Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nocne pukanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A coś drewnianego jest tam? Zresztą po co sie pytam o to, to stary dom , na 100% tam jest sporo drewna konstrukcyjnego!

 

Kołatek domowy osiąga wielkość 2-4 mm. W drewnie zaatakowanym przez kołatka domowego widoczne są otwory wielkości 1 mm, z których wysypuje się mączka drewna. Niekiedy można usłyszeć odgłosy głośnego stukania, raczej niekojarzące się z tak małym owadem. Nie jest to odgłos żerowania - to samiec wybrał twardy fragment drewna i mocno w niego uderza wytwarzając odgłos podobny do kołatania. Od tego dźwięku pochodzi nazwa tego owada.

 

 

https://pl.wikipedia...Kołatek_domowy

 

tytan-impregnat-skuteczna-walka-ze-szkodnikami-w-drewnie-440x281.jpg

 

 

P1050003.JPG

 

 


  • 0



#17

Boomboom123.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dom ma 10 lat i nie jest drewniany.
  • 0

#18

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

AVE...

Rury, kaloryfery, odgłosy zwierząt, ewentualnie Ci się przyśniło, albo Ci się tylko zdaje. Ewentualnie ktoś uprawia pokątną masturbację, aż meble podskakują.
"Nocne pukanie" - nie mam skojarzeń, nie mam skojarzeń, nie mam skojarzeń...
  • 7



#19

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To znaczy że tam drzwi mają z blachy wypełnianej styro?Z framugami z profili  metalowych ? Konia z rzędem temu kto znajdzie dom bez  1 elementu z litego drewna. Pomijam fakt że domy mieszkalne bez drewnianej więżby dachowej są mniej wiecej tak częste jak  pensje rzędu 50000 miesięcznie :). Jak dom jest oszczędnie budowany to ma pelno drewna konstrukcyjnego bo tak  jest taniej . Jak dom luksusowy to wykończenie jest drewnaine bo jak ktos ma pieniadze to nie kupuje plastiku tylko wykańcza miedzy innymi egzotycznym drewnem.

 

"Nocne pukanie" - nie mam skojarzeń, nie mam skojarzeń, nie mam skojarzeń...

 

 

:) :) (y)


  • 2



#20

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja też nie mam... wcale nie weszłam na temat ze względu na tytuł... i nie zawiodłam się czytając dalej...

 

sprawdziłaś czy coś w nocy nie spadło z jakiejś półki? takie coś co mogłoby się przez chwilę odbijać od podłogi?


Użytkownik Enetra edytował ten post 24.04.2016 - 13:46

  • 1



#21

Boomboom123.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Był to ewidentnie odgłos pukania do drzwi, ludzie wiem co słyszałam. Cierpię na bezsenność, więc sen to też nie był. Wykluczam pochodzenie antropogeniczne tych dźwięków, a na pytanie czy domownicy wcześniej spotkali się z czymś podobnym odpowiadają, że nie.
  • 0

#22 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

To nie ma wyjaśnienia i tyle. Przeżyłeś zjawisko paranormalne. Gratulujemy. Pociągnijmy jeszcze ten temat przez 20 stron żebyś na końcu powiedział, że to wszystko inne tylko nie to co inni Ci podpowiadają. 


  • 0

#23

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cierpię na bezsenność, więc sen to też nie był

 

 

To może z powodu braku snu miałaś omamy i tylko Ci się wydawało, podciągając to pod zjawiska paranormalne. Naprawdę?  :facepalm:


Użytkownik Kazuhaki edytował ten post 24.04.2016 - 14:58

  • 0



#24

Boomboom123.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważasz, że każda osoba cierpiąca na bezsenność miewa omamy? Ludzie, ja nie sugeruję na siłę, że to coś paranormalnego, po prostu wiem co słyszałam, a Wy wmawiacie mi, że było inaczej.

Użytkownik Boomboom123 edytował ten post 24.04.2016 - 15:47

  • 0

#25

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja uważam, że każda osoba miewa omamy - różnego rodzaju. Ja jestem zupełnie zdrowy, staram się spać 8 godzin, nie mam żadnej choroby - a czasem zdarza mi się usłyszeć czy zobaczyć coś czego nie ma. Wpływa na to głównie interpretacja mojego mózgu - poczytaj np. o pareidolii - to też rodzaj omamu. Skoro kilka osób podsunęło Ci całkiem sporo logicznych i prawdopodobnych rozwiązań a Ty je odrzucasz, to nie dziw się, że nie traktują Ciebie poważnie :) jest naprawdę wiele czynników zupełnie naturalnych i prozaicznych, które takie stuki mogą wytworzyć i nie trzeba doszukiwać się wszędzie UFO i Chupacabry skrobiącej w ścianę o sucharki i wodę ;)


  • 0



#26

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie, ja nie sugeruję na siłę, że to coś paranormalnego,

 

odnoszę inne wrażenie.

po prostu wiem co słyszałam, a Wy wmawiacie mi, że było inaczej.

 

Czy to możliwe, że miałam styczność ze zjawiskiem paranormalnym?

 

Po za tym negujesz wszystkie racjonalne wytłumaczenia i czekasz aż pojawi się taki post: "Taaaaaak! jesteś wyjątkowa!  :serce:  :serce:  :serce:  :serce:  masz kontakt z duchami! WOW  jakie to super zazdroszczę Ci :papapa: :papapa: :papapa: , też tak bym chciał! Sweeetaśna farciaraaaa z Ciebie buuuuuuuuuziaczki Mrrrrrrrrauu :* :* :* :* :* :* :*"

 

 


  • 2



#27

Joshua.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak w ogóle to skąd pewność że to pukanie do drzwi?
Być może jakiś nocny ptak coś na dach zrzucił. Ewentualnie coś spadło itp...


  • 0

#28

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja obstawiam na "pracowanie" domu może pomiędzy ścianami macie wolne przestrzenie , albo też   zaprawa  kruszy sie w przewodach kominowych (u nas tak jest że w bardzo wietrzne dni  czasem słychać jak coś wpada do komina i leci  w dół obijając się o ściany). 

 

to stukanie to może być pracowanie  drewnianych elementów wykorzystanych w budowie domu  najczęściej tak skrzypia  belki stropowe oraz legary   u nas    w mieszkaniu  był z tego powodu remont podłogi w kuchni bo cały czas był nieprzyjemny odgłos  pod gumolitem była dykta  pod dyktą deski   a pod nimi żwir  dopiero   pod  warstwą żwiru   był te legary  jeden  był pęknięty   więc należało go wymienić   , wymieniono dwa sąsiadująco   potem dziwne kroki skrzypienia stukania ustały całkowicie.

 

a jeśli w domu nie ma ani grama drewna a sa stukania to  może chociaż masz parkiet albo deski w podłodze , 

 

 

mała Prośba  do autora tematu . masz moze  magnetofon albo dyktafon pod ręką?  skombinuj pustą kasetę  i odpal  go w miejscu gdzie są te stukania   może być nawet  komórkowy  z dużą ilością pamięci     bedą w nocy stuki    to na dyktafonie sprawdzisz co sie nagrało.


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 24.04.2016 - 16:31

  • 0

#29

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja ostatnio wieczorami słyszę głośne, częste stukanie w rurę kaloryfera. Zupełnie jakby ktoś u dołu stukał kluczem rytmicznie, po kilkanaście razy potem trochę przerwy i znów, przez minutę albo dwie. Tylko że ja akurat dobrze wiem, że dzieje się to gdy do kaloryfera napływa większa ilość ciepłej wody a za głośne stuki odpowiada rozszerzanie się metalu.


  • 0



#30

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiaj w nocy pomiędzy godziną 2:00, a 3:00 lub 3:00 i 4:00 słyszałam nieregularne pukanie w domu mojej przyjaciółki. Brzmiało to tak jakby ktoś pukał do drzwi jednego z pokoi na parterze. (...) Czy to możliwe, że miałam styczność ze zjawiskiem paranormalnym?

 

Zastanawiają mnie trzy rzeczy.

 

Pierwsza rzecz.

Jak można wpaść na pomysł, że odgłosy (stukanie) słyszane w nocy, w obcym domu (do którego dźwięków nie jesteśmy przyzwyczajeni) można podciągnąć pod "zjawisko paranormalne"? Chciałbym poznać jedną chociaż poszlakę - cień poszlaki przynajmniej, którą można by podciągnąć pod taką interpretację.

 

Druga rzecz.

Skoro zjawisko miało tak niespotykany charakter, że aż nadawało się do założenia tematu na forum, a wcześniej -  robienia wywiadu wśród domowników w celu ustalenia jego natury (zjawiska), to jakim cudem, można nie wiedzieć, o której godzinie ono wystąpiło?

Szczególnie, jeżeli się wtedy nie spało?

Dzisiaj w nocy pomiędzy godziną 2:00, a 3:00 lub 3:00 i 4:00 słyszałam nieregularne pukanie

 

Ja rozumiem, że można nie wiedzieć, czy miało to miejsce o godz. 2:01, czy może 2:03 ale dwugodzinny rozrzut, to chyba jednak lekka przesada.

Komórka padła? Zegarka na komunię nie dawali?

 

Trzecia rzecz, o której myślę, to jakim cudem ten temat ma już dwie strony?

Przecież to jest dyskusja o niczym. Dosłownie.

 

Gdybym miał zakładać na tym forum tematy o tym, że u mnie lub u znajomych, coś stuknęło w nocy, to najpierw zarobiłbym na blachę za ilość tematów, a zaraz po tym - na ostrzeżenie za zaśmiecanie forum.


Użytkownik pishor edytował ten post 24.04.2016 - 19:27

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych