Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forumowy mini warsztacik - macie jakieś problemy? Piszcie...


  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#31

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znajomy jest najpewniejszą osobą dla mnie do sprawdzania takich samochodów. Tym autem jeździły wcześniej dwie kobiety, ja jestem trzecią i żadna z nas nie jest na pewno na tyle nienormalna, by dorabiać drzwi. Zresztą z tego, co wiem, to te 'duże problemy', o których wspomniałes, wiązałyby się po prostu z wyrobieniem nowego nr VIN. 



#32

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z takim autem nie jeździł bym po kolegach czy znajomych którzy mają dosłownie to samo oprogramowanie co ja tylko pojechał bym do pierwszego lepszego serwisu autoryzowanego VW/Audio ew. do Skody czy Seata.  Wszyscy mamy ten sam soft (Esi Tronic, AutoData, Vivid, Tolerance Data i podobne) oraz ten sam internet i te same dekodery VIN. Jeśli kilkanaście dekoderów dekoduje to auto jako trzy drzwiowe to coś w tym jest. A kolega który sprawdzał VIN może pochwalić się czym to robił?

Wybacz za zaangażowanie ale mam warsztat i od czasu do czasu handluję autami. Na pierwszy rzut oka Twoje Audio to albo błąd seryjny w VIN albo... składak no chyba że kilkanaście internetowych dekoderów i oprogramowanie jakie mam mylą się. Gdybym miał kupić to auto to w pierwszej kolejności szukał bym info w ADAC u Niemców, na Policji i w autoryzowanym serwisie. Bez sprawdzenia tych trzech instytucji za chiny nie podpisał bym umowy, no niestety. Pierwszy raz w życiu a handluję od 1998r zdarzyło mi się by po VIN wychodziły 3 drzwi a auto było 5-cio drzwiowe.  Jeśli nie wierzysz to po prostu sama sprawdź wbijając frazę" audi VIN dekoder" w google. Za raporty nie płać. Info o ilości drzwi jest praktycznie wszędzie w podstawowych bezpłatnych informacjach no i jak byk :szczerb:  wszędzie wychodzi wpis 3/5 czyli trzy drzwi na pięć możliwych a według auta powinno wszędzie być 5/5. Przecież sobie tego nie wymyśliłem.

Nadal nie odpowiedziałaś: kupiłaś to auto czy dopiero kupujesz?  A może sprzedający podesłał VIN innego Audi?



#33

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko jest pewne i już sprawdzone. Znajomy sprawdzał w serwisie. Nigdzie nie musiałam jeździć, odbyło się to dzięki koledze z pracy przez telefon. 

Na pytanie odpowiedziałam - auto mam od końca stycznia, jest już przerejestrowane w mieście, gdzie mieszkam.

Składak...daj spokój, proszę. Ja za zaangażowanie dziękuję i z mojej strony to tyle w temacie. 


Użytkownik ManicYouniverse edytował ten post 11.03.2016 - 11:17


#34

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sam sprawdzę ten VIN w Skodzie jutro rano bo aż ciekaw jestem co powie ASO zatem na wstrzymanie do jutra.



#35

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dajmy już temu spokój, co? Nie ma najmniejszego powodu, by cokolwiek weryfikować, skoro to już się stało i mam wszystkie dane 100% - owe.

A już na pewno nie publicznie. 



#36

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ok, nie ma problemu, jak chcesz. Chciałem tylko pomóc najlepiej jak umiem.


 i mam wszystkie dane 100% - owe.

 

Na koniec dopowiem tylko że trochę bym się kłócił. Jedź i sprawdź to auto do ASO a nie przez telefon. Na PW masz info od znajomego z ASO. Jemu też wychodzi trzy drzwiówka.

 

 

Kończąc temat życzę udanej i spokojnej jazdy.


Użytkownik wariat edytował ten post 11.03.2016 - 12:10


#37

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie to sa jednak naiwni. Auto najprawdopodobniej 100% szczepan, a ta sie bedzie zarzekac, ze jest idealne i sprawdzone. Cudow nie ma, jesli w kilkunastu zrodlach VIN pokazuje 3 drzwi, a samochod ma 5, to znaczy, ze cwiartka z vinem jest z innego egzemplarza. Nie ma pomylek w vinie.

Co do piszczacych klockow przede wszystkim trzeba oczyscic zaciski i jarzma z syfu, to najczęstsza przyczyna. Drugą jest zbyt mocne dokręcenie tlumika drgan zacisku jesli jest. A dziadowskie klocki i tarcze tez beda piszczec, trzeba zmienic wtedy najlepiej caly komplet.

 

Wariat, dobrze widziec na forum kogos z pojeciem o samochodach, bo na razie to tu bylo paru geniuszy udajacych znawcow, ktorzy twierdzili, ze silnik veyrona ma dwa wały korbowe i pare innych debilizmow tez wypisywali, z panem juzkiem na czele.





#38

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też się zgodzę z wariatem.  VIN nie kłamie i na 100% coś było w samochodzie kombinowane. Nie ty pierwsza zostałaś oszukana, a to że samochód był zarejestrowany na kobietę to nic nie znaczy!  Sam z ciekawości też sprawdziłem ten VIN i jak byk wychodzi 3/5 wersja hatchback. 





#39

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to mój ostatni post w tym temacie.

Mam dokument (specyfikację wyposażenia ze wszystkimi, czego człowiek zapragnie, każdy dodatkowy kod wyposażenia, etc.) z ASO Audi, jak BYK również (stało się to już popularnym prawie że partykułą, więc kontynuujmy) jest napisane, że auto moje jest 4 drzwiowe fabrycznie (a nie 'zespawane')... Symbol kodu dodatkowego to: 0A2, można wpisać choćby tutaj: http://www.audiklub.org/wyposazenie.html 



#40

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No to robi sie smiesznie, bo A3 w wersji 4-drzwiowej pojawilo sie dopiero w 2012 roku w generacji 8V. Ty masz rocznik 2009 czyli nie mozesz miec 4 drzwi, bo w tym modelu nigdy ich tyle nie bylo.

Co cie podkusilo, zeby kupic szemrany egzemplarz takiego szajsu jak a3? Znajomy rolnik ci polecil ten smietnik?


Użytkownik Dr Röck edytował ten post 11.03.2016 - 16:07




#41

Kejti.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdziłam swój vin na tej stronce i też mam trzydrzwiowe auto xD ponoć. Też ni słowa o czujnikach, a na pewno jest, bo w deszczu na auto wycieraczki mi się same załączają.

#42

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jakie masz naprawdę? 5-drzwiowe? 



#43

Kejti.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nom. W Szwecji wałków nie robią, wszystko mam udokumentowane w książeczce zdrowia ;)

#44

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mów tak, bo na pewno masz spawane! Zresztą poczytaj paręnaście postów do tyłu i masz czarno na białym ;)

Tyle są warte te wszystkie darmowe serwisy weryfikujące. Nie chce mi się już do tego tematu wracać - człowiek się nairytuje, a innym to wręcz woda na młyn. Ale miło, że nie mi jednej przydarzyła się (choć nie osobiście, mam papiery też na wszystko, ale jakoś to nikogo nie przekonuje) taka historyjka ;)



#45

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dr Rock, skąd wyrwałeś te info??  Z ciekawości pytam...  Przeglądam, przeglądam i widzę że A3-8P robiony był od 2003 do 2013 i w 2008 przeszedł lifting i pojawiła się wersja Sportback i faktycznie 3 drzwiowa. Później widzę:

Chassis codes  8P1, body type  3-door hatchback, Years 2003-2012

Chassis codes  8PA, 5-door Sportback , Years 2004-2013

Chassis codes 8P7, Cabriolet, Years 2008-2011
więc był 3 i 5 drzwiowy w 2009r już.


Użytkownik wariat edytował ten post 11.03.2016 - 18:12



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych