Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płaska Ziemia?

ziemia płaska nasa teoria spiskowa

  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#31

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niektórzy spinają się jak szaleni tutaj patrze  ;p a był ktoś z was na tym "końcu świata" ? przeszedł dookoła tą ziemie kulkę ? widział któryś lub któraś ziemię z przestrzeni kosmicznej? śmiem wątpić, że ktoś miał okazje wylecieć tam do góry. Nie twierdzę, że ziemia jest rzeczywiście na sto procent płaska ale takiego stanu rzeczy nie można stu procentowo wykluczyć bo może tak być bo czemu by nie? a fotografiom jakie nam serwuje NASA tez nie można wierzyć na ślepo bo jak większość wie ta agencja ma tendencje do fantazjowania i robienia ludzi w konia, wszyscy o tym wiedzą.

 

Temat jest o tyle ciekawy bo jest strasznie kontrowersyjny. Każdą ewentualność moim zdaniem trzeba brać po uwagę. Ufoludki mogą istnieć ale nie jest tez powiedziane, że na pewno tak owi są. Osobiście nie spotkałem żadnego, ale są podobno ludzie którzy ich widzieli. Nie wyleciałem tez w kosmos i nie widziałem jak wygląda ziemia, czy jest kulą czy jest płaska, a może rzeczywiście jest płaska i otoczona tymi lodowcami? choć pewnie jest kulą tak jak pokazują nam to na zdjęciach garniturki z NASA. Z 'internetów' prawdy stu procentowej nie dojdziemy ale pogadać zawsze można.


  • -8

#32

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

25 lat chłop i bierze na poważnie że ziemia może być płaska. Na świecie żyje około 7 miliardów ludzi i nikt jeszcze nie widział tej krawędzi ziemi, nie ma żadnych zdjęć i filmów, nik tam nie mieszka? Ludzie przemieszczają się, latają samolotami, okrążają na rowerach ziemię? I co nikt jeszcze nie trafił na tą krawędź ziemi? Litości ludzie.Takie rozważania czy aby Ziemia jest napewno okrągła to jest szczyt.Nie słyszałeś o innych agencjach oprócz nasa? Oni tylko mają monopol na kontrolę nieba? A co z europejską agencją kosmiczną, też jest w tym spisku?
http://tvnmeteo.tvn2...141897,1,0.html
  • 3



#33

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a był ktoś z was na tym "końcu świata" ?

 

 

Nie i to akurat potwierdza, że Ziemia nie jest płaska.

przeszedł dookoła tą ziemie kulkę ?

 

Ile osób już przepłynęło Ziemie dookoła?

 

Na prawdę trzeba na takie głupie pytania odpowiadać i rozważać takie teorię?


  • 1



#34

Aileene.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

25 lat chłop i bierze na poważnie że ziemia może być płaska.

 

Wiara czy choćby branie pod uwagę tego, że może być to prawdą, jest kwestią indywidualną. U mnie reakcję tego typu wywołuje choćby to, że ktoś wierzy w chrześcijańskiego Boga - jest to dla mnie tak samo absurdalne, co dla Ciebie płaska Ziemia. A ludzie wierzą, bez względu na wiek. :)


  • 1

#35

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

"Teorię" płaskiej Ziemi wykluczają liczne dowody empiryczne, z których większość każdy może sprawdzić sam. Obwód Ziemi można policzyć metodą Eratostenesa, ruch obrotowy zaś każdy zaobserwuje używając wahadła Foucaulta. Zresztą jest to istotny punkt w fabule powieści Paradyzja Janusza Zajdla.
  • 2



#36

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem co ma mieć wspólnego z tym mój wiek ale spoko, wykłócać się w tej kwestii nie mam zamiaru, żadnym specem na temat nie jestem nie stwierdziłem jasno, że ziemia jest płaska a biorę to pod uwagę nie twierdząc stu procentowo, że tak jest ze względu na to, iż trochę siedzę w temacie samej organizacji jaką jest NASA, jej masońskich korzeniach i wielu fabrykacjach jakie uskuteczniali, kiedyś sami przyznając, że niektóre fotografie ziemi jakie dawali do opinii publicznej były 'malowane' przez ich specjalistów. Dla mnie są to zakłamane sukinsyny i żadni naukowcy na jakich się kreują. Ale to temat rzeka. A jeśli chodzi o europejską agencję kosmiczną, zadając pytanie czy też siedzi w tym spisku, odpowiem Ci panie Wszystko jasno i klarownie, że tak - uważam, iż siedzą też w tym całym matactwie po uszy :>


  • 0

#37

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie, w spisku muszą być wszystkie pozostałe agencje kosmiczne świata, ponieważ ich satelity umieszczone na orbicie geostacjonarnej, przekazują obrazy Ziemi jako kuli. Polską Agencję Kosmiczną (POLSA) też zaliczasz do tego spisku?


  • 0



#38

Aileene.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

W takim razie, w spisku muszą być wszystkie pozostałe agencje kosmiczne świata, ponieważ ich satelity umieszczone na orbicie geostacjonarnej, przekazują obrazy Ziemi jako kuli. Polską Agencję Kosmiczną (POLSA) też zaliczasz do tego spisku?

Jak już pisałam, ja niczego nie biorę za pewnik. Czemu jednak Polska miałaby się wyłamywać? Teoretycznie tak samo podlega Illuminatom jak każdy inny kraj. Nawet nie biorąc pod uwagę teorii o Illuminatach - USA ma olbrzymi wpływ na świat, Polska zrobiłaby wszystko, co kazałoby USA. Myślę, że włącznie z ukrywaniem czegoś takiego.


  • -1

#39

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest to tylko TEORIA KONSPIRACYJNA, nie uważam, że bankowo jest tak w rzeczywistości. Nie wiem za wiele na temat Polskiej Agencji Kosmicznej ale podejrzewam, że nie działają sobie jak chcą na własną rękę, ale to też podkreślam moje prywatne spiskowe przemyślenia.


  • -1

#40

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzieciaki, które bez pomocy NASA zainstalowały kamerę cyfrową na balon i wysłały w górę też chyba są częścią spisku, bo uwierzyły po tym, że Ziemia jest okrągła.

Niech no tylko ich rodzice się dowiedzą, że głoszą takie herezje, to spuszczą im manto...

 

Oto do czego prowadzi ,,hamerykański" styl życia, bo Stowarzyszenie Wyznawców Płaskiej Ziemi tam powstało.

Po co się uczyć geografii, historii, o tym, że na biegunie południowym byli ludzie i że żadnego muru z lodu tam nie ma.

Ze zgrozą obserwuję, jak społeczeństwo otumanione chyba serialami i reklamami potrafi wchłonąć bez popicia nawet najbzdurniejszą teorię spiskową.

Po co sięgać do naukowych wyjaśnień. One są takie nudne.


  • 3

#41

Aileene.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Po co sięgać do naukowych wyjaśnień. One są takie nudne.

To forum paranormalne, tutaj nauka nie do końca obowiązuje. :D


  • 0

#42

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dział z teoriami konspiracyjnymi więc lecimy z konspiracją w czym problem? ;p  nie podważam żadnych naukowych dowodów na to, że ziemia jest kulą, nie twierdze zaprzeczalnie, że jest płaska. Na podgrzanie atmosfery i kilka kolejnych minusów na moim prywatnym profilu wstawiam ten oto konspiracyjny filmik (fake? - nie wiem ale wygląda fajnie i pasuje do tematu) W opisie filmiku są też linki dzięki którym skierować się można do materiału ze startu owej kamerki która wylądowała na orbicie i zrobiła to nagranie.

 


Użytkownik Rogowiak edytował ten post 15.05.2016 - 14:32

  • 0

#43

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdego roku startują dziesiątki rakiet, które umieszczają na orbitach sztuczne satelity Ziemi. Gdyby Ziemia miała formę płaskiego placka, loty kosmiczne nie były by możliwe, lecz wiemy, że satelity okrążają Ziemię, bo możemy je obserwować na nocnym niebie. Teoria lotu rakiety opiera się na pewniku, że Ziemia jest kulą. Wszystkie znane nam planety, ich księżyce, słońce i gwiazdy również mają formę kulistą. Teoria płaskiej Ziemi jest nieweryfikowalna, nie da się jej potwierdzić empirycznie.


  • 1



#44

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widać, że macie małą wiedzę o budowie wszechświata i jego prawach.

Wytłumaczcie więc w jaki sposób powstała płaska Ziemia. Wszystkie planety stygnąc formowały się w kule, a z Ziemi zrobiło się boisko do gry?

Przepraszam, dysk.

 

Powracając do NASA -biedna ta organizacja, bo pretensje do ukrywania przez nich ,,prawdy" zgłaszają też ... uwaga! wyznawcy wklęsłej Ziemi!

Może to oni mają rację - ziemia nie jest ani płaska, ani kulą - jest wklęsła :D


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 15.05.2016 - 14:43

  • 0

#45

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A o wklęsłej ziemi nie słyszałem jeszcze, ale dzięki za podbicie dobrej konspiry, zaznajomię się na pewno z tematem. 

 

Co do postu pana Dager'a. Mam pytanie odnośnie owych satelit. Pytanie oczywiście zadane będzie również pod kątem konspiracyjnym. Jeśli na orbitę ziemską puszczono tyle tych sprzętów, bodajże nawet kilka tysięcy ale mogę się myli, więc proszę mnie poprawić jak by co. Z filmów kręconych różnymi kamerkami między innymi z NASA nie widać ani jednej, dlaczego?


Użytkownik Rogowiak edytował ten post 15.05.2016 - 14:48

  • 0


 


Also tagged with one or more of these keywords: ziemia, płaska, nasa, teoria spiskowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych