Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złote Szaraki - propozycje zmian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#31

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3012
  • Tematów: 2584
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wprawdzie się jeszcze nie wypowiedziałam w tym wątku, ale śledzę go uważnie -- i przyznam, że sporo propozycji jest naprawdę ciekawych. Ze zmianami wstrzymamy się jeszcze przez chwilę póki się nie wyklarują konkretne opcje (w końcu nagrody są dla Was, a nie dla mnie i to Wam mają się podobać), później poddamy je pod dyskusję i głosowanie poprzez ankietę.

 

Przyznaję jednak, że prywatnie nagrodę o nazwie Szczekająca Firanka uważam za absolutny hit... :)


  • 0



#32

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

To rzeczywiście mogłoby rozwiązać problem, powinniśmy iść w tym kierunku. Mam jedną wątpliwość - czy to nie dyskryminuje aktywnych sceptyków, zamieszczających setki postów rocznie, którzy wykazali się wielką aktywnością i wygraliby wg starej formuły, ale załóżmy, że żadne z ich wyjaśnień nie było epickie, więc w takiej formule by przegrali z kilkoma wpisami mało aktywnego sceptyka?

 

Z jednej strony tak. Ale z drugiej strony, to właśnie na takiej zasadzie działają najbardziej prestiżowe nagrody filmowe jakimi są oscary właśnie, "pierwowzory" złotych szaraków. Wielu aktorów "starych wyjadaczy" nie ma statuetki mimo, że na koncie mają wiele naprawdę świetnych filmów. Z drugiej strony mamy wielu świeżaków z oscarami, którzy zagrali w dosłownie kilku filmach, ale udało im się trafić akurat w ten jeden, za co zostali nagrodzeni.

 

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy ;) Choć moim zdaniem duży minus głosowania na najlepsze sceptyczne wyjaśnienie to to, że ciężko pod koniec roku przypomnieć sobie wszystkie takie posty, a użytkowników się jednak pamięta.


  • 0



#33 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Swoją propozycją dwuetapowego głosowania chciałem zwrócić uwagę na możliwości samego udziału ludzi GŁOSUJĄCYCH. Większa frekwencja, większa zabawa. Można zgłaszać, ale jeżeli nie chcesz tego robić możesz brać udział w głosowaniu. Naprawdę bardzo prosty mechanizm. Nie umniejszam aktualnych i byłych formuł konkursu. Opisałem tylko sposób możliwości na większe zaangażowanie samej społeczności w tym osoby biorące udział w głosowaniu a nie samym byciu typowanym.


  • 0

#34

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dwu etapowość jest możliwa tylko w jednym ciągu:

- styczeń od 15 do 31 ( wybieramy kandydatów na starych zasadach, czyli każdy głosujący typuje 1. ***** 2.**** 3.**** ),

- luty od 01 do 07 ( głosujemy w ankiecie [bo szybciej i są już ustaleni kandydaci] jednym głosem, ten kto uzyskał najwięcej wygrywa, mniej - wiadomo drugi i trzeci ).

Finalne głosowanie będzie łatwe do podsumowania, bo forum samo podliczy ilość głosów.

Oczywiście, technicznie można to dopracować, ale wydaje mi się, że prościej nie można.

 

Kategorie:

Tłumacz/Redaktor - napisałem wcześniej o co mi w tym chodzi, 

Newsman - szczerze mówiąc (pomimo tego, że jestem laureatem tej nagrody), nie do końca jestem do niej przekonany,

Top Sceptyk - jak najbardziej,

Top Zwolennik - a i owszem, choć wybór tutaj jest najtrudniejszy, bo często zwolennik, jest również sceptykiem... ale co tam,

Top moderator - tak,

Największy wkład w forum - i tutaj mam zagwozdkę, ponieważ od samego początku istnienia tej kategorii, uważam, że powinno się skończyć na wyborze kandydatów, a ostatecznego wyboru powinna dokonać Szefowa, bo to jej ocena jest najbardziej obiektywna - kto i ile dla forum zrobił,

Za kulturę wypowiedzi - niezmiennie tak,

Szczekająca Firanka Roku - też.





#35

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że przydałoby się utrzymać wyniki w tajemnicy do czasu gali, przynajmniej przed tymi co nie liczą samodzielnie zawczasu ;) Ankieta ok - ale jakoś trzeba byłoby ukryć wyniki przed oczami głosujących. 


  • 0



#36

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że przydałoby się utrzymać wyniki w tajemnicy do czasu gali...

Tak, tak , tak!

W czasie eliminacji również, tylko, że technicznie to może być trudne, ponieważ posty powinny się ukrywać od razu po wysłaniu. Podobnie zresztą z ankietą, nie powinien być widoczny stan głosowania i lista głosujących. 

Anonimowość głosujących, może być sukcesem tej zabawy.





#37

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3012
  • Tematów: 2584
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W czasie eliminacji również, tylko, że technicznie to może być trudne, ponieważ posty powinny się ukrywać od razu po wysłaniu. Podobnie zresztą z ankietą, nie powinien być widoczny stan głosowania i lista głosujących. 
Anonimowość głosujących, może być sukcesem tej zabawy.


Nie doceniasz mnie ;) Jest to do zrobienia. Trochę czasu mi na to zejdzie, ale posty mogą być ukrywane po napisaniu.
  • 0



#38

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę czasu mi na to zejdzie, ale posty mogą być ukrywane po napisaniu.

Myślałem, że to bardziej skomplikowane, alem ciemniak i tyle....





#39 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Głosowanie i wyniki też mogą być ukryte. IPB jak i PHP dają nie ograniczone możliwości w tym zakresie. Także o względy techniczne proszę się nie martwić.


  • 0

#40

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byle nie przedobrzyć, bo jak jest za dużo urozmaiceń to też nie jest fajnie. Prostota ma swoje piękno.

Ja osobiście dodałbym złotą malinę, zrobiłbym temat roku, czy najciekawszy/najlepszy temat i połączyłbym szaraka publiczności i największy wkład w forum i nazwał to nazwą tytułową, czyli "Złoty szarak".

A jak będziemy się tak rozdrabniać to zaraz się zrobi misz/masz, bo np jak widać po głosowaniu 'najciekawsze posty' idą w parze z 'kulturą wypowiedzi', co jest też dość logiczne, bo jak ktoś pisze ciekawie to raczej chamstwa w tym nie będzie. Dlatego, żeby nie przesadzić, bo za chwilę się okaże, że każdą kategorię trzeba zmienić.


  • 0



#41

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najciekawsze posty mi nie pasują, ale kategorii bym nie usuwał. Chodziła mi po głowie nowa nazwa i lekkie rozszerzenie. Najciekawsze posty wiążą się z wiedzą, więc kategorię nazwałbym Omnibus Roku. Będzie lekko z humorem i odda kategorię.





#42

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Określenie omnibus jest lekko obraźliwe dla sporej ilości osób...


  • 0



#43

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Określenie omnibus jest lekko obraźliwe dla sporej ilości osób...

Bo się źle kojarzy :D

 

- Kochanie, dziś nauczycielka, na wywiadówce, nazwała naszego syna onanistą.

- To oburzające. Jutro idę do dyrektora.

- Mamusiu, dwa razy ci powtarzałem - omnibusem. O-MNI-BU-SEM.

 

A co do utajenia głosowań, to pomysł jest niezły, bo wykluczy to możliwość liczenia głosów, przed oddaniem swojego (jeśli ktokolwiek to robił). Z tym, że utrudni też nieco zmianę swoich typów, co przecież parę razy się zdarzyło i jest dopuszczalne w regulaminie.


  • 1



#44

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczekająca Firana - ok, teraz rozumiem :D

Anonimowe głosowanie - genialne, po prostu. Wtedy gala zyskuje jeszcze bardziej :)
 

Z jednej strony tak. Ale z drugiej strony, to właśnie na takiej zasadzie działają najbardziej prestiżowe nagrody filmowe jakimi są oscary właśnie, "pierwowzory" złotych szaraków. Wielu aktorów "starych wyjadaczy" nie ma statuetki mimo, że na koncie mają wiele naprawdę świetnych filmów. Z drugiej strony mamy wielu świeżaków z oscarami, którzy zagrali w dosłownie kilku filmach, ale udało im się trafić akurat w ten jeden, za co zostali nagrodzeni.

Pierwowzór pierwowzorem, ale tak naprawdę nie da się tego przenieść 1:1. Przykładowo, nie sposób nagrodzić moderatora za "interwencję roku" ;) Forumowa specyfika narzuca pewne ramy, w których możemy się poruszać.
 

Najciekawsze posty mi nie pasują, ale kategorii bym nie usuwał. Chodziła mi po głowie nowa nazwa i lekkie rozszerzenie. Najciekawsze posty wiążą się z wiedzą, więc kategorię nazwałbym Omnibus Roku. Będzie lekko z humorem i odda kategorię.

Omnibus jednak kojarzy mi się z czymś innym. I nie, nie chodzi tutaj o żart Pishora :D Przypomnę tylko, że w pierwszej edycji ZSów, 2. miejsce w tej kategorii zajął radosław (sam z resztą na niego głosowałem). Nie powiedziałbym, żeby radek pasował do tego słownikowego znaczenia słowa "omnibus".
  • 0



#45 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Cieszę się, że moja propozycja dwuetapowego konkursu jest wam przychylna. Dodając do tego anonimowy przebieg wtedy gala sama w sobie by była bardzo emocjonująca :) No, ale do następnej gali prawie rok. Także to można doprowadzić do perfekcji.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych