Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forumowy mini warsztacik - macie jakieś problemy? Piszcie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#16

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj się postaram dokładnie przyjrzeć, bo szczerze mówiąc odruchowo włączam mijania zawsze. Byłam ciekawa, jak to zweryfikować. Dziękuję Ci, pawaw1 :) Dam znać, co zauważyłam, bądź nie. 



#17

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W lusterku na szybie masz ten czujnik?



#18

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

na 99,99% jest w lusterku :) 





#19

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam pojęcia, gdzie ten czujnik jest - zresztą, jak przystało na kobietę, nawet nie wiem, jak wygląda :D



#20

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W Audi powinien być w uchwycie lusterka wewnętrznego, często bardzo dobrze widoczny od zewnątrz gdy patrzysz w szybę. To te czarne kółko widoczne w miejscu styku uchwytu lusterka z szybą. Tam w środku powinien być czujnik.

 

maxresdefault.jpg

 

Siedzi w tym miejscu w lusterku, a po przyklejeniu do szyby wygląda jak na w/w foto

CIMG7116_zpsyjgfsyuq.jpg

a tak przyklejony w uchwycie do szyby:

df84d09744ada706gen.jpg

 

Sprawdziłaś już te światła? W pierwszej kolejności trzeba zdjąć lusterko i zobaczyć czy w ogóle ten czujnik tam jest!!  Jeśli tak, to czy samochód (komputer) wyświetla Ci jakieś błędy związane z czujnikiem?  Z tego co wiem to chłopakom z klubu A3 pomagało dekodowanie czujnika w MCE i ponowne zakodowanie. I jeszcze jedno dość ważne pytanie. Czy przednia szyba w Twoim aucie jest oryginalna czy była wymieniana na jakiś zamiennik? To niestety ważne. Sprawdź napisy na szybie (w którymś rogu znajdziesz nadruk, przepisz go i zapodaj w całości). Czujnik musi przylegać do szyby i jest mocowany na specjalny żel.


Użytkownik wariat edytował ten post 11.03.2016 - 08:18


#21

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że szyba przednia i lusterko wewnętrzne są nieoryginalne - niestety. Resztę postaram się sprawdzić dzisiaj - teraz jestem w robocie, no i nie mam jak wskoczyć do autka ;) Ale wyjaśnienia są na tyle klarowne, że nie powinnam mieć problemów - ogromnie dziękuję :)!



#22

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to powiedz komuś kto się troszeczkę bardziej zna by zdjął Ci na chwilę obudowę lusterka by sprawdzić czy jest w środku elektronika czujnika.

Jeśli będzie to przy okazji trzeba sprawdzić czy czujnik jest podłączony, znajdziesz tam kostkę z przewodami i zerknij czy jest wpięta w czujnik.

Jeśli tak to odepnij ją i jeszcze raz wepnij dość mocno.

Dalej gdybać nie ma co bo nie wiadomo czy owy czujnik tam w ogóle jest. Szyby z przedliftu pasują do auta po liftingu (nowszego). Nie wiadomo z którego rocznika pochodzi szyba i lusterko. Bywało tak że gdy zmieniali spece od napraw tymczasowych taką szybę z lusterkiem to po prostu odpinali czujnik. Dlaczego?

Czujnik z przed lifta (starszy model) nie pasował w obudowę po lifta (nowszego modelu) więc darowali sobie rzeźbę. Na dodatek przed lift ma inną komunikację tego czujnika z MCE. W przed lifcie albo po lifcie (już nie pamiętam) było chyba MCE09 w tym Audi. Mogę się mylić bo nie mam czasu szukać.

Najważniejsza rzecz, zdjąć lusterko i zerknąć czy owy czujnik tam jest. Jeśli go nie ma to raczej darować sobie zabawę bo koszt przywrócenia tego do normalności = szyba + czujnik + lusterko + ponowne kodowanie czujnika w MCE + ew. włącznik. Nie interesowałem się tym nigdy więc i tu mogę się mylić i przyznam że nie wiem dlaczego nie oryginalna szyba zakłóca pracę czujnika. Z tego co wyczytałem w klubie Audi to sporo osób właśnie po przez nieoryginalną szybę ma problemy z czujnikiem. Co w tym jest, nie mam bladego pojęcia. Skład szyby? Filtry UV? Nie wiem...

 

Kolejna sprawa jest taka:

Tak wygląda włącznik świateł z Audi/VW wyposażony w C/L Home. Czy obok włącznika świateł masz ten suwak oraz przycisk ewentualnie napis AUTO?

Właśnie ten tryb AUTO uruchamia czujnik. Światła zapalą się automatycznie gdy się ściemni i włączony jest tryb AUTO.

Jeśli nie to zapomnij o temacie, szkoda kasy i czasu.

c864ca3451db69e8med.jpg

i tak naprawdę kolejności pomyliłem :szczerb:  zakręcony jakiś jestem, brak kawyyyyyy!!!  :facepalm:

więc... najpierw sprawdź czy we włączniku świateł jest tryb AUTO. Jak go nie ma, to o reszcie już zapomnij...


Użytkownik wariat edytował ten post 11.03.2016 - 08:59


#23

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hahaha ;) ja też nieprzytomna i w dodatku chora, także dobrze Cię rozumiem ;)

Prawie na pewno nie ma AUTO, jest DLR - ledy się wtedy włączają. Ehhh, tak to jest sugerowanie się opisem osoby z allegro, co to chce autko sprzedać ;] i w dodatku jest mojej płci!

No to jeszcze jedno pytanie o czujnik -  tym razem deszczu - jak toto sprawdzić, czy mam :P? Bo podobno też jest....



#24

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czujnik deszczu??

To ten sam czujnik co czujnik zmierzchu!

Też powinien być w tym samym miejscu co zmierzchu! Włącznik wycieraczek powinien mieć także funkcję AUTO ale jak jest oznaczona i jak ją się włącza w Twoim modelu to nie pamiętam. Różne są opcje. W jednym Audi miałem tak że trzeba było całą "gałkę" wcisnąć jak by w kierunku kierownicy. Jak jest w innych to gdy poczytam to napiszę.

 

 

a tak wygląda naklejka którą powinnaś znaleźć. Może być na słupkach drzwi, w bagażniku, w schowku, pod maską i wszędzie indziej gdzie da się to nakleić. Jeśli takową znajdziesz to zapodaj jej fotkę. Tam jest wypisane dosłownie wszystko łącznie z numerem VIN no chyba że ktoś te naklejkę zmienił a koszt druku tego to niespełna 5,50zł za sztukę.   Są tam kody wyposażenia i dzięki temu wiesz co w aucie powinno być.

http://www.a4club.pl...p?topic=23923.0

 

A Ty masz to auto czy chcesz dopiero kupić? Jeśli jest wystawione gdzieś w ogłoszeniach lub aukcji to zapodaj link. Zobaczymy co tam ciekawego namazano :szczerb: albowiem w Polsce ostatnio dobry bajer to cały sukces!


Użytkownik wariat edytował ten post 11.03.2016 - 09:28


#25

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Auto mam od końca stycznia zakupione od pewnej babeczki w Żyrardowie - naklejki będę szukać później, bo teraz nie mam jak.



#26

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A więc tak, z VIN wyszło mi: Audi A3 Hatchback 3 drzwiowy, rocznik 2009, produkcja:niemcy,

 

Wspomaganie kierownicy
Centralny zamek
Elektryczne szyby
ABS

To jest w standardzie.

 

W opcji to auto miało (salonowo):

Tempomat
Kontrola stabilności
Komputer pokładowy
Radio AM/FM
Xenony
Światła przeciwmgielne
Podgrzewane fotele
Skórzane fotele
Klimatyzacja z przodu
Felgi aluminiowe

 

Nic nie piszą o wspomnianych czujnikach w kilku dekoderach.



#27

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

3-drzwiowy? Mam 5-oro drzwi....:D

Fotele z tapicerką, reszta by pasowała. Ehhh, no nie spodziewałam się, że na allegro ktoś nie podkoloruje opisu...nie ma co się łudzić w ogóle.



#28

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pisze jak byk 3 na 5 drzwi czyli dwa razy drzwi (pasażer + kierowca) + klapa bagażnika i to w każdym dekoderze. Pochodzenie auta: Ingolstadt, rocznik 2009, przeznaczenie: rynek Niemiecki.  Aż w kilkunastu bazach wbiłem VIN i wszędzie wychodzi 3 drzwiowy. Albo w VIN jest błąd albo...

Nie odpowiedziałaś na pytanie: kupujesz to auto dopiero czy już kupiłaś?

Bo jeśli kupiłaś i na karoserii masz taki VIN jak w dowodzie a faktycznie masz 5 drzwi to ... nie chcę nic mówić... ale chyba będzie problem...

Nie możliwością jest by aż 17 dekoderów się pomyliło. Każdy mówi że to 2009 rok, Hatchback i 3 drzwi. Wpisz sobie ten VIN np. tu:

http://www.autobaza.pl


Użytkownik wariat edytował ten post 11.03.2016 - 09:49


#29

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdziłam, ale niczego poza modelem i rocznikiem nie podało bez uprzedniego płacenia za jakiś raport.

Niemożliwe, by to był jakiś błąd. Co, ktoś sobie drzwi dorobił?? 

Edit: Znajomy ma kumpla w serwisie, sprawdził VIN jeszcze raz i jest wszystko w porządku - samochód jest 5-drzwiowy i pisemnie (VIN) i w rzeczywistości. 


Użytkownik ManicYouniverse edytował ten post 11.03.2016 - 10:15


#30

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Mi z tego VIN wychodzą wszędzie 3 drzwi. A znajomy nie pomylił oznaczeń?

3/5  to trzydrzwiowy

5/5 to pięciodrzwiowy

Sama zobacz. http://pl.vindecoder...UZZZ8P19A110336


Użytkownik wariat edytował ten post 11.03.2016 - 10:45



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych