Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie wiedzą, gdzie żyją


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co piąte ankietowane brytyjskie dziecko w wieku od 6 do 14 lat nie umie wskazać swego kraju na mapie - wynika z sondażu dla magazynu "National Geographic", opublikowanego w niedzielę.

Zatrważający odsetek uczniów z Londynu nie ma pojęcia, jak nazywa się stolica Wielkiej Brytanii.

Jeszcze większa jest niewiedza młodych Brytyjczyków, wykazana w sondażu, którym objęto ponad tysiąc dzieci, jeśli chodzi o resztę świata.

Okazuje się np., że niemal co drugi (40 proc.) nie jest w stanie znaleźć na mapie Stanów Zjednoczonych - w wypadku Iraku ta bezradność sięga 86 proc. ankietowanych.

Mało tego - co dziesiąte dziecko nie umiało wymienić nazwy przynajmniej jednego kontynentu.

http://fakty.interia...pie,808719,2943
  • 0



#2

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za głąby :lol : ;-)
  • 0

#3

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widziałem w telewizji jakiś reportaż, w którym pytali w Nowym Jorku dzieci i dorosłych amerykanów-przechodniów o to, gdzie leży Polska... Na ok. 30 osób wiedziało tylko czterech chyba...

Ale nie wiedzieć gdzie leży własny kraj...

Apropo niewiedzy o oczywistych rzeczach: najbardziej mnie przeraża moja 14 letnia siostra, która nawet nie wie kto jest prezydentem Polski...
  • 0

#4

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W 1 klasie gimnazjum jeden agent nie potrafił pokazać i wymienić kontynentów na Ziemi, a co dopiero powiedzieć na jakim leży Polska!!! :| Ludzie, to jest paranoja!
  • 0

#5

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem za to, że jakieś 30% Amerykanów nie wie, jaką mają stolicę, nie mówiąc o wymienieniu tych 51 stanów :-|





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#6

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ziabojler, jak chodziłem do gimnazjum to miałem takich dwóch w klasie, którzy też tego nie potrafili. Przerażające :surprised:
  • 0

#7

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świat wg. Amerykanów:

Dołączona grafika

Widziałem gdzieś przetłumaczoną wersję, ale taka chyba i tak jest dość czytelna :-|





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#8

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ziabojler, jak chodziłem do gimnazjum to miałem takich dwóch w klasie, którzy też tego nie potrafili. Przerażające :surprised:

A ten ejdżent nie wiedział ponadto że papież jest z Polski (wtedy jeszcze żył JP2) i myślał że Nowy Jork jest w Anglii. I jescze sądził, że cukier uzyskuje się... z wody! :D
  • 0

#9

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to już ciekawy przypadek :-D





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#10

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ziabojler, e nie, u mnie to nie było aż tak strasznie :-D
  • 0

#11

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koleś jak łatwo się domyślić trenuje parkour, bo na nic umysłowego go nie stać.
BTW: Myśli też że osy produkują miód. Mogę tak jescze wyliczać i wyliczać, niech no sobie tylko wszystko przypomnę... :P
  • 0

#12

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no coz, mnie dobija ze dopiero w 3 klasie gimnazjum sie uczy o polsce, najpierw o wszystkim innym, a na koncu o ojczyznie... no żal :lol :
  • 0

#13

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Znalazłem tą mapę po polsku :)

Dołączona grafika
  • 0

#14

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do informacji tytułowej, to faktycznie wstyd, żeby takiej podstawowej wiedzy nie posiadać.

Z drugiej strony uważam, że nie mamy co chełpić znajomością np. wszystkich krajów Europy ze stolicami. Przytaczanie takich argumentów świadczy o tym, że:

[center:86c10008ab]Polska szkoła nadal mało uczy myśleć.[/center:86c10008ab]

W zamian tego trzeba wkuwać encyklopedyczne regułki, daty wydarzeń historycznych, nazwy krajów swiata i ich stolic, polskie i łacińskie nazw roślin i zwierząt itd. Same tak naprawdę mało istotne informacje.
  • 0



#15

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całe życie nauczyciele wmawiali mi, że jestem debilem. Jakoś ja znam stolice i potrafię znaleść kraj na mapie (nie tylko swój). Jak by szkoła mnie uczyła tego co naprawde mi potrzebne to by było dobrze. Np. potrzebuje umieć angielski a od czasu podstawówki wciskają mi niemiecki. Ale to juz tak offtop.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych