Skocz do zawartości


Zdjęcie

Homoseksualizm w świecie zwierząt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Homoseksualizm jest zjawiskiem dość powszechnym wśród zwierząt, szczególnie tych stojących wyżej ewolucyjnie. Profesor Janet Mann z Uniwesytetu Georgetown przedstawiła hipotezę zakładającą, że homoseksualizm wśród zwierząt (a przynajmniej wśród delfinów) wykształcił się w drodze ewolucji w celu obniżenia agresji wewnątrzgatunkowej, szczególnie wśród osobników męskich.

Pingwiny płci męskiej budują wspólnie gniazda i posługują się kamieniami jako surogatami jaj w okresie wysiadywania i wylęgania. W 2004 roku, w nowojorskim ZOO, kamień wysiadywany przez dwa osobniki męskie zastąpiono prawdziwym jajem, które pingwiny-geje wysiedziały i wychowały. Również japońskie i niemieckie ogrody zoologiczne oraz ośrodek badań Kelly Tarlton w Nowej Zelandii zaobserwowały homoseksualizm wśród pingwinów.

Homoseksualne procedury godowe oraz homoseksualny seks analny (!) jest pospolitym zjawiskiem wśród amerykańskich bizonów. Festiwal indiański plemienia Okipa kończy się odegraniem sceny homoseskualnego seksu między bizonami "aby zapewnić powrót bizonów w następnym roku".

Również symulowanie seksu między samicami bydła jest powszechnym zjawiskiem. Co więcej wśród samic bydła często występują osobniki wyraźnie zmaskulinizowane.

Od 6% do 10% baranów wykazuje zachowania homoseksualne. Badania opublikowane w magazynie Endocrinology wykazują, że zjawisko to ma podłoże biologiczno-fizjologiczne. Badania te są zbieżne z badaniami nad homoseksualizmem wśród ludzi Simona LeVaya.

Oto lista kilkudziesięciu gatunków zwierząt wśród których występuje homoseksualizm:

Ssaki

Bawół afrykański
Słoń afrykański
Bizon amerykański
Małpiatka
Słoń indyjski
Muflon azjatycki
Delfin amazoński
Delfin plamisty
Delfin butlonosy
Delfin skalnozęby
Delfin wysmukły
Delfin pospolity
Delfin krótkogłowy
Delfin krzyżowaty
Delfin pręgoboki
Australijski lew morski
Szczur kangurzasty
Orka
Miś koala
Lew
Lew tamaryński
Nietoperz mały, brązowy
Nietoperz owocowy, livingstoński
Łoś
Koza górksa
Zebra górska
Mysz domowa
Lew morski nowozelandzki
Słoń morski, północny
Foka futrzasta, północna
Orangutan
Orka
Świnia domowa
Zebra równinna
Niedźwiedź polarny
Koń przewalskiego
Królik
Lis rudy
Kangur czerwony
Owca domowa
Diabeł tasmański
Tasmański szczur kangurzasty
Nietoperz wampir
Zachodni kangur szary
Kapucynka białopyska
Kapucynka białobrzucha
Gibbon białoręki
Wilk
Mół rogaty
Dzika owca
Biełucha (morświn)
Owca wiekoroga
Niedźwiedź czarny
Jeleń czarnoogoniasty
Bonobo
Wieloryb pochyłogłowy
Niedźwiedź brunatny
Kapucynka brązowa
Nietoperz długouchy, brązowy
Szczur brązowy
Kot (domowy)
Bydło (domowe)
Gepard
Ryjówka nadrzewna, pospolita
Krowa
Nietoperz daubentoński
Pies domowy
Kangur nadrzewny, doriański
Królik wełniasty, wschodni
Kangur szary, wschodni
Bizon europejski
Lis
Żyrafa
Lis latający, szarogłowy
Foka szara
Wiewiórka szara
Wieloryb szary
Wilk szary
Niedźwiedź grizzly
Koń domowy
Nietoperz owocowy, indyjski
Tygrys
Goryl
Szympans pospolity


źródło: www.wlasnowierca.be

Jak widać homoseksualizm to nie żadna choroba psychiczna lecz częste zjawisko w przyrodzie.

#2

NeVeR.
  • Postów: 50
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... i czlowiek :D

#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak widać homoseksualizm to nie żadna choroba psychiczna lecz częste zjawisko w przyrodzie.

...tak samo jak przemoc seksualna ;)
W Ameryce naukowcy próbowali usprawiedliwić gwałty właśnie tym, że odziedziczyliśmy je po zwierzętach, za co pół narodu zmieszało ich z błotem...



#4

widow.
  • Postów: 35
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba ten artykuł mnie przekonał....co do pochodzenia homoseksualizmu ;-) ale do nastawienia nie ;-) mimo iż to nie ich wina :surprised:

#5

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pytanie tylko, w jaki sposób wpływa to na postrzeganie homoseksualizmu? Moim zdaniem w żaden, kolejny argument dla skrajnej lewicy, aby zmieszać z błotem każdego kto będzie miał choć mały sprzeciw wobec osóbo orientacji homoseksualnej.



#6

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytanie tylko, w jaki sposób wpływa to na postrzeganie homoseksualizmu?


Spotkałem się z argumentem z ust jednego z polityków jakoby homoseksualizm był chorobą psychiczną spotykaną tylko u ludzi, w przyrodzie powszechnie niestniejącą. Jednak polityk ( nie pamiętam nazwiska ) mylił się i to dość znacznie.

#7

Blazi.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na polskim forum OOBE widziałem wypowiedź pewnego użytkownika, który mówił o tym, że homoseksualizm jest chorobą związaną z nieprawidłowym obrotem pewnej czakry. A człowiek ten raczej ma pewne pojęcie. Co o tym sądzicie? Jeżeli chcecie, to mogę dokładnie zacytować jego wypowiedź.

#8

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, cytuj.



#9

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pingwiny-geje.. xD Cool

Ja kiedys jak do sklepu szedłem to widziałem dwa psy geje. Jakis pudelek ........ jakiegos tam pieska. Oba płci meskiej xD ja na szczescie jestem Hetero


Edit: Przemo. 03.03.2008. Pomogę Ci odróżniać wulgaryzmy od poprawnej polszczyzny. Zgodnie z pkt 7.2 regulaminu i pobiorę za to opłatę w wysokości 1 warna.

#10

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na polskim forum OOBE widziałem wypowiedź pewnego użytkownika, który mówił o tym, że homoseksualizm jest chorobą związaną z nieprawidłowym obrotem pewnej czakry. A człowiek ten raczej ma pewne pojęcie. Co o tym sądzicie? Jeżeli chcecie, to mogę dokładnie zacytować jego wypowiedź.

tylko że czakry to bajki i mało kto w to uwierzy, nie udowodniono ich istnienia, no a zwierząta też mają czakry ?

#11

Mr.Scar.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Seboolek wyrażaj się. Nie udowadniaj, że jestes niewychowany. Co do tematu, nie zmienia moich poglądów. Człowiek powinien mieć jakies zachamowania.

#12

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest forum paranormalne czy polityczno-ideowo-propagandowe? Bo chyba nie widze wiekszego sensu takich tematow tutaj.
Pikanterii tematowi dodaje fakt, ze autor przekonuje nas o czyms co wg niego jest normalne w podforumo nazwie... "dziwny swiat" :lol

A w swiecie zwierzat naturalne jest:
- mordowanie i zjadanie ofiar, rozumiem ze kanibalizm tez tak bedziemy tlumaczyc ?
- zostawianie potomstwa u niektorych gatunkow tuz po urodzeniu, tez sie na tym bedziemy wzorowac?
- sikanie w celu znakowania terenu i wiele innych.

Nie wni9kam w sam homoseksualizm, ktory jest mi daloece obojetny. Smiac mi sie tylko chce z tego poziomu argumentacji "bo krowy i bawoły tez tak robia". Naprawde, godne nasladowania wzorce :lol :lol :lol

#13

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

golibroda, proponuje przyjąć do wiadomości że ludzie to też zwierzęta i wcale się od nich niczym specjalnym nie różnimy, ty dałbyś rade powstrzymać popęd płciowy przez całe życie ? nawet wasi wspaniali księża muszą czasami się zadowolić z wikarym albo z ministrantem...

mordowanie i zjadanie ofiar,

będzie to dla ciebie szokiem ale kotlet nie rośnie na drzewach, twój jutrzejszy obiad kiedyś chodził sobie i został zabity :)

rozumiem ze kanibalizm tez tak bedziemy tlumaczyc ?

ludzki kanibalizm to co innego niż zwierzęcy, zjadanie wroga miało dać zjadającemu jego siłę, zwierzęta zjadają się kiedy niema pokarmu :) właściwie to z głodu ludzie też mogą się jeść ale jakbyś wiedział to potrzeby fizjologiczne, takie jak zaspokojenie głodu mogą przyćmić nasze ludzkie cechy

zostawianie potomstwa u niektorych gatunkow tuz po urodzeniu, tez sie na tym bedziemy wzorowac?

przecież można zostawić dziecko po porodzie w szpitalu i nikt nie ma z tego powodu nieprzyjemności, więc już się wzorujemy

sikanie w celu znakowania terenu i wiele innych.

niestety byłoby to po prostu bez sensu bo człowiek nie ma zbyt intensywnego zapachu moczu, ani dobrego węchu, pewnie dlatego że małpy nie znaczą terenu moczem :D

#14

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz co, nawet bym to skomentowal ale po prologu (zdecydowanie na temat! :lol ) o wikarym uznalem ze nie ma jednak sensu.

Aha, nikt ci nie powiedzial, ze rozdzielenie przecinkiem dwoch zdan swiadczy o ich jakiejs spojnosci? Bo po komentarzu o jedzeniu wolowiny (oczywiscie na temat! ) wyglada na to ze nie.

Użytkownik golibroda edytował ten post 03.03.2008 - 11:49


#15

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak wtrącę, że znaczenie moczem jest u ludzi jak najbardziej powszechne. Mężczyźni oddają mocz na murki, drzewa, właśnie po to by lepiej znaczyć teren.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych