Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszenie

LD OOBE problemy w snach świadome sny

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Vinite.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie

 

Od jakiegoś czasu dręczą mnie pewne...rzeczy(?), jakkolwiek mogę to nazwać. Poszukując jakiejś porady lub pomocy trafiłam właśnie tutaj, dlatego postanowiłam spróbować podzielić się swoimi przeżyciami.

 

Na wstępie, kontakt ze zjawiskami typu OOBE, LD itp ostatni raz miałam kilka miesięcy temu, konkretniej w listopadzie, jednak mocno się do tego zraziłam i zaprzestałam prób.

 

Ostatniej nocy, zdarzyło się coś...no właśnie COŚ. Uciekając od negatywnych emocji z całego dnia, położyłam się wcześniej i szybko zapadłam w sen. Pamiętam swój sen. Pamiętam, że przed czymś uciekałam przez kolejne i kolejne drzwi. W którymś momencie poczułam silną dawkę adrenaliny i obudziłam się. No...tak mi się wydawało. Czułam swoje ciało, słyszałam tykanie zegara wiszącego na ścianie, lecz nie mogłam otworzyć oczu. Miałam wrażenie, że otacza mnie bardzo gęsta ciemność, poza którą nic nie widziałam. Im bardziej się w nią wpatrywałam tym bardziej wydawało mi się, że jestem ponad swoim ciałem. Spróbowałam się poruszyć i wyrwać z tego stanu, a gdy nie działało - odprężyć i wyjść z ciała. Nic nie pomogło, więc po prostu czekałam. Czułam ucisk w głowie, po chwili zaczął się nasilać, aż stał się nie do wytrzymania. Nie mogłam oddychać, nie mogłam się ruszyć, chciałam to przerwać, ale nic nie mogłam zrobić. 

 

Nagle wszystko ustało, poczułam jakbym "opadła" na łóżko i wszystko wróciło do normy. Przez kilka sekund miałam problem ze zrozumieniem co się stało i gdzie jestem, ale i to przeszło.

 

Szczerze mówiąc byłam przerażona. Ma ktoś na to jakieś wyjaśnienie? Ktoś coś wie? Jakaś porada? Bo wiecie...robi się późno, a mi się średnio uśmiecha ponowne pójście spać...


  • 1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bawiłaś się już wcześniej w ld i oobe, a nie słyszałaś o paraliżu sennym?
  • 0



#3

Vinite.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bawiłaś się już wcześniej w ld i oobe, a nie słyszałaś o paraliżu sennym?

Miewałam paraliż senny i to raczej nie było to uczucie...


  • 0

#4 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Paraliż senny daje to co poleci po zwojach. Może być różny różnisty. Twój mózg jak każdego człowieka to nieograniczony dysk z fantazją i mieszaną informacją. To podczas paraliżu jest wolne i poleci jak mu będzie wygodnie.


  • 0

#5

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paraliż senny daje to co poleci po zwojach. Może być różny różnisty. Twój mózg jak każdego człowieka to nieograniczony dysk z fantazją i mieszaną informacją. To podczas paraliżu jest wolne i poleci jak mu będzie wygodnie.

 

 

 

Po zwojach czyli po układzie nerwowym a tam nie ma miejsca na fantazję i mieszankę informacyjną. 
Przepływ energii w układzie nerwowym zależny od jego jakości miedzy innymi a nie od fantazji.


  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest miejsce na fantazję. Dlatego kiedyś było opisywanych wiele przypadków nocnych nawiedzeń, gdzie kobietom wydawało się, że są gwałcone przez demony. Wielu ludzi uznawało że w czasie takiego paraliżu zostali odwiedzeni przez kosmitów.
  • 0



#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy klasyczny spór czy człowiek jest istotą z niezależną od jego osobowości stroną duchową czy też jak chcą materialiści z psychiką wynikającą z procesów mózgowych. 
 
Fantazja jest tworem intelektu a intelekt jest niezależny od procesów mózgowych są na to dowody w postaci relacji osób, których uśpione ciało było w jednym miejscu a świadomość w drugim. Są opisy miejsc w których te osoby fizycznie nie przebywały.
Mózg dla intelektu jest tylko przekaźnikiem a nie jego twórcą. System nerwowy to przekaźnik impulsów, które zawiadują tkanką fizyczną. System nerwowy współpracuje z mózgiem i zawiaduje procesami fizjologicznymi oraz motoryką ale na pewno nie fantazjuje.
 
Pisze się o kobietach gwałconych przez demony.Demony atakowały też mężczyzn oprócz sukub grasowały też inkuby (inkubusy).
  • 0



#8

Herudin.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mamy klasyczny spór czy człowiek jest istotą z niezależną od jego osobowości stroną duchową czy też jak chcą materialiści z psychiką wynikającą z procesów mózgowych. 
Fantazja jest tworem intelektu a intelekt jest niezależny od procesów mózgowych są na to dowody w postaci relacji osób których uśpione ciało było w jednym miejscu
a świadomość w drugim. Są opisy miejsc w których te osoby fizycznie nie przebywały.
Mózg dla intelektu jest tylko przekaźnikiem a nie jego twórcą. System nerwowy to przekaźnik impulsów, które zawiadują tkanką fizyczną. System nerwowy współpracuje z mózgiem i zawiaduje procesami fizjologicznymi oraz motoryką ale na pewno nie fantazjuje.
 
Piszesz o kobietach gwałconych przez demony. Chodzi Ci pewnie o sukuby ale weź pod uwagę i inkuby (inkubusów), demony nawiedzały także mężczyzn.

Sukkuby były od uwodzenia mężczyzn :P Inkuby były od odwiedzania kobiet. 

Cóż, jedni podczas paraliżu sennego nie widzą nic nadzwyczajnego, inni widzą szaraków, cienistych ludzi, wampiry rodem od Stokera czy demony :P
  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fantazja jest tworem intelektu a intelekt jest niezależny od procesów mózgowych są na to dowody w postaci relacji osób, których uśpione ciało było w jednym miejscu a świadomość w drugim. Są opisy miejsc w których te osoby fizycznie nie przebywały.

 

Nie ma dowodów na takie zjawiska. O tym już było pisane wiele razy. Nie twórz sobie własnych faktów.

Zacytuję Włodzisława Ducha

Nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na istnienie umysłu bez mózgu. Natomiast ostatnio
wykazano (O. Blanke, T. Landis, L. Spinelli, M. Seeck, Out-of-body experience and
autoscopy of neurological origin. Brain 127: 243-258, 2004), że można wywołać u pewnych
ludzi wrażenie bycia poza ciałem, patrzenia na siebie z zewnątrz, co jest związane z
zaburzeniem naszego sposobu reprezentacji przestrzeni. Istnieje cały szereg pacjentów, u
których można wywołać to wrażenie drażniąc ich mózgi prądem.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 09.02.2016 - 20:46

  • 0



#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

 

 

Prawdą jest, że światopogląd jest kwestią wiary. Ktoś wierzy sukuby inny w szaraki. Jest coś takiego jak intuicja ona kieruje nas w tą czy inną stronę wiedzy. XIX wieczna fizyka i wcześniej operowała pojęciem eteru potem istnienie eteru zostało zanegowane. Z końcem XX wieku eter nazywany bezmasową pierwotną energią w elektrycznych i nieelektrycznych formach wraca do łask jako jedyne wyjaśnienie pola na którym przejawia się mierzalna materia (dr Paulo Correa). 

 

Faktów i zjawisk doświadczanych jest wiele ale niewiele z nich pasuje do aktualnego paradygmatu i to jest kwestią a nie to, że czegoś niema w akademickich podręcznikach. Może pojawi się za 10 lub 20 lat.


  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: LD, OOBE, problemy w snach, świadome sny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych