Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mądrze prawi wg mnie, i jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń na tematy poruszone w tym wideo.

 

 

 

 


  • 8

#2

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo dobra wypowiedź kolegi.
My o tych planach wiemy, często były tutaj te kwestie poruszane. Niestety to już się dzieje na naszych oczach i odwrotu chyba raczej już nie ma.
Piersza sprawa znieść ustawe 1066 (o tzw. "Bratniej pomocy"), druga dać obywatelom prawo do posiadania broni palnej.

Oczywiście filmik rozpowszechniać gdzie się da!
  • 1



#3 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

druga dać obywatelom prawo do posiadania broni palnej.

 

No to daj broń bandytom, kibolom, nacjonalistą, patologii. Zobaczymy co się stanie. Wyjadą wszyscy normalni i zostaną "prawdziwi Polacy" co zatopią kraj głęboko w bagnie a potem będą siebie głupio pytać co się stało.


  • 0

#4

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@.Uzufpator. Twoja lewacka logika mnie rozbraja :(

 

 

offtop.gif

 

Alis


  • 11



#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polacy mają prawo do broni palnej. Trzeba się tylko tematem zainteresować :) Ja broń kupuję za jakieś dwa miechy, jak dostanę licencję - niestety biurokracja jest wszędzie.


  • 0



#6

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy prawo do posiadania broni od razu oznacza, że każdy będzie mógł sobie wejść do sklepu z bronią i kupić pistolet/karabin? Chyba nie. Wystarczy zrobić odpowiednią ustawę albo przerobić tą która teraz jest(podawanie powodu dlaczego chce się broń jest troszkę dziwne... powiem, że obawiam się przestępców lub włamywaczy, a oni tego nawet nie muszą uznać za realne zagrożenie). Nie uchroni to przed tym, żeby osoba nie uprawniona nie kupi broni ale teraz jeśli ktoś naprawdę chcę to i tak ją dostanie.

 

Aha i tak dla zobrazowania przepaści w Polsce w porównaniu do reszty świata...

Według zestawienia kanadyjskiego dziennika „National Post” (Gun Nations, 2012) w Polsce na 100 mieszkańców przypada 1,3 egzemplarza broni palnej. Daje nam to 91. lokatę na 102. ujęte w zestawieniu państwa. Najbardziej uzbrojeni są Amerykanie (88,8 szt. na 100 os.), Szwajcarzy (45,7) i Finowie (45,3). Więcej broni od nas posiadają m.in. Norwegowie (31,3), Niemcy (30,3) i Czesi (16,3). Mniej broni posiadają m.in. Rumuni (0,7), Litwini (0,7) czy Japończycy (0,6).

http://prawo.gazetap...pozwolenie.html


Użytkownik Last Sicarius edytował ten post 25.04.2016 - 14:38

  • 0



#7 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

(podawanie powodu dlaczego chce się broń jest troszkę dziwne... powiem, że obawiam się przestępców lub włamywaczy, a oni tego nawet nie muszą uznać za realne zagrożenie).

 

Akurat nie jest takie dziwne. Osoba, która ma dość pokaźny majątek dostanie bez problemu broń palną na taką argumentacje. Obok mnie na wsi koleś mieszkał w dość pokaźnej chacie, włamali się do niego ukradli dość sporo wartościowej biżuterii i po tym incydencie postanowił wystąpić o pozwolenie na broń i dostał bez problemu. Wcześniej się tym nie interesował, ale zaczął bo włamywacze dokonali rabunku w trakcie gdy oni spali a w domu były też dzieci.

 

Także nie ma powodu bandytom rozdawać darmowej broni. Ten kto naprawdę jej potrzebuje otrzyma ją.


  • 0

#8

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Posiadnaie broni palnej niesie ważne konsekwencje. Po pierwsze odpwiedzialność. Dlatego zawsze uważałem, że posiadanie broni nie może być okazyjne.

Jest to urządzenie ktore wymaga uwagi. Nauki obsługi a także pełnej świadomości z konsekwencji jej posiadania.

Patrząc inaczej.

Chcemy mieć armię zawodową , obronę terytorialną. Kiedy w ciągu 48 godzin walki zniknie 85% związków taktycznych, to kto będzie dalej walczył?

Ech, moralizatorskie to.


  • 0

#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A skąd wiesz, że dostał bez problemu?Chwalił się po wsi?Bo z tego co ja siedzę w temacie, a siedzę dość długo, to człowiek trzeźwo myślący nie pokazuje broni i nie opowiada o niej wszędzie naokoło - chyba, że nie zdaje sobie sprawy z tego co ta broń może zrobić. Pomijam fakt, że za każdą wpadkę, cokolwiek by się nie stało, wypaliłaby przypadkiem, zginęła - grozi co najmniej grzywna lub areszt. To nie zabawa.

Wiem, że pisałem wyżej o swoim przypadku, ale nie mam zamiaru nikomu na żywo jej pokazywać ani chwalić się. Moje egzemplarze mają już ciepłe miejsce w szafie pancernej i będą stamtąd wyjmowane tylko na zawody.

Chyba, że facet zrobił taki myk celowo, żeby plota poszła w świat i usłyszeli wszyscy - także złodzieje.


  • 0



#10 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Chyba, że facet zrobił taki myk celowo, żeby plota poszła w świat i usłyszeli wszyscy - także złodzieje.

 

Nie, po prostu przyjaźnią się z moimi rodzicami. I kiedyś przy kawce powiedział im, że zakupił sobie broń ze względu na wcześniejsze włamanie. Nic z tego co wiem nie pokazywał. Z tego co wiem broń jest trzymana w sejfie gdzieś na posiadłości. Podejrzewam, że tam gdzie śpi.

 

Zwyczajnie dzielę się historią jaką znam i jestem pewien, że jest prawdziwa. Koleś starszy, odpowiedzialny, dorobił się niezłej chaty. I o to mi chodzi, że jeżeli ktoś czuje się zagrożony i czuje zagrożenie dla swojego bogactwa to ową broń w Polsce otrzyma. Nie otrzyma jej za to koleś, który nie ma nic i potrzebuję ją nie wiadomo na co. A Cooper chciałby, żeby on i jego koleszki mieli gnaty żeby straszyć okoliczne społeczności. Bo zwyczajnie innego powodu posiadania broni poza przedłużeniem przyrodzenia nie widzę.

 

Za szybko wyciągnąłeś wnioski. Nie wziąłeś pod uwagę, że jestem osobą nieliczną, która zna posiadacza broni i podstawę na jakiej ją otrzymał. Nie napisałem że, ją widziałem i że lata z nią po wiosce i nią wymachuje. Po prostu nie chcę mi się czytać manipulacji o rozbrojonym społeczeństwie i takim banialukom, że jestem lewakiem bo nie chce łysym bezmózgą dawać dostępu do czegoś czego na oczy powinni nigdy nie zobaczyć.


  • 0

#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tez nie napisalem ze latal z nia po wsi. Na koncu byl znak zapytania. Po prostu siedze w temacie i wiem, ze otrzymanie pozwolenia na bron do ochrony miru domowego jest w Polsce baaardzo trudno dostac. I tyle, nie neguje. I nie interesuja mnie Twoje poglady, jaka religie wyznajesz i czy lubisz plec piekna czy ta brzydsza - Twoja sprawa. Ja pisze o swoich doswiadczeniach i wg wiedzy jaka posiadam :)
  • 0



#12

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A Cooper chciałby, żeby on i jego koleszki mieli gnaty żeby straszyć okoliczne społeczności. Bo zwyczajnie innego powodu posiadania broni poza przedłużeniem przyrodzenia nie widzę.


Pan moderator się chyba troszkę zagalopował!
  • 2



#13 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo trudno dostać bo podejrzewam, że zbyt mało ludzi posiada odpowiednie kwalifikacje. Nie chodzi tylko o samo strzelanie, ale o to żeby ktoś tam tej broni nie wyrwał z rąk, kabury a takie rzeczy by miały codziennie miejsce gdyby rzekomo każdy mógł taką broń posiadać. Kradzież kogoś broni to najgorszy możliwy scenariusz. Bo można pozabijać nią ludzi i zniknąć gdzieś w Europie. Ten ktoś nie zostawia świadków a broń była zarejestrowana na kogoś innego. Jednak temu komuś ukradziono broń i go zastrzelono.

 

To jest scenariusz podstawowy. Podejrzewam KP, że go znasz i zdajesz sobie też sprawę skąd takie restrykcje. Niestety wielu brakuje wyobraźni do czego prowadzi łatwiejszy dostęp do broni. Co z tego, że ktoś by miał badania i by dostał broń. Wariat podchodzi zabiera, zabija, ucieka, zabija innych, może potem siebie. Nie wiadomo, wiadomo tyle, że nawet jak na czarnym rynku chcę się kupić broń to jesteś jak świecąca latarnia bo odpowiednie wąskie gardło panuje na rynku. I każdy wie co kto i komu sprzedaje, dlaczego, po co mu ta broń. Jakieś świry bez szacunku nie otrzymają broni nawet za pieniądze.


  • 0

#14

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo trudno dostać bo podejrzewam, że zbyt mało ludzi posiada odpowiednie kwalifikacje. Nie chodzi tylko o samo strzelanie, ale o to żeby ktoś tam tej broni nie wyrwał z rąk, kabury a takie rzeczy by miały codziennie miejsce gdyby rzekomo każdy mógł taką broń posiadać. Kradzież kogoś broni to najgorszy możliwy scenariusz. Bo można pozabijać nią ludzi i zniknąć gdzieś w Europie. Ten ktoś nie zostawia świadków a broń była zarejestrowana na kogoś innego. Jednak temu komuś ukradziono broń i go zastrzelon

 

Ach te komusze podejscie Uzurpatora :D Myślisz, że wtedy wszyscy będą kraść broń i na oślep strzelać  do ludzi aż wystrzelają 38mln Polaków? Hehehe

Dziwne, że teraz nie tłuką się wszyscy masowo siekierami i maczetami bo te są zupełnie legalne.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 25.04.2016 - 19:06

  • 2



#15

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uzurpator, pierwsza sprawa, takie teksty jak te do DB Coopera są niedopuszczalne. Druga sprawa, w Polsce można nabyć bron na ostra amunicje i to bez żadnych pozwoleń. Niewiele osób o tym wie, ale bron rozdzielnego ładowania, popularnie zwana czarnoprochowa, wyprodukowana przed 1885 rokiem i repliki tej broni, możesz nabyć z marszu i na dowód osobisty. Nie ma żadnego problemu z takiej broni kogoś zabić. Wiec to nie jest tak, ze jak Polacy dostana pozwolenie to pójdą i zaczną walić do kogo popadnie na ulicy. Bo jak widzisz robiliby to i teraz. Opcja jest i to prosta.
Szwajcarzy, Amerykanie itp maja bardzo łatwy dostęp do broni i jakoś nie słyszy sie non stop o tym, ze ktoś kogoś odstrzelił. Oczywiście ze zdarzają się takie przypadki, ale na 300mln ludzi musi się trafić ktoś niezrównoważony psychicznie. Zwykła statystyka.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych