Skocz do zawartości


Zdjęcie

co zatrzymało turbiny wiatrowe w lublinie ?

wiatrak ufo lublin turbina

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W serwisie YouTube 26 kwietnia został opublikowany film nagrany kilka dni wcześniej w Majdanie Górnym w powiecie tomaszowskim. Na nagraniu widać obiekt nadlatujący w pobliże wiatraków. Po zbliżeniu się do nich turbiny zatrzymały się, a po chwili ponownie ruszyły. Według świadków obiekt nadleciał ze wschodu i latał nad okolicą około godziny. Przez niemal trzy tygodnie film został wyświetlony ponad 35 tys. razy. Co sądzicie o tym nagraniu?

 

źródło +  dwa filmiki http://www.lublin112...y-sie-wiatraki/

 

czyżby obiekt lub obiekty   wyemitowały na tyle mocne pole magnetyczne aby zatrzymać  turbinę wiatrową? Dodając fakt że  nie da sie tak natychmiast  zatrzymać turbiny  aby ją zatrzymać należy   zaciągnąć hamulec  który ją  wpierw  spowoli a potem zatrzyma ale trwałoby to  conajmniej pare minut a w tym przypadku turbiny  zatrzyamły się błyskawicznie  wiem że w niektórych turbinach wiatrowych stosowane są   magnesy ferrytowe oraz te drugie bardziej trwałe ale  jeśli w turbinach wiatrowych są silniki komutatorowe to czy nie są one podatne na wpływ pola magnetycznego?

 

szybki EDIT w piwnicy wyszperałem samochodzik zabawke wyjąłem silniczek  bateria 9v też sie znalazła  po podłączeniu silniczek  działał ale po przyłożeniu magnesu neodymowego  się zatrzymał nagle a po odłożeniu  znowu ruszył więc jeśli filmik nie jest fałszywy/przerabiany to może coś oznaczać choćby to że ktoś lub coś manipuluje przy urządzeniach  ale prawda jest taka że   nawet gdbyby były odpowiednie warunki spełnione  rozpędzoną turbinę byłoby ciężko zatrzymać magnesem  więc albo to zmontowany film albo coś użyło niewyobrażalnie silnego pola magnetycznego . rozmawiałem z specem od turbin wiatrowych niestety   takie zatrzymanie jak na filmiku jest niemal nie możliwe  nawet w trybie nagłego hamowania upłynęło by troche czasu a tu pyk i stoi


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Majdan Górny to Lublin?

 

Wygląda mi na ingerencję programu graficznego.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 13.05.2016 - 00:33

  • 0



#3

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Ufo" jest otoczone białym kółkiem, co jest dobrze widoczne w ostatnich sekundach filmu. Wygląda to na wklejkę.


  • 0

#4

Farea.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Według przedstawicieli firmy EDP Renewables, która jest właścicielem wiatraków w Majdanie Górnym, nagranie nie jest prawdziwe. Tego dnia, kiedy miało dojść do zdarzenia, wiatraki działały bez przerwy, bo były dobre warunki pogodowe.

- Poza tym wyhamowanie turbin w tak szybkim tempie, jak widać to na filmie, nie jest fizycznie możliwe. Wyłączają się one automatycznie jedynie w przypadku bardzo silnego wiatru, a nie są w stanie wykryć tego typu przeszkody - powiedział nam jeden z pracowników EDP.

 

źródło:

http://www.dziennikw...1000180479.html


  • 2

#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla równowagi:

 

 

W analizie bardzo dobrze widać, jak po ustabilizowaniu obrazu kulka skacze. Świadczy to niezbicie, o trochę niechlujnym grafiku, który niedokładnie skorygował ruch obiektu z trzęsącym się obrazem. A reszta jak zwykle, jakość kalkulatora, zoom nie działał?





#6

Pionier.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Ufo" jest otoczone białym kółkiem, co jest dobrze widoczne w ostatnich sekundach filmu. Wygląda to na wklejkę.

 Jeżeli spojrzysz  na wiatraki  to tez zauważysz ze są  one otoczone czymś białym, zwykly brak jakości, no chyba ze wiatraki też są wklejone. Zauważyliście to coś co przelatujące  miedzy 0.46 a 0.49, chociaż pewnie to zwykły ptak lub robaczek bo kilka sekund pozniej w lewym dolnym rogu znowu mozna to zobaczyć 


Użytkownik Pionier edytował ten post 13.05.2016 - 12:18

  • 0

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla równowagi:

 

 

W analizie bardzo dobrze widać, jak po ustabilizowaniu obrazu kulka skacze. Świadczy to niezbicie, o trochę niechlujnym grafiku, który niedokładnie skorygował ruch obiektu z trzęsącym się obrazem. A reszta jak zwykle, jakość kalkulatora, zoom nie działał?

Od razu widać, że się nie znasz na ufach.

Ufy mogą robić wszystko - nawet skakać przy wiatrakach. Pod warunkiem, oczywiście, że im się chce.

Temu, jak widać się chciało, to skakał. I kto mu zabroni?

Więc to nie jest żaden dowód.

Zresztą - mógł tam akurat przy tych wiatrakach coś wytrząsać, a w takim przypadku byłaby to misja, więc nawet nie można mówić o chceniu.

Tak, czy siak, to ładniejsze z uf jakie widziałem.


  • 1



#8

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a jeżeli obiekt który tam się znajdował wpłynął na czas wokół wiatraków  i mógł je zatrzymać w czasie tak jakby ktoś w cisnął pauze w telewizorze  według mnie to  nie jest wklejka ani fotomontaż bo ta sama biała otoczka jest własnie wokół tych turbin wiatrowych  wiatraki tam rzeczywiście stoją i pracują ale według firmy która je obsługuje  nie miało takie zdarzenie miejsca może prowadzą jakieś dzienniki z pracy turbi i zapisywane są do logu np.   prędkość wiatraka   zresztą  według naszych praw fizyki  nie mozliwe jest zatrzymanie wiatraków w taki sposób  ,

 

nie sądze że odrazu ufo może być jeszcze jakiś inny typ zjawiska które mże powodować takie anomalie


  • 1

#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważcie, że obiekt najpierw przelatuje przed łopatką turbiny a potem za słupem. Tylko że przy takim ustawieniu jak na filmie, łopatka turbiny jest bliżej niż słup.


  • 1



#10

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

panie Zaciekawiony  jest drugi obiekt który przelatuje pomiędzy  3 sekundą a 7 sekundą klatka po klatce.    pozatym 0:51 - 0:52 - lewy róg ekranu na dole też coś  przelatuje


  • 0

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zresztą - mógł tam akurat przy tych wiatrakach coś wytrząsać, a w takim przypadku byłaby to misja, więc nawet nie można mówić o chceniu.

Sugerujesz, że coś mu wypadło? Trzeba poszukać, to może być kluczowe. Chyba, że popielniczkę opróżniał.

 

... drugi obiekt który przelatuje pomiędzy  3 sekundą a 7 sekundą klatka po klatce.    pozatym 0:51 - 0:52 - lewy róg ekranu na dole też coś  przelatuje

Albo to ptak, albo "nieptak", ale raczej duży much.





#12

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zauważcie, że obiekt najpierw przelatuje przed łopatką turbiny a potem za słupem. Tylko że przy takim ustawieniu jak na filmie, łopatka turbiny jest bliżej niż słup.

 

Też to od razu zauważyłem. Kurcze a już mi się zaczynało podobać. Niestety fejk aczkolwiek fajnie to wygląda

 

Chociaż w sumie przecież mógł tak przelecieć..

 

W każdym razie to dziwne skakanie dyskwalifikuje to nagranie.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 15.05.2016 - 22:49

  • 0

#13

Bayerman.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako że jestem z okolic Majdanu często obserwuje sobie te wiatraki. Po obejrzeniu filmu od razu wiedziałem że to fake. Nawet jeśli coś w mgnieniu oka zatrzymało turbine to niemożliwe jest aby wiatrak tak szybko wystartował. Kto chociaż raz widział jak buja się wiatrak to potwierdzi moje słowa.
  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych