Skocz do zawartości


Zdjęcie

Syndrom Jonasza

pech syndorm jonasza

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Smoczyca.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałabym prosić użytkowników o pomoc w walce z syndromem Jonasza. Przynajmniej ja tak to zjawisko nazywam na podstawie tego co wyczytałam w necie.

"Jonaszami" są moja przyszła teściowa i szwagier-im po prostu wiecznie się coś dzieje. Jak nie poważny wypadek samochodowy to stłuczka, otarcie auta. A to w domu coś się psuje. Jak mają coś do załatwienia w urzędzie to zawsze są problemy.Tymi wypadkami samochodowymi to można sobie kalendarzyk małżeński regulować-są co miesiąc...

Mam wrażenie ze ich pech przechodzi na osoby z ich otoczenia. Wprawdzie nie mieszkamy z nimi, ale każdy kontakt z pechowcem kończy się źle. Dziś straciłam szanse na super prace. Byłam ugadana, a teściowa na wieść o tym powiedziała że się "bardzo cieszy" z tego i bach! Cztery godziny później telefon że do pracy nie idę, że się wstrzymują i mam czekać. To czekam i kombinuje, bo to nie pierwszy raz kiedy ma miejsce taka dziwna sytuacja... Wiadomo że kontaktów  z nimi zerwać się nie da, ale jak walczyć z pechowcami? Ktoś? Coś?

 

P.S. Zanim mi ktoś wyleci że jestem uprzedzona do przyszłej rodziny to dodam że szwagra bardzo lubię, świetnie się dogadujemy, a i z teściową zawsze było bardziej ku dobremu, niż ku złemu.


Użytkownik Smoczyca edytował ten post 23.05.2016 - 17:56

  • 0

#2

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak "pech mogący przenosić się z osoby na osobę". Możesz pod tym względem kontaktować się z nimi bez obaw, co najwyżej uważaj na nich jeśli są wyjątkowo niezdarni lub nieostrożni żeby przypadkiem nie zrobili Ci jakiejś krzywdy. Nie pozwól aby jakiś przesąd psuł Ci relacje z przyszłą rodziną. 


  • 0



#3

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasami jest tak , że lepiej sie nie chwalić, bo można jak to mówią zapeszyć. W tym jest cień prawdy. Bo jak coś rozpowiem to się nie udaje , a jak trzymam język za zębami i milczę to zawsze wychodzi korzystnie. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale się dzieje :).


  • 2



#4

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Myślę, że już przy 5+ wypadkach potraciliby prawko więc trochę to naciągane. Tak samo cały ten syndrom. Ściema lub zacofanie. Tyle w temacie :)


  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro tyle wypadków mieli, otarli auto itp. to znaczy że mało ostrożnie jeżdżą.
  • 1



#6

TechnikWiertnik.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasami jest tak , że lepiej sie nie chwalić, bo można jak to mówią zapeszyć. W tym jest cień prawdy. Bo jak coś rozpowiem to się nie udaje , a jak trzymam język za zębami i milczę to zawsze wychodzi korzystnie. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale się dzieje :).

 

 

W ciągu tego roku wyprowadzałem się 5 razy z Piły do Poznania. Za każdym razem wszystkim się chwaliłem, że niedługo będę na stałe w Poznaniu. Ostatniego razu nie powiedziałem nikomu, i tak by mi nie uwierzyli :D Tym razem mi się udało. Może to działa tak, że jak głośno o czymś krzyczysz to tak naprawdę podświadomie nie jesteś pewien tej decyzji i szukasz poparcia u innych, a kiedy już naprawdę CHCESZ to zrobić, to nie potrzebujesz kogoś kto się będzie cieszył z wyjazdu razem z Tobą, tylko po prostu działasz. Stąd potem może wrażenie tego co opisałaś. 

 

Też znam osoby, które całe życie mają pod górkę, ale czy jest to kwestia jakieś "klątwy", która jeszcze potem przenosi się na innych to raczej wątpię. Chyba, że ostatnio wygrali w lotku sporą kasę skreślając numery: 4, 8, 15, 16, 23, 42 ;) (ukłon dla fanów LOST)


Użytkownik TechnikWiertnik edytował ten post 25.05.2016 - 08:36

  • 0

#7

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

W ciągu tego roku wyprowadzałem się 5 razy z Piły do Poznania. Za każdym razem wszystkim się chwaliłem, że niedługo będę na stałe w Poznaniu. Ostatniego razu nie powiedziałem nikomu, i tak by mi nie uwierzyli :D Tym razem mi się udało. Może to działa tak, że jak głośno o czymś krzyczysz to tak naprawdę podświadomie nie jesteś pewien tej decyzji i szukasz poparcia u innych, a kiedy już naprawdę CHCESZ to zrobić, to nie potrzebujesz kogoś kto się będzie cieszył z wyjazdu razem z Tobą, tylko po prostu działasz. Stąd potem może wrażenie tego co opisałaś.

Może coś w tym jest


  • 0



#8

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ewentualnie twoja przyszła teściowa ma jakieś znajomości o których nie wiesz.
Najpierw sprawiła byś uwierzyła w klątwe, a teraz zbiera żniwa w postaci sprawiania, że czujesz się niepewnie.
Albo to, albo jesteś przewrażliwiona ;).
  • 0



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jakim konkretnym losowaniu padły te liczby z lost? Bo w dużym(teraz zwanym lotto)nie padły nigdy, w mini też ostatnio nie ( tam jest ale 5 liczb) więc coś mi to podejrzane chyba ktoś cię strolował

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.05.2016 - 16:51

  • 0



#10

TechnikWiertnik.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jakim konkretnym losowaniu padły te liczby z lost? Bo w dużym(teraz zwanym lotto)nie padły nigdy, w mini też ostatnio nie ( tam jest ale 5 liczb) więc coś mi to podejrzane chyba ktoś cię strolował

Tak tylko napisalem, nigdzie nie padły te liczby. To miało byc takie humorystyczne wtracenie
  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: pech, syndorm jonasza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych