Skocz do zawartości


Wyciekło nagranie pościgu obcego statku kosmicznego podczas incydentu nad Phoenix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

W jakim celu odbywa się pościg? Tak sobie lecą za nim? Bo logicznie to chyba jest kilka prób kontaktu z pojazdem a potem strzały.


  • 0

#17 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Critter - nie zrozum mnie źle ale ani to co widzimy na nagraniu, ani to, co czytamy w jego opisie,  w ŻADEN sposób nie dowodzi tego, że:

- po pierwsze - nagranie jest autentyczne

- po drugie - że ma jakikolwiek związek z wydarzeniami z tego konkretnego dnia w Phoenix (co jednakowoż, jest wyraźnie zasugerowane w opisie tego nagrania).

 

 Żeby to w jakikolwiek sposób uwiarygodnić (choć minimalnie)i powiązać z tymi konkretnymi wydarzeniami, potrzebne jest coś więcej, niż krótki, słabej jakości filmik i twierdzenia jego autora, czy też osoby, która go upubliczniła. jakikolwiek, malutki nawet punkt zaczepienia.

A tego nie mamy.

Można oczywiście przyjąć to na wiarę i wytłumaczyć sobie, że brak jakichkolwiek informacji, to po prostu "tajemnicza tajemniczość' - ale przecież nie o to tu chyba chodzi?

Co nie znaczy, że nie jest autentyczne. Idealne nie jest ale żadne nie jest idealne. Powiedział bym, że filmik pokazujące inne wydarzenia, wojny na bliskim wschodzie itd też dało by się podważyć. Z tym, że przyznawały się do nich rządy. I czego to dowodzi. Że ludzie nie uwierzą dopóki rząd nie potwierdzi co jest nadzwyczaj ironiczne.

 

 

 

@Critter, chyba nie sądzisz, że jeśli film jest autentyczny to kosmici mieli zamiar walczyć z tymi myśliwcami lub przed nimi uciekali? Bawiliby się tylko, takie myśliwce nie stanowiłyby dla nich prawdopodobnie żadnego zagrożenia. JEŚLI to miało miejsce naprawdę. Poza tym A-10 to nie myśliwiec i nie nadaje się do przechwytywania czegokolwiek w powietrzu, więc zdziwiłby mnie udział tego samolotu skoro na miejscu były nadające się do tego F-16. Btw. te stacjonują we wspomnianej Williams AFB niedaleko Phoenix i w Luke AFB w samym Phoenix, więc z tym akurat nie byłoby problemu.

 

Cóż w tzw. Bitwie o LA cała flota USA waliła w UFO czym tylko mogła. To że potencjalnie nie moglibyśmy nic zrobić nie znaczy, że od razu wstrzymujemy się od walki lub od obrony. 

 

Interpretuje ten filmik na podstawie tego co widzę, ale faktem jest, że nie wiemy co dokładnie miało tam miejsce, walka, obrona, ucieczka, przechwytywanie, gonitwa. Najwyraźniej armia widząc te obiekty zareagowała tak a nie inaczej, ja też bym na ich miejscu wysłał samoloty, próbował zrobić cokolwiek. Być może pomyśleli podobnie.


  • 0

#18

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podsumowując, to bardzo niewiele wynika z tego nagrania, a to co z niego wynika, wiemy tylko i wyłącznie z jego opisu.

Skąd wiemy, kiedy zostało wykonane? Bo napisał o tym ktoś, kto je wrzucił do sieci.

Skąd wiemy jakie samoloty brały w nim udział? Bo, napisał o tym ktoś, kto je wrzucił do sieci.

Skąd wiemy, że ma ono związek z wydarzeniami z Phoenix? Bo, napisał o tym ktoś, kto je wrzucił do sieci.

Skąd wiemy ile samolotów brało w nich udział? Znikąd - bo to informacja tajna.

Skąd wiemy, gdzie stacjonowały te samoloty? Bo możemy sobie poszukać na mapie i dopasować dowolne wojskowe bazy lotnicze w USA.

Skąd wiemy, jaki był cel działania tych samolotów? Znikąd - bo takiej informacji nikt nie podał.

Skąd wiemy, jaki był efekt tych działań? Znikąd, bo nikt o tym nic nie napisał.

Co więc wiemy? To, co ktoś napisał (i w co każe nam wierzyć) i czego możemy się domyślić sami(albo, co sobie możemy wyobrazić) oglądając te dynamiczne 26 sekund nagrania.

Jak dla mnie, to ciut mało, żeby się już teraz ekscytować.

 

A co kwestii tajemniczego pilota, z którego kokpitu podobno nagrywano te 26 sekund.

Zakładając, że w akcji brało udział zaledwie kilka samolotów, to czy tak trudno byłoby jego zwierzchnikom wytypować podejrzanego? Nie sądzę.

Tym bardziej, że jak czytam, były to samoloty różnych typów, więc bez problemu stwierdzą oni, z jakiego typu samolotu nagranie pochodzi - co znacznie ograniczy ilość potencjalnych podejrzanych.

(i nadal nie wiemy, czy to nagranie pochodzi z F16, czy też z A10 - to tak na marginesie).

Utrzymywanie więc jego nazwiska w tajemnicy, ma sens raczej niespecjalny - a jego nazwisko, pozwoliłoby w jakiś tam sposób uwiarygodnić całą historię.

Pomijam tu fakt, że skoro ujawniono te 26 sekund, to równie dobrze można było ujawnić całość - bo chyba nie jest to wszystko, co nagrano z kamery tego samolotu?


  • 0



#19 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Podsumowując, to bardzo niewiele wynika z tego nagrania, a to co z niego wynika, wiemy tylko i wyłącznie z jego opisu.

Skąd wiemy, kiedy zostało wykonane? Bo napisał o tym ktoś, kto je wrzucił do sieci.

Skąd wiemy jakie samoloty brały w nim udział? Bo, napisał o tym ktoś, kto je wrzucił do sieci.

Skąd wiemy, że ma ono związek z wydarzeniami z Phoenix? Bo, napisał o tym ktoś, kto je wrzucił do sieci.

Skąd wiemy ile samolotów brało w nich udział? Znikąd - bo to informacja tajna.

Skąd wiemy, gdzie stacjonowały te samoloty? Bo możemy sobie poszukać na mapie i dopasować dowolne wojskowe bazy lotnicze w USA.

Skąd wiemy, jaki był cel działania tych samolotów? Znikąd - bo takiej informacji nikt nie podał.

Skąd wiemy, jaki był efekt tych działań? Znikąd, bo nikt o tym nic nie napisał.

Co więc wiemy? To, co ktoś napisał (i w co każe nam wierzyć) i czego możemy się domyślić sami(albo, co sobie możemy wyobrazić) oglądając te dynamiczne 26 sekund nagrania.

Jak dla mnie, to ciut mało, żeby się już teraz ekscytować.

 

A co kwestii tajemniczego pilota, z którego kokpitu podobno nagrywano te 26 sekund.

Zakładając, że w akcji brało udział zaledwie kilka samolotów, to czy tak trudno byłoby jego zwierzchnikom wytypować podejrzanego? Nie sądzę.

Tym bardziej, że jak czytam, były to samoloty różnych typów, więc bez problemu stwierdzą oni, z jakiego typu samolotu nagranie pochodzi - co znacznie ograniczy ilość potencjalnych podejrzanych.

(i nadal nie wiemy, czy to nagranie pochodzi z F16, czy też z A10 - to tak na marginesie).

Utrzymywanie więc jego nazwiska w tajemnicy, ma sens raczej niespecjalny - a jego nazwisko, pozwoliłoby w jakiś tam sposób uwiarygodnić całą historię.

Pomijam tu fakt, że skoro ujawniono te 26 sekund, to równie dobrze można było ujawnić całość - bo chyba nie jest to wszystko, co nagrano z kamery tego samolotu?

Też bym chciał żeby rządy światowe po prostu wyłożyły prawdę ludziom jak kawe na ławę ale niestety takiej możliwości, przynajmniej na razie, nie ma. Jak mówiłem, nagranie nie jest idealne ale w podobny sposób można podważyć każde nagranie nie zależnie od tego co ono prezentuje i czy jest prawdziwe czy też nie. 


  • 0

#20

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Critter - nadal się nie rozumiemy.

To nie chodzi o to żeby rządy światowe po prostu wyłożyły prawdę ludziom. Chodzi po prostu o JAKIEKOLWIEK informacje, chociażby naocznych świadków tego starcia, które choć odrobinę pomogłyby zlokalizować jego, czas, miejsce, przebieg i jego uczestników.

Sam jego autor (czy też gość, który go wrzucił do sieci) mógłby napisać cokolwiek więcej na ten temat. Bo skoro ma samo nagranie, to musi mieć również wiedze na temat tego jak, kiedy, gdzie i przy czyim udziale powstało.

A tymczasem mamy zgadywankę.


  • 0



#21 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja wiem o co ci chodziło tylko niestety wolniej piszę niż myślę i próbuję zawrzeć kilak myśli w jednym zdaniu. Jak podkreślałem zgadzam się, że nagranie pozostawia wiele do życzenia ale widziałem filmiki przedstawiające realne wydarzenia, które również na podstawie podobnego "systemu oceniania" można by uznać za fejki. W tym problem, fakt przydało by się więcej informacji na temat szczegółów natomiast sam filmik sam w sobie jest naprawdę niezły. 


  • 0

#22 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

sam filmik sam w sobie jest naprawdę niezły.

 

 

Jak wiele dzisiejszych efektów specjalnych w grach wideo i filmach wysokobudżetowych. Sprawny pracownik takiego studia może stworzyć cuda na kiju w jedno popołudnie. Sam zajmuje się grafiką i obracam się w programach i nowinkach. Takie coś można naprawdę szybko i prosto stworzyć. Wystarczy parę lat obycia z oprogramowaniem, pasje i zainteresowania UFO. Nie powiem filmik robi wrażenie i dlatego stał się obiektem obrony i ataku sceptyków. Bo jednego autor nie zrobił dość dobrze - nie opracował dobrego opisu medialnego. Jak @pishor tutaj wypisuje jest wiele otwartych pytań i żadnych opcji na odpowiedź. Zwyczajnie jest to produkcja wypuszczona w sieć i pozostawiona na viral.


  • 0

#23

andi.
  • Postów: 93
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to sa ujecia i ten sam pojazd 1:1 co jest w filmie

 

Światła nad Phoenix(2015)
The Phoenix Incident

http://www.filmweb.p...nix-2015-741385

 

 

 

a nawet tez jest A10 na nagraniach


Użytkownik andi edytował ten post 28.01.2016 - 22:57

  • 1

#24

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezły gameplay. Tylko nie wiem z ktorej gry? Battlefield? Bo na pewno nie War Thunder.

 Dokładnie . To jest gameplay. :)To nie jest  autentyczny filmik z samolotu.

Jak ktoś ma watpliwości niech obejży autentyczne filmy z F16. I powinien od razu wiedzieć dlaczgo to fake.

 

Fake:

 

 

Real:

 

 

 

  .......

 

........

 Nie wiecie o co chodzi ?

 

 

 

...

   Wskazówka nr 1 . Proszę przesłuchać wszystkie nagrania z zamkniętymi oczami.

Wskazówka nr 2

 

Jeszcze nie załapaliście gdzie jest różnica miedzy oryginałem a fakem,to pomyślcie gdzie jest mikrofon w samolocie i co nagrywa. :) :) :) I czego jest brak w tym "oryginalnym" nagraniu z dogfajta z ufo. :) :)


  • 3



#25

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Filmik andiego robi wrażenie. Pytanie tylko czy jest nagrany z innej maszyny?

Co do argumentu - świadków być nie musi, jak widać zajście miało miejsce w jakichś górach(?). Nie wydaje mi się zresztą, żeby wojsko chciało taki pościg przeprowadzić gdzieś nad centrum miasta. Po drugie ten obiekt nie musi być i zresztą nie jest, tym obiektem obserwowanym nad Phoenix, może być jedynie z nim w jakiś sposób powiązany. Liczba samolotów mogła wynosić nawet 10 i nie ma to znaczenia, że do przechwytywania wysyła się przeważnie dwójkę, ewidentnie widać na nagraniu, że nie mamy do czynienia z jakimś zwykłym samolotem wroga, dlatego w razie bezpieczeństwa liczba wysłanych samolotów mogła być większa. A-10 nie musiał wcale brać udziału w pościgu i zapewne nie brał, jakie było jego zadanie możemy tylko spekulować.

Ogólnie nie mam za bardzo czasu teraz, ale można by pewnie poszukać na angielskojęzycznych forach informacji, być może jest więcej zdjęć czy nagrań. Może nawet ludzie doszli jaka to mogła być baza wojskowa.


  • 0



#26 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

To nagranie przedstawia wydarzenia z 1997 roku o ile się nie mylę więc chyba mogło się różnić od nowszych nagrań stąd różnice.


  • 0

#27

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze nie załapaliście gdzie jest różnica miedzy oryginałem a fakem,to pomyślcie gdzie jest mikrofon w samolocie i co nagrywa. :) :) :) I czego jest brak w tym "oryginalnym" nagraniu z dogfajta z ufo


Ja to widzę od początku - magiczne słowo: przeciążenie.
Przy takich ewolucjach jak na filmie z rzekomym pościgiem to pilot mógłby siedzieć conajwyżej przed ekranem laptopa, w domu i w kapciach, a nie w prawdziwym samolocie :) Przecież to od razu widać, że to jest gameplay z gry, nie trzeba do tego nawet patrzeć na porównania z rzeczywistymi przelotami.
Aż dziw, że nikt tutaj nie widzi tak podstawowej sprawy.

Użytkownik szczyglis edytował ten post 29.01.2016 - 03:17

  • 1



#28 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Możliwe, że macie rację. Choć widziałem dużo lepsze sztuczki jakie piloci wykonywali swoimi samolotami na różnych pokazach. I jakoś przeżyli.


  • 0

#29

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możliwe, że macie rację. Choć widziałem dużo lepsze sztuczki jakie piloci wykonywali swoimi samolotami na różnych pokazach. I jakoś przeżyli.


Zobacz co się dzieje z ciałem pilota przy 9G, a teraz dodaj sobie do tego warunki bojowe, samolot i takie akrobacje jak na filmie z UFO.

Takie akrobacje jak na tamtym filmiku to tylko w filmach pokroju "Top Guna", a nie w realnym życiu.

PS. Pilot tutaj nie walczy o życie. Walczy jedynie o to, żeby nie stracić przytomności (tzw. blackout w żargonie - polega to na tym, że krew odpływa z mózgu. Jest też efekt redout - odwrotny, gdy krew nagle nadpłynie).

Użytkownik szczyglis edytował ten post 29.01.2016 - 17:55

  • 2



#30

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To wygląda jak z gry video, w międzyczasie przelatują  jakies samoloty, sek. 10, 16, 20.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych