Skocz do zawartości


Zdjęcie

Góra żar


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1

Straho.
  • Postów: 11
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś słyszał o tym miejscu w Beskidzie Żywieckim? Jest tam tak mocne pole magnetyczne, że zostawiając samochód(nawet na ręcznym) to zamiast stoczyć się w dół, on jedzie pod górę. Zrobiłem raz test będąc tam - puszka aluminiowa z piciem zamiast turlać się na dół, turlała się pod górkę. 


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie zjawisko tam występuje, ale to nie jest efekt pola magnetycznego.
  • 0



#3

ir0nm0nk3y.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Ludzkie zmysły łatwo oszukać :)


Użytkownik ir0nm0nk3y edytował ten post 17.04.2016 - 11:48

  • 1

#4

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Znam dobrze to miejsce, jeśli się w nim znajdziesz, to wszystkie Twoje zmysły będą aż krzyczeć "cud!". Piłka toczy się ewidentnie pod górę, samochód sam podjeżdża, a woda płynie w stronę szczytu (*). Ale jeśli użyjesz długiej poziomicy lub po prostu zwykłego GPS-a, to się przekonasz, że jest to po prostu zwykłe złudzenie optyczne. W kilku innych znanych mi miejscach jest podobnie.

 

Było o tym miejscu kilka razy już na forum. Są też inne lokalizacje w Polsce z podobnym efektem. Np. drugie tego typu miejsce leży kilka kilometrów na południowy zachód od Wałcza, potocznie zwane jest Czarodziejską Górką. Nie pamiętam niestety nazwy pobliskiej wsi.

 

Trzecie to Zelków, wieś pod Krakowem. Dokładnie rzecz biorąc interesującym miejscem jest okolica przystanku autobusowego. Mało jednak wyraźne.

 

Czwarte znane mi leży w Karpaczu, w okolicy jakiegoś wyciągu narciarskiego. Niestety, nie pamiętam dokładnej lokalizacji.

 

(*) Trochę durne byłoby budowanie elektrowni na szczycie -- skoro woda sama płynęłaby z jeziora pod górę do zbiornika, z którego następnie należałoby ją pompować z powrotem w dół, nieprawdaż? :)


  • 5



#5

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Babcia mieszka jakiś kilometr od tego miejsca i kilka razy miałem okazję to sprawdzać. Złudzenie optyczne i tyle. Jak będę u babci mogę porobić zdjęcia z gpsem i tu pokazać ;)


  • 0

#6

Koneslaw.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem w podobnym miejscu, zjawisko ciekawe, natomiast wystarczy podjeżdżając samochodem spojrzeć w lusterko wsteczne i czas pryska - wtedy widać, że jest z górki.


  • 0

#7

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ta czarodziejska gorka kolo Walcza jest naprawde zajebista, jak ktos ma blisko a nie zna to polecam. Trzeba z Rutwicy na Walcz pojechac i za pare kilometrow jest. Bobma!


  • 0



#8

Joshua.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niby zwykła iluzja optyczna, a ludzie już dodają swoje pięć groszy. Pole magnetyczne, czary, zaklęta magia itp.
Tak powstają legendy moi drodzy :D
Kiedyś muszę się wybrać na taką "magiczną górkę" i na własnych oczach się przekonać jak to wygląda.


  • 0

#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Trochę durne byłoby budowanie elektrowni na szczycie -- skoro woda sama płynęłaby z jeziora pod górę do zbiornika, z którego następnie należałoby ją pompować z powrotem w dół, nieprawdaż?

Niekoniecznie. Jeśli anomalia występowałaby tylko po jednej stronie góry, można by zrobić elektrownię geoanormalną. Po jednej stronie woda płynęłaby pod górkę do zbiornika a po drugiej spływałaby napędzając turbiny. Mogłaby wtedy krążyć w obiegu zamkniętym.

 

Mnie bardziej ciekawi czemu takie miejsca nie są jeszcze jeziorami.


  • 0



#10

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pole magnetyczne nie działa na glin.


  • 0

#11

stefan z jutra.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam w Wałczu i baaaardzo często jestem rowerkiem na "Czarodziejskiej górce" jak ją tu (niefortunnie IMO) nazwano... Nigdy tak naprawdę nie wydano ostatecznej i autorytatywnej opinii na temat tego zjawiska. Hipotez jest kilka - niektóre wzajemnie się wykluczają.

Powiem jedno - wrażenie jest niesamowite... I coś jeszcze - może to autosugestia, ale ja nie czuję się tam dobrze... Dziwnie to wszystko wygląda. Próbowałem się niedawno zatrzymać na przydrożnym parkingu i odpocząć. Posiedziałem 5-10 minut, rozbolała mnie głowa, zaczęło mi dziwnie szumieć w uszach...

Niechybnie i w te pędy się oddaliłem... :)


  • 0

#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Złudzenie optyczne. Podobnego można doświadczyć w domach do góry nogami (które nie dość, że stoją do góry nogami to jeszcze pod kątem). Niby stoisz na "prostym" suficie/podłodze ale dla utrzymania równowagi ciało musi przechylać się pod nienaturalnym kątem. Niektórzy mają wręcz problem z chodzeniem. http://wo24.pl/wp-co...rabowski-24.jpg


  • 0



#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

... i jeszcze to:

 

 

Komentować chyba nawet nie trzeba.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych