Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zjawiska nadprzyrodzone są prawdą, ale również chorobą...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj siedząc sobie w pokoju , zaczęłam się zastanawiać dlaczego widzenie np. duchów , energii jest uważane za coś nadprzyrodzonego a zarazem może być bardzo groźną chorobą? Czym są takie zdolności? Darem czy przekleństwem?

 

Doszłam do wniosku , że warunkiem życia na Ziemi jest życie w ciele. Po opuszczenia ciała dusza nabiera 100% świadomości i wiedzy.

Kiedy jakis organ np. wzrok się psuje , albo nasz mózg zaczyna chorować Część duszy uwalnia się od ciała i widzimy niektóre rzeczy z perspektywy ducha a  nie ciała. Widzimy energie i inne dusze. To samo może dziać się w niektórych chorobach psychicznych cechującymi się omamami . Widzenie duszą to widzenie poza zmysłowe... Im więcej takich zdolności tym bardziej odrywamy się od ciała i odsówamy sie spod jego władzy. A gdy , przez to możemy uzdrawiać, ale i nasze ciała moga powoli obumierać. Kiedy całkowicie oderwiemy się od cielesnych zmysłów następuje zgon ...

 

To taka moja filozofia :) Co o tym sądzicie? Paranormalne zdolności to dar czy przekleństwo?


  • -1



#2 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Ja widziałem duchy i aury tylko po psychodelikach. Jak wiadomo szamani z różnych części świata podczas ceremonii, rytuału czy jak to tam zwał zawsze są naćpani i często też częstują wywarami samych obserwatorów. Tak samo szatan i inne bóstwa powstały przez omamy alkoholowe. Wiadomo ludzie w dawniejszych czasach cały czas byli nawaleni jakimś winem albo czymś. Omamy alkoholowe to głównie psychoza słuchowa objawiająca się nawet na trzeźwo. Także możemy słyszeć głosy w naszej głowie i sobie wkręcać i innym, że jesteśmy jacyś opętani albo Bóg czy tam inny nas nawiedził.

 

Cały ten mit duchów i religii oparty jest na tym, że ludzie byli nawaleni i naćpani. W normalnym świecie świat duchowy nie istnieje. A trzeźwi ludzie widzą też znaki bo są pod wpływem autosugestii osób, które doznały pewnych zjawisk podczas upojenia jakimiś narkotykami.


  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawa teoria, ale nic poza tym. Obecnie prawie wszystkie halucynacje oraz ich przyczyny są dość dobrze wyjaśnione naukowo.
  • 0



#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są wyjaśnione naukowo? Pewnie i tak , ale z reguły zwala się to na choroby , albo psychodeliki, które mogą w pewnym sensie upośledzać pewne części mózgu. Bo zazwyczaj kiedy pojawiaja się jakieś formy widzenia , słyszenia pozazmysłowego to wiąże się to jakimi s nieprawidłowościami. 

 

Kiedy przeżywamy śmierć kliniczną to wychodzimy z własnego ciała, kroczymy tunelem - perspektywa duszy odłączonej od ciała.

Kiedy tracimy wzrok widzimy iskry, dziwne mgiełki , to czego normalnie nie widać.

Kiedy tracimy słuch słyszymy szumy w uszach

tak jakbyśmy widzieli i słyszeli cos czego nie słyszy i nie widzi  ciało a słyszy i widzi dusza.. :D


  • -1



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo zazwyczaj takie doświadczenia są skutkiem przyjmowania psychodelików. Ale są przypadki że u osób zdrowych pojawiają się tego rodzaju zaburzenia.
Tu jest ciekawy artykuł o działaniu lsd w mózgu http://zaozi.blogspo...nety Małp)&m=1
  • 0



#6

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Acha dzięki . Poczytam sobie :)

 

Staraj się unikać tego typu postów :)

Edward


  • 0



#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedy przeżywamy śmierć kliniczną to wychodzimy z własnego ciała, kroczymy tunelem - perspektywa duszy odłączonej od ciała.

Również, niedotlenienie mózgu może powodować haluny. Dlatego podobne doświadczenia mają ludzie w śmierci klinicznej. Nie ma w tym nic paranormalnego, takie przedśmiertne podrygi neuronów.

 

 

Kiedy tracimy wzrok widzimy iskry, dziwne mgiełki , to czego normalnie nie widać.

Niestety nie. Utrata wzroku to nie wodotryski, raczej zwykłe zamglenie, lub, w całkowitej utracie, ciemność.

 

 

Kiedy tracimy słuch słyszymy szumy w uszach

Też nie. Znam środowisko głuchych i niedosłyszących, a żaden nie potwierdził takich zjawisk. Szumy mamy w uszach z powodu przeciążenia tego narządu, lub z czysto laryngologicznych zmian lub chorób, albo zalegania woskowiny lub płynów. Czyli też zwyczajnie, przyziemnie.

 

 

Są wyjaśnione naukowo? 

Poświęć trochę czasu na czytanie, jakiś film na YT na pewno znajdziesz. 

Nie oglądaj tylko EzoTV.

Bo będziesz miała niedotlenienie i szumy.





#8

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To czemu widziałam pierw dziwne rzeczy jakby duchy, mgiełki nocą, błysk, aury, i a potem pogorszył mi się wzrok w jednym oku, ale tylko jak świeci słońce? Kiedy zachodzi to widzenie mi się poprawia  :D Wampirem nie jestem ;p


  • 0



#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Błyski w oku to wrażenia wzrokowe powstające w gałce ocznej lub w układzie nerwowym w wyniku pobudzania siatkówki, nerwu wzrokowego lub struktur ośrodkowego układu wzrokowego przez bodźce innego typu niż światło.

 

Najczęściej spotykane błyski w oku to fotopsje. Powstają one na skutek mechanicznego pociągania siatkówki przez przylegające do niej ciało szkliste. Ciało szkliste to substancja wypełniająca wnętrze gałki ocznej, przypominająca żel, która wskutek starzenia ulega upłynnianiu. W trakcie tego procesu powstają w nim zarówno zagęszczenia, jak i tworzą się rozrzedzone obszary (lakuny) wypełnione płynem. Stopniowo nasilają się także procesy obkurczania w całości ciała szklistego oraz jego odłączania od siatkówki (tylne odłączenie ciała szklistego [posterior vitreous detachment – PVD]). W chwili pociągania siatkówki przez ciało szkliste powstaje wrażenie wzrokowe przypominające błysk. Jeśli w jego wyniku następuje jej przedarcie i odwarstwienie (zob. Odwarstwienie siatkówki przedarciowe); to objawia się to nagłym pojawieniem się w polu widzenia ciemnych kropek (przy przerwaniu naczynia krwionośnego w siatkówce i krwawieniu) lub ciemnej zasłony, prowadzącej do całkowitej utraty wzroku (gdy odwarstwienie obejmie plamkę). Innym rodzajem błysków są fosfeny (zjawiska entoptyczne) wywołane przez mechaniczne uciskanie gałki ocznej (jest to tzw. fenomen oczno-palcowy) lub przez szybkie ruchy gałki ocznej (tzw. fosfeny Flicka). Niekiedy są one wynikiem zmian chorobowych, takich jak: zaburzenia ukrwienia, zawał płata potylicznego mózgu czy niewydolność w układzie kręgowo-podstawnym. Mogą je również wywołać: działania niepożądane niektórych leków, pole elektromagnetyczne, substancje psychoaktywne oraz nadmierna wentylacja płuc (hiperwentylacja).

 

Błyski w oku mogą także towarzyszyć migrenowym bólom głowy z aurą wzrokową lub aurze migrenowej bez bólu głowy. Wówczas swoim kształtem przypominają zygzakowate zarysy fortyfikacji, mogące się rozszerzać i przesuwać okrężnie w polu widzenia. Nazywane są iluzjami fortyfikacyjnymi (teichopsjami).

 

Dotychczas nie przeprowadzono badań dotyczących częstości występowania błysków w oku, jednak w praktyce klinicznej często spotyka się pacjentów zgłaszających tego typu dolegliwości.

 

Błyski w oku opisywane są przez pacjentów jako „zygzaki”, „błyskawice”, przypominające kształtem te występujące w czasie burzy lub bezkształtne „rozbłyskiwanie się światła”. U chorych z migreną błyski przybierają zygzakowaty kształt przypominający fortyfikacje. Błyski są wyraźniej widoczne w przyciemnionym oświetleniu.

 

Pojawienie się błysków w oku powinno skłonić do wykonania badania dna oka z poszerzeniem źrenic (zob. Wziernikowanie dna oka) w celu ustalenia potencjalnych przyczyn.

 

Fotopsje wywołane przez tylne odłączenie ciała szklistego same w sobie nie wymagają leczenia, ponieważ są one przejawem jego naturalnego procesu starzenia się. Leczenie można rozpocząć po udokumentowaniu, że nastąpiło pociąganie siatkówki przez ciało szkliste, a zwłaszcza powstały przedarcia siatkówki. Fosfenów nie leczy się w ogóle. Są one zjawiskiem fizjologicznym. Jeśli natomiast są one objawem innych chorób (np. zaburzenia ukrwienia, zawał płata potylicznego mózgu czy niewydolność w układzie kręgowo-podstawnym), należy leczyć wywołujące je choroby. Iluzje fortyfikacyjne towarzyszące migrenie leczy się tak jak migrenowe bóle głowy.

 

Źródło





#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz jakieś problemy neurologiczne albo coś z siatkówką.

Może znajdziesz odpowiedź w tym artykule http://old.ipin.edu....6/3/t15n3_6.pdf


  • 0



#11

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie coś jest w tym ,że zjawiska paranormalne wiążą się z chorobami. Podoba mi się twoja teoria;D A tak z innej beczki: to mam wrażenie ,że nigdy nie spotkałam tak całkowicie zrównoważonej psychicznie osoby.


  • 1

#12

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jako jednooki z długoletnią praktyką dodam iż utrata wzroku w jednym oku nie polega na tym, że nagle pół obrazu jest czarne. W moim przypadku przynajmniej to wygląda tak, że obraz widziany jednym okiem jest całym obrazem, jaki widzę. Mózg kompensuje brak tego jednego oka w taki sposób, iż jest to niedostrzegalne. Podobnie z malejącym polem widzenia postępującym w wyniku zmian chorobowych - gdy następują dostatecznie wolno, nie dostrzegamy nawet, że coś tracimy...
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych