Skocz do zawartości


Bezczelne przepychanie ustaw za pomocą służb specjalnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie też trochę fakt złamania podstawowych procedur przez kierowcę autobusu, który zamiast ewakuować pasażerów, wynosi ładunek z pojazdu. Gdyby założyć, że cała ten zamach to zwykła medialna podpucha, to takie postępowanie można byłoby wytłumaczyć ograniczeniem kosztów akcji. W końcu nawet taki niedorobiony ładunek trochę nabruździłby w autobusie. Odlatująca pokrywka mogłaby coś roztrzaskać, jakieś elementy wyposażenia mogłoby ulec spaleniu czy stopieniu, no i gwarantowany zapach spalenizny na dokładkę. Doprowadzenie pojazdu do stanu używalności na pewno kosztowało by trochę czasu i pieniędzy.


  • 0



#17

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Garnek z saletrą z cukrem i nakryty przykrywką, nawet taką na klamerki, to bardzo słaba bomba

Prawda, tak samo jak w drugim przypadku - tych anarchistów, którzy użyli zwykłych świeczek jako zapalnika :D
Jeżeli to miała by być robota służb, to chyba najbardziej nieudolnych na świecie.  Owszem, można powiedzieć ze robota miała celowo wyglądać jak amatorszczyzna, ale są jakieś granice między amatorką a farsą. A co do tej niby rzucającej się w oczy reklamówki - co jest dziwnego w kolorowej siatce z Biedronki ? To chyba najmniej podejrzana rzecz na ulicy.
Całkiem możliwe ze te idiotyczne próby zaistnienia mają związek z nową ustawą, ale w inny sposób, na służby to nie wygląda.


  • 0



#18

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 


Jeżeli to miała by być robota służb, to chyba najbardziej nieudolnych na świecie. 

Jaki kraj taka False Flag :D


  • 0



#19 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli to miała by być robota służb, to chyba najbardziej nieudolnych na świecie.

 

O ile mi logika podpowiada działania służb, które przebiegają profesjonalnie właśnie do takich wniosków mają Cie doprowadzać. Wtedy operacja jest sukcesem.


  • 0

#20

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytanie ze zrozumieniem, Pisalem wyżej, że amatorka amatorką, ale bez przesady. Jeżeli to były służby, w co wątpie to i tak nic nie osiągnęły tym aktem, najwyżęj kolejne memy w internecie. Nikt tego nie potraktował poważnie.
Oczywiście oprócz policji i prokuratury, taki ich zawód.


Użytkownik mjr Tsu edytował ten post 27.05.2016 - 20:14

  • 0



#21 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Nikt tego nie potraktował poważnie.

 

Dlatego każda gazeta, telewizja i inne media w Polsce ogłosiła po tym jednym z głównych wydarzeń, że terroryzm grozi nam też ze strony Polskich obywateli. Ty, ja oraz jakiś odsetek osób może coś podejrzewać, ale większość idzie za głosem, że 22 letni bandyta Polak, niedobitek ze studiów o kierunku chemia próbował zabawić się w zamachowca kosztem ofiar swojej narodowości. Nie mamy islamistów więc po co ta ustawa, ale poczekajcie teraz ona jest ważna, bo syn sąsiadów może nas wysadzić.

 

Daj spokój trochę płytko patrzysz na sprawę bo tylko ze swojego punktu widzenia. Wszyscy wiedzą a histeria w mediach jest teatralna.


  • 0

#22

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może jak ktoś siedzi z gęba w telewizorze to tak jest. Ja codzienne robię sobie przegląd prasy od lewa do prawa i jakoś histerii nie widzę. Za to widzę sporo memów i zażenowanie tymi "akcjami" i klasyczne teksty "jaki kraj taki zamach". Nie przeczę, że mogło dojść do tragedii, gdyby ów studenciak miał trochę wiekszą wiedzę i bardzo dobrze, że policja działa w miarę sprawnie w tym temacie, ale no bez przesady, nie róbmy z tego teorii spiskowej. Próba tego typu "zamachu" w dniu głosowania nad ustawą to nie tylko najbardziej nieudolna akcja służb, ale też była by najbardziej oczywistą. To się kupy nie trzyma. Prędzej to widzę jako akcje jakiegoś sfrustrowanego łebka który podłapał akurat gorący temat i na jego fali chciał wywołać troche paniki. Niektórzy chcą chaosu dla samego chaosu.


Użytkownik mjr Tsu edytował ten post 27.05.2016 - 20:30

  • 0



#23 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Prędzej to widzę jako akcje jakiegoś sfrustrowanego łebka który podłapał akurat gorący temat i na jego fali chciał wywołać troche paniki. Niektórzy chcą chaosu dla samego chaosu.

 

Teorię spiskową oparłem na tym, że to ciekawy plan na zmarnowane sobie życia otrzymując dożywocie. Nie trzeba być geniuszem i bez czytania kodeksu karnego można domyśleć się co za taką zabawę grozi. Bardzo możliwe, że celowo zrobił lewą bombę bo był ciekaw jak zareagują służby, media, zwykli ludzie. Jednak uważam również, że 22 latek studiujący trzeci rok ma chodź minimalny kawałek mózgu, który mu podpowie co ryzykuje.


  • 0

#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dajecie się ponieść odwracaniu uwagi od spraw istotnych. Tak, tak, ma tu miejsce manipulacja społeczeństwem. Co tu dużo mówić, są mistrzami w odwracaniu kota ogonem. Takie sztuczki stosują od dawna, a wystarczy wspomnieć każdorazowy "wybuch afer" przez nich ujawnionych w bardzo ważnych momentach i to w tak dobranym czasie, aby społeczeństwo nie było w stanie śledzić ich działań, a zajmowało się bzdurami...

Nie wymieniam nikogo po nazwisku, ani nazw ugrupowań, ale mówię o czasach nam współczesnych, a nie o poprzednikach.

....i tyle.





#25

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż, ludzie popełniają przeróżne zbrodnie, zdając sobie bardzo dobrze sprawę z konsekwencji. Decydującym czynnikiem, tak mi się wydaje, jest takie żalożenie zapewne  - "a może mnie nie znajdą", "a może się uda". Innego wytłumaczenia planowanych morderstw nie widzę.


  • 0



#26 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

"a może mnie nie znajdą", "a może się uda".

 

Ciekawe jest to założenie a raczej sposób logicznego podejścia do sprawy. Mi chodzi o to, że ten chłopak albo nie jest w pełni normalny albo jest trybikiem w spisku. Chodź całość gdyby tak spojrzeć ociera się o banał zresztą tak określiłem to w pierwszym poście. Jednak jeżeli ktoś realizuje się na taki krok i chcę wywołać szum na większą skalę i pozostać osobą bezkarną nie robi czegoś spontanicznie. Wziąłby to zaplanował i na pewno na jakimś etapie by zrozumiał, że kaptur nie osłoni go przed kamerami. A autobus jest dość spalonym miejscem do takiego wyczynu.

 

Nie chcę Ciebie przekonywać do tej teorii. Jednak wiele logicznych wniosków gdyby tak jest wypisać od zera wskazują w dużej mierze na planowane działanie większej sprawy. Nawet jeżeli 10% ludzi uwierzy w to, że Polacy też mogą wybuchać na ulicach jest to sprawa wygrana. Dlatego dodali też do tego inne czynności jak telefony bombowe do redakcji różnych mediów by te sprawy nowego zjawiska zamachowców z Polskich ulic potraktować poważnie i nakręcić falę strachu. 

 

Wprowadzą te wszystkie kontrole, że będą wiedzieć o której robisz siku a i tak to w ogóle nie powstrzymuje Syryjczyka, który przyjedzie sobie z Niemiec i walnie sobie bombkę gdziekolwiek. W ogóle gdyby ktokolwiek chciałby robić afery to już dawno by to robił. Tylko, że na razie żaden terrorysta na świecie nie dostrzegł interesu w Polsce. A nie oszukujmy się ŚDM czy tam szczyt NATO jest ochraniany przez wiele służb wywiadowczych z całego świata bo chronią swoich ludzi na terenie Polski.


  • 0

#27

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

kaptur nie osłoni go przed kamerami

Trzeba wziąć pod uwagę częsty błąd jakim jest wysokie mniemanie osobie. Wiele ludzi uważa się za o wiele bardziej inteligentnych niż są w rzeczywistości. Może by i nie wpadł, przez te okulary i kaptur, ale nie pomyślał, ze przyjechał trasą autobusu z własnego osiedla :D No cóż, nie bedę się już spierał, jest jakaś szansa oczywiście, że było tak jak piszesz, nie mniej jednak była by to chyba najbardziej żenująca i nieudolna akcja w historii służb specjalnych.


  • 0



#28 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

No cóż, nie bedę się już spierał, jest jakaś szansa oczywiście, że było tak jak piszesz, nie mniej jednak była by to chyba najbardziej żenująca i nieudolna akcja w historii służb specjalnych.

 

W sumie jak formowałem te myśli i starałem się zbudować z tego jakąś sensowną całość pod temat mocno brałem pod uwagę Twój argument. Na niego można powiedzieć tak i nie. Jest to celowe nieudolne działanie przemyślane pod kątem skutków jak zareaguje opinia publiczna. Najlepiej żeby zareagowała podobnymi argumentami do Twoich jak to, że to było zbyt głupie aby miało sens. Chociaż skutki będą długofalowe i też będą miały mocny wpływ na przyszłe zdarzenia podobnego typu lub te prawdziwe. Ciężko udowodnić to, że chłopak w takim wieku jest w jakiś sposób głębiej wtajemniczony. Tak samo profil delikwenta elegancko wpisuje się w założenie, że koleś urządził sobie kpinę i chciał trochę "porządzić" swoim ego. Bomba była farsą bo ja to tłumacze sobie tym, że o ile faktycznie mam rację bomba, która wybuchnie naprawdę może zabić potencjalnego osobnika w polu rażenia. Oczywiście wyrzuty sumienia chłopaka w tym wieku mogły by spowodować, że spaliłby cały teatrzyk. Co za tym idzie Twój argument można zamienić na równie dobrze z "żenująca i nieudolna akcja" na "operacja służb na wysokim poziomie psychologicznym".


  • 0

#29

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja czytałem, że podłożenie tej bomby było odwetem za to co policjanci zrobili kilka dni wcześniej z tym chłopakiem(pobili go na śmierć). W internecie wybuchła okrutna nagonka na policjantów z Wrocławia. Miejsce podłożenia bomby też nie przypadkowe. A widzę, że już się zrobiła z tego historii false flage i akcja służb specjalnych.

No bez żartów, garnek w reklamówce jako akcja służb? Hahaha. Dobrze, że nie odpalili zapałki na stacji benzynowej, to by była dopiero brawurowa akcja.


  • 0



#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uzurpator, co za różnica jak ten koleś był ubrany? W dzisiejszych czasach znalezienie przestępcy to tylko kwestia czasu. Są takie specjalne grupy typu z archiwum x, gdzie potrafią znaleźć winnego po 30 latach.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych