Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płaska Ziemia?

ziemia płaska nasa teoria spiskowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
279 odpowiedzi w tym temacie

#46

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 wstawiam ten oto konspiracyjny filmik (fake? - nie wiem ale wygląda fajnie i pasuje do tematu) W opisie filmiku są też linki dzięki którym skierować się można do materiału ze startu owej kamerki która wylądowała na orbicie i zrobiła to nagranie.

 

 

121000 stóp to tylko 40km nad Ziemią. Do wejścia na orbitę, trzeba prędkości niemal 8km/sek oraz wysokości co najmniej 150-180km. Balon nie osiągnie takich parametrów o własnych siłach.


 

 

Co do postu pana Dager'a. Mam pytanie odnośnie owych satelit. Pytanie oczywiście zadane będzie również pod kątem konspiracyjnym. Jeśli na orbitę ziemską puszczono tyle tych sprzętów, bodajże nawet kilka tysięcy ale mogę się myli, więc proszę mnie poprawić jak by co. Z filmów kręconych różnymi kamerkami między innymi z NASA nie widać ani jednej, dlaczego?

Kręconymi z Ziemi, czy z orbity?


  • 1



#47

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No dajmy na to np. filmik który wstawiłem wcześniej z kamerką na tym baloniku który błędnie określiłem, że jest na orbicie a jak stwierdziłeś znajduje się na wysokości 40 km nad ziemią. Tam nie widać żadnych satelit. Musza się one zatem znajdować o wiele wyżej, dobrze kombinuje?

Swoją drogą na filmikach od NASA z orbity tez nie ma żadnych. 


Użytkownik Rogowiak edytował ten post 15.05.2016 - 15:02

  • 0

#48

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo satelity latają na wysokości przynajmniej 200 km
I jeszcze raz powtórzę. Gdyby ziemia była płaska to któryś z wielu miliardów ludzi by to zauważył, krawędź Ziemi gdzieś musi być. Ludzie latają po całej ziemi samolotami, a jakoś na tą krawędź nikt nie trafił. Po co więc sugerować że Ziemia może nie być płaska?

Użytkownik Wszystko edytował ten post 15.05.2016 - 15:05

  • 0



#49

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i wszystko jasne. Tutaj na przykład na tych pieknych ujęciach nie widać również żadnej satelity

 

 

Znajdują się one jednak o wiele wyżej niż ta ich cała stacja ISS?


  • 0

#50

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyraz "satelita" jest rodzaju męskiego a nie żeńskiego. Ten satelita, tego satelity, tych satelitów, itd.

 

Nie widać satelitów na tym filmiku, ponieważ od ISS dzielą je setki km. Przelatują na różnych kierunkach i wysokościach. To nie samoloty rejsowe, mijające się o setki metrów. Sztuczne satelity z reguły są małe a przestrzeń w której się poruszają jest ogromna. Na filmiku widzimy jedynie drobny wycinek przestrzeni a satelity latają z ogromnymi prędkościami. Łatwiej je zaobserwować z Ziemi na pogodnym, nocnym niebie.


  • 1



#51

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 Ludzie latają po całej ziemi samolotami, a jakoś na tą krawędź nikt nie trafił.

Racja.

Wystarczy przecież spojrzeć na historię odkryć nieznanych obszarów przez człowieka i obecnych podróżników.

Gdyby wierzono, że Ziemia naprawdę jest płaska i kończy się granicą - Wielkim Murem z lodu, to niejeden odkrywca chciałby tam dotrzeć i zapisać się na wieczność w historii.

 

Nie wierzę, by nikt się nie decydował na taką wyprawę, gdyby - załóżmy - była to prawda.

Po prostu ludzie tacy są.

Nawet gdy grozi im śmierć, oni rzucają wszystko w diabły, wspinają się na ośmiotysięczniki, zaglądają do najniebezpieczniejszych jaskiń, zdobywają biegun.

To tak, jak dowiedzieć się, jak wygląda granica wszechświata - czy to jakaś olbrzymia bariera i czy jest coś za nią?

 

Zwolennicy  teorii płaskiej ziemi powinni już dawno ruszyć na taką wyprawę, porobić zdjęcia z ,,końca świata", nagrać film - po to, by ta cała ,,NASA -srasa" i inni ,,przejrzeli na oczy". Przedstawili by światu tak niezbite dowody, że nikt nie pukał by się w czoło, tylko ze wstydem przyznano by im rację. To nie my mamy udowodnić, że ziemia jest płaska.


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 15.05.2016 - 15:44

  • 1

#52

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wg. teorii płaskiej Ziemi powinniśmy widzieć przez 24h Słońce, księżyc i planety. Słońce wschodzi i zachodzi i to jest dowód na to, że Ziemia jest kulista.


  • 0



#53

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak rany - wy tak na serio, czy po prostu się nudzicie w niedzielę? Ziemia jest płaska? Ok. To ja poproszę o jakiś dowód (film, zdjęcie wykonane na jej krawędzi). Wystarczy jeden. Tylko poproszę żeby był / było w dobrej jakości. Z góry dziękuję.
  • 0



#54

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czytam sobie komentarze na YT na temat płaskiej Ziemi.
Rany... co ci ludzie tam wypisują, to szok. Wg. nich Słońce ma 40km średnicy i jest oddalone od Ziemi o zaledwie 3 tysiące km. Wyliczyli to na podstawie promieni słońca. Dlatego ich zdaniem Słońce nie dociera w niektórych częściach naszego "dysku".

 

04e4b38df6731.jpg

 

Słońce ma niecałe 40km średnicy i jest oddalone o ok. 3tyś Km dlatego słońce z twojej Australii nie dociera do nas zobacz na tym przykładzie obrazkowym https://i.ytimg.com/vi/2LWIGKnsnXY/hqdefault.jpg

 

Gdyby słońce było oddalone tak jak nam wmawiają to promienie przeszywające chmury były by proste a jak sam widziałeś rozchodzą się w różnych kierunkach co mam na myśli? że słońce jest bliżej niż to nam mówią dlatego promienie się rozchodzą wszędzie a nie prostopadle

 

Wybierzcie sobie:
https://www.google.p... ziemia&tbm=vid


  • 0



#55

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby tak było, to na Ziemi życie by nie powstało.
Najlepsze jest to - Grawitacja na płaskiej Ziemi nie istnieje.
Nie jestem pewien, ale wtedy chyba życie na Ziemi i istoty wyglądały by całkiem inaczej. Ciężko by mi było podrapać się po płaskiej głowie...
 
Edycja
 
Jeszcze jedno spostrzeżenie przyrodnicze mi się nasunęło.
Przyznam, że nieżle mnie wzięło. Zamiast oglądać sobie film to siedzę cały dzień i czytam ,,epokowe odkrycie" na miarę Nobla, haha.
 
Zwolennicy płaskiej Ziemi, uważają jak czytam Grawitacja nie istnieje, a iluzja przyciągania ziemskiego powodowana jest przez jednostajnie przyspieszony ruch Ziemi w górę.

 

Oni sami się motają, wymyślają coraz dziwniejsze argumenty, bo wystarczy popatrzeć na ptaki. Gdyby dysk zasuwał w górę, to i ptactwo musiałoby się do tego stosować, cały czas wytężając skrzydła.

A samoloty? Zamiast lecieć w poziomie, by dotrzeć hm.... w inny punkt na płaskiej ziemi, pilot musiałby ,,uciekać" cały czas przed pędzącą ku niemu Ziemią w górę.

 

Sami widzicie, że ta teoria to jedna wielka kupa śmiechu, o spadochroniarzach już nie wspomnę, po co skakać, pan poczeka panie pilocie, ziemia zaraz do nas doleci.


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 15.05.2016 - 19:32

  • 0

#56

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z Ziemi doskonale widać np Słońce i Księżyc gołym okiem, a resztę planet przy pomocy lunety, czy niezbyt drogiego teleskopu. Wszystkie te obiekty są kuliste i to jest również dowód na to, że Ziemia taka jest.


EDIT: Czuję się zniesmaczony pisząc takie rzeczy, bo nawet dzieci w przedszkolu wiedzą takie podstawy jak to, że Ziemia jest "okrągła".


Użytkownik Daniel. edytował ten post 15.05.2016 - 19:28

  • 0



#57

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Weźcie to zamknijcie  no bez jaj ludzie. Równie dobrze moglibyśmy dyskutować o tom, że ludzkie ciało nie zawiera krwi.


  • 0

#58

Aileene.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To ja poproszę o jakiś dowód (film, zdjęcie wykonane na jej krawędzi).

 

 

Ludzie latają po całej ziemi samolotami, a jakoś na tą krawędź nikt nie trafił.

Według tych ludzi krawędzią Ziemi jest Antarktyda - ONZ wydało zakaz zbliżania się do Antarktydy. Według badaczy południowego bieguna za górami Antarktydy znajdują się kolejne, na które nie zdołali oni wejść.


  • -1

#59

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się tylko zastanawiam, jak wyznawcy teorii płaskiej ziemi tłumaczą sobie fakt występowania dnia i nocy w tym samym momencie na różnych "półkulach".. czy może półdyskach?


  • 0



#60

Aileene.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@up

 

W poście uśytkownika tati (#54) masz nawet rysuneczek.


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ziemia, płaska, nasa, teoria spiskowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych