Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cienie na ścianie

cienie ściana odblaski

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Priman Valdoria.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie.
Podzielę się z Wami nurtująca mnie sytuacją. Wydarzyła się jakieś 2 lata temu, ale nie znalazłam na to wytłumaczenia i może ktoś tu widział coś podobnego. Do rzeczy. Pewnej nocy obudziłam się, zauważyłam że było dość jasno (księżyc działał). Podniosłam głowę i na ścianie zauważyłam w blasku księżyca który wpadał przez okno bardzo dziwne zjawisko. W tym jaśniejszym polu latały małe cienie taki hmm pył ?, ale nie był to kurz, tak jakby za oknem było pełno takich "cosi" latających bez składu w różnych kierunkach, jednak za oknem niczego nie widziałam- tylko nocne niebo. Pomyślałam o cieniu ruszającej się firanki ale jej cień też był na ścianie (typowo firankowe kwiaty) a oprócz tego to. Mieszkam w bloku na 4 piętrze. Pokój na ten czas dzieliłam z siostrą (ona się nie obudziła). Rozszerzałam oczy bo pomyślałam że wzrok po przebudzeniu płata mi figle. Wcale nie znikało mimo że obserwowałam to dłuższą chwilę. Widziałam to potem jeszcze ze 2 razy i zaczęłam zasłaniać rolety. Od tego czasu już tego nie widziałam. Teraz po czasie dziwie się, że w ogóle się obudziłam, bo zazwyczaj przesypiam całe noce. Nikt nad nami nie mieszka żeby czymś z okna sypać, a następny blok jest w sporej odległości od okna.


Pełna nadziei rozwiązania tego dziwactwa M.


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To mógł być szum optyczny w warunkach słabego oświetlenia.


  • 0



#3

Priman Valdoria.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mógł być szum optyczny w warunkach słabego oświetlenia.

A jesteś w stanie napisać mi co to takiego? Jeżeli to jakieś problemy z oczami to wydaje się że powinno trwać dłużej albo na większym polu widzenia . A wzrok nie tak dawno badałam i jest ok. Zdziwiło mnie to że te cosie latały tylko na tej plamie światła wpadającego przez okno, po za ramą nie widziałam tego. A latały różnie - podobnie do ławicy ryb, czasem gęściej się zbierały. W pokoju było dość jasno. Próbowałam to nagrać ale niestety film wyszedł całkiem czarny. :< Ciekawa jestem czy ktoś jeszcze widział coś takiego. Ale co to nie było to najważniejsze że już się nie przytrafia.


  • 0

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza ramą nie mogłaś tego widzieć, bo nie było tam światła :) 

 

https://pl.wikipedia...Śnieg_optyczny


  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdziwiło mnie to że te cosie latały tylko na tej plamie światła wpadającego przez okno, po za ramą nie widziałam tego. A latały różnie - podobnie do ławicy ryb, czasem gęściej się zbierały.

Moje pierwsze skojarzenie - masowy wylot jętki.

W jakim miesiącu (mniej więcej) miało miejsce to zdarzenie?

Zerknij na te kilka nagrań i wyobraź sobie cienie od tych owadów na ścianie twojego pokoju - to mogło tak wyglądać?

 

 

 

 

 

 

Parę dobrych lat temu, taki masowy wylot jętek zaskoczył mnie podczas nocnego łowienia ryb. Wrażenie było niesamowite.

I tak jak nagle się zaczęło, tak samo gwałtownie skończyło po, bodajże kilkunastu minutach (do pół godziny).

I od tego czasu, nigdy więcej tego nie widziałem.


  • 0



#6

Priman Valdoria.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Śnieg optyczny odpada bo według opisu jest to biały szum a to były ewidentnie rzucane przez coś cienie.

Kronikarz Przedwiecznych - tak, chodziło mi o to że gdyby to był problem ze wzrokiem, to po za jasną ramą plamki by się utrzymywały w oczach, bo w pokoju panuje półmrok i widziałabym to na innym tle

Pishor - to faktycznie mogłyby być jakieś  owady! ale nie wiem czy te konkretnie, bo za oknem ich nie widziałam (a może byłam na tyle wystraszona że nie dostrzegłam- musiałyby być maleńkie). Może jakieś mniejsze typu komary ale żeby w takiej chmarze i tak wysoko hmm, diobły .  Jeśli dobrze pamiętam to był to początek wakacji.


Zdecydowanie najbardziej pasowałaby teoria z owadami. Szkoda że już nigdy więcej nie widziałam bo efekt dość niespotykany.
Dzięki za pomoc


  • 0

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może jakieś mniejsze typu komary ale żeby w takiej chmarze i tak wysoko hmm, diobły .  Jeśli dobrze pamiętam to był to początek wakacji.

Początek wakacji to byłby niezły termin i na rojenie się jętek i komarów, chociaż na jętki chyba ciut za wcześnie, a na komary ciut za późno. Ja te swoje jętki trafiłem jakoś tak na przełomie lipca / sierpnia, a miałem okazję trafić tez na rojenie się komarów ale to w maju było (nie [polecam , tak przy okazji, bo to dość traumatyczne przeżycie :D). No ale tu wszystko tez zależy od pogody w danym roku.

A co do wysokości...

No, jakby to było piętro jedenaste (czy wyżej), to jeszcze można by się zastanawiać ale wysokość czwartego piętra, to dla tego fruwactwa żaden no problem.

Widzieć tego za oknem nie musiałaś, bo takie chmary najlepiej obserwuje się w dość mocnym snopie światła - na przykład latarni, czy reflektorów samochodowych.

Przy świetle księżyca, wcale nie musiały być widoczne, co nie przeszkadzałoby, żeby rzucały jakieś tam cienie.


  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: cienie, ściana, odblaski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych