Skocz do zawartości


Zdjęcie

TOP 5 - zjawiska paranormalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma lepszych i gorszych nagrań. Przy obecnej technice i programach graficznych dostępnych w necie, to każde nagranie będzie wiarygodne.

 

I kazde bedzie fejkiem :) Bo to, bo tamto :) Czyli nagrywanie jakichkolwiek zjawisk nie ma żadnego sensu. Jak będzie super jakość 4k to się powie, że grafika. Jak słabsza jakość, że model albo linka. Bez sensu to wszystko się robi.


  • 1

#17 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Takie są niestety fakty. Takie mamy czasy i możliwości obróbki wideo oraz dźwięku. Zresztą wiadomo, że ludzie mają hobby i mogą chcieć nawet dla własnej satysfakcji profesjonalnie przygotować jakiś mit. Jak dla mnie jeżeli ja nie wierze w duchy to będzie zawsze to fotomontaż gorszej lub lepiej przygotowany. Osoby bardziej wierne i otwarte na tego typu zjawiska będą sobie wmawiały a może jednak. 


  • 0

#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie w tym rzecz, vaqowski. Po prostu niezwykłe zjawiska wymagają niezwykłych dowodów. Nagranie filmowe niestety nie jest niezwykłym dowodem, bo każde nagranie można spreparować jakimś programem graficznym albo posłużyć się linkami. Więc bardzo często nawet specjaliści od grafiki komputerowej mają problem z oceną danego materiału.
Podam taki przykład. Wyobraź sobie film na którym widać postać, która przypomina boga. Możesz uwierzyć, że to jest prawdziwy bóg albo wątpić. Nie masz prawie żadnej możliwości, żeby rozstrzygnąć jaka jest prawda.
Lub nagram film na którym będę przesuwał jakiś przedmiot bez dotykania go. Film nie będzie edytowany i linek też nie będzie widać. I co, uznasz że film przedstawia realne zjawisko niewyjaśnione?
Rozumiesz już?

Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.02.2016 - 18:42

  • 2



#19

Borubar2821.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to skoro filmiki są zbyt małym dowodem to jaki byłby odpowiedni dowód?


  • 0

#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zależy o jakim zjawisku mówimy. Bo filmik gdzie jest jedna osoba albo nikogo nie ma tylko same krzesła które się przesuwają to za mało. W takich sytuacjach potrzebny by był jakiś niezależny obserwator którego na takich filmikach przeważnie nie ma.
Dobrym przykładem jest ten filmik

https://m.youtube.co...h?v=QlfMsZwr8rc

Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.02.2016 - 20:16

  • 0



#21

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem i właśnie o tym mówię, że dowody wideo straciły kompletnie na wartości.

 

Na przykładzie UFo tylko lądowanie spodka przed białym domem i wynurzenie się z wnętrza 'szaraków' udowodniłoby wszystkim jak jest, a tak to możemy sobie gdybać. Nawet piktogram 'alien face' i zakodowana wiadomość obok nie były mocnym dowodem...(dla mnie 100%wym)

 

Już o istnieniu duchów nie wspomne bo jest to nie do udowodnienia. Uwierzy ten kto poczuje to na sobie.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 24.02.2016 - 21:44

  • 0

#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie, ale dlaczego się tak dziwisz, że szuka się racjonalnych wyjaśnień? W przypadku takich filmów czy innych zdjęć mamy dwie możliwe drogi. Można prawie od razu stwierdzić, że jest to niemożliwe, a można też zacząć od szukania wyjaśnień racjonalnych. Jeśli od razu przyjmiesz że coś jest niemożliwe, to w zasadzie nie będziesz się różnił od 7 letniego dziecka, które stwierdziłoby to samo.


  • 0



#23

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No właśnie, ale dlaczego się tak dziwisz, że szuka się racjonalnych wyjaśnień? W przypadku takich filmów czy innych zdjęć mamy dwie możliwe drogi. Można prawie od razu stwierdzić, że jest to niemożliwe, a można też zacząć od szukania wyjaśnień racjonalnych. Jeśli od razu przyjmiesz że coś jest niemożliwe, to w zasadzie nie będziesz się różnił od 7 letniego dziecka, które stwierdziłoby to samo.

Zgoda. Tylko jak np można krytykować nagrania NASA gdzie ewidentnie są nagrane obiekty obcej cywilizacji?


  • 0

#24

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No właśnie, ale dlaczego się tak dziwisz, że szuka się racjonalnych wyjaśnień? W przypadku takich filmów czy innych zdjęć mamy dwie możliwe drogi. Można prawie od razu stwierdzić, że jest to niemożliwe, a można też zacząć od szukania wyjaśnień racjonalnych. Jeśli od razu przyjmiesz że coś jest niemożliwe, to w zasadzie nie będziesz się różnił od 7 letniego dziecka, które stwierdziłoby to samo.

Zgoda. Tylko jak np można krytykować nagrania NASA gdzie ewidentnie są nagrane obiekty obcej cywilizacji?

 

 

Ewidentnie? A możesz pokazać jakiś film, który został uznany za prawdziwy i sprawdzony pod tym kątem? Chodzi mi o konkretne dowody tej tezy. Bo ja osobiście nie słyszałem o takim a chętnie bym się czegoś dowiedział.


  • 0



#25

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

NASA nadawala na zywo przez bardzo dlugi okres czasu. Jakiś gosciu to po prostu ponagrywał. Widać wyraźnie obiekty, które startują z Ziemi. Latają z ogromnymi prędkościami, skręcają. Materializują się z nikąd itd .. na yt wszystko jest. Oczywiscie jakość jest kiepska bo to były lata 90te VHS i te sprawy, do tego dochodzi konwersja ale same obiekty są widoczne i to są oryginalne nagrania. Żadnych ściem. Zresztą sami astronauci mówili już wiele razy, że "coś tam jest", albo Gordon Cooper- amerykański bohater można powiedzieć, fantastyczny życiorys itd, który niedługo rpzed śmiercią powiedział, że w strefie 51 mieli spodek i widział na własne oczy jak ląduje kilkanaście metrów od niego rpzy czym wyraźnie zaznaczył, że to nie mogł być ludzki wytwór. - to ja nie wiem jakich dowodów trzeba więcej żeby przestać być sceptykiem w tej materii. Chyba tak jak wyżej napisałem, musieliby wylądować i podać Wam rękę

 

 

od 6 do 7 minuty


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 25.02.2016 - 02:30

  • 3

#26

Zakacupirzony.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nagrania zrobiły na mnie duże wrażenie... przychylam się ku opcji, że mogą być prawdziwe. Druga strona mnie zaś mówi, że mogą to być fejki - bo teraz tego pełno. Ludzie trochę sami sobie nagrabili w tym temacie. Bo jeśli liczyć na 100% uczciwość ludzką- bysmy się tutaj nie głowili najpierw co jest prawdziwe a co nie; każdy by dociekał co dokładnie jest na filmiku bez dywagacji czy jest to prawdziwe czy zostało wyreżyserowane.

 

Jak ktoś wyżej stwierdził- zbyt dobre nagranie to fejk, bo ze studia. Zbyt słabe- grzybowo, bo nic nie widać. Osoba "bezstronna" na nagraniu, która dostrzegła nagraną rzecz? Mamy przecież programy typu GHOST HUNTERS wszelkiej maści, gdzie (czasami) to, co złapala kamera, zostało potwierdzone przez uczestników programu.
Eh, powiem tyle, że lawirowanie po obecnym zalewie informacji jest szalenie trudne - zwłaszcza odfiltrowanie "prawdziwej" wiedzy od wymysłów i głupot. A tym ciężej to zrobić, bo najczęściej szukamy informacji o których nie mamy pojęcia, fundamentu i punktu zaczepienia..


  • 0

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok filmik fajny tyle że jak na moją skromną wiedzę to te obiekty mogą być zwykłymi kosmicznymi śmieciami


http://www.eureknews...zne-smieci.html

Skoro tyle tego lata to nie dziwię się że część z tego nagra się na kamerę. A te obiekty nie znikają tak po prostu. To że się tracą wynika z tego źe przestają odbijać światło bo zmienią położenie w kierunku słońca. Większość z nich znika z kadru dlatego też ich nie widać
Więc kto miałby mi podać rękę bo raczej nie to coś w kosmosie.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.02.2016 - 18:00

  • 2



#28 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Czemu z duchów przechodzimy na UFO? W kosmitów wierzę, ale w duszki i zjawy jakoś nie. Statki obcych można jakoś już tłumaczyć bo nasza technika też ma na tyle wysoki poziom, że można dopuszczać możliwość istnienia obcych i ich pobytu tutaj teraz lub w przeszłości. A duch... jaka jest podstawa jego materializacji, czym jest i czemu straszy ludzi? Zwykłe religijne przesądy i dogmaty.


  • 0

#29

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście nie ma twardego dowodu na istnienie duchów , ale też nie ma pewności czy nagrania video są manipulowane , sadze ze duza część nich jest ale niektóre  wideo są bardzo przekonujące . Cóż nie sadze żeby kiedyś udowodniono istnienie duchów chyba ze objawił by się sporej grupie osób i pod wyraźna postacią :P


  • 0

#30 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Jeden z filmików legendarnego Sasquatch'a z 1977 roku został rzekomo potwierdzony przez specjalistów, że to nie mógł być człowiek idący kostiumie lecz prawdziwa postać. I było to analizowane klatka po klatce w raz z budową twarzy i każdym ruchem osobno.

 

 

Nawet tak dokładnie przeanalizowany filmik nie dał podstaw do twierdzenia w pełni, że tak taki gatunek/zwierze naprawdę istnieje. Prawdopodobnie wszystkie inne nagrania to mistyfikacja przygotowana przez ludzi. Był nawet dokument o ekipach, które przyznały się jak to podrabiać od śladów po inne czynniki. Tego jednego filmiku nie da się obalić.


Użytkownik .Uzurpator. edytował ten post 25.02.2016 - 21:01

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych