Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trochę inne spojrzenie na duchy.

duchy poltergeist dusza duch tulpa

  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#16

diavolo.
  • Postów: 51
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

 

A odnośnie duchów, to one nie istnieją. I mam znacznie lepszą teorię wyjaśniającą to zjawisko.

Po pierwsze, wykazano że nawet wśród osób zdrowych mogą pojawiać się spontaniczne halucynacje. Więc mamy wszystkie wyjaśnienia:

 

1. Halucynacje pojawiające się u ludzi zdrowych np. wy wyniku zmęczenia

2. Zażywanie narkotyków i substancji odurzających.

3. paraliże senne i omamy hipnagogiczne

4. Złudzenia wywołane chorobami psychicznymi
5. . Omamy spowodowane przez schorzenia takie jak guz mózgu,
6. Choroby oczu takiej jak zaćma, jaskra

7. Demencja starcza, choroba parkinsona,. alzheimer, Otępienie z ciałami Lewy'ego

8. Wybujała wyobraźnia, fantazyjna osobowość, mitomaństwo

9 Narkolepsja

10. Niedoczynność tarczycy

 

 

 

 

Wszystko ok, ale jak wytłumaczysz jak więcej niż jedna osoba widzi ducha w tym samym czasie? Zbiorowa halucynacja? W to bym nie uwierzyła.

Moja rodzina od pokoleń miała stycznosć z niewytłumaczalnymi zjawiskami. Z rodziny od ojca tylko moja babka. Rzucała czary, odczyniała uroki itd...  Chciałam kiedyś o kilku zdarzeniach napisać tutaj i kiedys nawet zaczełam ale mnie zjechali więc nawet sie już nie loguje. Tylko czytam innych, nie komentuje i nie oceniam.

 


Użytkownik diavolo edytował ten post 18.10.2016 - 20:08

  • 0

#17

Kris77.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zatem wedle tej teorii "duch" czy "zjawa" jest tylko nazwą dla jakiegoś rodzaju "siły". Czyli nic nowego. Faktem jest, że istnieje wiele sił we wszechświecie ale nigdy nie widziałem dowodu, takiego niezbitego, na istnieje akurat tej siły, którą nazywamy "duchami". Nie twierdzę, że tego nie ma ale może jednak ta konkretna siła wcale nie musi istnieć. Trzeba brać wszystkie opcje pod uwagę.

Dowodów jest cała masa.. sęk w tym że należysz do grona osób, które muszą poczuć na własnej skórze.. a i tak pewnie tłumaczyłbyś sobie paranormalne zdarzenia dookoła Ciebie jako coś .. naturalnego ..ale np nieodkrytego ;D ... bez kontekstu czegoś z innego świata. Problem z dowodami jest taki, że ludzie potrzebujący koniecznie dowodu, by się przekonać do czegoś takiego jak np życie po życiu, oczekują czegoś werbalnego, wręcz fizycznego .. czegoś co jest ......z naszego świata ;) I w tym jest problem, .. aby uzmysłowić Tobie i innym jaki ... proponuje coś zupełnie odwrotnego ... wejdź do świata duchowego, do sfery astralnej albo hiperprzestrzeni.. teraz .. fizycznie .. tak jak stoisz. Widzisz.. najprawdopodobniej zmarli mają takie same możliwości jak Ty .. czyli żadnych. A te wszystkie paranormalne zdarzenia, to efekt działalności .. bytów.. jednostek ..które można określić mianem  .. wybitne  ;) .. takich jak np między ludźmi ... media czy ludzi ze zdolnościami parapsychicznymi ;)


Użytkownik Kris77 edytował ten post 18.10.2016 - 23:08

  • 0

#18

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja zgadzam się z tym co napisał Wszystko, ale zawsze daje jakiś mały % szans na to, że są jakieś zjawiska, których my ludzie jeszcze nie poznaliśmy... Ale jednak logiczne myślenie i dedukcja, są zawsze na pierwszym miejscu. 


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 19.10.2016 - 19:16

  • 0



#19

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadzam się w 100% z Wszystko .

 

Orby? Pierwsze słyszę, mam pełno zdjęć z takimi kuleczkami, na jednym są różowe, na innym zielone lecz zazwyczaj są białe. Zwykłe krople wody / kurzu / czy innych paprochów i farfocli które wychwycił nasz aparat ze zbyt bliską lampą błyskową. 

 

Wracając do tematu o duchach. 

Nigdy żadnego nie widziałam, lecz jadąc przez las wczesną porą blisko terenów podmokłych, niejeden taki "duch" przelatuje mi przed oczami. Są to co jakiś czas gęstsze obłoki mgły. Ot sama  natura. A tu daję jako przykład tutorial robienia ducha z siatki:

 

116qn0l.jpg

 

21o4rd.jpg

 

9ga6w5.jpg

 

2hdp3yw.jpg

 

smajp5.jpg






 


Also tagged with one or more of these keywords: duchy, poltergeist, dusza, duch, tulpa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych