Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewidywanie wypadków


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1

Ratownik998.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie otóż jestem strażakiem ochotnikiem nie mogę zrozumieć jednej rzeczy... gdyby to się zdarzyło raz to bym mógł sądzić że to przypadek... Mianowicie gdy śpię i stanie się gdzieś wypadek nawet 10 km ode mnie ale w rejonie naszych działań to budzę się kilka minut  przed alarmem w tym momencie gdy zdarzy się wypadek/pożar , wstaję kompletnie wypoczęty i już mogę ubierać buty bo po upływie kilku minut załącza się alarm...


  • 0

#2

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może w danej chwili brat bliźniak ma z Toba służbę, albo jakaś osoba z którą jesteś związany emocjonalnie, ktora to osoba w momencie alarmu ma właśnie dyżur (odbiera zgłoszenia) i wysyła do Ciebie jakiś telepatyczny ”sygnał", a Ty zanim właczy się syrena już wiesz. W tym kierunku bym szukał ;)

http://www.paranorma...ojeciu-ogolnym/


Btw. Tak od strony technicznej i z ciekawości, to jak u Was wygląda powiadomienie, jakiś tel/sms?
Mamy tu swojego człowieka - Strażaka (pozdr. Noxili), a człowiek zielony :P
  • 0



#3

Ratownik998.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może w danej chwili brat bliźniak ma z Toba służbę, albo jakaś osoba z którą jesteś związany emocjonalnie, ktora to osoba w momencie alarmu ma właśnie dyżur (odbiera zgłoszenia) i wysyła do Ciebie jakiś telepatyczny ”sygnał", a Ty zanim właczy się syrena już wiesz. W tym kierunku bym szukał ;)

http://www.paranorma...ojeciu-ogolnym/


Btw. Tak od strony technicznej i z ciekawości, to jak u Was wygląda powiadomienie, jakiś tel/sms?
Mamy tu swojego człowieka - Strażaka (pozdr. Noxili), a człowiek zielony :P

Tak w remizie znajduję się terminal SMS Podczas gdy PSP kliknie alarmuj sygnał radiowy jest wysyłany i terminal puszcza strzałkę na takie dwa numery ze strony alarmowanie.pl wtedy te dwa numery dzwonią do wszystkich jednocześnie. Działa to bardzo szybko od rozpoczęcia alarmu po 2-3 sek u każdego juz dzwoni. Dziękuje za odpowiedż będę myślał dalej nad rozwiązaniem, bo kurde niestety z nikim tam związany emocjonalnie to w sumie nie jestem :)


  • 1

#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz to samo co ja.

Twoja podświadomość wie, chociaż świadomość jeszcze nie.

U mnie to już się objawia w sposób jawny, tzn. wzrokowy.

Jadąc autem z kolegą, powiedziałam mu by nie wyprzedzał.

Zareagowałam tak bo widziałam nadjeżdżające znad przeciwka auto.

Ale tego auta tam nie było... Jednak po chwili wyjechało zza zakrętu,

dokładnie takie samo i w takim samym kolorze jak na wizji.

Gdybym go nie pohamowała to mogłoby to się skończyć czołowym zderzeniem.

 

Takie rzeczy jak wizje, przeczucia, prorocze sny itp. nazywane są prekognicją.

Ludzie , którzy tego nie doświadczyli nie uwierzą ci i będą oceniać to jako

zbiegi okoliczności, myślenie o pracy o wypadkach którego byłeś świadkiem,

lub uczestniczyłeś w nim np. ratując ludzi. itp. itd.

 

Świetny z ciebie strażak. Zawsze gotowy do akcji :D

Taki strażak to skarb :)


  • 0



#5

Ratownik998.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz to samo co ja.

Twoja podświadomość wie, chociaż świadomość jeszcze nie.

U mnie to już się objawia w sposób jawny, tzn. wzrokowy.

Jadąc autem z kolegą, powiedziałam mu by nie wyprzedzał.

Zareagowałam tak bo widziałam nadjeżdżające znad przeciwka auto.

Ale tego auta tam nie było... Jednak po chwili wyjechało zza zakrętu,

dokładnie takie samo i w takim samym kolorze jak na wizji.

Gdybym go nie pohamowała to mogłoby to się skończyć czołowym zderzeniem.

 

Takie rzeczy jak wizje, przeczucia, prorocze sny itp. nazywane są prekognicją.

Ludzie , którzy tego nie doświadczyli nie uwierzą ci i będą oceniać to jako

zbiegi okoliczności, myślenie o pracy o wypadkach którego byłeś świadkiem,

lub uczestniczyłeś w nim np. ratując ludzi. itp. itd.

 

Świetny z ciebie strażak. Zawsze gotowy do akcji :D

Taki strażak to skarb :)

Dziękuje za odpowiedź i komplement... :) Pozdrawiam gorąco


  • 1

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie to są przypadki. Tak jak to że ktoś się budzi o 7:40 a budzik ma nastawiony na 5 minut później.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 20.05.2016 - 17:45

  • 0



#7

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ludzie , którzy tego nie doświadczyli nie uwierzą ci i będą oceniać to jako

zbiegi okoliczności,

 

Aż tu nagle

 

 

Dla mnie to są przypadki. Tak jak to że ktoś się budzi o 7:40 a budzik ma nastawiony na 5 minut później.

 

Na tym właśnie polega zjawisko  prekognicji :D

Nie będę pisać, że właśnie tego osobnikaa miałam na myśli,

bo i tak by w to nie uwierzył :D


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak prekognicja. To są przypadki. Gdyby nie był strażakiem to by się nie budził w tych porach.


  • 0



#9

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko, że On się budzi o różnych porach, a Ty Wszystko mylisz to z tym jak ktoś od kilku lat wstaje do pracy np. o 05:00 nad ranem, wiadomo, że się obudzisz ”5 min." przed budzikiem, ale tu raczej działa przyzwyczajenie organizmu, podświadomość też pewnie odgrywa jakąś rolę.
  • 0



#10

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akurat to, że skomentuje ten temat negatywnie Wszystko było tak oczywiste jak to, że jutro jest sobota. Więc nie wymyślajcie już sobie super zdolności, bo jeszcze trochę i będziecie się cieszyć, że udało wam się przewidzieć noc po dniu.


  • 0



#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze mam takie pytanie, jak często zdarzają się te nocne alarmy? W nocy wyje syrena, że słychać ją w całej okolicy w promieniu kilku kilometrów? ja tam nigdy w straży pożarnej nie byłym. Ale na wsi gdzie przebywałem, wycie syren było dość rzadkim wydarzeniem , może raz na tydzień, a w nocy raczej nie słyszałem takich alarmów, nie wiem czy to dlatego że były tak sporadyczne, czy może mniej głośne, że się nie obudziłem.


  • 0



#12

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie jeszcze ciekawi ile jest prawdy w tej historii.
Sugestywny avatar i nick, stereotyp strażaka bohatera, zalogowanie się na stronie para aby napisać kilka słów o swoich mocach a następnie zrobienie z siebie Avengersa. Ja tak to widzę.

Użytkownik Sebastian. edytował ten post 20.05.2016 - 20:51

  • 0



#13

Ratownik998.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze mam takie pytanie, jak często zdarzają się te nocne alarmy? W nocy wyje syrena, że słychać ją w całej okolicy w promieniu kilku kilometrów? ja tam nigdy w straży pożarnej nie byłym. Ale na wsi gdzie przebywałem, wycie syren było dość rzadkim wydarzeniem , może raz na tydzień, a w nocy raczej nie słyszałem takich alarmów, nie wiem czy to dlatego że były tak sporadyczne, czy może mniej głośne, że się nie obudziłem.

2 nocne około tygodniowo tak czasami jak mam okno otwarte słychać ale nawet gdy mam zamknięte i nie słyszę to się obudzę kilka minut przed alarmem tak jakbym właśnie się budził w momencie zdarzenia nie ma możliwości żebym słyszał jakoś bo nawet do 10 km czasami ode mnie jakieś zdarzenie... Może dodam właśnie że to nie jest przebudzenie takie że muszę do toalety czy coś po prostu budzę się np 2 w nocy czuję się dobrze, i już wiem że można buty ubierać...


  • 0

#14

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie ma czegoś takiego jak prekognicja. To są przypadki

Świat jest hologramem. W hologramie każda najmniejsza cząstka matrycy zawiera całą informację.

Wszechświat jest ze sobą powiązani. Ty również Wszystko jesteś  jego częścią. Jesteś z nim zespolony.

Tak samo każdy człowiek w jakimś stopniu oddziałuje na siebie .  Kosmos tworzył jedność

Jeżeli rozdzielisz cząstki , które były ze sobą połaczone. To one w dalszym ciągu będą splątane.

Wszechświat jest zatem splątany.

To splątanie naszych atomów z atomami wszechświata powoduje , że powstają różne ciekawe zjawiska takie jak:

telepatia, prekognicja, nagłe oświecenia itp.

W życiu nic nie dzieje się bez przyczyny. Jak nauczysz się czytać świat między wersami, to zauważysz ,

że nic nie dzieje sie bez przyczyny.

Przykładowo. Dzwoni do ciebie jakiś obcy numer. Twoja dziewczyna wysyła cię byś szedł  wysłać lotka.

Nie chce ci sie , ale idziesz. Gdy zakreślasz kupon, znowu dzwoni ten numer. Odbierasz a tam głucho.

Ktoś robi sobie jaja, a może brak zasięgu- zastanawiasz się. Nagle wpada ci myśl by zakreślić

wszystkie liczby , które zawierał ten numer. Robisz to. Wieczorem okazuje się , że trafiasz dziewiątkę w multi multi.

Takie sytuacje bardzo często sie zdarzają, może nie z lotkiem ale z innymi rzeczami, osobami w roli głównej.

 

 

Akurat to, że skomentuje ten temat negatywnie Wszystko było tak oczywiste jak to, że jutro jest sobota. Więc nie wymyślajcie już sobie super zdolności, bo jeszcze trochę i będziecie się cieszyć, że udało wam się przewidzieć noc po dniu.

Kiedyś iałam sen na którym widniały punkty strategiczne Bałtyk , Watykan, południowe Niemcy i dalej . W Polsce takimi punktami były Zielona Góra, Wrocław i ogólnie Śląsk. Na Bałtyku mi się wyśniło. W tym rejonie wtedy wyłapano rosyjski okręt podwodny.. Trochę martwi mnie Wrocław i Zielona Góra. Teraz w dobie tych ataków terrorystycznych, ten sen może mieć jakąś wartość, a może nie . Oby nie ;(

 

 

Mnie jeszcze ciekawi ile jest prawdy w tej historii.
Sugestywny avatar i nick, stereotyp strażaka bohatera, zalogowanie się na stronie para aby napisać kilka słów o swoich mocach a następnie zrobienie z siebie Avengersa. Ja tak to widzę.

To czy mówi prawdę czy zmyśla to jego interes.

Jeśli  pyta to powinniśmy mu odpowiedzieć, bo to oznacza to szuka rzetelnej odpowiedzi ,

a nie zaśmiecania mu  tematu taki gderaniem o niczym.

Sama nazwa forum zobowiązuje by właśnie tu opisywać swoje niewyjaśnione naukowo przygody,

a forumowiczów zobowiązuje , udzielać dobrych wyjaśnień.

Jeżeli cię Sebastian te rzeczy nie ciekawią to chyb naprawdę  pomyliłeś adresy :D

.


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 20.05.2016 - 22:41

  • -1



#15 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie to są przypadki. Tak jak to że ktoś się budzi o 7:40 a budzik ma nastawiony na 5 minut później.

 

To akurat nie jest taki przypadek. Mamy też swój niezależny zegar biologiczny. Wyobrażając sobie przed snem wielki zegar tarczowy z godziną jaką chcemy się obudzić to często się obudzimy z błędem plus/minus 15 minut. I to działa - wielokrotnie to sprawdzałem.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych