Skocz do zawartości


Samoloty Strefy 51.


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#91

HuzarBodo.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh
- Northrop Grumman B-2 Spirit
- Lockheed F-117 Nighthawk
- Lockheed U-2
- SR-71 Blackbird
Te maszyny mają już 20 i więcej lat i od dawna są w służbie. Dla U-2 poszukiwany jest następca a SR-71 miał różne wady konstrukcyjne. Przy dużych prędkościach przewody paliwowe rozszczelniały się co było powodem drobnych wycieków paliwa - taka ciekawostka ;) - następcą może będzie SR-91 Aurora
- Lockheed F-22 Raptor - samolot myśliwski dostępny w seryjnej produkcji. Najnowocześniejszy myśliwiec, nafaszerowany elektroniką i bardzo drogi. Nawet USA zmniejszyło liczbę zamówień F-22 z powodów finansowych. Samolot ten też ma już swoje lata. Pierwsze prototypy YF-22 nie były wykonane w technologii Stealth i ich konstrukcja troszeczkę różniła się od tej aktualnej.
YF-22 Raptor ( prototyp )
Dołączona grafika

F-22 Raptor ( seryjny )
Dołączona grafika


- X35 czyli Lockheed F-35 Lightning II - również jest już samolotem seryjnym. W Stanach Zjednoczonych maszyna ta ma zastąpić pokładowe F-18 Hornet z US Navy i chyba maszyn F-16 Fighting Falcon i A-10 Thunderbolt II z US Air Force.

Źródło:
- Miesięcznik Nowa Technika Wojskowa
- Różne gazety i książki o tematyce lotniczej
- Pierwszy obrazek: www.globalaircraft.org
- Drugi obrazek: www.enemyforces.com


edit [23.04.08] AlienGrey
Podanie źródła tychże informacji byłoby wskazane.

  • 0

#92

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wypasione te samoloty =] Ile kasy na to poszło nie xD ? A strefa 51 nocą to jak stadiony w polsce xD
  • 0



#93

adiridas.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jako ciekawostkę mogę napisać ze F-117 nighthawk już zakończył swoją służbę w armi :o i jeszcze B2A bomber było do 2008 najdłużej latającym samolotem w historii bez żadnego incydentu ,niestety w bodajże w lutym 08 podczas startu komputery z powodów zawilgocenia (<-podobno) poderwały maszynę z byt szybko i pomimo prób pilotów nie udało sie utrzymać latającego skrzydła w powietrzu. Piloci katapultowali sie po przeleceniu jeszcze 300m tuż nad pasem startowym i katapultowali sie na moment przed rozbiciem
  • 0

#94

Detektyw.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę państwa... przy okazji Area 51 i latających spraw, chciałbym poruszyć pewną kwestię. Otóż znalazłem w Google Earth cień lecącego śmigłowca... zresztą sami zobaczcie...

I niech mi ktoś wmówi, że Area 51 nie jest używana... :o

Pozdrawiam,
Detektyw.

http://img253.images...iglowiecmq9.jpg

Podaję współrzędne:

37 15' 33.16'' 115 49' 41.82'' W.
  • 0

#95

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://img253.images...iglowiecmq9.jpg

Podaję współrzędne:

37 15' 33.16'' 115 49' 41.82'' W.

Cień śmigłowca jest, tylko śmigłowca znaleźć nie można. :)
  • 0

#96

Detektyw.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Samego śmigłowca nie ma, ale to tak samo, jak nie ma samlotów w powietrzu... nie znam się na tym w ogóle, ale widocznie zdjęcia robione przez satelitę były robione pod innym kątem... chyba, że to nie cień, a czarny śmigłowiec. :D

Ot, taka ciekawostka. :)
  • 0

#97

RelegatedDoor38.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem pewny czy to samolot z Strefy 51 lecz wydaje mi sie ze nie jest to z innej planety.
Byc moze wielu z was to juz widzialo, wiec moze ktos mi powie co to jest, czy sa juz jakies przecieki? W tytule pisze ze jest to Black Project Aircraft lecz nazwy tak jak w przypadku Aurora czy TR-3B nic nie znalazlem.

http://wkfilm.pl/ind...oject-aircraft/
  • 0

#98

ozyrys.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem pewny czy to samolot z Strefy 51 lecz wydaje mi sie ze nie jest to z innej planety.
Byc moze wielu z was to juz widzialo, wiec moze ktos mi powie co to jest, czy sa juz jakies przecieki? W tytule pisze ze jest to Black Project Aircraft lecz nazwy tak jak w przypadku Aurora czy TR-3B nic nie znalazlem.

http://wkfilm.pl/ind...oject-aircraft/


Trochę to przypomina F117, z tą różnicą "wcięcia" tylnej części samolotu. Swoją drogą wygląda zupełnie jak ćma. Ciekawe...
  • 0

#99

Jackpoint.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czemu nikt nie wspomniał o TR 3B?
Dołączona grafika
Dołączona grafika


a tak po zatym, luftwaffe podczas II wojny światowej posiadała jeszcze jeden,bardziej sławny model samolotu,który był brany za ufo-
jest to Horten Ho 229 (znany także pod oznaczeniem Horten Ho IX i Gotha Go 229)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

czyż to nie jest piękny samolot?


ps.witam wszystkich użytkowników
  • 0

#100

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

a czemu nikt nie wspomniał o TR 3B?

Dołączona grafika


Taaa...ale to fake. Masz tutaj mój temat co do tego zdjęcia ; )
  • 0

#101

Pędnik Nie-Łągiewki.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak kupią mój napęd wyrzutowy - znikną wszelkie dysze z tyłu...

Bercik napisał:

[qote]Co prawda, Polska dysponuje tajnymi bazami które są chronione niemalże jak strefa 51 [wiem o jednek takiej bazie], ale generalnie wynalazki polaków w ogóle nie przechodzą do użycia [za wyjątkiem pałeczek do czyszczenia uszu]. ot choćby przykład kolesia który wynalazł ten bardzo dobry zderzak który świetnie amortyzuje uderzenia. Pomysł ponoć genialny, a jak zwykle został olany.[/quote]
Czy ja wiem? Skoro na tak wysokich stanowiskach, bo w samym WSI na szczęście już byłym, rozpanoszyła się Israelicka agentura - dziwisz się, że Polska "olała" hamulec Łągiewki? Przyszedł "order" z Tel Aviv i olała, bo musiała olać, a czemu panuje taka straszna cisza nad tzw. pędnikiem Łągiewki - czemu nikt nie pyta!!? Żeby nie było, że piszę swoje przemyślenia - zainteresowanych zachęcam do wejścia na Tube pod dwa adresy, i zwrócenie szcz. uwagi na podane indeksy czasowe: - od 8 minuty do końca, czyli ost. 2 minuty, a pod - od 21 minuty 30 sekundy do końca, czyli też ~2 minut. Choć odległe w czasie o lata - znakomicie ujawnione tam rewelacje ze sobą korespondują!!! Konia z rzędem temu, kto wyjaśni, dlaczego w w mediach - choć z filmów wynika to jak na dłoni - cisza totalna, prokuratorzy cywilni ani wojskowi nie prowadzą śledztw o zdradę szpiegostwa, o łapówki i sprzedawanie obcym wywiadom polskich wynalazków, żadnych procesów o zdradę tajemnic, nikt - a powinno kilkanaście osób!! - conajmniej dożywotki nie odsiaduje... Jedyne wyjaśnienie tej "tajemnicy" jest takie, że od samej góry do spodu,(a przede wszystkim Urząd Patentowy!) stanowiska decyzyjne w naszym biednym i głupim kraiku obsiadła agentura Mossadu, i tak tańczą, jak im w Tel Aviv zagrają!!!

Sorry - chodziło o ten - drugi w kolejności - filmik
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych