Skocz do zawartości


Zdjęcie

[TEORIA] w jaki sposób tworzą sie Piktogramy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#16

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no jesli popatrzec jak pracuja circle makers sa jest tam duzo elektroniki (niewiem do czego sluzy) ale by wykreslic dokladne kształty czy w jakis sposob sprecyzowac wymiary to trzeba chyba komputera :P i jeszcze kwestia czasu ... kregi tak olbrzymie jak Obcy z Dyskiem binarnym (!)niesadze by zajeło czlowiekowi tylko 1 dzien niezaleznie ile osob by pracowało
  • 0

#17

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No masz racje, bo widac ze kregi sa coraz lepsze :D ale kiedys takich dobrych nie bylo, przynajmniej nie sa udokumentowane. Pozatym nikt nie powiedzial ze robia to w 1 dzien, jak dzadza w lape wlascicielowi pola to moga sobie i tydzien robic.
  • 0

#18

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w sumie masz racje ... ale niesadze by nasze prababcie były w jakims spisku mówiac to samo :P bo slyzałem od wielu osob ze wlasnie prababcie opowiadały o takich zjawiskach jak kule nad polami a potem kręgi
  • 0

#19

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wlasnie prababcie opowiadały o takich zjawiskach jak kule nad polami a potem kręgi


No to nie można zaprzeczyć w to, że mogły należeć do takich spisków. Skoro to one opowiadały...
  • 0



#20

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wlasnie im dalej w przeszlosc, tym wiecej zabobonow i wierzen bylo i ludzie wszystko tlumaczyli czarami itd. szczegolnie wlasnie takie prababcie. Pozatym to zaden spisek, tylko jeden wielki mit, ktory trwa od polowy XX wieku. I jakos pierwsze slysze zeby babcie o tym gadaly ;) zwlaszcza ze w polsce kregi pojawily sie niedawno.
  • 0

#21

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat drogi przyjacielu! Drodzy koledzy!
Jako sędzia moich debat i osoba obserwująca to forum znasz po trochu moje poglądy. Wiesz, że jestem oponentem roku 2012, orbów i wielu innych NIESPRAWDZONYCH, NIEZBADANYCH rzeczy, które często MYLNIE nazywa się para. Pośród tysięcy kretyństw jakie wymyślają ludzie jedynie umysł OBIEKTYWNY, UCZCIWY I BADAWCZY może zadać kłam wszystkim fikcyjnym teoriom.
To co wymyślił Jamochłonik jest tworem młodego, niedoświadczonego umysłu, który myśli, że siedząc przed swoim PC wymyśli odpowiedź na którą nie poznamy odpowiedzi pewnie jeszcze przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Odpowiedzi, której szukają naprawdę tęgie umysły, badacze i poszukiwacze. Nie karcę go teraz, cieszę się, że MYŚLI - robi coś czego NIE ROBI w ogóle w swoim życiu wielu ludzi na tej planecie. Cieszę się, że snuje teorie, zastanawia się i dyskutuje. Cieszę się, że ludzie mu odpisują i razem starają się sklecić COŚ.
I w tym miejscu wystarczy POCHWAŁ, a zacznę Z..BY.
To, że obiektywizm umarł milion lat temu, a może w ogóle się nie narodził wśród ludzkości to nie mit i legenda, a brutalna prawda kująca w oczy co po niektórych. A ci co mają to w d.pie to i tak to walą i z całą stanowczością i pewnością bronią swoich racji omijając szerokim łukiem niewygodnych faktów. I tak jest w DWIE STRONY. NIE TYLKO entuzjaści omijają szerokim łukiem niewygodne odpowiedzi, ale czynią to też SCEPTYCY. Prawdziwi badacze już dawno wymarli i szukać ich nie ma po co... Każdy kręci by najlepiej przedstawić swoje stanowisko.
Oba filmy przedstawione gdzieś na początku tego wątku TO FAKE'i, OSZUSTWA - to zostało już ustalone. Tylko o ile portale i prasa para, AŻ WRZE JAK COŚ SIĘ POJAWIA, to CAŁKOWICIE MILCZY jak ktoś rozgryza jakąś zagadkę albo udowadnia oszustwo. Aby nie być gołosłownym poszperajcie z nazwiskiem John Wabe - to da wam odpowiedź co do drugiego filmu. A pierwszy film powstał gdzieś w Belgii i był tworem z tego co pamiętam... PC'ta i zdolniejszego 'artysty'. Powiązywanie piktogramów i kul jest niestety trochę zabawne, bo oprócz jednego(!) DOSŁOWNIE jednego króciutkiego filmiku Steve'a Alexandra nikt nigdy i nigdzie nie nagrał ani nie sfotografował kul nad lub obok piktogramów! A kto może mi potwierdzić czy ten filmik jest autentyczny? NIKT
No i dupa. Szach MAT nr 1.
A teraz druga strona medalu - CropCircleMakers - sceptycy aż PIEJĄ Z ZACHWYTU, że mają odpowiedź - PROSTĄ, ŁATWĄ i PRZYJEMNĄ na pytanie skąd biorą się piktogramy?
A tu GÓWNO - Ci kolesie zrobili dziesiątki, setki fajnych, ładnych, złożonych i prostych piktogramów. Ale nie stoją za piktogramami z całego ŚWIATA!
Anglia to ogromne pole do popisu i tam szaleją, ale nie wszystkie piktogramy są ich tworami! Są piktogramy, których nie stworzyli i NIKT nie przyznał się do ich stworzenia. Pisałeś Tiamat, że ALIEN FACE jest ich robotą - a gdzie się oni do tego przyznali? Gdzie materiały i dowody jak się do tego przygotowywali i jak to robili? HĘ? No dawaj, pokazuj... Przytoczę Ci kolejne jak chcesz - z połowy lat 80-tych, z Ukrainy, Francji, Włoch, Polski... Myślisz, że w Polsce powstała grupa CircleCropMakerów? I jeżdzą po kraju i robią w różnych miejscach (często odległych od siebie po kilkaset kilometrów) ciekawe formacje (choć często bardzo proste)? I ukrywają się?
Jak to wygląda według Ciebie? BUM. Chłopaki zjeżdzamy się pod Gnieznem. OK. Bach robimy piktogram we 3 czy 4 żeby się para głąby nacieszyły! HIP HIP HURA! ROBIMY! (Jadą 100/200/400km wygniatają w nocy świecąc latarkami, wracają do domów i następnego dnia do pracy i na forum VRP czytają i się śmieją?) NAWET NIE NAPISZĄ - to my zrobiliśmy, a wy się tu łudzicie, że to UFO - macie tu nasze szkice, notatki, film i zdjęcia jak to robiliśmy FRAJERZY.
I tu SZACH I MAT NR 2. Nie ma u nas takich grup!!! Jak jakieś małolaty we dwóch to zrobili to wyszło tak, że śmiać się chciało...
Powiedz mi uczciwie (wiem, że to trudne) CZY BYŁEŚ KIEDYŚ NA JAKIMŚ PIKTOGRAMIE W POLSCE ALBO NA ŚWIECIE? HĘ???
.....Osobiście widziałem kilka piktogramów w Polsce i te które zostały zrobione za pomocą desek, a te O KTÓRYCH NIC NIE WIEMY to jak DWA INNE ŚWIATY. Wykonanie jednych, a drugich to jak porównywanie MALUCHA i BUGATTI VEYRON'a. Z tym że chłopcy z CropCircleMaker dzięki technice, komputerom i przygotowaniom dochodzą z poziomu Malucha do poziomu DUŻEGO FIATA. Jeżeli chcesz być PEWIEN (bo moje słowa GÓWNO dadzą - znam umysły takie jak Ty i moje dywagacje tylko wzmocnią Twój sceptycyzm) to po prostu wybierz się na PRAWDZIWE POSZUKIWANIA w kilka miejsc gdzie powstały piktogramy, prześpij się kilka nocy w samochodzie lub na polu obok gdzie one się pojawiają - polecam pola Wiltshire lub pola pod Silbury Hill, a jak szkoda Ci funduszy to okolice Wylatowa lub Gniezna. Zobacz jak pracują badacze, jak NAGLE i całkowicie niepostrzeżenie pojawiają się Cropsy. Wtedy wrócisz na to forum i będziesz opowiadał co to tam nie widziałeś albo czego nie widziałeś. BĘDZIESZ MIAŁ WŁASNE ZDANIE, a nie PRZEKONANIE.
Wiesz, że neguję dziesiątki rzeczy para. Neguję bo BADAŁEM. Jeździłem, rozmawiałem, mailowałem z ekspertami, sam wykonywałem wiele prostszych lub bardziej złożonych badań. Są tematy z których się śmieję (większość na tym forum), ale są takie rzeczy, których PODWAŻYĆ SIĘ NIE DA!!!!!!!!!! BRAK DOWODÓW NA NIE!
To boli, cały światopogląd legnie w gruzach, prawda okaże się kłamstwem, zobaczy się luki w nauce, dostrzeże się ciemną stronę księżyca. Świat stanie się NIEOKIEŁZNANY. Nie uzyskamy odpowiedzi na wszystkie pytania. Pojawi się ich więcej. Mózg będzie parował, a człowiek będzie się bił z własnymi myślami. Zacznie odrzucać schematy, nawyki. OBIEKTYWIZM boli. A najgorsze jest to że nie ma ODPOWIEDZI. Nie znają ich ani naukowcy, ani badacze para. Jest cisza i pustka. A teorie które wymyślamy sami w głowach nie pasują do schematów.
To co piszę może być trochę osobiste i mało zrozumiałe. CHCĘ JEDNAK POWIEDZIEĆ, WYKRZYCZEĆ WRĘCZ:

!!!!!!!!!!!!LUDZIE SZUKAJCIE SAMI, W INTERNECIE NIE ZNAJDZIECIE PRAWDY!!!!!!!!!!!!!!!! :argue: :argue: :argue:
  • 0

#22

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzisz Mike, wszystko cacy. Zainteresowalo mnie to porownanie kregow do klas samochodow. Problem polega na tym, ze najlepsze udokumentowane kregii, ktore sa Bugatti Veyron'em sa zrobione przez ludzi, chocby slynny Alien Face (ktorego kawalek masz w avatarze), ktory zrobil tyle zamieszania. Czyli z tego wynika ze ludzie robia lepsze kregi niz te "oryginalne" ? Na stronie www.circlemakers.org i w jej odnosnikach sa foty wiekszosci najlepszych kregow jakie powstaly, tych ktorymi wszyscy sie na takich stronach jak ta podniecaja, twierdzac ze to najlepsze kregi jakie na naszej ziemi powstaly i nie moga byc dzielem ludzkich rak. A o piktogramach w Polsce to juz wogole nie wspomionaj, widac kosmici ucza sie robic u nas kregi, taka szkolka robienia kregow, a absolwenci szkolki daja popis na wyspach.

[ Dodano: 2006-10-24, 22:24 ]
A co do ogladania na wlasne oczy, bylem w Wylatowie, widzialem na wlasne oczy jak goscie przy wejsciu na pole pobierali oplate 2 zl, a jak tylko bede mial wiecej gotowki wybiore sie na tropienie piktogramow na wyspy ;)
  • 0

#23

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

TIAMAT czy Ty mnie przeczytałeś?? Wątpię...
Gdzie na tej stronie oni się przyznają do Alien Face'a - podeślij mi linki. Gdzie zdjęcia jak go robią? Gdzie szkice, gdzie film z nocnego wygniatania i obliczenia? HĘ?? PODAJ LINKI, bo narazie rzucasz jakieś ogólniki, z których sam się ŚMIEJESZ.

W polsce się uczą?? A ja się zapytam? BYŁEŚ GDZIEŚ INDZIEJ NIŻ W POKOJU U BRATA?? Jaki z Ciebie sceptyk bez dowodów na nie!???
Ja przynajmniej oficjalnie przyznaję, że NIE MAM DOWODÓW, że to UFO, kosmici, marsjanki czy inne twory wszechświata. Ale mówię CROPSY powstają w niewyjaśnionych okolicznościach! Część powstaje w ciągu kilku minut (często w dzień!) inne "na raty"... Są kilkuset metrowe i kilku metrowe, przeznaczenie ich jest nieznane. A to że u nas czy na Ukrainie powstają prostsze niż w Anglii nie tłumaczy, że u nas jest gorzej z technologią i Makerami...

[ Dodano: 2006-10-24, 22:49 ]
I co zraziła Cię Pani, która pobiera 2zł za wejście na pole? I to jest Twój dowód, że to ta Pani zrobiła ten piktogram? Z synem, mężem, a może zleciła jakiejś grupie studentów z Polibudy? Co widziałeś w tym Wylatowie? Tylko tą babcię czy coś jeszcze? Ile tam byłeś? Godzinę, pół, dwie? Odpowiedz sobie sam... Jaki daje to obraz obiektywności i uczciwości?
  • 0

#24

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdzie na tej stronie oni się przyznają do Alien Face'a - podeślij mi linki. Gdzie zdjęcia jak go robią? Gdzie szkice, gdzie film z nocnego wygniatania i obliczenia? HĘ?? PODAJ LINKI, bo narazie rzucasz jakieś ogólniki, z których sam się ŚMIEJESZ.


Zaraz znajde info, widzialem o tym artykul, jak nie dzisiaj to jutro.

W polsce się uczą?? A ja się zapytam? BYŁEŚ GDZIEŚ INDZIEJ NIŻ W POKOJU U BRATA?? Jaki z Ciebie sceptyk bez dowodów na nie!???


Przeciez pisalem, ze bylem w Wylatowie i ciekawe rzeczy tam sie dzialy :D

Ja przynajmniej oficjalnie przyznaję, że NIE MAM DOWODÓW, że to UFO, kosmici, marsjanki czy inne twory wszechświata.


Z obiektywnego punktu widzenia, nie ma zadnych dowodow, ze to robi Ufo czy cokolwiek innego (procz zmontowancyh filmikow), a sa dowody na to ze CZESC kregow robia ludzie. Ja nie jestem przekonany w 100 % ze wszystko to robia ludzie, tylko poprostu bardzuiej sklaniam sie ku tej teorii, opierajac sie na dowodach. Nic przeciez nie jest w 100 % pewne, ale sa rzeczy bardziej prawdopodobne. A skoro niektore kregi sa bezpanskie, a duza czesc ludzka, to jak mozna mowic ze bardziej prawdopodobne jest to ze robi je Ufo ? Gdyby wszystkie kregi byly niewyjasnione i nikt z ludzi by ich nie robil, wtedy bym sie zastanawial nad roznymi rzeczami, ale skoro czesc z nich robi czlowiek, to co stoi na przeszkodzie ze i pozostale mogli zrobic ludzie ?

Ale mówię CROPSY powstają w niewyjaśnionych okolicznościach! Część powstaje w ciągu kilku minut (często w dzień!) inne "na raty"...


Widzisz, tez moge sie zapytac, a skad Ty o tym wiesz ? Widziales, ze powstaja one w kilka minut i pojawiaja sie nagle ? i w jakich okolicznosciach ? jesli juz mowimy o obiektywizmie to tez do takich informacji powinno sie podchodzic z dystansem. Bo np. graffiti ma murze tez powstaje nagle i w niewyjasnionych okolicznosciach.

A to że u nas czy na Ukrainie powstają prostsze niż w Anglii nie tłumaczy, że u nas jest gorzej z technologią i Makerami...


Moim zdaniem z logicznego punktu widzenia tlumaczy. Bo zakladajac ze robi to jakas nieznana sila, to czemu u nas sa takie male, prymitywne i wyraznie gorsze niz na wyspach ? u nas poza koleczkami i kreskami nic innego nie powstalo, z niektorych to az mi sie smiac chcialo. To wg. mnie tlumaczy fakt, ze wynika to z gorszego doswiadczenia i umiejetnosci tego "czegos" co to robi. Tylko czy to nie brzmi smiesznie ze w Polsce mamy gorszych kosmitow (czy czegokolwiek) niz na wyspach ?
  • 0

#25

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jaką część robią ludzie? 5% czy 20%? W takim razie czekam na Twoje sprawozdanie, linki i inne z tego jak robią Cropsy ludzie. Czekam niecierpliwie. Zasyp mnie - nie tymi cropsami stopy i napisów tylko tymi najbardziej spektakularnymi Alien Face'm czy Arceibo Sign, a możesz też innymi - mayan cropsami.

A tak a propos - czy widziałeś na Discovery film jak to studenci zbadali cropsy i postarali się używając technologii je odtworzyć? Doszli jako BADACZE do ciekawych wniosków...
  • 0

#26

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jaką część robią ludzie? 5% czy 20%?


Jako obiektywny czlowiek raczej powinienes zapytac, kto lub co, robi pozostale kregi. Bo z tego co napisales wynika, ze wg. Ciebie reszty napewno nie robia ludzie, tylko te 5-20 %. A nie masz przeciez na to dowodow i oboje tego nie wiemy, ze robia badz nie robia tego ludzie ani cokolwiek, a to nie jest zbyt obiektywne. Dla mnie faktem jest ze czesc robia ludzie, reszta, nie wiem co i nie bede twierdzil ze robia je ludzie ani cokolwiek innego. Toz ektos nie zostal przylapany na robieniu innych kregow, ani sie do nich nie przyznal (co mnie nie dziwi) nie oznacza zaraz ze nie mogli tego zrobic ludzie, po pod wzgledem technicznym wszystkie mogli zrobic. Linkow bede szukal, ale nic nie obiecuje, wtedy bedziesz mogl po mnie jechac :D A ten program ogladalem dawno, nie pamietam do jakich wnuioskow doszli, bede sledzil na Discovery.
  • 0

#27

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat :)
Żeby nie wiem co to nie będę jechał!
Dlaczego moje wzburzenie? Nie lubię jak się coś kataloguje według uznania - fałsz/prawda. Jest to mylne, gubiące i nierozwijające.
Ja sam jako entuzjasta i sceptyk zarazem, nie twierdzę, że piktogramy tworzą UFOLE, ale też nie twierdzę że wszystkie tworzą ludzie. Mamy dowody na to, że 5-20% piktogramów tworzą ludzie, bo pokazują zdjęcia, szkice, filmy jak to robią. A co z resztą? Jest to zagadką sporą i nią pozostanie, naszym celem niech będzie jak najgłębsze rozwikłanie tej zagadki RAZEM. Sceptole i badacze powinni się zjednoczyć w OBIEKTYWNYCH debatach, rozważaniach i badaniach. My powinniśmy znać wasze zdanie i wasze dowody, a wy powinniście wysłuchać naszego. A nie od razu wrzask że to UFO albo ludzie... To było by zbyt proste...
Sam przecież mogę okazać się ośmieszony za czas jakiś jak ktoś rozwikła tą zagadkę i się okaże, że to świstaki :>
  • 0

#28

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

!!!!!!!!!!!!LUDZIE SZUKAJCIE SAMI, W INTERNECIE NIE ZNAJDZIECIE PRAWDY!!!!!!!!!!!!!!!!

po części racja hehe :)
ja sie teraz juz w sumie nie mieszam do dyskusji , ale mysle ze Moje zdanie nie jest tylko moim wymysłem :crazy:
  • 0

#29

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

[url="http://nautilus.org.pl/article.php?articlesid=770"]http://nautilus.org.pl/article.php?articlesid=770[/url] - tu fajnego linka znalazlem odnosnie kregow w Polsce choc Nautilusa nie trawie, tego wlasciwego wciaz szukam :D
  • 0

#30

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
:lol :
Swoja droga wiele tłumaczy Ten link :P ale nie sadze nadal ze wszystkie wykonali ludzie :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych