Skocz do zawartości


Wyciekło nagranie pościgu obcego statku kosmicznego podczas incydentu nad Phoenix


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Wartościowy Post

phoenix-lights.png

Były pilot U.S. Air Force opublikował nagranie przedstawiające wydarzenia z incydentu nazywanego "Światła nad Phoenix", o którym w 1997 roku było głośno. Na nagraniu widać cała akcję z perspektywy pilota biorącego udział w pościgu za innym pojazdem latającym. Film został nagrany z kabiny pilota myśliwca Lockheed-Martin F-16 oraz Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II. Na temat Świateł nad Phoenix powstał również film o tym samym tytule.

 

13 marca 1997r., o godz. 20.15 (w czasie pełnienia przez Symingtona drugiej kadencji), tysiące osób ujrzało liczne trójkątne i V-kształtne obiekty powoli przesuwające się po niebie przez ok. 30 minut. Przerażeni świadkowie rozrzuceni po całym stanie oszacowali, że dziwne obiekty były znacznie większe niż boisko piłkarskie i mogły osiągać długość ok. mili. Senator z Arizony, John McCain, przyjaciel Symingtona, którego były gubernator określił jako „człowieka o otwartym umyśle”, przyznał na konferencji zorganizowanej w 2000r., że nad Arizoną widziane były dziwne światła.

 

O tym, że wówczas jakieś nieznane obiekty latające pojawiły się nad Phoenix świadczą relację niezliczonych świadków mówiące o lecących gigantycznych maszynach, które przysłoniły niebo. Teraz były gubernator przyznaje to samo. Symington mówi o obserwacji ogromnego, trójkątnego, oświetlonego i poruszającego się powoli „pojazdu o nieokreślonym pochodzeniu”.

 

Incydent ten, de facto jeden z największych w kontekście obserwacji UFO w Ameryce Północnej, zaalarmował tysiące Arizończyków. W tamtym czasie padło wiele słów na  temat tego co się działo, mówiło się o flarach, którymi owe obiekty miały być jednakże dla ludzi, którzy widzieli to na własne oczy nie było to wyjaśnienie, które ich zdaniem mogło rzucić światło na to czym były owe tajemnicze obiekty. 

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie własne.

 

Źródło: Latest-UFO-Sightings

cropped-logo.png


  • 6

#2

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niezły gameplay. Tylko nie wiem z ktorej gry? Battlefield? Bo na pewno nie War Thunder.


  • 0

#3 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że tak czy owak warto obejrzeć, niech każdy sobie to przeanalizuje tak jak uzna za słuszne.
  • 0

#4

Zakacupirzony.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ujmę tak - gdyby to byo ufo, to nagranie z samolotu na pewno by nie wyciekło do internetu i było dokładnie zabezpieczone. Jesli znalazło się w sieci - cóż...
Raczej rząd USA by się z tym nie afiszował. Musiało to być nagranie z użyciem aparatury samolotu - pilot przecież nie nagrał tego "komórkom" ani nie zgrał po lądowaniu "na pendraka".
Kwestia.. ten trójkątny stateczek to statek UFO? Może być.. trójkątny czy okrągły..skąd tylko pewność, że nie jest to jakiś samolot prototypowy rządu USA/jakiegokolwiek innego? Samoloty przeszły dość długą drogę od czasu modeli braci Wright.

Dziwne, że silniki w nim są ułożone w taki a nie inny sposób.. ale, jakby się zastanowić, w 1997 jakby ktoś dał nam do ręki jakiegokolwiek topowego smartfona z dzisiejszych czasów-nie potraktowalibyśmy tego jako technologię ufo? W tamtym okresie w Polsce szczytem marzeń myła nokia 3310..


  • 3

#5

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na pewno wojsko pozwoliłoby pilotowi wynieść tajny film z operacji wojskowej, po czym opublikować go w internecie.

Jestem przekonany, że film jest fejkiem. Zwłaszcza wskazuje na to ucięta końcówka, według której samolot rozbił się ( to jest nie rozbił się, bo ten fragment został wycięty i go nie widzimy) .

Wysłane z mojego MID801 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Na pewno wojsko pozwoliłoby pilotowi wynieść tajny film z operacji wojskowej, po czym opublikować go w internecie.

Jestem przekonany, że film jest fejkiem. Zwłaszcza wskazuje na to ucięta końcówka, według której samolot rozbił się ( to jest nie rozbił się, bo ten fragment został wycięty i go nie widzimy) .

Wysłane z mojego MID801 przy użyciu Tapatalka

Sęk w tym, że tu chodzi o "wyciek" czyli publikacje bez pozwolenia czy wiedzy przełożonych, że tak powiem. Tak jak np. do internetu wyciekły informacje o podsłuchach USA czy morderstwach Amerykańskich żołnierzy w Iraku. To wszystko właśnie "wyciekło" do opinii publicznej. 


  • 0

#7

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@ wonder
Chodziło mi o to, że taki "zwyczajny" pilot chyba nie ma pozwolenia na pobieranie filmu z bazy danych czy z samolotu. Poza tym raczej nie jest możliwe, by nikt pobrania filmu z bazy danych nie zauważył. Uważam, że nawet gdyby ten film pokazywał prawdę i jakimś cudem pilotowi udało by się zdobyć nagranie i umieścić je w sieci, to zostałby aresztowany za upublicznienie tajnych danych.

Użytkownik GBZP edytował ten post 28.01.2016 - 18:28

  • 0

#8 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale właśnie o to chodzi, oczywiście że nie ma pozwolenia. Czy Menning (czy jak on tam miał) miał pozwolenie na pobranie i publikacje wideo gdzie US Marines rozrywają cywili (w tym dzieci) na kawałki tymi swoimi pociskami z uranem? Pewnie, że nie. Ale jednak wideo dostało się do WikiLeaks i do sieci.

 

De facto Menning został aresztowany był torturowany i skazany na 30 lat więzienia za ujawnienie prawdy. Ludzie swoim patologicznym sceptycyzmem często pomagają przykryć prawdę i materiały, które przedstawiają realne wydarzenia. Nie wiem czy w tym przypadku tak jest, ale nie raz tak było.


  • 0

#9

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abstrahując od tego czy ten filmik jest prawdziwy czy nie to mimo, że wojsko ma pewnie kupę zabezpieczeń przed takimi sytuacjami to nie takie rzeczy widziałem. Każdy system się da obejść, wystarczy, że na drodze takiego materiału trafi się jeden sprytny człowiek, który potrafi i chce to wynieść...


  • 0



#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam kilka pytań dotyczących tego nagrania - jeśli można.

 

W tekście czytam

Były pilot U.S. Air Force opublikował nagranie przedstawiające wydarzenia z incydentu nazywanego "Światła nad Phoenix", o którym w 1997 roku było głośno.

 

Ktoś zna imię i nazwisko tego pilota? Jego stopień chociażby?

 

Na nagraniu widać cała akcję z perspektywy pilota biorącego udział w pościgu za innym pojazdem latającym.

 

 

Za innym niż te światła, co się nad Phoenix wtedy pojawiły? Czyli tam były też inne pojazdy latające?

 

 

Film został nagrany z kabiny pilota myśliwca Lockheed-Martin F-16 oraz Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II.

 

 

Jak dla mnie, to są dwa różne samoloty, a odnoszę wrażenie, że nagranie pochodzi z kamery tylko jednego. Gdzie jest zatem nagranie z tego drugiego?

 

 

Przerażeni świadkowie rozrzuceni po całym stanie oszacowali, że dziwne obiekty były znacznie większe niż boisko piłkarskie i mogły osiągać długość ok. mili.

(...)

...relacje niezliczonych świadków mówiące o lecących gigantycznych maszynach, które przysłoniły niebo.

(...)

...mówi o obserwacji ogromnego, trójkątnego, oświetlonego i poruszającego się powoli

 

 

Rozumiem, że to nie te obiekty widzimy na nagraniu, bo to co widzimy ani nie jest ogromne, ani nie porusza się powoli.

Co tak naprawdę zatem widzimy? I jaki to ma związek z obserwacjami z Phoenix z 1997r?

 

Za czym konkretnie goni pilot tego samolotu z którego kamery (podobno) pochodzi nagranie?

Kto pilotuje ten drugi samolot, który przez ułamek sekundy na nagraniu widzimy?

Kto zasiada za sterami trzeciego, który też przemyka nam we fragmencie filmu?

I dlaczego drugi i trzeci samolot tak bardzo się różnią wyglądem - widać to nawet przy tej kiepskiej jakości filmiku.

I wreszcie - ile tych samolotów tam było?

Bo ja naliczyłem trzy, łącznie z tym, z którego pochodzi nagranie. Coś dużo jak na akcję przechwytywania - do tego raczej lata się dwójkami.

 

A wracając do wymienionych w tekście modeli samolotów.

Jakim cudem, do jednej akcji "przechwytującej" wysłano dwie, tak odmiennie różne maszyny jak F16 i A10 (przypominam, że różnice prędkości to (odpowiednio dla F16 i  A10) - prędkość maksymalna 2300 km/h i 834 km/h, oraz prędkość przelotowa 1000 km/h i 555 km/h (to dwukrotna różnica prędkości).

Pomijam tu kwestię, że zwykle do takich działań startują pary dyżurujące na jednym typie maszyn - i to raczej tych szybszych. A-10 przeznaczony jest do ciut innych zadań niż przechwytywanie wrogich obiektów.

Jak zatem tak różne dwa typy samolotów miałyby współpracować w takiej akcji?

 

Trzy ostatnie pytania.

O ile dobrze kojarzę, to incydent ze światłami w Phoenix miał miejsce w marcu, po godzinie 20 tej (i później w nocy). To co widzimy na nagraniu trudno określić nocą, nawet jeżeli uznamy, że jest to nagranie w podczerwieni (brak na przykład jakichkolwiek widocznych świateł z ziemi - a Phoenix to spore miasto)

 

Po co pilot samolotu, z którego nagranie pochodzi, wykonywał aż tak karkołomne ewolucje? On praktycznie cały czas kręci tym samolotem beczki - z jakiego powodu?

 

I wreszcie pytanie najważniejsze.

Czy są jakieś dowody na to, że taka akcja (próby przechwycenia ufo przez siły powietrzne z tamtego rejonu) miała w ogóle miejsce?

Ktoś to chyba musiał widzieć (nawet, gdyby to utajniono), skoro tysiące ludzi obserwowało te dziwne światła tej nocy?


Zwłaszcza wskazuje na to ucięta końcówka, według której samolot rozbił się ( to jest nie rozbił się, bo ten fragment został wycięty i go nie widzimy) .

Gdyby ten samolot się rozbił, to raczej trudno byłoby z niego odzyskać nagranie?


  • 1



#11 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ktoś zna imię i nazwisko tego pilota? Jego stopień chociażby?

 

Pishor, z reguły nie ujawnia się imion i nazwisk osób które coś takiego publikują bo mogą źle skończyć. Poza tym to niczego nie dowodzi, w nagraniu wikileaks też nie poznano danych pilotów, a akcja była jak najbardziej prawdzia.

 

Za innym niż te światła, co się nad Phoenix wtedy pojawiły? Czyli tam były też inne pojazdy latające?

 

Tak, było kilka.

 

Jak dla mnie, to są dwa różne samoloty, a odnoszę wrażenie, że nagranie pochodzi z kamery tylko jednego. Gdzie jest zatem nagranie z tego drugiego?

 

Mój błąd, w akcji brały udział kilka typów myśliwców, dwa udało się zidentyfikować, nagranie jest z jednego.

 

Rozumiem, że to nie te obiekty widzimy na nagraniu, bo to co widzimy ani nie jest ogromne, ani nie porusza się powoli.

Co tak naprawdę zatem widzimy? I jaki to ma związek z obserwacjami z Phoenix z 1997r?

 

Obiekty różniły się rozmiarami. Widzimy jeden z pojazdów, najwyraźniej mniejszy.

,

Za czym konkretnie goni pilot tego samolotu z którego kamery (podobno) pochodzi nagranie?

Kto pilotuje ten drugi samolot, który przez ułamek sekundy na nagraniu widzimy?
Kto zasiada za sterami trzeciego, który też przemyka nam we fragmencie filmu?
I dlaczego drugi i trzeci samolot tak bardzo się różnią wyglądem - widać to nawet przy tej kiepskiej jakości filmiku.
I wreszcie - ile tych samolotów tam było?

Bo ja naliczyłem trzy, łącznie z tym, z którego pochodzi nagranie. Coś dużo jak na akcję przechwytywania - do tego raczej lata się dwójkami.

 

Obiektów było tam kilka i z tego co wiem wszystkie były ścigane, w akcji brało udział kilka myśliwców. I nie wiem kto jest pilotem każdego z nich, sądzę, że to nie jest aż tak ważne. W takich sytuacjach trzymanie się schematów bywa trudne. 

 

Samoloty się od siebie różnią bo w akcji, jak podkreślałem brało udział kilka typów maszyn.

 

Co do ilości maszyn, mamy nagranie z kokpitu pilota, które nie nagrywa wszystkiego dookoła więc trudno stwierdzić.

 

O ile dobrze kojarzę, to incydent ze światłami w Phoenix miał miejsce w marcu, po godzinie 20 tej (i później w nocy). To co widzimy na nagraniu trudno określić nocą, nawet jeżeli uznamy, że jest to nagranie w podczerwieni (brak na przykład jakichkolwiek widocznych świateł z ziemi - a Phoenix to spore miasto)

 

Owszem to jest obraz przygotowany do obserwacji nocnych. nie widać miasta gdyż zwyczajnie pilot podczas lotku nie kierował maszyny ku dołowi. 

 

Po co pilot samolotu, z którego nagranie pochodzi, wykonywał aż tak karkołomne ewolucje? On praktycznie cały czas kręci tym samolotem beczki - z jakiego powodu?

 

Nad tym również się zastanawiałem, ale podczas walki pościgu różnie to bywa, być może unikał ostrzału lub starał się nadążyć za ściganym pojazdem. 

 

I wreszcie pytanie najważniejsze.

Czy są jakieś dowody na to, że taka akcja (próby przechwycenia ufo przez siły powietrzne z tamtego rejonu) miała w ogóle miejsce?

Ktoś to chyba musiał widzieć (nawet, gdyby to utajniono), skoro tysiące ludzi obserwowało te dziwne światła tej nocy?

 

Cóż właśnie widzisz jeden z filmików, który może to potwierdzić, jak rozumiem potrzebujemy dowodów które potwierdzą wiarygodność dowodów, które z kolei potwierdza wiarygodność innych dowodów. Tak można w kółko. 


  • 0

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owszem to jest obraz przygotowany do obserwacji nocnych. nie widać miasta gdyż zwyczajnie pilot podczas lotku nie kierował maszyny ku dołowi.

 

Sorry ale przynajmniej kilka razy widać ziemię i są to tylko wzgórza - nie wygląda to na okolicę zamieszkałą.

 

Obiektów było tam kilka i z tego co wiem wszystkie były ścigane, w akcji brało udział kilka myśliwców.

 

Dlaczego zatem nie widzimy "głównych bohaterów" zdarzenia z Phoenix? Podobno były to obiekty wielkości ok mili - większe od boiska piłkarskiego?

 

 

Cóż właśnie widzisz jeden z filmików, który może to potwierdzić, jak rozumiem potrzebujemy dowodów które potwierdzą wiarygodność dowodów, które z kolei potwierdza wiarygodność innych dowodów. Tak można w kółko.

 

Nie - wystarczy, że pojawią się relacje naocznych świadków, że taka akcja miała miejsce. O to chyba nie trudno, skoro tysiące osób obserwowało kilkugodzinna paradę ufo na Phoenix? Przecież taką akcję jak to, co widzimy na nagraniu, nie tylko byłoby widać ale przede wszystkim słychać. Są takie informacje, czy nie?

 

Samoloty się od siebie różnią bo w akcji, jak podkreślałem brało udział kilka typów maszyn.

 

Masz jakieś poparcie na tej tezy, czy to informacje "z drugiej ręki"? Wiesz moze jaki był cel tej akcji?

Nadal jednak nie wyjaśnia to faktu, że w jednej akcji biorą udział samoloty, które tak bardzo różnią się osiągami. F16 jest dwukrotnie szybszy od A10.

I nie bardzo wyjaśnia tez fakt, dlatego było tych samolotów aż tyle - do takich akcji, zwykle wysyła się pary dyżurujące. To nie jest Bitwa o Anglię, żeby w powietrzu gęsto było od ganiających się samolotów.
 

 

I nie wiem kto jest pilotem każdego z nich, sądzę, że to nie jest aż tak ważne.

 

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodziło mi o nazwiska ale raczej o przynależność do danej formacji. Miejsce stacjonowania. To pomogłoby zweryfikować ewentualne różnice w typach samolotów, które widzimy na nagraniu. Lub ich ilości.

Tak w ogóle - wiadomo z jakiej bazy startowały te samoloty?


  • 0



#13 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Sorry ale przynajmniej kilka razy widać ziemię i są to tylko wzgórza - nie wygląda to na okolicę zamieszkałą.

 

Zatem być może akcja nie miała miejsca bezpośrednio nad miastem. 

 

 

 

Dlaczego zatem nie widzimy "głównych bohaterów" zdarzenia z Phoenix? Podobno były to obiekty wielkości ok mili - większe od boiska piłkarskiego?

 

Nie wiem, być może główni bohaterowie zniknęli bo tak wielkimi statkami nie jest możliwe prowadzenie walki z małymi i zwrotnymi myśliwcami, może nie do tego służą albo cały czas tam były tylko akurat owa kamera tego nie uchwyciła.

 

 

 

Nie - wystarczy, że pojawią się relacje naocznych świadków, że taka akcja miała miejsce. O to chyba nie trudno, skoro tysiące osób obserwowało kilkugodzinna paradę ufo na Phoenix? Przecież taką akcję jak to, co widzimy na nagraniu, nie tylko byłoby widać ale przede wszystkim słychać. Są takie informacje, czy nie?

 

No proszę cię, przecież tutaj już nie raz pojawiały się relacje naocznych świadków i niewiele to dawało. Incydent w Phoenix miał miejsce wieczorem i chyba w nocy, z tego co pamiętam. Co nie znaczy, że nie mógł mieć miejsca np. gdzieś pomiędzy tymi wydarzeniami lub po tych wydarzeniach. A skoro był późno w nocy to niewiele jest udokumentowanych relacji w postaci filmów itd.

 

 

 

Masz jakieś poparcie na tej tezy, czy to informacje "z drugiej ręki"? Wiesz moze jaki był cel tej akcji?

Nadal jednak nie wyjaśnia to faktu, że w jednej akcji biorą udział samoloty, które tak bardzo różnią się osiągami. F16 jest dwukrotnie szybszy od A10.

I nie bardzo wyjaśnia tez fakt, dlatego było tych samolotów aż tyle - do takich akcji, zwykle wysyła się pary dyżurujące. To nie jest Bitwa o Anglię, żeby w powietrzu gęsto było od ganiających się samolotów.

 

Cóż jak widzisz UFO nad swoim terenem to wysyłasz wojsko to chyba naturalne prawda? Czy to żeby zbadać co się dzieje i czym są obiekty bądź aby z nimi walczyć. Chyba nie sądziłeś, że w takiej sytuacji wysyła się jeden myśliwiec. 

 

 

 

ieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodziło mi o nazwiska ale raczej o przynależność do danej formacji. Miejsce stacjonowania. To pomogłoby zweryfikować ewentualne różnice w typach samolotów, które widzimy na nagraniu. Lub ich ilości.

Tak w ogóle - wiadomo z jakiej bazy startowały te samoloty?

 

W Phoenix jest baza Nato Camp Qargha, 30km od phenix znajduje się baza Williams Air Force Base. W obrębie Phoenix znalazło by się pewnie kilka baz. 


  • 0

#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Critter - nie zrozum mnie źle ale ani to co widzimy na nagraniu, ani to, co czytamy w jego opisie,  w ŻADEN sposób nie dowodzi tego, że:

- po pierwsze - nagranie jest autentyczne

- po drugie - że ma jakikolwiek związek z wydarzeniami z tego konkretnego dnia w Phoenix (co jednakowoż, jest wyraźnie zasugerowane w opisie tego nagrania).

 

 Żeby to w jakikolwiek sposób uwiarygodnić (choć minimalnie)i powiązać z tymi konkretnymi wydarzeniami, potrzebne jest coś więcej, niż krótki, słabej jakości filmik i twierdzenia jego autora, czy też osoby, która go upubliczniła. jakikolwiek, malutki nawet punkt zaczepienia.

A tego nie mamy.

Można oczywiście przyjąć to na wiarę i wytłumaczyć sobie, że brak jakichkolwiek informacji, to po prostu "tajemnicza tajemniczość' - ale przecież nie o to tu chyba chodzi?


  • 1



#15

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Critter, chyba nie sądzisz, że jeśli film jest autentyczny to kosmici mieli zamiar walczyć z tymi myśliwcami lub przed nimi uciekali? Bawiliby się tylko, takie myśliwce nie stanowiłyby dla nich prawdopodobnie żadnego zagrożenia. JEŚLI to miało miejsce naprawdę. Poza tym A-10 to nie myśliwiec i nie nadaje się do przechwytywania czegokolwiek w powietrzu, więc zdziwiłby mnie udział tego samolotu skoro na miejscu były nadające się do tego F-16. Btw. te stacjonują we wspomnianej Williams AFB niedaleko Phoenix i w Luke AFB w samym Phoenix, więc z tym akurat nie byłoby problemu.

EDIT:

Poprawka - Williams AFB jest zamknięta od 1993 :D .

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 28.01.2016 - 20:55

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych