Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewyjaśniony dźwięk, błąd naszego światowego systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś czytałam, że piski słyszymy na przykład leżąc w łóżku, samemu, wtedy, gdy na ogół jest cicho. Bo gdy oglądasz telewizję, rozmawiasz, słuchasz muzyki, otacza cię dźwięk, a gdy go nie ma, czyli na przykład w jakimś studiu, twój mózg nie jest do tego przyzwyczajony i musi jakoś sobie to wypełnić.
Jeszcze bardziej pogmatwane, ale.... :D
  • 0

#17

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Te dźwięki, które można interpretować jako piski, szumy to między innymi dźwięki pompowanej krwi poprzez nasze serca, która przepływa przez głowę. Gdy jest głośno nie słyszmy tego/podświadomie ignorujemy, natomiast gdy nastaje cisza nasze zmysły się wyostrzają i wtedy słyszymy więcej.
  • 0

#18

KrwistyKlitorys.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W różnych miejscach ciśnienie atmosferyczne jest rożne, gdy idziesz ze znajomymi w jakieś pole może okazać się, że z jakiś powodów ciśnienie w tym miejscu drastycznie się zmienia co powoduje zmianę cisnienia krwi i różne dźwięki.
Czy jest to błąd naszego światowego systemu??
Tego nie wiem, ale kto wie..
Pozdrawiam.

Użytkownik KrwistyKlitorys edytował ten post 04.03.2016 - 00:24

  • 0

#19

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Autor wspomniał o strasznym 'krzyku'...przypomniało mi się od razu to, co napisał Richard Dawkins w swojej książce The God Delusion ('Bój Urojony'): wspomina on pobyt na jednej ze szkockich wysp w czasach studenckich. Usłyszał razem z przyjaciółmi podobnie przeraźliwy dźwięk i nikt nie umiał sprecyzować, co to jest. Jednak znajomy ornitolog rozwiał ich wątpliwości: taki dźwięk wydaje ptak o nazwie burzyk północny (manx shearwater po angielsku). Wg danych, zalatuje on czasami do Polski, choć najczęściej pojawia się właśnie w okolicach Wysp Brytyjskich. Ponieważ brzmi tak, a nie inaczej, zyskał sobie przydomek 'diabelskiego ptaka' ('devil bird'). Źródło dla ciekawych (ang.): http://www.thingsire...x-shearwater-1/


  • 0

#20

bvckdpox.
  • Postów: 10
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Autor wspomniał o strasznym 'krzyku'...przypomniało mi się od razu to, co napisał Richard Dawkins w swojej książce The God Delusion ('Bój Urojony'): wspomina on pobyt na jednej ze szkockich wysp w czasach studenckich. Usłyszał razem z przyjaciółmi podobnie przeraźliwy dźwięk i nikt nie umiał sprecyzować, co to jest. Jednak znajomy ornitolog rozwiał ich wątpliwości: taki dźwięk wydaje ptak o nazwie burzyk północny (manx shearwater po angielsku). Wg danych, zalatuje on czasami do Polski, choć najczęściej pojawia się właśnie w okolicach Wysp Brytyjskich. Ponieważ brzmi tak, a nie inaczej, zyskał sobie przydomek 'diabelskiego ptaka' ('devil bird'). Źródło dla ciekawych (ang.): http://www.thingsire...x-shearwater-1/


I to według mnie najlogiczniejsze wyjaśnienie tego zjawiska :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych