Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sny, które się sprawdzają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bilon22.
  • Postów: 12
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie

Mam dość poważny problem, który chciałbym rozwiązać jest to dla mnie ważne z wielu powodów, ale o tym napiszę później.

Mój tata lubił dużo wypić. Właściwie można powiedzieć, że był alkoholikiem. Nie pijał często, ale jak już zaczął to nie potrafił skończyć awanturował się i inne klasyki. Co ciekawe często (nie zawsze) przed tym jak wypił śniło mi się, że jest pijany. Najmocniejsze sny miałe!m przed tym jak trafiłem do domu dziecka.

Od wakacji tata nie pił. Wspierałem go w tym. Sam bardzo się z tego cieszył i chwalił się tym. Niestety kilka dni znowu miałem sen jak się upija. Było to dla mnie zaskoczenie, bo szanse na to, że wypije były nikłe. Nic nie mogło zasugerować mi tego snu. Na wszelki wypadek napisałem dziewczynie o tym ( glownie po to, aby miec dowod w przyszlosci). Ona oczywiscie mnie uspokoila i mowila, ze przeciez jest swietnie.

Niestety dwa dni temu tata zaczal pic.

Chce wiedziec skad biora sie te sny. Inne zupelnie mi soie nie sprawdzaja. Jest to dla mnie wazne, bo nie wierze w boga, a tego typu sny kloca sie z moja wizja swiata.

Mam nadzieje, ze potraktujecie to powaznie :D
Pozdrawiam Bilon22
  • 0

#2

Enigmatyczny.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, jeśli chodzi o sprawdzanie się snów to jest to naprawdę ciekawy temat. Miałem raz sen, śniła mi się przyjaciółka, rozmawiałem z nią, i zdradziła mi, że zerwała z chłopakiem. Następnego dnia, spotkałem się z nią, powiedziała mi, że zerwała z chłopakiem. A dodam, że nic nie wskazywało, że mieli by się rozstać. Uczucie jaki mi wtedy towarzyszyło, było okropne. Z jednej strony chciałem ja pocieszyć, ale z drugiej myślałem o moim śnie i zastanawiałem się czy to przypadek czy rzeczywiście jakiś proroczy sen, nie ukrywam, że trochę się przestraszyłem wtedy.  No, ale wracając do tematu, takich sytuacji jest dużo, ale chyba nikt nie zna odpowiedzi, co jest źródłem tych snów. Może to jakieś zbiegi okoliczności, może to projekcje naszych lęków (mówię tu o twoim przypadku, gdyż ja byłem neutralny w stosunku do związku mojej przyjaciółki) 

 

Pozdrawiam!


  • 0

#3 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

To jest przypadek. Zbieg okoliczności. I w dodatku tylko jedna sytuacja. Nie sprawdziło Ci się 5-6 snów, tylko jeden konkretny przypadek. W dodatku związany z czymś jak aktualne problemy. A powrót alkoholika do alkoholu jest wysoce prawdopodobny. Mała iskra zapala wszystko na nowo. 


  • 0

#4

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy te sny może pojawiają się po dniu w którym w domu miały miejsce jakieś sytuacje silnie stresowe, negatywne stany emocjonalne? Pytam o to ponieważ są to (w dużym uproszczeniu) sytuacje po których alkoholik łatwiej i częściej sięga po alkohol. 

Jeżeli coś takiego działo się w domu to Twoja podświadomość mogła podsunąć Ci wizję że tata znów się upije ponieważ wcześniej takie sytuacje już miały miejsce.


  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak na[pisał Uzurpator.

Ten przypadek jest o tyle szczególny, że związany z konkretnym problemem, który jest na tyle duży, że determinuje postrzeganie.

Nie tylko na jawie.

Przykra sprawa ale nie przywiązywałbym do tego większej wagi (w sensie - jeżeli chodzi o "proroczość" snów oczywiście)


  • 0



#6

Napoleon Bolipięta.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie podobne rzeczy się wydarzyły. 2 lata temu śniła mi się śmierć wujka, miesiąc później okazało się , że ma raka , 3 miesiące później umarł w wieku 60 lat. Widziałem go we śnie w trumnie tak samo jak w dniu pogrzebu.. Rok temu śniła mi się śmierć ojca, miałem strasznie dziwne przeczucia, dzwoniłem do rodziców do Polski niemal codziennie czy wszystko z ojcem okey, mówili że tak i że nie mam się przejmować. Nikomu nie mówiłem o tych snach. Miesiąc później miałem urlop, widziałem z okna domu jak tata wraca z piekarni , przewraca się na ulicy... Okazało się , że tętniak aorty, wieczorem tego samego dnia taka zmarł w wieku 61 lat. Widziałem go w trumnie potem identycznie jak we śnie. Czy to przypadek ? Rozmawiałem potem o tych snach i o wszystkim z rodziną, ciocią i matką. Trudno to wytłumaczyć. Nie chcieli mi do końca wierzyć. 


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych