Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązkowa rejestracja wszystkich kart SIM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Rejestracja kart SIM (47 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za obowiązkiem rejestracji kart SIM w Polsce?

  1. Głosowano TAK (12 głosów [25.53%])

    Procent z głosów: 25.53%

  2. NIE (35 głosów [74.47%])

    Procent z głosów: 74.47%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to się zaczęły porządki w Polsce. Z pewnością już wiecie że w sejmie biwakuje nowa ustawa która będzie nakazywała rejestracji wszystkich kart SIM w Polsce.

Przez chwilę myślałem że to dobry pomysł lecz po dłuższym zastanowieniu się, doszedłem do wniosku że jednak będziemy działać na własną szkodę a nie na szkodę teorrorystów.

Wytłumaczę to na przykładzie mojego znajomego. Znajomy jest osobą strasznie zadłużoną. Ma komorników i się chowa. Powodów tysiące. Miał firmę, splajtował a teraz spłaca wszystko według własnych możliwości. Chce mieć też przy okazji spokój dlatego nie rejestruje ani internetu ani kart w telefonach. Gdyby wszystko zarejestrował zaraz zaczęła by się nagonka i inwigilacja w życie.

Sami z programów TV wiemy co i jak robią komornicy więc nie ma co się dziwić że ludzie spłacają długi po swojemu kryjąc się latami ....

I teraz, znajomy nie ma możliwości rejestracji kart na kogoś innego. Rodzina mała, tylko własna i jeśli dojdzie do przymusowej rejestracji będzie musiał kombinować jak sam to powiedział.

Kombinować znaczy:

 

a) kupić lewą, zarejestrowaną kartę (czyli dorabiać przestępców lub cwaniaków)

b) zarejestrować na słupa czyli na dane wymyślone z głowy (wnioski i ksero dow. os. można przez neta wysyłać)

 

Zacząłem się zastanawiać nad tym, ile takich osób mamy w Polsce?  Przecież niezarejestrowanych kart SIM w naszym kraju jest ponad 75% ogółu preepaidów. Ile w tym jest osób które nie mogą się zarejestrować a ile takich które po prostu nie chcą?

Czy przymus rejestracji kart nie powiększy przypadkiem czarnego rynku z telefonami i kartami preepaid??

Czy nie odetnie ludzi od świata?

A wy, jesteście za czy przeciw rejestracji?

 

Kolejna sprawa to ochrona danych które mogą wykorzystywać na lewo sami sprzedający karty SIM!

Np. pracownicy kiosku będą mieli obowiązek kserowania dokumentów, przechowywania i wysyłania do operatora.

Najprawdopodobniej karty SIM znikną wtedy ze stacji i różnych lokali i pozostaną jedynie w salonach operatora. Niby fajne no ale czy do końca?

 


  • 1

#2

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam na razie jedno pytanie, tak na szybko.

 

Skąd wziąłeś dane że: "Przecież niezarejestrowanych kart SIM w naszym kraju jest ponad 75% ogółu preepaidów."

Poproszę o źródło tych informacji, zaskoczyłeś mnie tym i prawdę mówiąc nie chce mi się w to wierzyć.


  • 1



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Póki nie wejdzie obowiązek rejestracji, trzeba sobie kilka sztuk zakupić i tyle. To nawet sposób na mały biznesik jest....Poza tym, ludzi, którzy sobie długów narobili są tysiące, jak i są tysiące tych, co mają długi nie z własnej winy. Jedni i drudzy uciekają przed odpowiedzialnością z różnych powodów i na różne sposoby.

Nie oceniam nikogo, ale swoje długi należy spłacać. Myślę, że uczciwi ludzie nie mają nic do ukrycia.





#4

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Alis, to moje wnioski bo nie wierzę w to że każdy kto kupi prepaida w kiosku - biegnie robić ksero dowodu osobistego i wysyła je pocztą do operatora. Mamy w kraju dziesiątki tysięcy nastolatków którzy mają gdzieś te biurokrację nawet z powodu takowego że rejestracja sim nic nie daje. Dodatkowo, zapytałem wszystkich znajomych z fb (167 osób) czy mają zarejestrowane karty. Odpowiedź od 92 osób NIE, od 8 osób TAK

 

Staniq, jaki biznesik?  Taka karta nie zadziała i tyle. Nakupują cwaniaki starterów dzisiaj tony z myślą trzepania w przyszłości kasy a operatorzy zrobią myk i zablokują wszystkie sim. Odblokujesz po rejestracji. Proste tylko o tym żaden z operatorów nie powie teraz nic bo chcą troszku kasy przytulić na starterach obecnie - hurtem wykupowanych. 


  • 0

#5

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pozatym  jak potencjalny terrorysta bedzie chciał   zakupić taką karte    kupi ją   na portalu aukcyjnym .  ta zmiana ma jednak małego plusa  bo   spadnie liczba fałszywych alarmów bombowych  bo  gdy każda karta bedzie musiałaby byc zarejesrowana  to  bedzie wiadomo kto kiedy i gdzie dzwonił ...  dane na słupa  też nic nie da  pozatym że ktoś inny bedzie zbierać baty za działania ewentualnego posiadacza.  . zmiana ogólnie ułatwi życie komornikom i windykatorom .   zwalczanie terrorystów  nie pójdzie tą drogą  bo terrorysta nie bedzie stosować się do naszego prawa tylko zrobi co bedzie chciał.


  • 0

#6 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Ta zmiana nie trafia w nikogo kto prowadzi normalne uczciwe życie. A sztuczna wolność o którą pieją niektórzy ludzie to ich wybujałe ego bycia ważnym. Rejestracja kart SIM staje się bądź jest standardem w wielu krajach i nie wiem po co zostawiać otwartą furtkę do przekrętów, stalkingu oraz innych wałów.


  • 0

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wybitnie debilny pomysł który nic nie da. Po pierwsze do wysyłania "niebezpiecznych" informacji w całości wystarczy dostęp do internetu via wardriving. I wszelkie "rejestrowania " kart na grzyba komu potrzebne bo tylko utrudniają życie "zwykłym  , uczciwym" userom a dla tych co chcą prywatności"do przestepstw" to nie zaszkodzi . To takie coś jak pozwolenia na broń gdy przestępcy maja dostep do broni zdobytej nielegalnymi kanałami.

 

Rejestracja kart SIM staje się bądź jest standardem w wielu krajach i nie wiem po co zostawiać otwartą furtkę do przekrętów, stalkingu oraz innych wałów.

 

Jak rozumiem żyjesz w miejscu gdzie przy każdej budce telefonicznej stoi strażnik legitymujacy chetnych, a Wifi jest całkowicie zakazany? Gdzie to jest ?więzienie czy  dom wariatów?

Wifi nie nigdy całkowicie nie zabezpieczysz przed dostepem dla zewnętrzych userów. Nr mac dowolnej dobrej karty wifi da się podstawic mac dowolnego usera(dasię to podsłuchac choćby kismetem, a o sprzetowych snifferach wifi nie wspomnę). Hasło w czasie logowania prawie zawsze jest podawane w postaci niezaszyfrowanej.Więć ...


  • 3



#8

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Juz im zarejestruje... Co miesiąc kupuje neta na karcie SIM i nie zamierzam ich rejestrować tym bardziej w telefonie... Chory kraj
  • 0

#9 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Jak rozumiem żyjesz w miejscu gdzie przy każdej budce telefonicznej stoi strażnik legitymujacy chetnych, a Wifi jest całkowicie zakazany? Gdzie to jest ?więzienie czy  dom wariatów?
Wifi nie nigdy całkowicie nie zabezpieczysz przed dostepem dla zewnętrzych userów. Nr mac dowolnej dobrej karty wifi da się podstawic mac dowolnego usera(dasię to podsłuchac choćby kismetem, a o sprzetowych snifferach wifi nie wspomnę). Hasło w czasie logowania prawie zawsze jest podawane w postaci niezaszyfrowanej.Więć ...

 

 

Nie. Zwyczajnie żyję tak żeby nie martwić się o to, że karta SIM i jej rejestracja na moje dane osobowe sprawi, że przypną mi łańcuchy do nóg. Zwykła formalność, która może ułatwić w przyszłości namierzane nieudolnych przestępców, którzy dzisiaj korzystają z anonimowości SIM. Głupota z gadaniem na podstawianie słupów... na pewno ktoś za dychę sprzeda swoją tożsamość. To jest nieopłacalne jak branie na kogoś kredytu za procent.


  • 1

#10

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czy przymus rejestracji kart nie powiększy przypadkiem czarnego rynku z telefonami i kartami preepaid??

 

Oczywiście, że zwiększy. Tak samo jak akcyzy zwiększają szarą strefę w handlu paliwami, papierosami, alkoholami. Podatek dochodowy zwiększa bezrobocie i szarą strefę na rynku pracy. Jak coś jest nadmiernie uregulowane i opodatkowane to ludzie tylko kombinują jak to obejść, co jest naturalne. Już kilkaset lat przed naszą erą chińscy taoiści zrozumieli, że "Im więcej ustaw i przepisów tym więcej przestępstw" (cytat z księgi Daodejing), a w 2016 r. większością państw wciąż rządzą idioci, którzy albo nie potrafią tego pojąć albo z jakiegoś powodu zależy im na takim chaosie.


  • 3



#11 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Jak czarnorynkowa karta pre-paid będzie działać? Kto mi to wytłumaczy? Nierejestrowany numer zwyczajnie przestanie działać. Nie wciskajcie mi kitu też z menelami z ulicy bo oni się szybko skończą.


  • 0

#12

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tak jak normalna tylko bedzie zarejestrowana na slupa lub na falszywe dane


  • 0

#13

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A obcokrajowca jak zarejestrujesz? Jak zweryfikujesz jego dane jeśli będzie chciał kupić prepaida? No chyba że zrobią SIM tylko na Polskie dokumenty to wtedy ok no ale ... myślicie że nie będzie się hurtem rejestrować SIM i handlować?  Lewa SIM we Włoszech kosztuje tylko 50 euro. Mówię tylko ponieważ nowy czysty starter stoi 10 a i tak przy rejestracji wymagana jest aktywacja kartą za minimum 10-15 czy 20 (w zależności od punktu). Na kogo zarejestrowana? Tego nikt nie wie. I tak samo będzie w PL. Wzrośnie tylko handelek gotowcami i czarny rynek. A u niemców jest inaczej? Nie wie tylko ten kto nie był. Idziesz do Turka i kupujesz jaką chcesz!!  Fakt, tam ceny też od 40-50 euro w górę ale to i tak nic!  Dzisiaj starter w Polsce kosztuje 5zł, za rok będzie 50zł i tyle. Kupisz u Turka kilka kart, włączasz Roaming i działasz z terenu Polski! Kogoś boli 0,09 euro za przychodzącą? He he.  Ta rejestracja SIM da tyle co kot napłakał. SIMku od Ukraińca można w Wawie na bazarku razem z fajami kupić za 20zł. Roaming hula aż miło. I co wtedy z Polskimi przepisami?????  


  • 0

#14

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podsumowując, w innych krajach jest to rzeczą normalną, nie zwracającą głowy taką duperelą jak rejestracja karty, sam kilka lat byłem na uchodztwie i nie miałem z tym żadnego problemu, druga sprawa to jesli ktoś prowadzi normalne życie chyba nie powinien mieć jakiś szczególnych obiekcji, bo i czemu? Trzecia rzecz to jak było wyżej, jeśli ktoś ma jakieś zobowiązania to rzeczą naturalną jest, że należy się z tego rozliczyć, a ukrywanie się, chowanie czy kombinowanie to po prostu zwykłe złodziejstwo, Czy jeśli by poszło, byłby taki dobroduszny aby okazać czy ofiarować część swojego dobra innym? "prawo Kalego" jako przykład, a na sam koniec to chyba doszukać się należy w mentalności, charakterze danej nacji, historia Naszej przeszłości po prostu stoi okoniem abyśmy byli do czegokolwiek zmuszani czy ograniczani, taki naród taki charakter.


Użytkownik jako_taki edytował ten post 28.03.2016 - 14:17

  • 0

#15 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Czy ludzie, którzy zgłaszają pretensje do rejestracji kart SIM robią to 1-2 razy dziennie, że to będzie tak wielkie utrudnienie? Przecież to się robi rzadziej niż raz na rok. Taki argument, że to wielki cios dla normalnych ludzi jest zabawny. Tak jakbyście robili to raz dziennie i raz dziennie trzeba wyciągać dokument. Przecież to jest śmieszne.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych