Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się ze mną dzieje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#136

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

The Toxic, możesz sprecyzować pytanie, bo teraz nie wiem, w sumie na co mam Ci odpowiedzieć.

Dlaczego teorię o symulacji świata opierasz na grze komputerowej The Sims?

Bo to jej ulubiona gra. I wszystkie doświadczenia z gry projektuje na rzeczywistość. Ciekawe, jak inne gry by wpłynęły na jej teorie...

Co rozumiesz przez słowo telepatia?

Radio kwantowe w głowie pozwalające odbierać i wysyłać myśli do innych osób, zwierząt i Bór wie czego jeszcze. I jej radio jest najlepsiejsze ze wszystkich takich radiów...

Jak wyglądają twoje prorocze sny i dlaczego uważasz, że są prorocze?

Tak, jak wszystkie "prorocze sny", których zwykli ludzie doświadczają: coś się jej przytrafia, a jej mózg ją okłamuje twierdząc, że się jej to przyśniło wcześniej. Doświadczam podobnego zjawiska średnio co dwa miesiące, i wiem, że to po prostu oszustwo percepcji. Tylko takie wyjaśnienie jest dla cienkiego aniołka nieakceptowalne, bo ona przecież jest wyjątkowa i ma supermoce z tyłka wzięte. Musi mieć, bo jak inaczej mogłaby być wyjątkowa? Zarówno temat, jak i ona sama dojrzeli do zamknięcia, przy czym ona prawdopodobnie na oddziale psychiatrycznym, bo takie urojenia nadają się do leczenia...

Użytkownik Urgon edytował ten post 29.05.2017 - 08:31

  • 0



#137

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

 

Są myśli które sami wywołujemy świadomie, a są takie które spontanicznie pojawiają się w głowie, które ty nazywasz wizjami. Faceci mają takie myśli o seksie, zwłaszcza kiedy libido jest wysokie.

A ilu facetom ta myśl się urzeczywistniła w 100%?

Wizja to nie myśl. To obraz. Ten obraz następuje, co prawda spontanicznie, ale nie spowodowany jest myśleniem o czymś, jakimiś potrzebami czy coś. Jest całkowicie odizolowany od tego o czym się myśli w aktualnym czasie.

 

@The Toxic

 

Dlaczego teorię o symulacji świata opierasz na grze komputerowej The Sims?

Dlaczego akurat na The Sims? W sumie mogłabym oprzeć na innych grach, które pokazują jakąś tam rzeczywistość wirtualną. Wybrałam simsy, bo tu można dopatrzyć się ciekawych porównań.

1. Simsy żyją w okrojonym świecie. Dalej wyjść już nie mogą - My żyjemy w naszym Universum , którego również opuścić nie umiemy.

2. Simsy z reguły mają swoje potrzeby - My też je mamy

3. Simsy mają również przejawy wolnej woli ,np. buntowanie się, że nie chce takiej pracy - My co prawda mamy wolną wolę i sami  podejmujemy decyzje, ale... może po prostu mamy więcej opcji wyboru.

4. Co prawda Simem kieruje gracz, ale nie jest powiedziane, że w naszym świecie sami nie jesteśmy graczami.

 

Trzeba brać pod uwagę, że Ci co stworzyli tę piękną symulację, są cały kawał do przodu, z technologią. Już dziś wymyślamy kino, gdzie film oglądany jest oczami bohatera. Już to tworzą. Już robią takie gry komputerowe. Już dziś chce się podpiąć człowieka do komputera, w sensie, jego mózg. Takie początki stworzenia  czegoś większego.

Równolegle tworzymy prototypy hologramów. Hologramy umieszcza się na lotniskach, zamiast ludzi, do informowania podróżnych.

Równolegle, również pracuje się nad badaniem rzeczywistości np. w CERN - Wielkim zderzacz Hadronów.

 

Na razie jesteśmy na poziomie badań. Wróćmy do tych simsów. Simy nie posiadają wiedzy o nas,o tym co znajduje się poza ich światem,  tak jak my nie posiadamy wiedzy o naszych stwórcach i o tym co jest poza naszym wszechświatem. Mówimy o multiwszechświecie, ale czy komuś udało się opuścić ten w którym przystało nam żyć? No właśnie.

 

Co by szkodziło, wymyślić holograficzną rzeczywistość? Wiem, że w wielu ludziach to budzi kontrowersje. No to spróbujmy spojrzeć na naszą bliską przyszłość.

Za jakiś czas postanowimy ożywić nasze hologramy. Dojdziemy do wniosku, w jakiś sposób, można  spowodować, że będą podlegać pod zakaz Pauliego.  przy okazji odkryjemy, że sami jesteśmy hologramami, że cały nasz świat jest hologramem.  

 

W dalszej przyszłości, zapewne rozwiniemy to, co już powoli zaczynamy - Wyświetlacze holograficzne.

Stworzymy całe komputery holograficzne. Szybkie kwantowe komputery, które będą dawać holograficzny obraz 3D, np. obraz badania fMRI, będzie iście prawdziwy, ale holograficzny. W tym czasie, już będziemy umieć zsynchronizować nasze mózgi z komputerem.

 

Producenci gier typu Simsy, pokuszą się zapewne, aby gracze synchronizowali swoje umysły z grą. Gra będzie miała już wymiar holograficzny - 3D. Świadomość gracza, stanie się świadomością Sima.

 

Naukowcy postanowią stworzyć super wirtualną- holograficzną symulację w którą będziemy przesyłać naszą świadomość ( rodzić się w niej). Na koniec nastąpi wielkie wymieranie i nastąpi The End. Gracze wrócą do swojej rzeczywistości. Tak. sądzę, że stwórcami tej naszej rzeczywistości ( symulacji) jesteśmy my sami :). Wielu już skończyło tą grę, a wielu jeszcze nie zaczęło i czeka na swoje narodziny. Ta symulacja może być rozrywką, ale też może być karą, punktem resocjalizacji dla przestępców. Tak. Wtedy nasze cierpienia, tu na Ziemi i sugestia bycia kimś dobrym i nie czynić złego, ma sens. ;)

 

 

Co rozumiesz przez słowo telepatia?

Przez słowo telepatia, rozumiem jakiś jeszcze niezidentyfikowany  mechanizm, który obowiązuje tu w tej rzeczywistości. Uważam, że informacja krąży i można ją odczytać, jednak nasza świadomość, nie do końca tego chce. Informacja trafia do podświadomości, z której może się przedostać do świadomości, lub pozostaje całkowicie niezauważalna, trafiając w jakieś rejony naszej nieświadomości. Sądzę, że nieświadomość, to ogromna encyklopedia, baza naszego życia. Jest tam mnóstwo informacji o których nie mamy zielonego pojęcia.  Informacja w podświadomości, może przedostać się do świadomości w postaci wizji, telepatii etc. Podświadomość to taki pułap, między nieświadomością, a tym co świadome.  To taki korytarzyk. U niektórych drzwi otwierają się częściej. Sądzę, że w nieświadomej części naszego umysłu istnieją wszystkie dostępne informacje o świecie, ale  ten rejon jest zablokowany. Niektórzy potrafią wyciągnąć to w podświadomość i wtedy pojawiają się prorocze sny.

Jak widzisz. To nie żadne moce ( w moim mniemaniu przynajmniej), tylko całkowicie naturalne zjawisko.

 

 

Jak wyglądają twoje prorocze sny i dlaczego uważasz, że są prorocze?

Proroczy sen nie musi, tak jak wizja, sprawdzać się w 100%. Jednak większość danych, się potwierdza, dlatego uważam, że jeśli przez sen mogę poznać przyszłe wydarzenie, to jest on proroczy. Te sny charakteryzują się wyrazistością i na długo zapadają w pamięci. A najważniejsza informacja jest zawarta.

Przykładowo. Miałam sen w którym, nie daleko mojego domu rozbiło się czarne auto. Tego samego dnia usłyszałam od pewnej osoby, że nad ranem, zdarzył się wypadek. To było czarne auto. A miejsce wypadku, było blisko miejsca, o którym śniłam. Wiem , wypadków jest wiele, dlatego, to zapewne był mało przekonujący, was, sen. 

 

Innym takim snem był ślub ( nie mój). Śniło mi się, że była straszna ulewa, burza, a w kościele zgasło światło. Kiedy się obudziłam, nic jeszcze nie wskazywało na to, że coś się wydarzy - ładna pogoda, słońce świeciło. Jednak przed wyjściem, do kościoła (tak, na ślub), pogoda zaczęła się psuć, pojawiły się chmury.  Jeszcze nie wyruszyliśmy do kościoła, kiedy lunęło jak z cebra, zerwał się wiatr, zaczęło błyskać się i grzmieć. Będąc w kościele, faktycznie zgasło na moment światło. Dobrze, że przed weselem opowiedziałam o swoim śnie, bo przynajmniej mieli podstawę by mi wierzyć. Przypomnę jeszcze, że nie wiedziałam jaka będzie pogoda, bo nie sprawdzałam.

 

Dawno temu, może z jakieś 12 lat, coś koło tego, miałam sen. Widziałam na niebie czerwoną chmurę. Ona zamieniła się w taki telewim. Tam pokazał mi sie obraz, film na którym było pokazane wszystko od początku wszechświata. Obraz przelatywał, bardzo szybko. Widziałam na nim dawnych ludzi, jak prowadzili swoje bydło. Potem aktualnie teraźniejszych ludzi. Na koniec zobaczyłam ogromny pocisk, siwego koloru, to był pocisk nuklearny i człowieka. Nie wiem kim był, to był jakiś młody wojskowy. Miał skośne oczy. To był Azjata.  (Chińczyk, Koreańczyk etc.) i chyba był odziany w jasno siwe wdzianko. Byłam przerażona. Nie chciałam zobaczyć, zakończenia. .Byłam świadoma tego, że wielu ludzi zginie.

 

Patrząc na to co dzieje się teraz, ten sen, mógł być proroczy. Kiedy to śniłam, to polityka i to co dzieje się na świecie i w kraju, było mi obce. W tym czasie to miałam hip-hop w głowie i to co reszta nastolatków- imprezy, przyjaciele i wielkie pstro :D

 

Miałam wiele takich snów. Jednym z nich był pogrzeb Królowej Elżbiety II. W moim śnie zmarła w wieku 93  lat. 93 lata będzie miała w roku 2019. Wolałabym by ten sen nie okazał się proroczy. Niech królowa żyje jak najdłużej. Tamten wyżej, to też nie chcę by się sprawdził.

 

Jeśli chodzi o takie apokaliptyczne  sny, to miałam jeszcze jeden. Też śnił mi się bardzo dawno. Pamiętam, zabrakło tlenu na dworze. Tlen pobieraliśmy za pomocą takich butelek. Kiedy sie skończyły, wiedziałam, że zginiemy, ale... coś się stało. Tlen wrócił. Wyszłam z domu i to co zobaczyłam, było powalające. Nie było ludzi, a w sklepach prawie puste pułki i jakaś dziwna zaraza. Byłam świadoma tego, że niewielu ludziom udało się przeżyć. 

 

Tak to wygląda, z moimi snami.


  • 0



#138 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Napiszę jak to wygląda z naukowego punktu widzenia. Gdy mamy jakiś dosyć realistyczny sen, umysł odbiera to jako zdarzenie, które powinno nastąpić i stara się doprowadzić do takowej sytuacji. Jak mamy sen typu jedzenie spaghetti w pozycji stojącej, w konkretnym miejscu, to w końcu może do tego dojść. To tyle w temacie proroczych snów.

 

 

Co do Simsów... nie powinno się aż tak bardzo porównywać naszego świata, ze światem gry, chociaż jest dużo podobieństw.


  • 0

#139

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napiszę jak to wygląda z naukowego punktu widzenia. Gdy mamy jakiś dosyć realistyczny sen, umysł odbiera to jako zdarzenie, które powinno nastąpić i stara się doprowadzić do takowej sytuacji. Jak mamy sen typu jedzenie spaghetti w pozycji stojącej, w konkretnym miejscu, to w końcu może do tego dojść. To tyle w temacie proroczych snów.

 

 

Co do Simsów... nie powinno się aż tak bardzo porównywać naszego świata, ze światem gry, chociaż jest dużo podobieństw.

 

 

Ciekawe podejście według którego umysł ma moc sprawczą. Powstaje na tym etapie oczywiście pytanie: kto do tego dochodzi lub co dochodzi. Kto jest pozbawiony samo stanowienia czyli innymi słowy kto zostaje ubezwłasnowolniony przez umysł.


  • 0



#140 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Aidil

 

To coś w rodzaju hipnozy, o której często zapominamy, a umysł nie.


  • 0

#141

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Aidil

 

To coś w rodzaju hipnozy, o której często zapominamy, a umysł nie.

Można było by na ten temat podywagować,  czekam jednak na pełniejsza odpowiedź.


  • 0



#142 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

W czasie snu, umysł jest w stanie Alfa. Będąc w tym stanie ciało jest odprężone, a umysł cały czas pracuje tworząc realistyczne, lub nierealistyczne domysły na temat następnych dni, lub tego co minęło. Po wybudzeniu większość takich domysłów nie pamiętamy, a po kilku godzinach nie pamiętamy ich w ogóle. Jednak umysł cały czas ma zapisane te "scenariusze".  W różnych sytuacjach lekko kieruje człowiekiem, tak, żeby doszło do sytuacji z tego "scenariusza". Gdy coś takiego się dokona, mamy Deja Wu.


  • 0

#143

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W czasie snu mózg jest w różnych stanach, delta, alpha, theta. Sen jest zjawiskiem lokalnym w mózgu.
  • 0



#144

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisałeś iż to umysł jest odbiorcą snów powiedzmy różnych ale oczywiście piszesz o snach z poziomu snów tz dzienny doświadczeń ponieważ mamy też sny innego rodzaju. To było gwoli systematyzacji dotychczasowych wypowiedzi. Mamy więc sny z poziomu dziennych doświadczeń, śpiącego, umysł i doświadczenia. Następuje mirszarsz i mamy sen. Ogląda go kto? śpiący czy umysł? gdzie powstaje sen? Kto wybiera scenariusz kto jest obserwatorem itd

 

ps jak śni umysł to śniący jest mało istotny?


  • 0



#145 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

 

ps jak śni umysł to śniący jest mało istotny?

 

Tego nie wiem.


  • 0

#146

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sen to pomieszanie informacji świadomych z nieświadomymi, które przenikają do podświadomości...Tworzy sie taka sałatka..

 

składniki:

1. świadome informacje

2. nieświadome informacje

3. potrzeby

4. oczekiwania

5. wspomnenia

 

To  wszystko wymieszać i mamy sen ;)


  • 0



#147

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

ps jak śni umysł to śniący jest mało istotny?

 

Tego nie wiem.

 

 

Ok.
Żeby w tej dyskusji do czegoś dojść postaraj się odpowiedzieć na już postawione pytania ponieważ inaczej ta wymiana zdań nie doprowadzi do niczego.


Sen to pomieszanie informacji świadomych z nieświadomymi, które przenikają do podświadomości...Tworzy sie taka sałatka..

 

Napisałam już to w swoim poście, odnosi się to oczywiście do snu tz doznań codziennych. To jest proste ale nie oczywiste dla pojęcia umysł, śpiący itd.


  • 0



#148

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co z informacjami jakie mają pochodzenie zewnętrze, czyli tej duszy łączącej cały świat?
  • 0



#149

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

 

A co z informacjami jakie mają pochodzenie zewnętrze, czyli tej duszy łączącej cały świat?

Te informacje są zapisane w nieświadomości, do której z reguły dostęp świadomości, jest blokowany.


  • 0



#150

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jakoś musiały się tam zapisać z zewnętrznego źródła.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych