Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Szukam filmu


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1

Mexter.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Szukam filmu dokumentalnego z 1997-1998 roku na temat nawiedzonego domu w Wieliczce, przy ulicy Dobczyckiej. Film był kiedyś puszczany chyba na TVP Kraków, ale niestety nie pamiętam tytułu ani reżysera. Może ktoś coś kojarzy? Pozdrawiam:)


  • 0

#2

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ten dom, w którym dokonywano aborcji i palono płody w piecu chlebowym? Może to jeden z odcinków programu "Nie do wiary"?


  • 0



#3

Mexter.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, chodzi o ten dom. Jakiś czas temu miałem okazję rozmawiać z osobą, która była w tym domu  i odprawiała tam coś na kształt seansu spirytystycznego w tamtych latach. Potem na podstawie tego powstał krótki film dokumentalny, ale raczej na pewno nie było to "Nie do wiary". Podobno przed wojną mieszkała tam rodzina żydowska i w piecu palono ciała dzieci, które wcześniej były "mielone" w maszynie do mielenia mąki, aby złożyć ofiarę z ich krwi. Osoba z którą rozmawiałem twierdzi że podczas seansu słyszała tam krzyki siedmioro dzieci.

 

Jakieś 2-3 lata temu dom wyburzono, do dzisiaj nikt na tej działce nic nie buduje.


Użytkownik Mexter edytował ten post 07.03.2016 - 22:26

  • 0

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Siedmiorga dzieci. 

A jak ta osobistość stwierdziła, że to głosy 7 a nie 8 czy 5 dzieci? To mnie ciekawi.

Działki leżą odłogiem latami, więc nie widzę w tym niczego dziwnego.


  • 0



#5

Mexter.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osoba ta to bioenergoterapeuta z Krzywaczki koło Krakowa. Czy to prawda to nie wiem, ale twierdził że słyszał tam krzyki siedmiorga dzieci. Mówił mi tytuł filmu i reżysera ale nie mogę sobie przypomnieć. 


  • 0

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, chodzi o ten dom. Jakiś czas temu miałem okazję rozmawiać z osobą, która była w tym domu  i odprawiała tam coś na kształt seansu spirytystycznego w tamtych latach. Potem na podstawie tego powstał krótki film dokumentalny, ale raczej na pewno nie było to "Nie do wiary". Podobno przed wojną mieszkała tam rodzina żydowska i w piecu palono ciała dzieci, które wcześniej były "mielone" w maszynie do mielenia mąki, aby złożyć ofiarę z ich krwi. Osoba z którą rozmawiałem twierdzi że podczas seansu słyszała tam krzyki siedmioro dzieci.

 

Jakieś 2-3 lata temu dom wyburzono, do dzisiaj nikt na tej działce nic nie buduje.

 

 

 

Żadne źródła historyczne nie potwierdzają istnienia rytuału który przywołałeś.  Słowo podobno przywołuje na myśl opowiastki powstające u szewca. 


  • 0



#7

Arczibald.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, również szukam pewnego filmu, który oglądałem bardzo dawno temu w tv. Nie chciałem zakładać nowego tematu, pomyślałem ,że się podepnę. Do rzeczy, 

jak wspomniałem oglądałem go bardzo dawno temu, pamiętam jednak ,że był on emitowany jakoś niedawno gdy można było obejrzeć w tv pierwszą część "Matrixa" ,więc może 14 lat temu, ciężko powiedzieć.

 

Film ten dotyczył rzeczy paranormalnych dlatego zapadł mi w pamięć, mogę jedynie opisać sytuację ,które pamiętam, więc...

pierwsza historia dotyczyła grupy znajomych ,która wolny czas spędzała na plaży, w pewnym monecie jeden z uczestników wstał i zaczął biec ,docierając do skarpy zeskoczył z niej, jednak nie była to wysoka skarpa pod spodem był piach. Gdy znajomi dotarli w to miejsce i spojrzeli w dół ,faceta nie było,

 

drugie co pamiętam to krzesło stojące na drodze, na nim postać zakryta od głowy do stóp czarną chustą. (postać gdyż można było zauważyć kontury głowy, ramion)  W okół trochę ludzi i obok facet, coś jakby szeryf czy coś w ten deseń gdyż trzymał zbiegowisko na dystans. Było tam też auto ,takie z lat 60 wszystko też wskazywało na ten okres. W pewnym momencie mężczyzna ściągną chustę a pod nią nikogo nie było,

 

ostatnia historia dotyczyła pewnej ekipy filmowej ,nie wiem czy poszukiwali zjawisk paranormalnych, która weszła do opuszczonego budynku i ślad na zawsze po nich zaginął. Tutaj akurat tyle zapamiętałem. 

 

Gdy oglądałem ten program byłem jeszcze dzieckiem ,po latach starałem się odnaleźć ten/te filmy jednak z marnym skutkiem. Może ktoś ze starszych użytkowników coś kojarzy? Z góry dziękuję 


  • 0

#8

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam, szukam filmu z lat 90. Film był o chorym chłopcu na autyzm który siedział i kręcił talerzami, z początku sam, później dołączyła do niego matka gdy już miał wyjść z autyzmu coś się wydarzyło i na nowo zaczął od początku siadać na podłodze i kręcić talerzami. Koniec filmu jest taki, iż chłopiec jest zupełnie zdrowy.

 

Szukam w internetach ale same błędne filmy mi wyskakują, może ktoś ze starszych forumowiczów pamięta ten film.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych