Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o portal.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

RuinsTraveler.
  • Postów: 0
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, mam nadzieję, że temat nie zostanie uznany za reklamę i nie dostanę bana.

Mam pytanie do tych, co znają ten portal i go przeglądają, mianowicie chodzi o portal "Zmiany na ziemi", jak i o kanał na YT.

Newsy, które są tam publikowane, są takimi o których nie mówi się w mediach. Nie wszystko co jest w mediach, jest wiarygodne, ale też poddaję wątpliwości rzetelność owego portalu, bo źródła często pochodzą z innych serwisów informacyjnych, które też nie są znane szerszemu gronu internautów.

Moje pytanie brzmi. Czy newsy umieszczane na tym portalu mam odbierać, jako ciekawostki, czy jako zweryfikowane i tym samym prawdziwe fakty? Szukam wiarygodnego źródła wiadomości, który jest bezstronny i nie zważa na cenzurę, która jest stosowana w mediach. Nie mam głowy, na zaprzątanie sobie jej bzdetami, dla tego pytam, bo na podstawie odpowiedzi przemyślę, czy w ogóle chcę tam zaglądać.

 

Moje pytanie bierze się stąd, bo nie dawno postanowiłem przeprowadzić dyskusję na pewien temat, i opierałem się o informacje zawarte na tej stronie. Druga strona dyskusji odparła mi na moje argumenty, że nie wie skąd ja biorę takie informacje, ale najwyraźniej jestem podatny na dezinformacje. Oczywiście każdy ma własne przekonania i patrząc z faktycznego punktu widzenia, mogłem mieć ja rację, a mogła mieć rację ta druga osoba, a w rezultacie nie doszliśmy do tego, kto ma rację. I to skłoniło mnie do przemyślenia, czy ja opierając się o informacje z tej strony, nie gadam głupot i czy się nie kompromituję, kiedy już jakaś dyskusja zostanie podjęta. Zazwyczaj stronie od dyskusji, ale jak już podejmę taką, to opieram się o to, co czytam na różnych portalach, i jednym z nich jest ten.

 

Wiem, że to forum o innej tematyce, ale zwracam się do was, bo zauważyłem już, że użytkownicy tego forum znają się na rzeczy i są dojrzalsi. A ja jestem jeszcze młody, bo mam 17 lat i nie chcę, by mojej opinii zostały pozostawiane informacje wyjęte spod palca, ponieważ mało jeszcze wiem o świecie, i moja opinia często może być "nie wyważona", że się tak wyrażę. Mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi, bo ciężko mi inaczej określi, co przez to rozumiem.

 

Pozdrawiam, użytkowników forum. ;)


Użytkownik RuinsTraveler edytował ten post 12.02.2016 - 02:35


#2 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Witaj, odpowiadając na twoje pytanie - to zależy o których dokładnie newsach mówisz. Niektóre newsy są subiektywnymi opiniami autorów, to właściwie felietony (dobrym przykładem są newsy o islamizacji), inne są brane z oficjalnych stron agencji jak NASA czy portali typu Space lub Newscientist (newsy o astronomii, fizyce etc), a jeszcze inne są zwyczajnymi newsami z różnych portali co można traktować jako ciekawostki. 

 

A co do tego kto daje wiarygodne informacje to można się spierać do woli. Jedni powiedzą, że NASA tuszuje zdjęcia i informacje, inni powiedzą, że IFL Science jest stronniczy i subiektywny a jeszcze inni każdego newsa z WP.pl będą brali na serio.

 

Osobiście uważam, że Zmiany na ziemi to przyzwoity portal z ciekawymi newsami i bardzo trafnymi ocenami sytuacji ale niczego od nikogo nie bierz w ciemno. Staraj się weryfikować informacje, sprawdzać, szukać. Nie ma uniwersalnego źródła. 



#3

RuinsTraveler.
  • Postów: 0
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze, dziękuję za odpowiedź. Już wiem, z jakim poglądem mam patrzeć na pewne sprawy.



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na jaki temat była ta dyskusja? to ci powiem kto ma racje.
Portal zmianynaziemi jest mało wiarygodny. Często pojawiały się tam wiadomości niesprawdzone, jakieś dziwne dywagacje i popularne mity.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 12.02.2016 - 07:40




#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

RuinsTraveler@

 Nie sprawdzaj, czy portal jest wiarygodny, ale czy wiarygodne są informacje, którymi się dzieli. Sam portal nie jest niczemu winien, winni są ludzie, którzy tam umieszczają różne informacje. Nasz portal też nie jest w stanie ustrzec się od bzdur, czego przykładem jest temat o chemtrails. Różnica polega na tym, że na naszym portalu dyskusja poszła w innym kierunku niż tam.





#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Portale tego typu zazwyczaj nie weryfikują  cytowanych artykułów, stąd trafia się często, że sensacyjnie brzmiący news pochodzi z jakiegoś amerykańskiego odpowiednika Faktu albo wręcz z portali satyrycznych. Niekiedy tylko redaktorzy asekurują się stwierdzeniami, na sam koniec artykułu, typu "nie możemy tego potwierdzić ani zaprzeczyć" czy "wprawdzie żadne inne źródło tego nie potwierdza, ale przecież nie można tego wykluczyć".

 

Na przykład teraz na stronie możemy znaleźć artykuł o mikroczipie znalezionym w czaszce Napoleona. Artykuł został przedrukowany z gazety Weekly Wolrd News, znanej z pisania fałszywek i mistyfikacji (to ci od kryształowych piramid). Dla każdego rozsądnego redaktora powinien być to sygnał, że artykuł prawdopodobnie jest fałszywy a jego przedrukowanie tylko go ośmiesza. Tymczasem redaktor Zmian uważa najwyraźniej, że jego czytelnicy chcą czytać sensacyjne wiadomości i nie obchodzi ich czy są prawdziwe czy nie.

Inny rodzaj inwencji redaktorów to dopisywanie dziwacznych wyjaśnień do zwykłych rzeczy. Na przykład artykuł o pogryzieniu dziecka w Krakowie został uzupełniony o rozważania, czy to nie był aby atak zombie.





#7 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Na jaki temat była ta dyskusja? to ci powiem kto ma racje.
Portal zmianynaziemi jest mało wiarygodny. Często pojawiały się tam wiadomości niesprawdzone, jakieś dziwne dywagacje i popularne mity.

Np. jakie? Ile znajdziesz 2? 3? w dodatku tylko jeśli temat był poruszany także na innych portalach.  Rozważania na jakiś temat to żadna zbrodnia i nie powoduje, że portal stałby się niewiarygodny.

 

 

 

Na przykład teraz na stronie możemy znaleźć artykuł o mikroczipie znalezionym w czaszce Napoleona. Artykuł został przedrukowany z gazety Weekly Wolrd News, znanej z pisania fałszywek i mistyfikacji (to ci od kryształowych piramid). Dla każdego rozsądnego redaktora powinien być to sygnał, że artykuł prawdopodobnie jest fałszywy a jego przedrukowanie tylko go ośmiesza. Tymczasem redaktor Zmian uważa najwyraźniej, że jego czytelnicy chcą czytać sensacyjne wiadomości i nie obchodzi ich czy są prawdziwe czy nie.

Inny rodzaj inwencji redaktorów to dopisywanie dziwacznych wyjaśnień do zwykłych rzeczy. Na przykład artykuł o pogryzieniu dziecka w Krakowie został uzupełniony o rozważania, czy to nie był aby atak zombie.

 

Kolega widzę zawsze wszystko na serio bierze. I teraz wierzy iż redaktor realnie bierze pod uwagę atak zombie. Brawo, good thinking.



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na przykład
http://zmianynaziemi...en-raku-konczac

http://zmianynaziemi...-lekarstwo-raka

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.02.2016 - 08:19




#9 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Daleko od prawdy nie był. 

 

http://www.cancer.go...t/vitamin-c-pdq

 

Już od dawna się donosi o tym, że witamina c ma wpływ na komórki rakowe z tym, że musi być podana w odpowiedniej formie i dawce choć  nie podziała na wszystkich.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych