Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Zakapturzone" postacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Corse.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam w ubiegłym roku (2015) spotkałem się z bardzo dziwną i dotychczas niewyjaśnioną sytuacją, przejdę od razu do sedna sprawy. Była to połowa wakacji, jak każdy spędzałem wolne dni na dworze (mieszkam na wsi) i pewnego dnia wracając do domu około godziny 22 zauważyłem dziwną postać idącą w moim kierunku, cała ubrana na czarno nawet nie widziałem twarzy no i po chwili skręciła na posesję mojej znajomej pomyślałem że być może to jej brat czy po prostu ktoś z jej rodziny więc za bardzo się tym nie przejąłem. Na drugi dzień rano zadzwonił do mnie znajomy i przerażonym głosem mówił mi że "coś dziwnego" dzieje się na naszej wsi, zapytałem go o co chodzi ale powiedział że to rozmowa nie na telefon więc się spotkaliśmy i to co mi powiedział przeraziło mnie.. bardzo. Zacytuję kolegę: "Wracałem do domu rowerem, sam wiesz że mieszkam na polach no i wiedziałem dwóch dziwnie zachowujących się gości jak mnie zobaczyli skręcili w rzepak i tyle ich widziałem.." na początku nie skojarzyłem faktu że widziałem również coś podobnego. Minął kolejny dzień i zaczęło się.. sytuacja była bardzo napięta co raz więcej ludzi widziało owe "osoby?". No i w końcu wpadliśmy na pomysł by postarać się złapać jednego z nich, czekaliśmy w różnych punktach no i nie zaobserwowaliśmy nic, pomyśleliśmy że to po prostu jakieś głupie żarty no i wracając grupą do domu spotkaliśmy koleżankę która twierdziła że jej brat który wrócił do domu z imprezy (nie był pod wpływem alkoholu) usłyszał w piwnicy dziwną rozmowę, jakieś dziwne szepty i coś w stylu jakby syczenia nie wiedział jak dokładnie to określić, gdy chciał tam wejść drzwi jak nigdy były zamknięte szarpiąc się z klamką usłyszał że rozmowa ucichła i po chwili dźwięk "wdzierania" się po ścianie po czym wszystko ucichło, wybiegł z domu i zobaczył kilka postaci które znikały w cieniu, zadzwonił na policję ale jak to nasza policja nic nie wskórała, a w piwnicy nie było żadnych śladów jakiegokolwiek włamania więc potraktowano to jako głupie żarty. Sytuacja już się więcej nie powtórzyła aczkolwiek sprawa wygląda z mojego punktu widzenia dziwnie, dlaczego? Już tłumaczę

 

- owe postacie nie poruszały się naturalnie tzn. ich ruchy były dziwnie skoordynowane tj. nierównomierne

- "ubrane" jeśli można to tak określić były dosłownie całe na czarno tak jakby w jakimś kombinezonie który przylegał do ciała

- nikt z nas nie widział ich twarzy

- bardzo szybko się poruszały, myślę że człowiek nie potrafiłby z taką szybkością biec

 

Tj. mówiłem wcześniej sprawa nie jest wyjaśniona i myślę że wszyscy już o tym zapomnieli, na sąsiednich wsiach nikt czegoś takiego nie widział, pewnie myślą że były to głupie żarty choć myślę że jednak jest to coś "więcej". Temat zakładam po to by to w jakiś racjonalny sposób wyjaśnić i kulturalnie porozmawiać i żeby nie było.. sytuacji sobie nie zmyśliłem, minęło już sporo czasu od tamtego wydarzenia choć do dziś czasem myślę o tym ale jakoś ciężko mi to wychodzi bo spotkałem się pierwszy raz z czymś takim ;)


Użytkownik Corse edytował ten post 17.04.2016 - 22:16

  • 0

#2 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Hm dziwne jak opisałeś te zakapturzone czarne postacie przypomniało mi się, że też widziałem coś podobnego. Mieszkam na wsi i żyje w przekonaniu, że moja droga, która prowadzi 4km przez las najlepiej pokonywać po ciemku (nikt nie widzi mnie z daleka, ja widzę innych). Kiedyś jechałem na rowerze co również robiłem po ciemku to w ostatniej chwili zorientowałem się, że obok przy samej drodze w małej trawce kuca ktoś w czarnym kapturze i coś spożywa(chyba). Co ciekawe nie mogłem dostrzec twarzy i nie było żadnego dźwięku. Koła od roweru oddają lekki hałas jazdy po piasku więc mogłem być lekko zagłuszony. Jednak nigdy czegoś podobnego nie widziałem i olałem to uznając to, że ktoś mnie zobaczył i spróbował się schować... chociaż krzaki były obok i inne drzewa. Postać nie wyglądała naturalnie chociaż jak opisujesz miała jakby czarny przylegający kombinezon z kapturem w czerni.


  • 0

#3

Corse.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurde, widzę że nie tylko ja coś takiego widziałem. Problem w tym że to również kręciło się obok mojego domu i to z jaką szybkością się poruszało było przerażające..


  • 0

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. I to nagle ustało?

2. A jak się wydostały z piwnicy? Ile tam wejść?

3. Co to znaczy ruchy skoordynowane tj. nierównomierne? Skoordynowane to znaczy zorganizowane/wspólne/takie same a nierównomierne nie oznacza tego samego.

4. Skąd wiesz o ich nadnaturalnej szybkości, skoro postać którą widziałeś, po prostu skręciła na posesję?

5. Pytałeś tej znajomej później czy ten brat wracał wtedy do domu?


  • 0



#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po ciemku nawet kolorowe ubrania wydają się czarne.

 

Obstawiam grupkę przyjezdnych którzy znaleźli jakąś miejscówkę na popijawę i czasem kręcili się po okolicy patrząc, czy nie ma gdzieś niepilnowanego domku z którego można coś ukraść. Nosili dresowe bluzy z kapturem, które po ciemku wydawały się czarne. Nienaturalne ruchy domówiliście sobie po uznaniu że postaci są tajemnicze.


  • 0



#6 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Tak, czarny dres i czarne obuwie może namieszać w nocy. Podróżowałem tą leśną trasą ok. 8 lat i do dziś to robię. O ile nie ma pełni księżyca postać w czarnym dresie w kapturze będzie się poruszać bardzo nienaturalnie. Dodatkowych efektów może nadawać fakt jak nie ma oświetlenia. U mnie jest ciemnica i z przyzwyczajenia olewam wszystkie dźwięki, hałasy i obrazy. Ogólnie patrząc się w nocy w krzaki można zobaczyć bardzo dziwne rzeczy. 


  • 0

#7

Corse.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. I to nagle ustało?
2. A jak się wydostały z piwnicy? Ile tam wejść?
3. Co to znaczy ruchy skoordynowane tj. nierównomierne? Skoordynowane to znaczy zorganizowane/wspólne/takie same a nierównomierne nie oznacza tego samego.
4. Skąd wiesz o ich nadnaturalnej szybkości, skoro postać którą widziałeś, po prostu skręciła na posesję?
5. Pytałeś tej znajomej później czy ten brat wracał wtedy do domu?

 

Ad.1 Ustało z dnia na dzień

Ad.2 Wejście jest jedno w domu normalnie przez drzwi do tego są dwa małe okienka, jedno z nich było lekko uchylone

Ad.3 Nierównomierne w sensie odstające od "norm" ruchów ludzkich

Ad.4 Widziałem również tą postać pod moim domem, dokładniej mówiąc pod latarnią jak stała po czym nagle szybko wyrwała 

Ad.5 Sama powiedziała nam po chwili rozmowy na ten temat że jej brat wracał wtedy do domu


  • 0

#8

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to wszystko brzmi jak wycieczka emo.... one łażą ubrane na czarno, po nocach, po lasach i cmentarzach, często w kapturach a grzywka zakrywa im całą twarz i nie widać wtedy tej facjaty...

w większości emosy są chude. noszą przyległe ciuchy.

tną się, więc potem łażą sztywno żeby sobie ran nie porozklejać...

 

a że wyrywały do przodu? to są w większości ludzie z depresją i serią fobii,

jak się cały czas czegoś boisz, to w końcu nauczysz się szybko uciekać.


taka fryzura plus kaptur? zapomnij że zobaczysz twarz

Beautiful-guys-in-short-emo-hairstyles-3


  • 0



#9

Corse.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może że to właśnie owe osoby choć tj. mówię pewności nie mam. Choć te ruchy moim zdaniem naprawdę były dosyć nienaturalne..


  • 0

#10

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

łażą w dwukilowych glanach. ciężko podnieść w nich girę, więc dziwnie łażą :D


  • 0



#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W glanach to by raczej szybkości znacznej ani zwrotności nie mieli. Nosiłem, wiem jak to jest ;)


  • 0



#12

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

aaa, ale nie wszystkie mają glany, niektóre popylają w tenisówkach.

wtedy są szybkie

chyba że im się z tych tenisówek agrafka któraś odepnie i zacznie dzióbać w nogę, to czasem zwalniają...

 

... ja chcem glany ...


Użytkownik Enetra edytował ten post 17.04.2016 - 23:29

  • 0



#13

Corse.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie można wykluczyć emo aczkolwiek po "relacjach" moich znajomych jakoś tak powątpiewam w to że to mogli być właśnie oni.


  • 0

#14

uklej555.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejny opis, który można podłączyć pod epopeję "Ludzi cienistych". Temat do gdybania. Dresiarze, jakieś podejrzane typy czy może rzeczywiście coś nie z tego świata. Dowodów nie mamy i mieć nie będziemy bo zjawiska ustały. No chyba, że się ponowią to proszę autora o zażartą walkę o dokumentację :D W każdym razie zauważam, że tzw. "Cieniści" to nad wyraz często powtarzająca się obserwacja. 


  • 0

#15

Joshua.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... A co powiecie na kolejną hipotezę?
Na początku zapytam - czy Twoja wieś autorze ma jakąś 'ciemną przeszłość'? Jakaś tragedia, katastrofa itp?
Być może, mówię czysto teoretycznie, dusze/zjawy wróciły w rocznice takiego wydarzenia? Sam niezbyt w to wierzę, no ale - 'kto wie?' ;)
Koło mojego miasta jest wioska, w której w przeszłości większość mieszkańców zginęła na bodajże tyfus. Z tego co wiem nie ma tam jakichś podwyższonych aktywności paranormalnych, ale w nocy, tak jak ktoś wspomniał wyżej, w zwykłych krzakach można się dziwnych rzeczy 'dopatrzeć' w ciemności.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych