Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewyjaśniony dźwięk, błąd naszego światowego systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

bvckdpox.
  • Postów: 10
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Hey, miło Was przywitać i jako pierwszy temat na tym forum postanowię przedstawić problem niewyjaśnionego do dziś dźwięku, który od bardzo długiego czasu zastanawia mnie jak i ciekawi.

Dwa lata temu, to czas, w którym rozpocząłem głębsze zainteresowanie tematami wykraczającymi poza normę, pojąłem pewne sprawy i zyskałem praktyczną wiedzę na temat niektórych zjawisk.

 

Przejdę do rzeczy. Od jakiegoś czasu prześladuje mnie dźwięk (występuje w różnych miejscach, nigdy jak nie w nocy, głównie na łąkach lub w ich okolicach), zawsze, gdy jestem sam lub z ludźmi o podobnych upodobaniach, zainteresowaniach (zjawiska "paranormalne"). Nie jestem w stanie do końca określić zależności, powodu występowania tego zjawiska. Polega ono na tym, że słyszę, słyszymy dziwny dźwięk dochodzący z łąk, który tak jakby zbliżał się do nas i powoduje dziwne uczucie w głowie. Czym się charakteryzuje? Gdybym miał opisać ów dźwięk mógłbym porównać do wrzasku kobiety i wydźwięku jakiegoś ptaka, burzliwej wrony. Od dwóch lat dźwięk ten nie zmienia się, prócz tonacji, jaką podejmuje w naszym kierunku. "Wrzask", "ostrzeżenie", "Anomalia", "Błąd systemu". "coś, co nie powinno wystąpić", użyję tych słów, by nakierować. Chciałbym poznać Waszą opinię. Dodam też, że słyszałem ów wrzask z moją ex, która była pod wielkim wrażeniem, gdy udało się jej to usłyszeć oraz moja bezradność jak wyjaśnić sytuacje, której była świadkiem przy mnie.

- Wrzask powtarza się, staje się coraz głośniejszy, straszniejszy

- dźwięk naprawdę mogę porównać do czyjegoś krzyku, pochodzi z ciemnej otchłani, zawsze

- zawsze blokuje myślenie

- nie pozwala niczego zrobić, zawsze, gdy chciałem go nagrać, ucichł

- pewnego razu, gdy zacząłem iść do źródła dźwięku, w jego stronę, złapał mnie niesamowity ból w sercu i nieświadomie zawróciłem zapominając o tym co miałem zrobić.

- przyjaciel głęboko wtajemniczony w wiedzę na temat parapsychologii, buddyzmu zawsze bał się tego krzyku i zawsze, gdy go słyszał będąc z nami kazał nam stamtąd iść i do tej pory nie chce powiedzieć czym jest ten dźwięk

- dźwięk występuje w różnych miejscach, taki sam, nie różniący się niczym oprócz tonacji, niezależnie od pory roku, rozważałem wszelkie opcje, że to jakieś zwierzę, czy coś. Odpada, po tym, ile razy miałem okazję go usłyszeć, to coś wątpię, by to było zwierzę.

To niewiarygodne zjawisko, nie do wyjaśnienia, jedna z wielu rzeczy, których wyjaśnienia nie poznaję, choć bardzo chciałbym.


Użytkownik bvckdpox edytował ten post 28.01.2016 - 01:25

  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz może jakieś nagranie? Skoro zdarza się tak często powinno być to możliwe. Teraz nie bardzo wiem o jakim dźwięku mowa.


  • 0



#3

bvckdpox.
  • Postów: 10
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Masz może jakieś nagranie? Skoro zdarza się tak często powinno być to możliwe. Teraz nie bardzo wiem o jakim dźwięku mowa.

Niestety nie posiadam nagrania. Nigdy nie byłem tak skupiony na niczym innym jak na właśnie analizy sytuacji, gdy usłyszałem to coś. Nagrywanie nie było wtedy ważne.


Użytkownik bvckdpox edytował ten post 28.01.2016 - 01:47

  • 0

#4 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Skoro mowa o dźwiękach to ja coś od razu też zapytam. Ciągły dźwięk, piskliwy. 24/7, odkąd pamiętam. Jak tylko jest cicho to go słyszę, jeśli pojawia się jakikolwiek inny dźwięki to od razu znika. Jak zatykam uszy również go słychać. Mam to od urodzenia i prawdę mówiąc nie mam pojęcia co to. Skorzystam z okazji i zapytam.


  • 0

#5

rakshi3.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wonder
Człowiek słyszy fale mechaniczne o częst. 16Hz - 20kHz + indywidualne wychylenia w obie strony dla konkretnego człowieka i stąd jedni słyszą "więcej", a inni wręcz przeciwnie. Czy nie to jest rozwiązaniem Twojego problemu? ;)

Użytkownik rakshi3 edytował ten post 28.01.2016 - 06:59

  • 0

#6

Zakacupirzony.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe jest to, o czym mowisz. Nigdy czegoś takiego czegoś nie doświadczyłem. Uczucie dźwięku to fale dźwiękowe obijające się o bębenki i, jako impulsy elektryczne, docierające do naszego dekodera w mózgu. Zastanawiające, czy aparatura (mikrofon/dyktafon/profesjonalny rekorder z analizą widma) by nagrało to samo (wrzask/krzyk) czy też brzęczenia/piski..typowy przydźwięk elektryczny. Myślę, że warto się zaopatrzyć w jakiś rekorder i udać się w tego typu miejsce.
Jeśli grupowo doświadczacie tego zjawiska, to może być coś na rzeczy.
Co do tego, że ucicha gdy zechcesz go nagrać-włączcie nagrywanie tuż przedd rozpoczęciem wyprawy. Nie będzie Was to absorbowało podczas ewentualnego doświadczenia tych zjawisk


  • 0

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Wonder

To pewnie tak zwany pisk uszny, zwykle związany z uszkodzeniem komórek słuchowych. Generują one wtedy pewien stały sygnał, interpretowany jako piskliwy dźwięk, zawsze pozostający w tle. Może to być skutek na przykład infekcji ucha w dzieciństwie, lub hałasu, albo zbyt dużych dawek antybiotyków.

Jest kilka metod terapii, na przykład odsłuchiwanie nagrań z szerokopasmowym szumem (organizm męczy się sekwencją przypadkowych szumów i zaczyna je ignorować, subiektywnie "ściszając" szumy i piski z uszkodzonego ucha)


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 28.01.2016 - 13:22

  • 0



#8

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wonder
Każdy tak ma. Twój nieprzyzwyczajony mózg imituje ten dźwięk, wypełnia ciszę, której wcześniej nie doświadczał. M.in. dlatego ludzie tak szaleją w tych studiach, w których słychać tylko szum własnej krwi :D
  • 0

#9

Obywatelka AM.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten też słyszał dziwne dźwięki w polu: http://www.paranorma...srodku-niczego/

Oczywiście są różnice między obiema historiami, ale tak mi się skojarzyło.

Jeśli dobrze zrumieniałam, nikt  niezainteresowany zjawiskami paranormalnymi nie słyszy tych dźwięków? Tylko osoby "o podobnych upodobaniach" to słyszą? Nie brałeś pod uwagę autosugestii? Wmawiania sobie nawzajem? Nakręcania się pod wpływem rozmów na ten temat, chodzenia po polach, gdzie ten dźwięk występuje i oczekiwania, że zaraz znów się pojawi?

Czy tym innym osobom, które słyszały to z Tobą, zdarza się to słyszeć, gdy idą same? Czy tylko w Twojej obecności?

Jak to się w ogóle zaczęło? Czy byłeś sam, gdy usłyszałeś to po raz pierwszy, czy szliście grupką?


  • 0

#10

AdeNyan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z mojego doświadczenia - ja z kolei słyszę pisk czy właśnie fale częstotliwości. W starym domu na parterze mieszkałam na prawo, ciocia na lewo, ilekroć słyszałam pisk będąc u siebie wiedziałam, że ciocia właśnie co włączyła tv. :)
Z kolei mój tato kiedyś (oj na pewno bite 10lat temu) podczas medytacji podążał za piskiem, czy szumem jak On to nazywa i został ocknięty przez mamę. Szum jak mówi pozostał i słyszy non stop po dziś dzień.

Edit: Przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja, parę lat temu byłam nad jeziorem i się opalałam na trawie na kocu - co przyłożyłam ucho do ziemi słyszałam pisk. Koc odciągałam, w trawie grzebałam, w głowę zachodziłam co to. Do dziś nie wiem, tłumaczę to sobie, że trawa nie życzyła sobie, żebym ją gniotła, więc stamtąd poszłam A może to był po prostu zwierzak podziemny

Tapnięte z SonyJ

Użytkownik AdeNyan edytował ten post 29.01.2016 - 18:47

  • 0

#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Od razu mi się przypomniało :D

 


  • 0

#12

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niektorzy chyba nie wszystko przeczytali co autor napisal, a napisal, ze nie tylko on slyszal ten dzwiek, wiec to nie moze powstawac w jego glowie.

Czy ten dzwiek jest zawsze taki sam i w roznych miejscach? Jakie to byly miejsca?

Moze podobne do tego 

A moze to takie rozwiazanie http://mosquito-polska.pl/


  • 0

#13

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to autorowi nie chodzi o piski, piski są całkowicie naturalne.

Użytkownik Redie edytował ten post 01.02.2016 - 00:53

  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ustaw dyktafon w telefonie i spróbuj to nagrać. Nie po to żeby był jakiś dowód dla nas, tylko po to, żeby sprawdzić czy się nagra.


  • 0



#15 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Niektorzy chyba nie wszystko przeczytali co autor napisal, a napisal, ze nie tylko on slyszal ten dzwiek, wiec to nie moze powstawac w jego glowie.

Czy ten dzwiek jest zawsze taki sam i w roznych miejscach? Jakie to byly miejsca?

Moze podobne do tego 

A moze to takie rozwiazanie http://mosquito-polska.pl/

Jeden z tym, 0:39-0:41, zbliżony do tego co ja słyszę. I te z tego filmiku nie wydają mi się nieprzyjemne.

 

 

@Wonder
Każdy tak ma. Twój nieprzyzwyczajony mózg imituje ten dźwięk, wypełnia ciszę, której wcześniej nie doświadczał. M.in. dlatego ludzie tak szaleją w tych studiach, w których słychać tylko szum własnej krwi :D

Nie wiem co oznacza "nieprzyzwyczajony" mózg ale te dźwięki słyszę od zawsze. Już jako mały dzieciak zastanawiałem się czym są. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych