Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewidzieć datę śmierci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mexter.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich,

 

Chciałbym wam opisać dosyć ciekawy przypadek, a może przeznaczenie, sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Niedawno pożegnałem mojego tatę - zmarł 26 kwietnia. 2 maja pojechałem z naszym psem do weterynarza na szczepienie i czytam sobie później kartę szczepienia i data urodzenia psa to 26 kwietnia 2010 roku. Psa wzięliśmy od jakiegoś człowieka z ogłoszenia, ale pierwszy raz był z tatą u weterynarza i pytał się on taty jaką datę urodzenia wpisać. Tata podał wtedy właśnie 26 kwietnia. Sam nie wiem co o tym myśleć, czy to zwykły przypadek, czy może w naszej podświadomości zakodowane mamy pewne liczby których nie znamy znaczenia. 


  • 0

#2

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zwykły zbieg okoliczności, szansa na przepowiedzenie własnej śmierci to tylko 365 możliwości czyli szybciej trafisz w date niż w totolotka.


  • 0

#3

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Współczuję śmierci rodzica.

Stawiam na przypadek.


  • 0

#4

Joshua.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypadek taki sam jak z datą urodzenia taką samą jak jacyś sławni ludzie.
Sam urodziłem się 18 maja (Niczym Karol Wojtyła) a wierzący ze mnie żaden ;)


  • 0

#5 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak dla mnie to zwyczajny przypadek, zbieg okoliczności. 


  • 0

#6

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja urodziłem się 21 grudnia , w moje urodziny miał być koniec świata. Ale to nie znaczy że jestem jakiś wyjątkowy ot zwykłe zrządzenie losu i nic więcej :D
Ale mimo wszystko możliwe, że podświadomie znamy datę swojej śmierci zwłaszcza jeżeli (tak jak uważali antyczni) " wszystko się już stało i stanie się ponownie" .
  • 0



#7

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zwykły zbieg okoliczności, szansa na przepowiedzenie własnej śmierci to tylko 365 możliwości czyli szybciej trafisz w date niż w totolotka.

Tak, jeśli bierzemy pod uwagę tylko dni jednego roku, a co z latami? W dwa lata już Ci się robi 730 możliwości, a w 20 lat aż 7305.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 06.05.2016 - 16:23

  • 0



#8

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sądzę, że czasami występują dziwne zbiegi okoliczności, jeśli chodzi o dziwne przeczucia,

Jeśli trzepniesz coś bez namysłu i nie znasz powodu dlaczego wymówiłeś dana datę, numer w lotka, domu, autobusu,

to bądź pewny , że podpowiedziała Ci to twoja podświadomość i kiedyś poznasz odpowiedź

na to  pytanie " Czemu to powiedziałeś?"

Parę przypadków z mojego życia:

1. Pokupowałam sobie czarne rzeczy, więcej niż zawsze - za trzy dni umarł mi mój ukochany pies, potem wujek a po wujku ciocia.

2. Kuzynka zakochana w pewnym chłopaku, mieszkającym dość daleko, zadała mi pytanie " Kiedy go znowu spotkam?"

Bez namysłu, od razu z rozpędu rzuciłam datę 13 maj 2015 rok i co się stało? Tego dnia rzeczywiście ona go spotkała :)

3. Zapytano mnie " Jaka liczba była plusem?" Nie oglądałam losowania , ale bez zastanowienia podałam liczbę

i nagle usłyszałam. "Skąd wiedziałaś?". Szczerze, to nie wiedziałam.

4. Brat mnie zapytał " Jaką dostanę ocenę?" Palnęłam , że 4 z plusem. Jak się okazało dostał dokładnie 4 z plusem.

 

To tylko trzy przykłady, ale są dowodami , że czasami podświadomość potrafi nam podpowiadać.

Gdy już zaczynasz myśleć świadomie, to nie masz szans :)


  • 0



#9

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądzę, że czasami występują dziwne zbiegi okoliczności, jeśli chodzi o dziwne przeczucia,

Jeśli trzepniesz coś bez namysłu i nie znasz powodu dlaczego wymówiłeś dana datę, numer w lotka, domu, autobusu,

to bądź pewny , że podpowiedziała Ci to twoja podświadomość i kiedyś poznasz odpowiedź

na to  pytanie " Czemu to powiedziałeś?"

 

 

To tylko trzy przykłady, ale są dowodami , że czasami podświadomość potrafi nam podpowiadać.

Gdy już zaczynasz myśleć świadomie, to nie masz szans :)

No ale takie powiązanie z psem? Jeśli nie byłby to zbieg okoliczności czy pies nie powinien się jakoś szczególnie zachowywać?


  • 0

#10

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Sądzę, że czasami występują dziwne zbiegi okoliczności, jeśli chodzi o dziwne przeczucia,

Jeśli trzepniesz coś bez namysłu i nie znasz powodu dlaczego wymówiłeś dana datę, numer w lotka, domu, autobusu,

to bądź pewny , że podpowiedziała Ci to twoja podświadomość i kiedyś poznasz odpowiedź

na to  pytanie " Czemu to powiedziałeś?"

 

 

To tylko trzy przykłady, ale są dowodami , że czasami podświadomość potrafi nam podpowiadać.

Gdy już zaczynasz myśleć świadomie, to nie masz szans :)

No ale takie powiązanie z psem? Jeśli nie byłby to zbieg okoliczności czy pies nie powinien się jakoś szczególnie zachowywać?

 

Chyba nie. Bardziej jakby tn piesek narodził się po.


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 06.05.2016 - 18:19

  • 0



#11

TechnikWiertnik.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

zwykły zbieg okoliczności, szansa na przepowiedzenie własnej śmierci to tylko 365 możliwości czyli szybciej trafisz w date niż w totolotka.

Tak, jeśli bierzemy pod uwagę tylko dni jednego roku, a co z latami? W dwa lata już Ci się robi 730 możliwości, a w 20 lat aż 7305.

 

 

Ale chodzi chyba o to, żeby "zgadnąć" dzień i miesiąc jak to wystąpiło w historii Mextera.

 

 

A co do zdarzenia, przypadek. Każdą śmierć można by dopisać do jakiegoś innego wydarzenia, liczby. Kilka lat temu zaplanowałem wypad na ryby akurat tego dnia, jak byłem mały to lubiłem takie i takie liczby. Jak chcesz się czegoś doszukać, to się doszukasz, tylko pytanie czy ma to jakikolwiek sens. 


  • 0

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Praktycznie każdego dnia podejmujemy decyzje związane z jakimiś datami - od wizyty u stomatologa, po zaproszenie znajomych na grilla. Codziennie tez ktoś umiera - czasem nasi bliscy (rzadziej), czasem - obcy ludzie (częściej).

Związek przyczynowo skutkowy pomiędzy wyborem dowolnej daty, a śmiercią kogokolwiek jest... żaden.

Gdyby było inaczej, to strach by się było umawiać na wódkę ze znajomymi.

 

Ale nawet gdyby przyjąć, że istnieje jakaś korelacja - tak hipotetycznie.

To nie bardzo widzę związek pomiędzy wyborem jakieś daty dla określenia prawdopodobnego dnia urodzin psa, a śmiercią jego właściciela.

 

To był jakiś wyjątkowy pies?

Był on jakoś szczególnie związany z ojcem autora tematu?

Zachowywał się jakoś szczególnie dziwnie w ostatnich dniach życia tego człowieka?

Może chociaż po jego śmierci dziwnie się zachowywał?

Cokolwiek. Co mogło by dać jakiś punkt zaczepienia pomiędzy człowiekiem, zwierzęciem i datą 26 maja.

 

Pomijam tu fakt, że data przyjścia na świat tego psa wcale nie musiała być wymyślona, bo pies faktycznie mógł wtedy właśnie się na nim pojawić, a ojciec autora mógł wiedzieć o tym od człowieka, od którego psa kupił.

Co nadal nie daje choć cienia powodu do rozważań na temat tej daty.

 

A propos dat.

Jeśli mam być szczery, to dla mnie bardziej frapujący jest fakt założenia tego tematu, zaledwie 10 dni (jeśli dobrze liczę), po śmierci ojca autora tematu.

I to w formie cyt."Chciałbym wam opisać dosyć ciekawy przypadek (...)"

No ale to jakby nie moja sprawa, bo każdy z nas ma inną wrażliwość.

Co nie zmienia faktu, że jest to dla mnie dziwne.


  • 0



#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie zdarzenia są czystym przypadkiem. Wiązanie tego z jakimiś nadprzyrodzonymi sprawami, przewidywaniem i jasnowidzeniem to jest całkowicie błędne podejście do sprawy. Weźcie sobie pod uwagę ile ludzi rocznie umiera na całym świecie. Statystyk nie znam  przybliżonych, ale pi razy drzwi będzie to około 100 milionów. A ile psów i innych zwierząt domowych rodzi się co roku? Pewnie kilka razy więcej. Więc nie ma w tym nic dziwnego, że któryś z ludzi umrze akurat w dniu narodzin swojego psa.

Chociaż tutaj data urodzin była wymyślona, jednak mechanizm jest ten sam.


  • 0



#14

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypadek.

 

W dniu gdy zaginął nasz kot do schroniska trafił inny kotek którego miesiąc później adoptowaliśmy. Na kociaka owego natrafiłam przypadkiem, sprawdzając czy ktoś nie oddał naszego kota do schroniska - i zakochałam się w maluszku od pierwszego wejrzenia.

Moja mama uważa, że tak miało być i poprzedni kot "ustąpił miejsca" maluchowi, którego wszyscy pokochaliśmy (do poprzedniego kota mieliśmy mieszane uczucia).


  • 0



#15

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypadek.

 

W dniu gdy zaginął nasz kot do schroniska trafił inny kotek którego miesiąc później adoptowaliśmy. Na kociaka owego natrafiłam przypadkiem, sprawdzając czy ktoś nie oddał naszego kota do schroniska - i zakochałam się w maluszku od pierwszego wejrzenia.

Moja mama uważa, że tak miało być i poprzedni kot "ustąpił miejsca" maluchowi, którego wszyscy pokochaliśmy (do poprzedniego kota mieliśmy mieszane uczucia).

To akurat był zwykły zbieg okoliczności, tak sądzę

 

A co powiecie na to.

W krótkim czasie po  śmierci mojego psa z którym byłam ogromnie zżyta,

po obudzeniu się, ale przed otwarciem oczu, dosłownie doznałam wizję.

Nagle przed oczami pojawił mi się napis, takie coś jak sentencja na facebooku.

Przekaz był krótki " I TAK I TAK TU BĘDĘ"

 

Przypadek?


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych