Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO otwiera swoje drzwi nad morzem tureckim

NOL UFO morze obserwacja

  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1

Afra57.
  • Postów: 17
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

UFO otwiera swoje drzwi nad morzem tureckim

1.PNG     2.PNG      3.PNG      4.PNG     5.PNG

Zaobserwowanie metalowego UFO może zdarzyć się prawie codziennie na całym świecie, ale sfotografowanie dziwacznej latającej rzeczy z otwartymi drzwiami jest czymś bardzo rzadkim. Fotograf twierdził, że dostrzegł błyszczący, dziwnie poruszający się obiekt i zrobił mu parę zdjęć przy tureckim hotelu Kemer, Antalya.

Najpierw pomyślał, że jest to balon napełniony helem. Obiekt odleciał w kierunku północnym, następnie wrócił do wcześniejszego miejsca i zaczął unosić się w powietrzu nad morzem. Wtedy zrobił kilka zdjęć swoim aparatem. To wyglądało jak latająca maszyna do robienia tostów. 
Anonimowy świadek zgłosił zdarzenie ze zdjęciami do Muntal UFO Network (MUFON). Opowiedział całe zdarzenie. dodał, że uchwycił otwarte drzwi na zdjęciach, ale po ich zrobieniu UFO zniknęło. Kanał UFOvni2012 opublikował na YouTube krótkie wideo ze zdjęciami. Komentarze widzów były mieszane.

 

 

Tłumaczenie własne

Źródło: http://www.latest-uf...urkish-sea.html


  • 1

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne zdjęcie kalkulatorem robione i do tego chamsko wycięte. Nawet nie wiadomo czy to zdjęcie, równie dobrze można się pobawić w PS i zrobić takie cuś. I nikt więcej, w turystycznej miejscowości, obok hotelu, nie zauważył tego UFO? Naciągane jak majtki babci na sznurze.


  • 0



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie można mieć wszystkiego. Zawsze coś będzie "nie tak". Ja będę gdybał, jak się fachowcy od zdjęć kiedyś wypowiedzą. Póki co, może być, nie trza psuć.

A tak nawiasem, co w tym dziwnego, że UFO zamknęło drzwi. Zawsze zamykają drzwi i okna przed wejściem w nadświetlną. Ja też nie lubię, jak mi po spodku papiery latają od przeciągów.





#4 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Zdjęcia bez obróbki wyglądały tak:

 

sign%252C%2Bdisk%252C%2Bovni%252C%2BUFO%

 

sign%252C%2Bwarning%252C%2Bovni%252C%2BU

 

Tutaj są materiały wideo:

 

 

A poniżej jest nagranie z tego samego regionu z roku 2007:

 

 

 

 

 

źródło:

http://www.ufosighti...turkey-has.html


  • 1

#5 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Chyba wody terytorialne Turcji nad Morzem Śródziemnym. O morzu tureckim nie słyszałem.


  • 0

#6

MP-ror.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

HD, 4K, byle smartfon z wypasioną kamerką. A jak UFO, to zawsze kalkulator. Przypadek?


  • 3

#7 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

HD, 4K, byle smartfon z wypasioną kamerką. A jak UFO, to zawsze kalkulator. Przypadek?

Gdybym ja teraz robił fotki swoim smartphonem też byłby kalkulator bo mam słabą kamerkę. I też byś mówił, że fejk. Więc argument jaki postawiłeś nie jest zbyt mocny.


  • 0

#8

MP-ror.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie argument, tylko obserwacja. Sprzęt do nagrywania jest już mocno upowszechniony. Sądząc po ilości newsów o obserwacjach UFO to one także. Tylko jakoś nie widać wyraźnych zdjęć i nagrań.


  • 1

#9 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

To nie argument, tylko obserwacja. Sprzęt do nagrywania jest już mocno upowszechniony. Sądząc po ilości newsów o obserwacjach UFO to one także. Tylko jakoś nie widać wyraźnych zdjęć i nagrań.

Ależ coraz częściej widać... tyle, że wtedy pada argument, iż filmiki są..... zbyt dobre żeby mogły być prawdziwe. Więc sceptycy takim postępowaniem sami zapędzają wszystkich w kozi róg bo jak nagranie słabej jakości to źle, jak dobrej to na pewno fejk. Po prostu niektórzy NIE CHCĄ przyjąć do wiadomości, że to co religia zakodowała ludziom w głowach jest nieprawdziwe i nie jesteśmy sami, nie, nie jesteśmy jedynymi stworzonymi, wspaniałymi i najlepszymi, nie jesteśmy oczkiem w głowie.


  • 0

#10

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pytanie brzmi  jeśli nie jest to  typowy fejk a obiekt  tam fizycznie był.   o ile fizycznie bo równie dobrze to może być zmaterializowana energia niemniej  temat ciekawy zwawszy na to że ten statek miał otwarty właz  ale po co ?  wietrzyli pokład? a może to wcale nie był drzwi tylko jakieś urządzenie do pomiarów np. wilgotności powietrza/temperatury czy czegoś innego?


  • 0

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może były to dysze napędu umożliwiającego latanie w atmosferze. Przed skokiem w nadświetlną trzeba było je zamknąć i tyle. 

A Wy od razu, że właz, że okna pootwierane...

Tak nawiasem, niech każdy mądrala zrobi filmik lecącego bardzo daleko, bądź bardzo wysoko samolotu. Umieści go potem na You Tube i niech wtedy sam sobie odpowie:

- kręciłem smartfonem, czy ziemniakiem.

Jeżeli smartfonem, to dlaczego ten samolot wygląda tak biednie?

Sceptycznym być, też trzeba umieć.





#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Tutaj są materiały wideo:

 

Tyle, że z tych "materiałów wideo" wynika dokładnie tyle, co ze zdjęć.

Czyli niewiele.

 

Po pierwsze - to nadal są same zdjęcia.

A po drugie - nadal nie widać na nich nic, co mogłoby pokazać na przykład skalę obiektu.

 

Nie ma praktycznie żadnego punktu odniesienia, dzięki któremu można by np określić jego wielkość. Żadnych budynków, drzew, czy innych obiektów, których skala pozwalałaby choć w przybliżeniu stwierdzić, czy obiekt był wielkości pudełka do butów, czy TIR-a.

 

A to dość istotny element pozwalający na próbę weryfikacji autentyczności tej obserwacji.

 

Po prostu niektórzy NIE CHCĄ przyjąć do wiadomości, że to co religia zakodowała ludziom w głowach jest nieprawdziwe i nie jesteśmy sami, nie, nie jesteśmy jedynymi stworzonymi, wspaniałymi i najlepszymi, nie jesteśmy oczkiem w głowie.

 

To ja odbiję piłeczkę i napisze, że niektórzy NIE CHCĄ przyjąć do wiadomości, że religia nie ma tu nic do rzeczy, a wątpliwości, co do tego typu "dowodów" biorą się z wrodzonej ostrożności, w świecie, w którym tak łatwo o fejk na każdy, dowolny temat.

Mało tego, że nie chcą - oni na dodatek oburzają się, że sceptyczni komentatorzy, nie klaszczą przy każdej kolejnej tego typu okazji w ręce, głośno wołając OTO DOWÓD! OTO DOWÓD!

 

I każdą próbę wyrażenia jakichkolwiek wątpliwości, traktują wręcz jako osobistą obrazę.

 

Ja tam na przykład wierzę, że nie jesteśmy sami we wszechświecie, co nie zmienia faktu, że mierzi próba zmuszania mnie (poprzez wywieranie swoistego rodzaju presji, wyrażanej chociażby w komentarzach o podobnym tonie) do wiary w tego typu obserwacje na zasadzie - bo tak.

 

Jeżeli widzę kilka fotografii, na których widać coś kształtem przypominającego zszywacz biurowy i nie mogąc nawet podjąć próby weryfikacji, czy nie jest to zszywacz o wielkości autobusu (bo przedstawiony materiał nie daje mi takiej możliwości), mam przyjąć na wiarę, że jest to UFO, bo tak powiedział autor zdjęć, to wolę uznać, że widzę jednak zszywacz, niż zaryzykować wiarę w słowa gościa o którym nie tylko nie wiem nic ale również nie wiem jakie intencje nim kierują.

 

Tylko tyle i aż tyle.

 

A jeżeli ktoś inny chce wierzyć na tej podstawie, to wolna droga.

Prosiłbym jednak o uszanowanie moich wątpliwości i danie mi możliwości posiadania innego zdania.


  • 1



#13 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

To ja odbiję piłeczkę i napisze, że niektórzy NIE CHCĄ przyjąć do wiadomości, że religia nie ma tu nic do rzeczy, a wątpliwości, co do tego typu "dowodów" biorą się z wrodzonej ostrożności, w świecie, w którym tak łatwo o fejk na każdy, dowolny temat.

Mało tego, że nie chcą - oni na dodatek oburzają się, że sceptyczni komentatorzy, nie klaszczą przy każdej kolejnej tego typu okazji w ręce, głośno wołając OTO DOWÓD! OTO DOWÓD!

I każdą próbę wyrażenia jakichkolwiek wątpliwości, traktują wręcz jako osobistą obrazę.

Ja tam na przykład wierzę, że nie jesteśmy sami we wszechświecie, co nie zmienia faktu, że mierzi próba zmuszania mnie (poprzez wywieranie swoistego rodzaju presji, wyrażanej chociażby w komentarzach o podobnym tonie) do wiary w tego typu obserwacje na zasadzie - bo tak.

Jeżeli widzę kilka fotografii, na których widać coś kształtem przypominającego zszywacz biurowy i nie mogąc nawet podjąć próby weryfikacji, czy nie jest to zszywacz o wielkości autobusu (bo przedstawiony materiał nie daje mi takiej możliwości), mam przyjąć na wiarę, że jest to UFO, bo tak powiedział autor zdjęć, to wolę uznać, że widzę jednak zszywacz, niż zaryzykować wiarę w słowa gościa o którym nie tylko nie wiem nic ale również nie wiem jakie intencje nim kierują.

Tylko tyle i aż tyle.

A jeżeli ktoś inny chce wierzyć na tej podstawie, to wolna droga.

Prosiłbym jednak o uszanowanie moich wątpliwości i danie mi możliwości posiadania innego zdania.

 

 

Od razu zaznaczę, że mówiąc to nie odnosiłem się do tego konkretnego przypadku, mówię ogólnie. Jasna sprawa Ja to rozumiem natomiast ja bardziej mówię do osób, które tak naprawdę stawiają krzyżyk na każdym kolejnym materiale jeszcze zanim go zobaczą. Takie odnoszę czasem wrażenie.

 

A dlaczego wspomniałem o religii, otóż dlatego, że nie mogę zrozumieć, po prostu nie potrafię zrozumieć jak można twierdzić, że jesteśmy sami, na jakiej podstawie/. Dlatego, że na własne oczy czegoś nie widzieliśmy/. Więc zakładam, że chodzi o religię, która mówi, że Bóg stworzył nas w centrum i tyle. No bo logika patrząc na wszechświat i to wszystko zwyczajnie nie pozwala sądzić, że jesteśmy sami. I to, że na własne oczy niczego nie widzieliśmy nic nie znaczy w gruncie rzeczy. Dlatego też staram się sobie jakoś to ułożyć, pomyślałem o religii.

 

Patrząc na opinie sceptyków, nie ma realnej możliwości udowodnienia iż nie jesteśmy sami gdyż każdy dowód jest negowany. Wyraźny, czy niewyraźny, realistyczny czy wyglądający niczym Sci-Fi.  Zawsze znajdzie się argument, że coś jest nie tak, choć tak naprawdę to są subiektywne stwierdzenia w wielu przypadkach. Jak niewyraźny to od razu odstrzał, jeśli wyraźny to fejk. Więc nie ma możliwości udowodnienia czegokolwiek bo zwolennicy zostaną zanegowani nawet jeśli rację mają.


  • 0

#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma praktycznie żadnego punktu odniesienia, dzięki któremu można by np określić jego wielkość. Żadnych budynków, drzew, czy innych obiektów, których skala pozwalałaby choć w przybliżeniu stwierdzić, czy obiekt był wielkości pudełka do butów, czy TIR-a.

 

A to dość istotny element pozwalający na próbę weryfikacji autentyczności tej obserwacji.

Jest, ale to naprawdę niewiele, bo to prawdopodobnie "kogut" na dachu jakiejś budowli.

 

UFO.png

screenshot





#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Staniq

Tego 'koguta" akurat zauważyłem ale, przyznasz sam, że na jego podstawie trudno wysnuć jakiekolwiek wnioski odnośnie wielkości obiektu.

Co swoja drogą jest dość dziwne, bo, jak czytam

cyt. Fotograf twierdził, że dostrzegł błyszczący, dziwnie poruszający się obiekt i zrobił mu parę zdjęć przy tureckim hotelu Kemer, Antalya.

 

Spodziewać by się można, że na zdjęciach zobaczymy jakieś budynki hotelowej infrastruktury, drzewa, czy co tam jeszcze zwyczajowo przy hotelu znajdować się powinno - a tymczasem wygląda na to, że określenie "przy hotelu" oznacza to, że gość siedział sobie po prostu na jego dachu.

No i fajnie.


  • 0




 


Also tagged with one or more of these keywords: NOL, UFO, morze, obserwacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych