypadkowe.

 

Masz jakieś źródła tych informacji? I w sumie jak ma się to do autobusu?

 

Uzurpator, co za różnica jak ten koleś był ubrany?

 

Dość sporę w trakcie akcji. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ubrany w dresowe rzeczy zostawiasz jakąś torbę niż to, że jesteś ubrany elegancko i coś Ci znika z rąk. A wiadomo jak ktoś elegancko jest ubrany zwraca poniekąd nasze większe zainteresowanie.

 

Kiepski ten student chemii, dobrze, że absolwentem nie zostanie. W wieku około 15 lat potrafiłem już zrobić bombkę, która by zniszczyła ten autobus. I znałem wielu innych, którzy też by potrafili. Znałem też wtedy anarchistę, który znał się i na chemii i na pirotechnice. Ci "zamachowcy" z ostatnich dni to kompletni idioci. Nasze specsłużby są jednak inteligentniejsze...

 

Dlatego w pewnym sensie budzi to moje podejrzenia. Czy aby na pewno ta bomba miała w ogóle kiedyś doświadczyć prawdziwej detonacji czy być tylko nadmuchanym reliktem do walki z niby terroryzmem. 


  • 0

#33

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dajecie się ponieść odwracaniu uwagi od spraw istotnych. Tak, tak, ma tu miejsce manipulacja społeczeństwem. Co tu dużo mówić, są mistrzami w odwracaniu kota ogonem. Takie sztuczki stosują od dawna, a wystarczy wspomnieć każdorazowy "wybuch afer" przez nich ujawnionych w bardzo ważnych momentach i to w tak dobranym czasie, aby społeczeństwo nie było w stanie śledzić ich działań, a zajmowało się bzdurami...

Nie wymieniam nikogo po nazwisku, ani nazw ugrupowań, ale mówię o czasach nam współczesnych, a nie o poprzednikach.

....i tyle.

 

Hm, nie o poprzednikach piszesz...

 

Przypomnij mi proszę od czego miała odwrócić uwagę mama Madzi i cała ta histeria w mediach w tamtym czasie? Ten rząd, czy tamten, czy jakiś kolejny.. każdy z nich będzie stosował tą samą sztuczkę odwracania uwagi bo to po prostu działa.

 

Rzucają jakiś kontrowersyjny temat, ludzi się niemal zabijają w internecie, w mediach czy na ulicy a oni bez echa przepychają kolejne ustawy.


  • 0



#34

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ustawa antyterrorystyczna aż się w Polsce prosiła, bo byliśmy pod tym względem naprawdę w tyle na tle reszty państw UE. Inną sprawą jest, czy ustawa ta w szczegółach jest prawidłowo wykonana, bo z tego co wiem istnieją w niej wystarczające luki, by służby mogły je wykorzystywać pod swoje widzimisię. Na pewno jest to dobry zamysł, ale nie wiem czy wykonanie jest tak samo dobre. Gry politycznej w zamachach bym się nie dopatrywał, chociaż w zasadzie też jest to możliwe.


  • 0

#35

lavokcs.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uzurpator, wiedzę o służbach specjalnych posiadasz pewnie z filmów akcji lat 80. Czytając twoje posty naprawdę dobrze się bawię. Mój pies jest w tym temacie bardziej ogarnięty ;) Temat ciężko potraktować poważnie, za dużo się naoglądaliście tvn, wryto wam do głowy myśl, że Polska = *****, a wszystko co polskie jest nic nie warte, zaściankowe, zacofane. Służby specjalne też, false flag oczywiście na poziomie cebulowym - polskim. Idźcie na marsz kod, płaszczcie się przed lepszymi z zachodu. Lament niedowartościowanych ludzi.

 

PiS ma większość w rządzie, własnego Prezydenta. Uważasz uzurpator, że rząd musi cokolwiek inscenizować, żeby przepchnąć własne ustawy? I tak je przepchnie, a garnek w autobusie nie ma nic do tego.

 

Bez wycieczek osobistych proszę i bez wulgaryzmów (tak, to wulgaryzm).

Aquila


Użytkownik Aquila edytował ten post 09.06.2016 - 12:12

  • -2

#36

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście że musi ,a daleko szukać nie trzeba (ACTA chyba tak to się nazywało)
Polacy mają coś takiego że zapalamy się bardzo szybko, a jara się aż do sufitu i oczywiście bardzo szybko się spalamy .
Mamy taka moc że oblewa się nas wodą (widzicie musimy to wprowadzic etc.) albo przepycha ustawy pod stołem(co jest niebezpieczne).

Student chemii ... Spodziewał bym się lepszych bomb.

Muszę się zgodzić z lavoks jeśli chodzi o przepychanie ustaw.
Demokratycznie został wybrany PIS więc sprawuje władze.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

 

Przypominam o zakazie "politykowania" na temat sytuacji w naszym kraju. Kiedyś takiego zakazu nie było i mieliśmy urwanie głowy z raportami, ostrzeżeniami i obrażaniem, bo wiadomo - polityka potrafi nieźle ludzi skłócić. Ta uwaga odnosi się także do postu poprzedniego.

Aquila


  • 0

#37

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Ja czytałem, że podłożenie tej bomby było odwetem za to co policjanci zrobili kilka dni wcześniej z tym chłopakiem(pobili go na śmierć). W internecie wybuchła okrutna nagonka na policjantów z Wrocławia. Miejsce podłożenia bomby też nie przypadkowe.

 
Masz jakieś źródła tych informacji? I w sumie jak ma się to do autobusu?

 


Jako mieszkanka Wrocławia mogę powiedzieć, że głosy mieszkańców są takie, że nie jest to odwet za śmierć tego chłopaka a właśnie akcja policji aby odwrócić uwagę od tamtego zdarzenia. Faktem jest, że ludzie przez kilka dni przychodzili przed komisariat protestując przeciwko brutalności policji i domagając się wyjaśnienia sprawy aż tu nagle bomba w autobusie i niezliczone alerty bombowe w dniach następnych. Wielu ludzi sądzi, że chodzi o zmianę tematu w mediach i zajęcie mas czymś innym, aby policja mogła zamieść sprawę śmierci chłopaka pod dywan. Stąd też łapanka "bombiarza" miała trwać kilka dni, aby nowy temat był wystarczająco długo "na topie".

 

Oczywiście dowodów brak na którąkolwiek z hipotez.


  • 0



#38

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co do jakości skonstruowanej bąby to widocznie była amatorska. gdyby  mu zależało na ofiarach  postawiłby pewnie pakunek w bardziej zaludniony miejscu i  zastosował inne chemikalia a wyszło inaczej bo tak naprawde nie doszło do eksplozji lecz zapłonu  a zawiodł chyba zapalnik (ponoć zapalnikiem był zegarek casio z małą żaróweczką )  dlatego  nie było żadnych ofiar.  to było  dokładnie przygotowane  ale ustawione pod publike.  drugie dno  ustawy antyterrorystycznej to rejestracja kart sim do telefonów   , terrorysta zrobi to na słupa albo kupi już zarejestrowaną  albo wcale nie bedzie tego robił  wystarczyć może np.  laptop z wifi   gdy ta ustawa wejdzie może się okazać że  50 - 75% kart sim to karty-widmo   operatorzy  komórkowi będą mieć nie lada wyzwanie więc  trochę "klientów" im ubędzie..

 

według mnie to jest dopiero początek  gdyż planują jeszcze jedną ustawę która umożliwi  odbieranie majątku przestępcom  5 lat wstecz  ale z tego wyinka że  wyrok sądu ma nie być konieczny więc ciekawe jak to będzie się odbywało z jednej strony dobrze ale z drugiej? niekoniecznie gdyż  każdego można pomówić o przestępstwo  by  narobić mu nieprzyjemności a potem już  tylko ew. oskarżony bedzie musiał udowodnić że tak nie jest  ale jeśli mają odbierać majątki bez potrzeby wyroku sądu to to spowoduje wiele  dużych nadużyć 


  • 0

#39

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie po udowodnieniu zabójstwa, gwałtu czy też kradzieży powinno się rekwirować majątek skazanego na pokrycie kosztów procesu i ewentualnej resocjalizacji-aresztu.
Ubyło by przynajmniej banksterów i polityków. Założe się, że zaraz podniosła by się wżawa,że to nie etyczne lub niemoralne. Mogli o tym pomyśleć przed popełnieniem przestępstwa.

EDIT: A co do tematu widziałem już mase tego typu teorii na onecie interii i tefauenie więc coś nie wierze, że sam ją wymyśliłeś...
Prędzej była to akcja jakiejś organizacji polskiej-światowej w celu skłucenia społeczeństwa i nie dopuszczenia do osłabnięcia ich rządów

Użytkownik Post edytował ten post 04.06.2016 - 19:10

  • 1



#40

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Post

A tu w czasie procesu okaże się że cały majątek stoi w papierach na żonę...


  • 0



#41

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze pozostaje w takich przypadkach ciężka, wykańczająca praca w jakiejś rządowej fabryce produkującej radioaktywne lub trujące specyfiki... :P Założe się, że chodźby to był morderca pokroju Brevika nadal podnosił by się krzyk jakie to niehumanitarne wtsyłać więźnia, by sam zarobił na swoje utrzymanie.
Zrobiło by się wokół tego zamieszanie i przepchało kilka ustaw... rządzący napewno by nie stracili.
Przynajmniej nie było by trzeba płacić za strażników zakwaterowanie i wyżywienie. Gwarantuję, że przestępczość pikowała by w dół. :)

Użytkownik Post edytował ten post 04.06.2016 - 22:53

  • 0



#42

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W USA mają i więźniów używanych do prac ciężkich i karę śmierci i jakoś kurcze to wcale nie pomaga.


  • 0



#43

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie ?? Coś Ci nie wierzę, gdyby porównać liczbe mieszkańców Polski, a USA razem z liczbą przestępstw pewnie stany miały by mniejszy odsetek. USA mimo wszystko nie jest tak restrykcyjne jak powinien być kraj według moich wcześniejszych wypowiedzi. Ale to dyskusja na inny temat, bo powoli robi się off topic i posypią się warny . Cały czas uważam, że te ataki bombowe były prowokacją, ale raczej nie rządowych. Lepiej o tym porozmawiajmy zamiast robić kolejną nic nie znaczącą walkę o moralności, bo z tego co widzę do tego zmierzasz. :)

Użytkownik Post edytował ten post 04.06.2016 - 23:37

  • 1



#44

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

- Jak 22 latek, który trzeci rok studiuje chemię. (dość ambitny kierunek) konstruuje bombę, ubiera się wystarczająco zwyczajnie i następnie idzie ją podłożyć w środku pojazdu transportu publicznego zapominając o tym, że na 100% zostanie uchwycony na kamerach. 

Może tak może nie. W sumie to czemu nie.

 

Wytłumaczenie jest oczywiste..

 

Ten gość to debil i tyle. Ludzi robią mniej racjonalne rzeczy i jakos teorii spiskowych na ten temat się nie wysnówa


  • 0

#45

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Post

A tu w czasie procesu okaże się że cały majątek stoi w papierach na żonę...

 

 Jest coś takiego jak wspólnota majątkowa.

 

 

W USA mają i więźniów używanych do prac ciężkich i karę śmierci i jakoś kurcze to wcale nie pomaga.

Kara śmierci nie spełnia roli straszaka. Jest jedynie formą eliminacji jednostek potencjalnie niebezpiecznych.  A co do ciężkich prac, to na pewno jest to ekonomicznie uzasadnione.

 

 Sam pomysł @Post nie jest taki zły, z drobną poprawką. Przepadek majątku powinien dotyczyć winnych przestępstw gospodarczych. Nie może tak być że różnego rodzaju aferzyści, nachapią się, pójdą do więzienia na kilka lat a potem przez resztę życia oni i ich rodziny, żyją sobie dostatnio za ukradzione pieniądze.


  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych