Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Trochę wszystkiego.

fotografia natura zdjęcia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kalhaan.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałabym przedstawić i oczywiście poddać konsktruktywnej (!) ocenie kilka moich zdjęć, część robiona telefonem, bo czasami widze coś ładnego nawet idąc do garażu, część cyfrówką. Jestem totalnym amatorem, ale się staram, więc mam nadzieję, że coś doradzicie, jeśli jest źle lub nie tak dobrze jak powinno być.
 

Zdjęcie numer 2, jakby ktoś chciał wiedzieć, zostało zrobione w forcie w okolicach Przemyśla (za cholerę nie mogę sobie przypomnieć teraz nazwy miejscowości, może ktoś rozpozna).

Załączone grafiki

  • 12523201_962133283845824_8157260264268586737_n.jpg
  • SAM_2180.JPG
  • SAM_2759.JPG

Użytkownik Kalhaan edytował ten post 26.02.2016 - 02:35


#2

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze zdjęcie jest świetne. Rób więcej zdjęć :)



#3

Leif Thorgunn.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze zdjęcie naprawdę super.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że super zdjęcia często wychodzą od niechcenia, przypadkiem. Widzisz coś, strzelasz fotkę, a potem nagle okazuje się że spośród 200-300 które strzeliłeś tego dnia to wybija się najbardziej. Wprawdzie daleko mi do eksperta, ale mogę poradzić jedno - rób dalej zdjęcia, ile się da i czym się da.



#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzecie zdjęcie ma potencjał - oryginalny kadr i fajny pomysł :) dwójka zupełnie nie przyciąga, typowa fotka, fajniej by wyszło, jakbyś stanęła bardzo blisko muru i ustawiła głębię ostrości - przysłonę na 1.4, 2.8 itp. Wtedy miałabyś większość muru rozmazaną a tylko niewielki fragment, ten blisko fotografa - ostry. 

Jedynka też fajna, ale moim zdaniem za wąska, to znaczy, mogłabyś zmieścić troszkę więcej tego krzaka, dać trochę luzu z prawej strony :)





#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzecie zdjęcie niezłe. Pierwsze dobre ale gałązki na tle śniegu wyszły nieco prześwietlone.

 

Drugie zdjęcie wyszło za jasne i słabo kontrastowe, nie wiem czy to nie wina obiektywu. Widać też lekkie rozmycie na krawędziach kadru. Możliwe że nieco dałoby się poprawić w programie graficznym. No i nie ma jakiegoś charakterystycznego punktu, nie wiadomo co właściwie cię tu zainteresowało. To zdjęcie jak z prezentacji "o tak wygląda północna flanka fortu drugiego". Gdybyś podeszła bliżej i ustawiła kadr tak, aby zaczynał się od następnego łuku, wtedy interesującym motywem byłyby te pnącza zwisające z arkad, akurat te dwie są nimi najbardziej porośnięte. A tak większość kadru to trawa.





#6

Kalhaan.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drugie zdjęcie było robione w celach pamiątkowych, więc wagi nie przywiązywałam do ostrości itd. Dzięki za rady, cieszę się, że się podoba. A co do niektórych rad, nie wszystko (chyba) dam radę zmienić i ustawić, bo aparat to stara używana cyfrówka z niedziałającym zoomem, same podstawowe opcje i kilka trybów. Samsung PL210. To wszystko, czym mogę zdjęcia robić. Dzięki za miłe słowa i wszelkie rady, jak znowu coś zrobię/znajdę to na pewno tu wrzucę :)






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: fotografia, natura, zdjęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych