Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płaska Ziemia?

ziemia płaska nasa teoria spiskowa

  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#181

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli jeszcze nie zauważyłes cały czas piszę w tym temacie czyli o koncepcie płaskiej ziemi. Teoria jak każda inna i jako takiej przygladam się. 


  • 0



#182

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poszukiwanie odpowiedzi na zadane sobie pytanie już jest przyjemnym doznaniem, co prawda uzyskana odpowiedź nie zawsze jest satysfakcjonujaca, ale zawsze porzesza sferę poznawczą.

 

ps. cytując przydałoby się przywołać autora tekstu.

 

Poszukiwanie odpowiedzi ze zdrowym podejsciem faktycznie moze byc pozytywne, na tyle na ile podwazanie podstawowych praw fizyki i funkcjonowania tego swiata moze byc dla czlowieka pozytywne. Niestety osobniki pokroju plaskoziemcow czy antyszczepionkowcow nie maja zdrowego podejscia, a przy swojej logice i poszukiwaniu odpowiedzi popelniaja podstawowe bledy logiczne oraz poznawcze, z efektem potwierdzenia na czele. Nie wiem czy poszerzanie strefy poznawczej w tak zly sposob jest czyms dobrym. Takie rzeczy i.... "teorie" powinno sie albo leczyc, albo w jakis inny pacyfistyczny sposob wybijac z glowy. Sam fakt istnienia szerokich dyskusji na te tematy jest przerazajacy, a aprobata niektorych argumentowana "kazdy przeciez moze miec swoje zdanie!" jest jeszcze gorsza.


  • 0

#183

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poszukiwanie odpowiedzi ze zdrowym podejsciem faktycznie moze byc pozytywne, na tyle na ile podwazanie podstawowych praw fizyki i funkcjonowania tego swiata moze byc dla czlowieka pozytywne. Niestety osobniki pokroju plaskoziemcow czy antyszczepionkowcow nie maja zdrowego podejscia, a przy swojej logice i poszukiwaniu odpowiedzi popelniaja podstawowe bledy logiczne oraz poznawcze, z efektem potwierdzenia na czele. Nie wiem czy poszerzanie strefy poznawczej w tak zly sposob jest czyms dobrym. Takie rzeczy i.... "teorie" powinno sie albo leczyc, albo w jakis inny pacyfistyczny sposob wybijac z glowy. Sam fakt istnienia szerokich dyskusji na te tematy jest przerazajacy, a aprobata niektorych argumentowana "kazdy przeciez moze miec swoje zdanie!" jest jeszcze gorsza.

 

 

 

Dobrze jest jesli w takcie dyskusji nie wprowadza sie innych watków tak jak zrobiłes to ty, dlaczego to zrobiłes? 

Teoria dotyczaca płaskiej ziemi jest teorią i jesli ma zwolenników chcacych udowodnic ich prawdziwość to swietnie.  Istnieje dużo praw które runęły a podpisywali się pod nimi uznani ludzie.


  • 0



#184

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Jeśli jeszcze nie zauważyłes cały czas piszę w tym temacie czyli o koncepcie płaskiej ziemi."

Przejrzałem ten temat oraz inne tematy o płaskiej ziemi i nie znalazłem żadnego twojego posta.
Płaskoziemcy nie chcą udowodnić swojej teorii, tylko w nią wierzyć, tak jak sie wierzy w anioły.
  • 0



#185

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak jest chyba z każdą odpałową hipotezą spiskową.
  • 0

#186

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Codziennie zaglądam na forum i codziennie mam ochotę napisać w tym wątku to samo - po prostu nie wierzę, że przez 13 stron ktokolwiek dyskutuje na temat czegoś, co jest niepodważalnym faktem. Nie no, proszę was...  :facepalm:


  • 0

#187

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dyskutuje się bo są osoby które wierzą że Ziemia jest płaska albo udają że wierzą tak jak ogarnięty. W ogóle to jest ciekawe zjawisko bo niektórzy płaskoziemcy twierdzą że grawitacja nie istnieje, dinozaurów nie było, satelitów sztucznych nie ma, teoria względności to bzdura, lotów w kosmos nie było. Odlot kompletny albo rzeczywiście jakieś skrzywienie psychiczne.
  • 0



#188

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dajmy do tego, że oficjalne stanowisko TPZ jest takie, że Australia nie istnieje, a wszyscy ludzie tam latający tak na prawdę byli i są zabierani gdzieś do Ameryki Południowej, a to co można zobaczyć jako ten kontynent to rendery graficzne.
https://www.rp.pl/Ko...przez-NASA.html

Czytając to dochodzę do wniosku, że postulaty Ogarniętego nie są aż tak bardzo odrealnione. Mogłyby być bardziej :)
  • 1

#189

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Płaska Ziemia to piekny przykład jak sie kończy "ustępowanie głupszemu"... 

 

Jest dla mnie niepojęte że w 21 wieku, prawie pół wieku po wystrzeleniu Voyagerów, lądowaniu na Księzycu, w dobie ISS, satelit telekomunikacyjnych, planowanej wyprawy na Marsa i wszystkiego tego co robi Elon Musk, są ludzie którzy twierdzą ze z niewiadomych przyczyn istnieje gigantyczny spisek który ma na celu ukrywaniu płaskości Ziemi bo...

No własnie, jaki cel miałoby ukrywanie czegoś takiego ? Jakim cudem w ogóle to zrobić kiedy byle linia lotnicza moze polecieć nad mur/krawędź Ziemi i sprawdzić wszystko samemu ? 

Jestem przyzwyczajony ze teorie spiskowe nie trzymają sie kupy ale płaska ziemia przebija wszystko.


  • 5



#190

serim.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby ziemia była płaska nie było by horyzontu. Nie było by pór roku dnia i nocy i co po 2 stronie płaskiej ziemi?
Gdyby ziemia była płaska niebo od razu by się łączyło z ziemią bez horyzontu 13e99f192eaadf8e30e57729b21bcf36.jpg

Wysłane z mojego Mi A² 6/128 + Mi band 3 przy użyciu Tapatalka
  • 1



#191

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Płaskoziemcy przyłapani bez biletów.

 

Chcieli pojechać pociągiem za darmo. Uważają, że przepisy ich nie dotyczą

 

Czterech turystów, którzy chcieli pojechać pociągiem z Mediolanu do miasteczka Ventimiglia, w oryginalny sposób tłumaczyło brak biletów. Wyjaśnili konduktorowi, że "nie podlegają żadnej jurysdykcji planetarnej". Zwolennicy tezy, że Ziemia jest płaska, staną przed sądem.

 

Czterech mężczyzn w wieku od 26 do 43 lat nie przedstawiło konduktorowi biletów do kontroli. Odmówiło też wylegitymowania się i podania swej tożsamości. Pasażerowie na gapę określili się jako "obywatele świata", którzy mają prawo podróżować za darmo. Zamiast dowodów osobistych, których nie mieli, pokazali plakietki stwierdzające, że ich posiadacze mają prawo do "samookreślenia". Jak pisze dziennik "Corriere della Sera", do nietypowej sytuacji doszło w pociągu na trasie Mediolan – Ventimiglia.

 

Turyści wyjaśnili, że są "podmiotami prawa międzynarodowego" i nie podlegają żadnej jurysdykcji. Natomiast kontrolę biletów uznali za "atak na wolny podmiot" i uznali, że jest to "ścigane przez światowy trybunał".

 

Kiedy kierownik pociągu zrozumiał, że gapowicze nie zapłacą kary, na stacji w mieście Pawia wezwał karabinierów. Ci zaś usłyszeli to samo tłumaczenie. Dyskusja z członkami stowarzyszenia płaskiej Ziemi trwała godzinę. Przez ten czas pociąg stał na stacji. Mundurowi zabrali mężczyzn na posterunek, gdzie ustalili ich tożsamość i postawili zarzuty. W rozmowie z mediami przyznali, że było to najgłupsze tłumaczenie, jakie kiedykolwiek usłyszeli. Zwolennicy "nieco" nieaktualnej teorii dotyczącej naszej planety odpowiedzą za przerwanie ruchu pociągu i odmowę podania tożsamości.

 

wp.png





#192

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proszę bardzo, prawdziwi kosmopolici. :) Ciekawe czy nie uznają wszystkich praw obowiązujących, czy tylko wybiórczo. Jak są głodni to idą do drogiej restauracji, zamawiają, następnie spożywają strawę i wychodzą bez płacenia, bo to prawo ich nie obowiązuje? Co w przypadku jak mają ochotę na seks? Strach pomyśleć.
  • 0

#193

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ogarnięty, chyba jednak nie jesteś tak bardzo ogarnięty, jak ci się wydaje.

 

Raz w życiu dawno temu leciałem Concordem. Z okna wyraźnie widać było zakrzywienie horyzontu Ziemi. Nawet przykładałem jak głupi do szyby okładkę książki żeby się upewnić, że jest zakrzywienie. W innych samolotach tego nie widziałem, ale w Concordzie tak. Może jakieś nowe samoloty latają tak samo wysoko jak Concorde, nie wiem bo dawno nie leciałem takim rejsowym.

 

@Zaciekawiony

 

Wielkiej Niedzwiedzicy nie widać w Sydney. W ogóle niebo na drugiej półkuli jest zupełnie inne, nie jestem specem od astronomii, ale na moje oko jest na nim nieporównywalnie więcej gwiazd, całe mnóstwo. Fajnie widać Drogę Mleczną i Oriona chociażby. Poza tym na przykład fazy Księżyca są na odwrót. Gwiazdy Polarnej nie widać już na równiku. Nie trzeba jechać dalej, żeby to sprawdzić. Tu Ogarnięty może mieć problem z wyjaśnieniem tego i ciekawe co o tym powie.

Ale na równiku widać za to doskonale Krzyż Południa, to będzie dla Ogarniętego świetny dowód na to, że Ziemia jest płaska :)


  • 0



#194

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie widać Drogę Mleczną i Oriona chociażby.

 

I widać coś co od starożytności pokazuje że "coś jest nie tak z niebem"czyli Obłoki Magellana Mały i Wielki których niestety nie widać z naszej półkuli. Co bardzo mnie wkurza bo to najjaśniesze obiekty głębokiego nieba widoczne gołym okiem.(oczywiście poza Drogą Mleczną).

No i Orion jest do góry nogami (lub na boku jak patrzymy blisko równika  ).

 

 

yqByek3.jpg

 

 

92NjXQ7.jpg


  • 0



#195

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Płaskoziemcy zmiany dnia i nocy wyjaśniają sobie w ten sposób że słońce jest małe i nie jest w stanie oswietlić całej płaskiej ziemi.
Jeśli chodzi o zaćmienie księżyca to znowu twierdzą że to nie Ziemia dahe cień ale jakiś inny obiekt którego nie widać normalnie. Ogólnie to oni nie są spójni w swoich teoriach, często wymyślają je na poczekaniu a inni piszą że się z nimi nie zgadzają.
  • 0




 


Also tagged with one or more of these keywords: ziemia, płaska, nasa, teoria spiskowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych