Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne powtarzające się dźwięki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

pstrokaty.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich,
wczoraj w nocy przytrafiło mi się coś ciekawego. Około 24 będąc w domu usłyszałem grzmot jakby towarzyszący piorunom, fakt faktem niebo było trochę zachmurzone ale nic poza tym, gdy grzmot ucichł momentalnie usłyszałem kolejny dziwny dźwięk, był podobny do odgłosu samolotu odrzutowego słyszanego z oddali, ale bardziej gładki, niestety nie mam nagrania. Rozpoczynał się cicho następnie przez około 10 sekund robił się głośniejszy, następnie przez kolejne 10 sekund dźwięk pulsował, i przez kolejne 10 sekund znów był jednostajny, minuta ciszy i od początku to samo, były to równe sekwencje w równych odstępach czasu, słyszałem to do godziny 2, później udało mi się usnąć. Słyszeli go wszyscy domownicy. Dodam że dzisiaj nad ranem nadal wszyscy słyszeli ten dźwięk. Dochodzi on jakby z zewnątrz domu i jest słyszalny z każdego pomieszczenia. O dziwo na dworze nie słychać nic, ale być może przez szum otoczenia. Wyeliminowałem wiatr, wentylacje gdyż jest bezwietrznie a i dziwna powtarzalność w równych odstępach czasu nie pasują mi do wiatru. Dodam, że mieszkam na wsi także dziwne zawirowania powietrza pomiędzy wysokimi budynkami, dźwięki urządzeń przemysłowych raczej nie wchodzą w grę. Nigdy wcześniej nie obserwowałem podobnego zjawiska.
Bardzo mnie to zaintrygowało, spotkaliście się z czymś podobnym? Potraficie to jakoś racjonalnie wyjaśnić? Jeśli się uda, spróbuje to nagrać dzisiaj w nocy.


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaka to okolica?


  • 0



#3

pstrokaty.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podkarpacie, 30km na północ od Rzeszowa, lasy pola


Użytkownik pstrokaty edytował ten post 19.03.2016 - 16:31

  • 0

#4 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Może jakieś mikro wstrząsy, dom wtedy zaczął pracować. Sprawdź dokładnie czy w mieszkaniu pojawiły się jakieś nowe pęknięcia. W nowych domach to normalne bo się osiada. Jednak w tym przypadku bym to sprawdził.


  • 0

#5

pstrokaty.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dom raczej w typie starszego budownictwa, co mogło osiąść to już osiadło. No ale sprawdziłem, nic nowego nie zauważyłem. Według mnie to coś mechanicznego, nie sądzę, że zjawiska naturalne dawały by tak powtarzalny i wręcz symetryczny dźwięk. Pomyślałem jeszcze o pompach wodociągowych i od kanalizacji które znajdują się jakieś 2km ode mnie, ale czy odgłos pomp niósł by się tak wyraźnie na taką odległość po rurach?


  • 0

#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak daleko masz do poligonu w Nowej Dębie? Czy tam koło ciebie nie ma aby trasy przelotów z kierunku Warszawa - Jasionka? W te twojej okolicy jest może jakiś zakład produkcyjny?


  • 0



#7

pstrokaty.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do poligonu w Nowej Dębie mam 18km w linii prostej, owszem w lecie słychać donośnie jak się czasami tłuką i z racji tego jestem już przyzwyczajony do tych odgłosów i myślę, że potrafiłbym je rozpoznać. Co do trasy Warszawa - Jasionka, faktycznie linia łącząca te dwa porty przebiega przez moją miejscowość, i rzeczywiście był to dźwięk przypominający odgłos stłumionego samolotu, nawet głośność ta sama, ale nie zdarzyło mi się jeszcze aby jeden samolot leciał przez niebo pół dnia, albo żeby latały jeden za drugim co minutę przez pół dnia :D dźwięk w połowie robił się przerywany na chwile, za każdym razem. Kurde blisko ale nie wydaje mi się żeby to był samolot. A zakład rzeczywiście jest kilka domów dalej, malutki meblarski, ale też jeszcze nie słyszałem żeby zaczynali pracę o północy, do tego w piątek. Następne większe zakłady w odległości około 10km


  • 0

#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Nowej Dębie od 22 lutego trwały wspólne ćwiczenia Polaków i Amerykanów w ramach „Stryker Detachment”.

W programie  tych ćwiczeń były też bojowe strzelania w terenie, w tym nocne.

Te ćwiczenia chyba już się skończyły (choć pewności nie mam) ale być może znowu (albo jeszcze) coś tam testują po nocach.


  • 1



#9

pstrokaty.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też znalazłem ten artykuł, jeśli to z poligonu to serio nie wiem czym oni tam musieli strzelać żeby taki dźwięk dawało :D zazwyczaj kilka razy pierdzielnie aż się okna trzęsą i spokój. Ale rzeczywiście, jakiś zbieg okoliczności jest więc chyba najbardziej prawdopodobne rozwiązanie. Dzięki za zainteresowanie tematem, jak sytuacja się powtórzy spróbuje to nagrać.


  • 0

#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli się powtórzy to przede wszystkim należałoby się zorientować czy dźwięk dochodzi z zewnątrz.


  • 0



#11 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Ja akurat mieszkam praktycznie przy płocie od poligonu i w tym rejonie są też regularnie ćwiczenia NATO oraz Marynarki i inne. To mogę powiedzieć, że to mogą być myśliwce daleko nad ziemią czasem dają różne świsty w dodatku prowadzony jest ku nim ostrzał więc jak to się tak połączy to może coś z tego wyjść. Wojsko normalnie potrafi całą noc strzelać chociaż zazwyczaj jest to max. do 2 w nocy. To jest mniej więcej tak, że ten samolot coś za sobą ciągnie a oni oddają serię strzałów, które trwają właśnie ok. 10 sekund. 


  • 0

#12

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak ten dźwięk zaczynał pulsować to jak szybko? Ile pulsów zdołałeś zliczyć mniej więcej w ciągu tych 10 sekund pulsowania? Byłbyś w stanie do czegoś to przyrównać?
  • 0



#13

pstrokaty.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że około jeden "puls" na 2 sekundy, znaczy puls - 1 sekunda, przerwa pomiędzy - 1 sekunda, gładkie przejścia. Miałem to nawet zmierzyć ale byłem zbyt zaintrygowany. Tak szczerze to przypominało mi to te wszystkie filmy z lądowaniem UFO :D nawet śmiałem się z bratem, że wybrali kiepski dzień bo musimy wcześnie wstać :D no ale szukam ciut bardziej racjonalnego wyjaśnienia, a więc z takich przyziemnych rzeczy to właśnie przypominało mi stłumiony dźwięk samolotu, taki jakby bardziej gładki, bo jak słyszymy dźwięk samolotu to jest on zniekształcany pewnie przez różnice ciśnień wiatr i inne pierdoły, i słyszymy bardziej pomruk, a ten dźwięk był właśnie taki wygładzony, nie umiem tego inaczej opisać


Użytkownik pstrokaty edytował ten post 20.03.2016 - 00:01

  • 0

#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pytałeś sąsiadów czy też to słyszeli? Znajomych z okolicy itd.?

Czy może słyszą to tylko osoby przebywające w twoim domu?


  • 0



#15

pstrokaty.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytałem sąsiadów mieszkających 100m dalej, nikt nic nie słyszał


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych